Uzun kıvırcık bob, boyun ile köprücük kemiği arasında bir yerde kesilen doğal kıvırcık saçlar için bir kadın bob saç kesimidir. Yeleğinizin özgün dokusunu göstermeyi seviyorsanız, bu gurur verici saç kesimi buklelerinizi daha fazla kucaklamanızı sağlayacaktır.!

Bu çok yönlü uzunlukta kesildiğinde, bobinler, kıvrımlar ve buklelerle çalışmanın tüm yollarının elde edilebileceği kanıtlanmıştır. Daha keskin bir görünüm için saçakla eşleştirin veya kilitlerinize nefes kesici bir gövde kazandırmak için ters veya yığılmış bir kesimle gidin!

“Onunla iyi eğlenceler! Tekrar uzar, bu yüzden daha kısa katmanlar eklemekten korkmayın,” Ohio merkezli bukle stilisti Cheyenne Kuaför Bunu, uzun kıvırcık bir bob düşünen biri için bir numaralı tavsiyesi olarak söylüyor. Kuaförünüze gitmeden önce kendinize “Buklelerim bu şekle girer mi?” diye sorun. Cheyenne’in bize söylediği gibi, “tüm kıvrılma türleri ve dokular bu şekil için en iyi sonucu vermez.”

Ürünler söz konusu olduğunda, “bukleleri süper kabarık tutmak [ve bukleleri azaltabilecek silikon dolgulu ürünlerden kaçınmak] için hafif silikonsuz şekillendiriciler” stoklayın. Kıvırcık saç meraklılarının Zendaya, Lili Reinhart, Salma Hayek ve Jenny Slate’in muhteşem buklelerini nasıl şekillendirdiğinden ilham alın.!

Kıvırcık lobu korumak söz konusu olduğunda Cheyenne, “Böyle bir kesimle daha fazla bakım olacak, bu yüzden taahhütte bulunmadan önce bunu düşünün. Muhtemelen 4-6 ay yerine 3-4 ayda bir saçınızı kestirmeniz gerekecek.” Sonuçta – harika kıvırcık saçlı gün büyük sorumluluklar getirir!

Bu mükemmel saç modeli ile o muhteşem kıvırcık saçları sergileyin! Bu popüler uzun kıvırcık bob saç kesimlerini ve saç stillerini okumaya devam edin ve ilerleyin!

Kaküllü Asimetrik Bob

patlama ile kıvırcık asimetrik uzun bobInstagram @sane.hair

Belirgin buklelerle, bu asimetrik kahküllü bob sizi diğer bayanlardan ayırabilir. Uzun katmanlı koyu buklelerinizdeki yeşil ton çizgileri, görünümünüze tuhaf bir dokunuş katacak. Küçük bir sürpriz yaratmak için desenli bir alt kesim tasarlayın.

Asimetrik Bob

kıvırcık asimetrik uzun bobInstagram @alizaquefez

Kıvırcık uzun bir bob üzerindeki asimetrik kesim, saçın hacmini ve gövdesini daha da artırma hilesini gerçekten yapıyor. Bu yan kısım hareketi daha genç görünmenizi sağlar ve buklelerinizi bir sonraki seviyeye vurgular.

Açılı Bob

kıvırcık açılı uzun bobInstagram @cristinacutshair

Sadece normal esmer görünüme razı olmayın. Bu lobu güzel, sıkı bukleler halinde kıvırarak hak ettiği hacmi verin. İnan bana, kendine bir iyilik yapacaksın.

Katmanlı Bob

uzun katmanlı kıvırcık bobInstagram @milk.honey.hair

Uzun bukleler katmanlı bir şekilde daha iri bir görünüm kazandırır. Basit ama zarif kesiminize modern bir yaklaşım için bunu bej ombre kıvırcık Lob ile deneyin..

Bir Çizgi Bob

uzun kıvırcık bir çizgi bobInstagram @danimichayene

Daha tanımlı bir kesim, bu, başka hiçbir kesime benzemeyen bir simetri verir. Kıvırcık a-line bob’u yumuşatan buklelerdeki faktör ve kendinize çarpıcı bir kadınsı görünüm kazandırın.

içbükey Bob

uzun kıvırcık içbükey bobInstagram @bthoma.z

Kıvırcıklarınızın daha da zıplamasını sağlayan şey nedir? Onları arkada daha kısa ve önde daha uzun olan içbükey bir bob içinde düzenleyin! Şehvetli görünüm, yüzünüzü çerçevelemek için tutam kaküllerle daha dostça yapılır.

Yüz Çerçeveli A-Line Kıvırcık Lob

yüz çerçeveleme uzun kıvırcık bir çizgi bobInstagram @lepetitsalon_devacurl

Q&Bir stil yaratıcısı olan Teo Delima

Saç Stilisti @ Lepetit Curl Concept Cambridge, MA

Bu görünümü nasıl tanımlarsınız??

Yüz çevresinde çok sayıda katman ve açıya sahip A-line klasik kıvırcık lob denir..

Düşünen biri için herhangi bir tavsiye?

Bu görünümün bakımı çok kolay, zarif ve çok modern. 2A saç tipi için, durulanmayan bir saç kremi ve orta tutuşlu jel (Deva Curl’den Ultra Tanımlayıcı Jel) kullanmanızı öneririm..

Herhangi bir kıvırcık saçta en iyi sonucu elde etmek için, tüm ürünleri saç hala ıslakken uygulamalısınız. Ürünleri saçta durulanmayan saç kremi ile başlayıp jel ile bitirerek parmaklarınızla fırçalayın. Ezdirin, ardından mikrofiber malzemeli bir havlu kullanarak havluyla kurulayın. Bir difüzör veya kuru hava ile takip edin.

Kolay giden herhangi bir kişinin kişiliğini ve yaşam tarzını sergilemesine izin verir. Ben şahsen bu kesimi modern-oyuncu bir bob stili olarak adlandırıyorum.!

Uzun Kıvırcık Bob

uzun kıvırcık bob saç kesimiInstagram @milk.bal.saç

Q&Bir stil yaratıcısı, Kyle Mallory

Kuaför / Renk Uzmanı @ Anthony Garubo Salon, Maplewood, NJ

Bu görünümü nasıl tanımlarsınız??

Bu uzun kıvırcık bob kesimi doğal ve zahmetsizdir. Gerçek doğal doku ve sağlıklı! Bu bukleleri elde etmek için Anthony Garubo curl define #4’ü kullandım, ancak Deva Cut, ölü ağırlıktan ve aşırı işlenmiş uçlardan kurtularak bukleleri gerçekten hayata döndüren şeydi. Buklelerin geri sıçramasına gerçekten izin verdi.

Bol saçla kutsanmıştı, bu yüzden bazı derin iç şelale katmanları eklemek bu güzelliğe bir şekil verdi ve ölü ağırlıktan kurtuldu, ancak yine de saçları uzun tutmasına izin verdi. Şekillendirme ajanımı eklemeden önce, saçı Anthony Garubo kömürlü eksfoliye edici şampuanla detoksifiye ettim, ardından belirleyici kremle bitirmeden önce Curl Hydrate 2 numaralı bakımla bakım yaptım..

Düşünen biri için herhangi bir tavsiye?

Doğal olarak kıvırcık saçlar ve az bakım gerektiren bir saç stiline ihtiyaç duyan biri için harikadır. Doğru ürünü alın, ezin ve gidin!

Kaküllü Katmanlı Bob

Kaküllü Katmanlı BobInstagram @aoki_hair

Q&Bir stil yaratıcısı olan Jenni

Mount Pleasant, WA’daki Kuaför @ Aoki Kuaför Salonu

Bu görünümü nasıl tanımlarsınız??

Bu görünüme “ters gözyaşı” diyorum, çünkü bob’un aksine genişlik ve gövde kulağın üstünde. Bu saç stilini yüksekliği, hacmi ve özellikle kakülleri nedeniyle seviyorum. Bu çok daha keskin, daha tuhaf bir tarz ve her yaştan kadın tarafından giyilebilir. Bu tarz asla eskimeyecek ve bana Meg Ryan’ın 1980’lerdeki saçlarının başka bir versiyonunu hatırlattı..

Düşünen biri için herhangi bir tavsiye?

Bu görünüm için maksimum sonuçlar elde etmek için katmanların oldukça kısa olması, aynı zamanda genişlik ve yükseklik oluşturacak kadar uzun olması gerekir. Kıvrım tanımı bir zorunluluktur.

Deva Curl’u seviyorum, bu yüzden bu görünüm, ilk önce bir çorba kaşığı ultra tanımlayıcı jel ve ardından bir çay kaşığı şekillendirici krem ​​kullanarak ıslak saça, yüzünüzde bir fondöten yaptığınız gibi köklerden uçlara kadar saçın her bölgesine şekillendirilebilir. Saçınız bir “deniz yosunu” gibi hissetmeli, ardından maksimum vücut için dağılmalıdır..

Utangaç olma! Parlaklık ve belirginlik için uçlarına birkaç bezelye boyutunda doğru kök yağı ekleyebilirsiniz. Sonra salla. Bu, hareket halindeki kadın için mükemmeldir. Daha kısa olduğu için şekillendirmesi hızlıdır, bu nedenle çok fazla zaman veya bakım gerektirmez.

Flörtöz ve eğlenceli, ancak yine de saç takılarıyla sabitlenebilecek bir uzunluğu var – şımarık bir akşam görünümü için harika. Kısacası, her yaştan kadın için çok yönlü, feminen, az bakım gerektiren bir stildir..

Ters Bob

uzun kıvırcık ters bobInstagram @camillejanaehair

Q&Bir stil yaratıcısı olan Camille Janae

Salon Sahibi / Kuaför @ Maun & Rose Hair Studio, Sacramento, CA

Bu görünümü nasıl tanımlarsınız??

Bu kıvırcık bir kesimdir ve bukleler uzun süreli netlik için tasarlanmıştır. Bu konuda en sevdiğim şey, bunların onun doğal bukleleri olması, bu yüzden doğru ürün ve tekniklerle kendi saçının neler yapabileceğini ona gösterebildim..

Düşünen biri için herhangi bir tavsiye?

Doğal olarak kıvırcık saçlara sahip olmanız gerekir. Kıvırcık saçlarda uzman, buklelerinize uyacak şekilde özelleştirilmiş bir kesim oluşturabilecek ve ihtiyaçlarınıza özel ürünler önerebilecek bir stilist bulmanız önemlidir..

Doğal Kıvırcık Lob

doğal kıvırcık lobInstagram @glowrosegüzellik

Q&Stil yaratıcısı Amber Rose Talbert

Kuaför @ Kelly & Hickory, NC’deki Kuaför Salonu

Bu görünümü nasıl tanımlarsınız??

Bu doğal kıvırcık Lob modaya uygun ve taze. Bu özel müşteri bana uzun bukleler ile geldi ve tek ihtiyacı olan buklelerini hayata döndürmek için büyük bir kesimdi! Bu tarzla ilgili en sevdiğim şey şekil, çünkü öndeki uzunluk yüzünü gerçekten şekillendirirken arka kısmı biraz daha kısa ve omuzlarına mükemmel bir şekilde oturuyor.

Düşünen biri için herhangi bir tavsiye?

Bukleleriniz için harika kaliteli ürünler bulun. Bukleler kar taneleri gibidir – hiçbiri birbirinin aynısı değildir. Bu, bukleleriniz için harika olan ürünleri bulmanız gerektiği anlamına gelir. Doğru ürünleri bulur bulmaz, bu tarz çok az bakım gerektirir, ancak çok iyi bir araya getirilmiş görünür..

Kaküllü Kıvırcık Bob

patlama ile uzun kıvırcık bobInstagram @sonsuzsalonpdx

Q&Stil yaratıcısı olan bir kişi, Jessica Irvin

Pearl District, VEYA’da Master Colorist @ Infinite Salon

Bu görünümü nasıl tanımlarsınız??

Patlama veya loblu uzun kıvırcık bob, özellikle püsküllü eğlenceli bir görünüm! Ağırlığı uzunluktan almak buklelerin gerçekten sıçramasını sağlar. Bu şeklin şekillendirilmesi kolaydır ve hala geri çekilebilecek kadar uzundur. Saçak gerçekten yüzün çevresini açıyor!

Bu tarzın çok yönlülüğünü seviyorum ve çoğu buklelinin bunun bir varyasyonunu giyebileceğini görüyorum. Bu kesim, tam tüy dökmek zorunda kalmadan saçınızda bolca hareket sağlayacaktır..

Düşünen biri için herhangi bir tavsiye?

Omuz hizasında veya çevresinde saç olması, çok fazla hareket kaybetmemek için her 12 haftada bir bakım gerektirir. Püsküllere stil vermek zor olabilir, bu nedenle ön ve yüz çerçeveleme alanlarında günlük yenilemelere hazır olun..

Konuklara saçaklarını düzgün bir şekilde yerleştirmek için nasıl tutturacaklarını ve hatta kıvıracaklarını öğretiyorum. Saçın daha fazla yönlendirilmeye ve başın farklı bölgelerinde farklı kıvrım desenlerine ihtiyaç duyduğu zamanlar vardır ve buna alışmak biraz zaman alabilir..

Yığılmış Bob

Yığılmış BobInstagram @hairxlorraine

Q&Bir stil yaratıcısı olan Lorraine Rosen

Usta Stilist/ Balayaj Uzmanı @ Lajolie Salon ve Spa, Stamford, CT

Bu görünümü nasıl tanımlarsınız??

Bu kıvırcık, uzun yığılmış bob, doğal güzelliğinizi ve dokunuzu kucaklıyor ve parlamasına izin veriyor. Bu uzun bob kesimle ilgili en sevdiğim şey, stil vermenin ne kadar kolay olduğu ve elle boyanmış vurguların nasıl ekstra özel bir ışıltı kattığı..

Düşünen biri için herhangi bir tavsiye?

Saçınızın dokusu için en iyi ürünün hangisi olduğunu stilistinize sorduğunuzdan emin olun. Örneğin, kıvrılmanızı daha fazla geliştirmek ve tutmak için bir ürüne mi ihtiyacınız var? Yoksa buklelerinizi daha fazla güçlendirecek ve nemlendirecek bir ürüne mi ihtiyacınız var??

Ayrıca, bu görünümün muhafazakardan sinirliye kadar herkes için işe yaramasını şiddetle tavsiye ederim. Tamamen kişiliğinize uyacak şekilde nasıl giydiğinizle ilgili.

Mezun Bob

Mezun BobInstagram @gerristylesmyhair

Q&Bir stil yaratıcısı olan Gerri Vereen

Salon Sahibi / Kuaför @ Gerri Styles Saçlarım Raleigh, NC’de

Bu görünümü nasıl tanımlarsınız??

Uzun kıvırcık bob görünümü, seksi, eğlenceli, kaygısız, yaz plajı görünümüdür.!

Bu görünümle ilgili en sevdiğim şey, bu bobun buklelerin çok belirgin olması için şekillendirilebilmesi ya da daha dolgun, dağınık bir bob görünümü vermek için hafifçe dalga geçilebilmesi..

Düşünen biri için herhangi bir tavsiye?

Bu stili düşünen kadınların bu görünümü elde etmenin üç yolu var! Orta boy 1,25 inçlik bir saç maşası kullanabilirsiniz. Doğal kıvırcık saçlar için, kıvrılma önleyici bir jel kullanabilir ve saçı bükebilir, ardından bükümü perma çubuklarında yuvarlayabilirsiniz. Son seçenek, saçınıza Virgin Brezilya Kıvırcık uzantıları taktırmaktır..

Bu, cesur bir kişiliğe sahip, çok yönlülüğü seven ve özgürce akan hoş bir görünüm isteyen kadınlar için mükemmel bir görünüm.!