Yuvarlak bir yüz için en iyi peri kesimi, daha dar bir yüz şekli yanılsaması yaratmaya yardımcı olur. Üstte daha uzun bir uzunluk bırakırken, şakakların ve ense çevresinde daha kısadır. Üstteki hacim, oval bir şekli taklit ederken yüzü uzatır..

Kesimi oluşturmak için, Shannon Bingham, NE, Omaha’dan bir kuaför, “Yuvarlak yüz şekline sahip bayanlar için yüz açılarını yumuşatmak için kenarları her zaman biraz daha uzun bırakırım. Yüzlerini inceltme yanılsaması yaratmayı hedefliyorum.”

Kesimin şekli, bir peri saç kesimini yapabilen veya kırabilen hayati bir faktördür. Bingham, kesime doku eklemeyi ve fazla doku vermekten kaçınmayı önerir. Makas bıçaklarının ne zaman duracağını ve nereye yerleştirileceğini bilmek zorunludur. Ayrıca saç çizgisindeki siperliklere ve dalgalanmalara dikkat etmeni söylüyor. Saç tipinize bağlı olarak, her ikisi de bu kesimin sonucunu etkileyebilir..

Bu kesim için saç bakımı bir taahhüttür. Kısa saç kesimleri, muadillerine kıyasla titiz bakım gerektirir.

Bu nedenle, bir sonraki salon ziyaretinizden önce, yuvarlak yüz şekilleri için peri kesimi için en iyi fikirlerin yer aldığı bu son moda resimlere göz atın..

Alttan Kesilmiş Daha Uzun Peri

Alttan kesimli daha uzun periInstagram @nikitenko_elen_

Yuvarlak bir yüzünüz varsa ve basit ama keskin bir saç kesimi arıyorsanız, alttan kesimli daha uzun bir peri düşünün. Daha uzun peri kesimleri, ek hacim, doku ve yüz çerçeveleme katmanları sunar. Alttan kesimler, boynunuzdaki ağırlığı azaltır ve olabilecek en keskin tasarımla göz kamaştırabilir..

Yuvarlak Yüz Şekilleri İçin Dalgalı Katmanlı Pixie

Yuvarlak yüz şekilleri için dalgalı katmanlara sahip PixieInstagram @galina_totorina

Yuvarlak yüz şekilleri için dalgalı katmanlara sahip bir peri, ihtiyaçlarınıza göre değiştirilebilir. Dalgalı katmanlar, saçlarınızda daha dolgun ve hacimli bir etki yaratmak için olmazsa olmazlardan. Daha fazla drama getirmek için stilistinizden ekstra doku isteyin.

Yuvarlak Yüz İçin Tıraşlı Peri

Yuvarlak bir yüz için tıraşlı periInstagram @hairapartment.zanetathoma

Yuvarlak bir yüz için tıraşlı peri gibi biraz farklı bir şey deneyin. Bağlantısız kısa kenarları ve açılı yan patlamaları olan bu kesim, yuvarlak bir yüz şekli için uzatma efektleriyle daha keskin bir peri saç kesimi arayan kızlar için harika bir seçenektir. Gözleri yukarı çekmek için stilistinizden farklı yönlerde bir sürü doku ve stil için derin nokta kesme isteyin.

Yuvarlak Yüz Şekilli Afrikalı-Amerikalı Kadınlar için Pixie

Yuvarlak yüz şekline sahip Afrikalı-Amerikalı kadınlar için PixieInstagram @hairmastersalon1

Daha yuvarlak yüz şekillerine sahip Afrikalı-Amerikalı kadınlar için bir peri seçin. Peri kesimlerindeki katmanlar, tarzlarını korumak için sık sık salon ziyaretlerine ihtiyaç duyacaktır. Yuvarlak bir yüzün kıvrımlarını optimize etmek için bu kesimi ileriye doğru fönleyin. Sürekli hareket halindeyken meşgul bir kadınsanız, daha kısa bukleler harika bir seçimdir..

60 Yaş Üstü Kadınlar İçin Tuzlu Biberli Peri

60 yaş üstü kadınlar için tuz ve biber perisiInstagram @kristapuett

60 yaş üstü kadınlar için bir tuz ve biber perisi, kolay bakım ile yıkayıp kullanabileceğiniz bir stil sunar. Daha da yumuşak bir görünüm için, tüm saç kesiminin tekstüre makasları ile kesilmesini ve daha fazla hareket için üst kısım boyunca çapraz kaydırmalı kesim yapılmasını isteyin. 60 yaşındaki kadınlara yönelik bu yıkan ve giyilen kesim için herhangi bir ürüne gerek yoktur..

Düz Saçlı Kadınlar için Kısa Peri

Düz saçlı kadınlar için kısa periInstagram @charlenexavier1

Düz saçlı kadınlar için kısa bir peri, daha dolgun bir görünüm yaratmak için birkaç katman gerektirir. Bir peri saç modeli çok yönlüdür ve tüm yüz şekillerine uyacak şekilde değiştirilebilir..

30 Yaş Üstü Yuvarlak Yüzlü Kadınlar için Pixie Saç Kesimi

Yuvarlak yüzlü 30 yaş üstü kadınlar için Pixie saç kesimiInstagram @simahaircut

30 yaş üstü yuvarlak yüzlü kadınlar için peri saç kesimi keşfetmek için iyi bir seçenektir. Stilistinizden yüz çevresinde biraz uzunluk bırakmasını isteyin. Yanaklarınızı inceltmek için ileriye doğru şekillendirin. Otuzlu yaşlardaki kadınlar, yuvarlak yüz şekilleri için bu peri saç kesimine bayılacak ve kurutmak için harcadığınız ekstra zamandan tasarruf edeceksiniz..

Yuvarlak Yüz İçin Çok Kısa Peri Kesimi

Yuvarlak bir yüz için çok kısa peri kesimiInstagram @irenect2

Yeni stiliniz olarak yuvarlak bir yüz için çok kısa bir peri kesimi deneyin. Kısa bir saç kesimi, kuruma süresi çok az olan veya hiç olmayan bir pomad ile şekillendirmek çok kolaydır. Asimetrik bir saçak, yuvarlak yüzlü kadınlara iltifat eder. Bu kısa ama çarpıcı şeklin ciddiyetini yumuşatmak için bir makyaj dokunuşu hayati önem taşır..

Kalın Saçlar İçin Pixie Bob

Yuvarlak Yüzlü Kalın Saçlı Kadınlar için Pixie BobInstagram @olyakuzochkina

Kalın saçlar için bir peri bob sallamaya hazırsanız, bilmeniz gereken bazı şeyler var. Kısa bir bob şekli en iyi kurumuş pürüzsüz ve düz görünür. Bu yüzden biraz yumuşatıcı losyon ve yuvarlak bir fırça ile hazırlanın. Uçları kurutmamaya çalışın. Bunun yerine, en keskin modern yüzey için uçları yuvarlak fırçanın üzerinde düz tutun. Peri kesimlerinin her beş haftada bir kırpılması gerekir.

Yuvarlak Yüz Şekilleri İçin Asimetrik Peri

Yuvarlak Yüz Şekilleri İçin Asimetrik PeriInstagram @rainbowhairbyjess

Yuvarlak yüz şekilleri için asimetrik bir peri cesur, zayıf ve çarpıcıdır. Yuvarlak yüz şekilleri için hacim eklemek her zaman en iyi şey değildir. Uzatılmış bir yüz şeklini desteklemek için stilistinizden yükseklik eklemesini ve biraz uzunluk korumasını isteyin..

Pixie Cut için Uzun Katmanlar

Pixie Cut Saç Modeli İçin Uzun KatmanlarInstagram @hair_by_benji

Bir peri kesimi için uzun katmanlar, saç şekillendirmeye pragmatik ve çok yönlü bir yaklaşım sunar. Çok yönlülük sunarken stil vermesi hızlı ve kolaydır, bu da onu günlük ve özel günler için mükemmel kılar. Pratiklik ve stil istiyorsanız pixie saç stillerini deneyin.

Yuvarlak Yüzler İçin Shaggy Pixie

Yuvarlak Yüzler İçin Shaggy Pixie Saç ModeliInstagram @sharhairpage

Yuvarlak yüzler için tüylü bir peri, hassas bir sonuç verir. Hacim oluşturmak için bir difüzör kullanarak saçı kurutun. Saçın şeklini iyi oluşturabilmesi için kısa saçın “buruşmuş” olması gerekir..

Yuvarlak Yüzlü Dalgalı Saçlı Kadınlar için Pixie

Yuvarlak yüzlü ve dalgalı saçlı kadınlar için PixieInstagram @katie.dewar

Yuvarlak yüzlü ve dalgalı saçlı kadınlar için peri, tercih ettiğiniz kuaförle dikkatli bir şekilde düşünüldüğünde elde edilebilir. Yüzü uzatmak için kıvırcık bir peri kesimi şiddetle tavsiye edilir. Daha iyi sonuçlar elde etmek için dalgalarınızın doğal hallerinde kesilmesini sağlar..

Yuvarlak Yüzlü Asyalı Kadınlar İçin Peri Kesimi

Yuvarlak yüzlü Asyalı kadınlar için peri kesimiInstagram @zinoveva_elena

Asyalı kadınlar için yuvarlak yüzlü bir peri kesimi, ince, yandan süpürülmüş patlamalarla muhteşem görünüyor. Uzun yandan süpürülmüş patlamalar ve farklı uzunluklardaki katmanlar ekstra hacim sunar. Ayrıca, uzun bir yüz şekli yanılsaması vererek, uzunluk ve yüksekliğin dengeli kombinasyonunu sağlar..

40 Yaş Üstü Kadınlar İçin Kısa Peri

40 yaş üstü kadınlar için kısa periInstagram @galina_totorina

40 yaş üstü kadınlar için kısa bir peri, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçeneğe sahiptir. Daha kısa kenarları ve farklı uzunluklardaki katmanları ile kısa peri kesimleri, buklelerinize ek yükseklik ve dolgunluk sağlar. Sunduğu çok yönlülük ve gençlik ışıltısıyla kısa peri kesimi kırklı yaşlardaki kadınlar için idealdir..

Yuvarlak Çene Çizgisi için Sinirli Peri

Yuvarlak bir çene çizgisi için sinirli periInstagram @galina_totorina

Yuvarlak bir çene hattı için keskin bir peri yüz şeklinizi uzatır. Bunu başarmak için kuaförünüzden yüzü çerçeveleyen patlamalar ve çeşitli katmanlara sahip bir peri isteyin. Hareket, yükseklik, hacim, doku ve yüzünüzü uzatma yanılsamasına izin verir..

Yandan Kaküllü Katmanlı Peri

Yandan Kaküllü Katmanlı Peri Saç ModeliInstagram @angelicagrechkina

Yanları süpürülmüş kaküllere sahip katmanlı bir peri, yuvarlak yüz şekillerine sahip bayanlara çok yakışır. Yandan süpürülmüş kaküller, bir peri kesiminin hacmi, dokusu ve stili ile koordine olmanızı sağlar. Değişken uzunluklarda dalgalı katmanlara sahip olmak, buklelerinizde hareket, yükseklik ve dolgunluk sağlar..

Yuvarlak Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Peri Kesimi

Yuvarlak yüzlü kadınlar için uzun peri kesimiInstagram @zinoveva_elena

Yuvarlak yüzlü kadınlar için uzun bir peri kesimi yumuşak olmalı, ancak parçalı patlamalar ve ekstra katmanlarla yapılmalıdır. Eklenen doku, gereken ekstra hacim ve dolgunluğu yaratır. Peri kesimleri çok yönlüdür ve yüz şeklinize tam olarak uyacak şekilde değiştirilebilir..

70 Yaş Üstü Kadınlar İçin Gri Peri Kesimi

70 yaş üstü kadınlar için gri peri kesimiInstagram @zinoveva_elena

70 yaş üstü kadınlar için gri bir peri kesimi çok yönlüdür, az bakım gerektirir ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok stil seçeneği vardır. Stilistinizden bir tarafı diğerinden daha uzun olan asimetrik bir peri isteyin. Yüzünüzü uzatmaya yardımcı olur ve buklelerinizde hareket ve vücut sağlar. Bu kesim sadece moda değil, aynı zamanda genç bir ışıltı da sunuyor..

Gözlüklü Yaşlı Kadınlar İçin Pixie Saç Modeli

Gözlüklü yaşlı kadınlar için Pixie saç modeliInstagram @jordanh_hairstylist

Gözlüklü yaşlı kadınlar için bir peri saç modeli çok yönlüdür. Bir perinin dalgalı katmanları, yuvarlak bir yüz şeklini uzatmak için doku ve doğru miktarda yükseklik ekler. Gözlükler görünümü tamamen bağlar.

Yaşlı Kadınlar İçin Kaküllü Peri Kesimi

Yaşlı kadınlar için kahküllü peri kesimiInstagram @soubecas

Yaşlı kadınlar için kahküllü peri kesimi, daha fazla hacim, boyut ve doku için çoklu katmanlara sahip basit, çok yönlü ve çarpıcı bir saç kesimidir. Yuvarlak yüzler için Pixies, daha uzun bir yüz şekli yanılsaması yaratmak için yükseklik ekler.

Yuvarlak Yüzlü Kadınlar için Pixie Bob Cut

Yuvarlak yüzlü kadınlar için Pixie bob kesimiInstagram @simahaircut

Yuvarlak yüzlü kadınlar için peri bob kesimi, tarzınıza uyacak şekilde değiştirilebilen benzersiz bir saç kesimidir. Pixie bob kesimleri birçok katmana sahiptir ve daha dolgun bir görünüm yaratırken aynı zamanda buklelerinize yükseklik ve gövde katar..

Yuvarlak Yüzlü İnce Saçlı Kadınlar için Pixie Saç Kesimi

Yuvarlak yüzlü ince saçlı kadınlar için Pixie saç kesimiInstagram @nikitenko_elen_

Yuvarlak yüzlü ve ince saçlı kadınlar için peri saç kesimi, daha dolgun bir görünüm elde etmek için farklı uzunluklarda katmanlar gerektirir. Yuvarlak yüzler için Pixie saç kesimleri, daha uzun bir yüz yanılsaması yaratmak için yükseklik katar. Yandan kıvrık kaküller ve benzersiz bir alttan kesim tasarım eklemek, görünümünüzü renklendirmenin mükemmel bir yoludur..

Yandan Kaküllü Peri

Yandan Süpüren Kaküllü Pixie Saç ModeliInstagram @nikitenko_elen_

Yandan süpürülmüş kaküllere sahip bir peri, çeşitli katmanlardan, ekstra kumdan, hacim için dokudan ve güzelce harmanlanmış bir yan tıraştan oluşan çarpıcı bir kesimdir. Patlama ile kesilmiş bir peri, birçok yüz şekli için değiştirilebilir ve genellikle yuvarlak yüz şekillerine güzel bir şekilde uyar.

50 Yaş Üstü Kadınlar İçin Yuvarlak Yüz Şekilli Uzun Peri

Yuvarlak yüz şekline sahip 50 yaş üstü kadınlar için uzun pixieInstagram @felix.lynn

50 yaş üstü kadınlar için yuvarlak yüz şekillerine sahip uzun bir peri, sorunsuz çok yönlülük istiyorsanız harika bir seçenektir. Feminen bir stili korumak isterken daha uzun bir peri isteyen 50 yaşındaki kadınlara yakışıyor..

AZ, Scottsdale’de bir kuaför olan Lynn Felix, bu görünümü Donald Scott’ın Chop Stik Pro Razor’ını kullanarak yaptı. “Doku yarattım, ağırlığı arkaya getirdim ve yakayı sıkılaştırdım” diyor. “Sonra yumuşak dokulu patlamalar yaptım.”

50 yaş üstü kadınlar için daha fazla peri kesimi görün.

Kıvırcık Saç Modeli İçin Sinirli Peri

Kıvırcık Saç Modeli İçin Sinirli PeriInstagram @fireside_fringe

Kıvırcık saçlar için keskin bir peri, bakımı kolay şık bir saç modeli arayan her yaştan kadın içindir. Bu peri saç kesimi, belirgin çenelerin daha ince görünmesini sağlayarak yüzü uzatmakta iyidir..

UT, St. George’dan bir kuaför olan Jerica Evans, bu görünümü yanlarda ve arkada # 2 yaparak yarattı. “Üstteki uzunluk için, her kıvrımı aldım ve doğal kıvrılma modellerine göre kestim” diyor..