Çoğu yaşlı kadın için yaşla birlikte bilgelik, olgunluk ve artan özgüven gelir… ve çoğu zaman ince saçlar. Ve zamanı geri alamasanız da, ince saç tellerinizin belirgin şekilde daha dolgun görünmesine yardımcı olacak bir saç kesimi (ve saç modeli) seçebilirsiniz. Bir sonraki saç kesiminizin zamanı geldiğinde, stilistinizle samimi bir konuşma yaptığınızdan emin olun. Ne tür bir evde bakım yapmayı taahhüt edebileceğiniz konusunda dürüst olun, diyor kuruş fuarı, Villa Park, CA’daki Young American Salon’da bir stilist. “Bakım ve stilin gerçekliği, özellikle ince saçlı yaşlı kadınlar için saç kesimini yapabilir veya kesebilir. Yaşam tarzınıza uygun bir saç kesimi konusunda pratik olmak önemlidir” diyor..

Daha sonra, özellikle saçınız başlangıçta oldukça uzunsa, biraz uzunluk kaybetmeyi düşünebilirsiniz. Fair, “Saç bir güvenlik örtüsü olabilir ve pek çok kadın genellikle daha uzun saçın daha fazla saç anlamına geldiğini düşünür” diyor..

Ama bu her zaman böyle değildir. Stilist ve kıvırcık saç sanatçısı, “Daha kısa, kademeli şekiller hacmi ve dolgunluğu daha iyi destekleyebilir” diye açıklıyor. Gina Rodriguez, Fair Oaks, CA’daki The Cultivated Curl’in sahibi. “Salondan ayrılmadan önce, stilistinizle evde yeni kesiminizi nasıl şekillendireceğiniz hakkında konuştuğunuzdan emin olun. Bu genellikle gözden kaçan ama çok önemli bir adım” diyor Rodriguez, “ve yeni bulunan hacminizi korumak söz konusu olduğunda büyük bir fark yaratabilir.”

Doğru kesimi çivilemenin yapbozun yalnızca bir parçası olduğunu unutmayın; kullandığınız ürünler de rol oynuyor. “Ürünler ve ince saç bir aşk-nefret ilişkisine sahiptir. Çok fazla yanlış ürün ve saç ağırlaşıyor, doğru ürün çok az ve saç kıvırcık oluyor” diyor Rodriguez..

O, temiz saçın dolgunluğunu ve hacmini korumasına yardımcı olmak için kuru bir şampuan kullanmayı severken Fair, hareket oluşturmaya ve saçın daha yoğun görünmesine yardımcı olmak için bir şekillendirici pudra önerir..

Biraz stil ilhamı için hazır?

Bir sonraki saç randevunuzdan önce, ince saçlı yaşlı kadınlar için en iyi saç kesimlerinin bu resimlerine göz atın..

60 Yaş Üstü Beyaz Sarı Saçlı Kadınlar İçin Dokulu Mahsul Saç Modelleri

60 Yaş Üstü Beyaz Sarı Saçlı Kadınlar İçin Dokulu Mahsul Saç ModelleriInstagram @justindillaha_hair

60 yaş üstü kadınlar için bu dokulu mahsul, sofistike bir şekilde dolup taşıyor! Dokulu bir kesim, ince saçlı yaşlı kadınlar için en iyi saç kesimidir. Bu kısa kırpmadaki katmanlar dokulu bir etki yaratır. Ancak arkaya doğru tarandığında ve beyaz sarı tonuyla kombinlendiğinde modaya uygun ve şık bir stil oluşturuyor. Ek bir yükseklik için saçı ön hacimli tutun ve ince saçlar için saç kesiminin daha kalın görünmesine yardımcı olun.

Yaşlı Bayanlar İçin Modern Açılı Bob Kesim

İnce saçlı yaşlı bayanlar için modern açılı bob kesimInstagram @silvananeveshair

Yaşlı bayanlar için modern açılı bob saç kesimi, yüzünüzün etrafında açılı temiz bir kesim ve dolgunluk için ek katmanlar içerir. Modern bir bob saç kesimi, ekstra vücut için yandan süpürülmüş püskül ile çok şık görünüyor.

Daha İnce Kilitler için Tekstüre Dalgalı Bob

Daha ince buklelere sahip yaşlı kadınlar için dokulu dalgalı bobInstagram @chrissaddox_hair

Daha ince kilitler için dokulu dalgalı bob, her taktığınızda farklı bir yetenek sunan katmanlara sahiptir. Bu kısa saç kesimi, Greenville, SC’den stilist Chris Maddox tarafından yapılmıştır. Her gün aynı stili sevmiyorsanız ideal.

Stili sorulduğunda Maddox, ellerinizi bir kurutucu ile kullanabileceğinizi belirtiyor. “Biraz daha fazla hacim vermek için parça ve çarpma alanlarının etrafında yuvarlak bir fırça kullanılabilir” diye ekliyor.

İnce Saçlarda Dalgalı Peri

İnce saçlı yaşlı kadınlar için dalgalı periInstagram @soubecas

İnce saçlarda dalgalı bir perinin en güzel yanı, modern tarzıyla yüzü tazelemesidir. Yunanistan’dan güzellik terapisti Soubecas Ioannis, hanımların denemesi için bu eğlenceli, keskin saç kesimini yaptı.

“Hem düz hem de kıvırcık saçlar için uygundur, aynı zamanda tüm saç tipleri ve dokuları için de uygundur. Ancak, çok yuvarlak ve dolgun yüzler için iyi bir fikir değil” diyor Ioannis..

Düz Saçlı Yaşlı Kadınlar için Zamansız Pixie Bob

Düz Saçlı Yaşlı Kadınlar için Zamansız Pixie BobInstagram @hair_by_rae.m

Zamansız pixie bob saç kesimi, heyecan verici bir sonuç elde etmeyi asla başaramaz. Bunun gibi kısa saç modelleri, meşgul, yaşlı bir bayan için az bakım gerektiren bir saç fikri oluşturur. İster gündelik ister resmi bir etkinlik için olsun, pixie tarzındaki bu düz bob etkileyici bir saç modeli sunabilir..

Kalın Saç Yanılsaması Yaratmak İçin İnce Saçlar İçin Tüylü Bob

Kalın Saç Yanılsaması Yaratmak İçin İnce Saçlar İçin Tüylü BobInstagram @cabelosfhabioribeiro

Tüylü bob saç modeli, ince buklelerin tipik olarak ihtiyaç duyduğu hareketi sunar. Bu saç kesimi çene uzunluğundadır ve saçın akıcı ama daha dolgun görünmesini sağlamak için katmanlara sahiptir. En iyi yaşlı kadınlar tarafından giyilen klasik bir görünüm.

İnceltilmiş Saçlar İçin Mezun Kısa Bob

İnceltilmiş Saçlar İçin Mezun Kısa BobInstagram @chelsea.gilliam.hair

Saçları inceltmek için muhteşem bir dereceli bob, yaşlı kadınlarda en iyi şekilde görünür. Bu kısa saç modeli şık ve sinirli bir tarz sunuyor. Daha genç bir hava için yandan süpürülmüş patlamalara bile sahiptir. Bunun gibi kısa bir bob’u şekillendirmek kolaydır, ancak bakım biraz zahmetli olabilir.

Sevimli ve Klasik Yıka ve Git Kısa Katmanlı Kesim

Sevimli ve Klasik Yıka ve Git Kısa Katmanlı KesimInstagram @hair_tezy

Klasik yıkan ve giyilen katmanlı kesim, her büyükannenin denemesi gereken bir şeydir. Bu katmanlı bob her zaman sevimli, gurur verici ve asla modası geçmiyor. Bu yıkan ve giyilen kesimde çene çizgisine temas eden uzunluk mükemmeldir çünkü ince, ince saçların daha kalın görünmesini sağlar..

İnce Orta Boy Saçlar için Lob

İnce Orta Boy Saçlar için LobInstagram @rosarioabsoluta

İnce, orta uzunlukta saçlar için lob, yaşlı bayanlar için idealdir. Büyümesi kolaydır ve işlem sırasında harika görünür. Ne kadar çok yönlü olduğunu da seveceksiniz. Dokulu mu? Şık? Dalgalı? Uzun asimetrik bir bob gibi görünmek için bir tarafa bile ayırabilirsiniz. Bu orta uzunlukta saça şekil verme seçenekleri sonsuzdur. Ayrıca, bunun gibi saç stilleri ve kesimler, ince bukleleri olan kadınların bayılacağı bir kalın saç yanılsaması yaratır..

İnce Uzun Saçlar İçin Katmanlı Kesim

İnce Uzun Saçlar İçin Katmanlı KesimInstagram @hairby_vix

İnce uzun saçlar için katmanlı bir kesim, saçaklı uzun katmanlarla çok boho görünüyor. Katmanlar, düz saça biraz hareket ve hafif bir vücut kazandırmak için idealdir. Bu katmanlı saç kesimi, Bettendorf, IA’dan kuaför Victoria Hernandez tarafından oluşturuldu. “Çok çılgınca bir şey değil ama saça hacim kazandırmak için yeterli. & hayat. İnce saçlar için bu saç kesimi kesinlikle az bakım gerektirir” diyor Hernandez.

Uzun saç modelleri için harika, günlerce sürebilen gevşek dalgalar! İnce saçlar için saç şekillendirme söz konusu olduğunda, “biraz hacim vermek için daha dolgun bir saç spreyi ile yanlış gidemezsiniz” diyor. & Bu stili kuru doku spreyi ile bitirin!”

Gözlüklü Yaşlı Kadınlar için Yüz Çerçeveleme Kesimi

Gözlüklü Yaşlı Kadınlar için Yüz Çerçeveleme KesimiInstagram @coiffs.by.khadija

Gözlüklü kadınlar için bu yüz çerçeveli kesim, Victoria, BC’den kuaför Khadija Jaii tarafından oluşturuldu. “Bu, parça parça kakülleri olan bir sevişme bob,” diye açıklıyor..

Bu kesim, az bakım gerektiren bir saç kesimi ve stil arayan kadınlar için idealdir. Tüm katmanlar ve patlama boyunca ve içindeki ağırlık kaldırma nedeniyle çok yumuşak büyür. Zahmetsiz ince saç kesimleri, saçlarında biraz hareket olan kadınlarda en iyi sonucu verir – dalgalı ve gevşek bukleler.

Jaii, bu kesimin ince veya ince saçlar için de harika olduğunu söylüyor. “Omuz boyunun yukarısı saçı ağırlaştırmaz ve katmanlar çok fazla hacim oluşturur. Patlamalar ayrıca parçayı etkisiz hale getirir, bu da daha az saç derisinin görüneceği anlamına gelir.

70 Yaş Üstü İnce Saçlı Kadınlar İçin Katmanlı Uzun Pixie

70 Yaş Üstü İnce Saçlı Kadınlar İçin Katmanlı Uzun PeriInstagram @nikkilarmer.beauty

İnce buklelerinin daha dolgun görünen saçlara sahip olmasını isteyen yaşlılar için 70 yaş üstü kadınlar için katmanlı uzun bir peri en iyi seçenektir. İnce saçlar için en iyi saç kesimlerinin şeklini ve güzelliğini korumak için her 4 ila 6 haftada bir düzenli düzeltme gerekir. Git, kadınlara böyle kısa saç kesimleri vermek için bal sarısı bir ton ekle, ekstra wow faktörü.

50 Yaş Üstü Kadınlar İçin Kısa Sevişme

50 Yaş Üstü Kadınlar İçin Kısa SevişmeInstagram @juliet_stylist292_

50 yaş üstü kadınlar için kısa bir tüy, doğal görünümlü bir doku elde etmenin harika bir yoludur. 50 yaş üstü kadınlar için en iyi saç stillerinden birini oluşturan tüylü bir etkiye ve ince kahküllere sahiptir. Yaşlı kadınlar için sevişmek saç kesimlerini şekillendirmek kolaydır ve az bakım gerektirir. Doğal görünümlü, şımarık görünen bir doku elde etmek isteyen orta yaşlı kadınlar için jilet kesim tekniğini isteyin..

Yuvarlak Yüzler İçin Kaküllü Shaggy Bob

Yuvarlak Yüzler İçin Kaküllü Shaggy BobInstagram @hairbylizgraibe

Yuvarlak yüzler için kahküllü bu tüylü bob, alındaki kırışıklıkları kolayca gizlemek için bir püskül içerir! Fransız bobuna benzeyen bir görünüm sunar. Yaşlanmak, cansız bir saç stili giymek anlamına gelmez. Yuvarlak yüz şekline sahip olgun kadınlar, bunun gibi çene boyu boblarda umut verici görünüyor. Bakır saç rengi ve o dalgalı saç dokusu kesinlikle üzerlerinde genç görünecek. Bu modern tüylü kesime uygun en iyi hava ve kişiliğe sahipler..

İnce Kıvırcık Saçlar İçin Dokulu Kesim

İnce Kıvırcık Saçlar İçin Dokulu KesimInstagram @lucindaelleryconsultancy

Yaşlı kadınların pek düşünmediği ince kıvırcık saçlarınız varsa, dokulu bir kesim yapmayı düşünün. Bu kısa kıvırcık saç trendinin harika yanı hacimli ve kabarık görünmesi. İnce saçlı ve şekillendirme için fazla zamanı olmayan bir bayansanız, bu kıvırcık saç modelini bir deneyin! Hem doğal saç dokusunda hem de permalı saçlarda işe yarar..

İnce Saçlar İçin Şımarık Dokulu Bob

İnce Saçlar İçin Şımarık Dokulu BobInstagram @hair_by_rae.m

İnce saçlar için şımarık, dokulu bir bob inanılmaz görünebilir. Yaşlandıkça, incelen bukleleri önlemek kolay değildir ve bu normaldir. Bu nedenle, saçı daha dolgun göstermek istediğinizde, bol dokulu kısa bir saç kesimi yapın. Daha ayrıntılı kenarlar için de jiletle kesme tekniği isteyin!

Kıdemli Kadınlar İçin Yan Püsküllü Modern Kama Kesim

Yaşlı Kadınlar İçin Yan Püsküllü Modern Kama KesimInstagram @soubecas

Modern bir kama kesimi, saça daha fazla vücut ekleyen katmanlara sahip kısa uzunlukta bir bobdur. Gri saçlı yaşlı bayanları şımartan klasik, retro tarzı bir kaplamaya sahiptir. İnce saçlı yaşlılar için saç stillerine daha genç görünen bir stil kazandırmak için yan saçak ve derin yan kısım ekleyin.

Gri Saç Rengi Olan İnce Saçlı Yaşlı Kadınlar İçin Kısa Peri Kesimi

Gri Saç Rengi Olan İnce Saçlı Yaşlı Kadınlar İçin Kısa Peri KesimiInstagram @hair_by_rae.m

Kısa bir peri kesimi, gri saçlı olgun kadınlar arasında popüler bir saç kesimidir. Arkada daha kısadır, böylece ense bölgesinde bir esinti hissedilir. Bunun gibi peri kesimlerinde, öndeki teller yandan süpürülmüş bir saçağa erişim sağlamak için daha uzundur. Sonunda, yaşlı kadınlar için modaya uygun, gösterişli ve göz alıcı saç modellerine nasıl hayır diyebilirsiniz??