Saç stilinize gelince, yüz şekliniz sizin için en gurur verici görünümü yaratmada önemli bir faktördür. Uzun dalgaları mı yoksa dar kesimli bir mahsulü mü tercih etmelisiniz? Muhteşem bir oyun oynamaya ne dersiniz? Bu, çoğumuz için stilin yüz şeklimizden en iyi şekilde yararlanmasını sağlamak için biraz düşünmeyi gerektirir. Orta kısımlardan yan kısımlara, yeni bir patlama seti ile dalmaya kadar: 2021 için istediğiniz tarzın size uygun olup olmadığını nasıl anlarsınız? Her şey yüz tipinizle başlamakla ilgili.

Yüz Şeklinizi Belirleyecek 3 Şey:

Yüz şekliniz hakkında temel bir fikir edinmek için üç temel kritere bakmak isteyeceksiniz..

#1. Yüzünüzün en geniş kısmıyla başlayın: alnınız, yanaklarınız ve çeneniz.

#2. Çene hattınız yuvarlak mı, kare mi yoksa sivri mi??

#3. Yüzünüzün uzunluğu—kısa mı yoksa uzun mu? Aşağıdaki dökümde daha fazla bilgi var.

Ayrıca, en sevdiğimiz kuaförlerimizden bazılarının çeşitli saç stilleri hakkında yorum yapmalarını ve bunların altı yaygın farklı yüz şeklini nasıl düzleştirdiklerini ve nedenini belirlemelerini istedim..

Elmas Yüz Şekli

Kadınlar için elmas yüz şekli

Yüzünüzün elmas şeklinde olup olmadığını nasıl anlarsınız? İşte nasıl kontrol edilir. Saç çizginizin orta noktasını elmacık kemiklerinize ve ardından çenenize kadar birleştiren çizgiler çizseydiniz, elmas şekli elde edilmiş olurdu. Elmas yüze sahip olanların ayırt edici özellikleri sivri bir çene ve çıkık elmacık kemikleridir. Saç çizgisinde kalp şeklinde bir yüzden farklıdır. Elmas yüz şekline sahip olanlar, kalp şeklinde yüze sahip olanlara göre daha dar saç çizgilerine sahiptir..

Yüz şeklinize sahip ünlüler: Jennifer Lopez, Megan Fox

Elmas Yüz Şekilleri İçin En İyi Saç Modelleri: 

Elmas yüz şekli saç modeli

Sally Hershberger NOMAD kuaförü Scott Fabian baklava biçimli ve uzun saçlı olanlara “orta kısımlarını sallamayı veya perde patlamalarıyla oynamayı denemelerini tavsiye ediyor, bu daha geniş bir alnın yanılsaması yaratmaya yardımcı olur.” Elmas yüz şekillerinin daha dar bir alnı olduğunu açıklıyor. Fabian, orta uzunlukta saçları olanlar için “elmacık kemiklerini göstermek ve yüzü tüm doğru noktalarda açmak için kesinlikle katmanlar ekleyin” diyor. Bu da alnın daha geniş görünmesini sağlar. Kısa saçı tercih ederseniz, Fabian çene boyu boblar veya daha uzun saçaklı açılı dokulu bir peri önerir..

Serge Normant John Frieda saç stilisti mat fugat elmas şeklindeki yüzlerin biraz daha nadir olduğunu söylüyor. “Oval ve yuvarlak gibiler ve daha az hileli, ama yapmaya çalıştığınız şey çenede güç oluşturmak, böylece yüzü daha az ‘sivri’ görünmesini sağlamak.” Fugate, uzun saçlar için çenede biraz yüz çerçeveli bir kesim seçmeyi söylüyor. “Lucy Hale’inki gibi keskin, keskin bir akıllı bob, müşteride tanımlanmış bir tane olmasa bile, çene hattının daha güçlü görünmesini sağlayabilir” diye açıklıyor..

kalp yüz şekli

kalp yüz şekli

Kalp şeklinde bir yüze sahip olanlar, daha geniş bir alnı olan sivri bir çeneye sahiptir. Bazı insanlar saç çizgisinde dul bir tepeye sahip olabilir, ancak yine de kalp şeklinde bir yüze sahip olabilirsiniz. Kalp tam olarak eşleşmiyorsa, ters çevrilmiş bir üçgen düşünün..

Yüz şeklinize sahip ünlüler: Reese Witherspoon, Chloë Grace Moretz

Kalp Yüz Şekilleri İçin En İyi Saç Modelleri:

Kalp yüz şekli saç modeli

Fabian’ın kalp şeklindeki yüzler için tavsiyesi o elmacık kemiklerini ortaya çıkarmak! “Daha uzun saçların varsa, elmacık kemiklerini azaltmak için yumuşak, seksi daha kısa katmanlar eklemeyi dene” diyor. Saçınız orta ila kısa ise Fabian, “Miley’nin yeni kefal görünümü gibi” parçalı doku ve hareket ekleyerek saçınızla eğlenmenizi önerir.

Fugate, çoğu zaman kalp ya da oval yüz şekillerinin göze en çok yakıştığını söylüyor. “En simetrik olanıdır ve bu nedenle genellikle her saç kesimine uyabilir” diye açıklıyor. Fugate, diğer tüm yüz şekilleri için “simetri yanılsaması veren bir saç kesimi yaratmaya” çalıştığını belirttiği gibi, bu yüz şekillerine sahip olanlar zaten bir ayakları yukarıdadır.

Oval Yüz Şekli

Oval yüz şekli

Oval yüzlülerin alınları kıvrık çenelerinden sadece biraz daha geniştir. Baş aşağı yerleştirilmiş bir yumurta düşünün. Alnınız uzunsa, elmacık kemikleriniz yüzünüzün en geniş yeriyse ve yüzünüz genişliğinden daha uzunsa, yüzünüz muhtemelen ovaldir..

Yüz şeklinize sahip ünlüler: Konstanz Wu, bella hadid

Oval Yüz Şekilleri İçin En İyi Saç Modelleri:

Oval yüz şekli saç modeli

Fabian, uzun saçlı ve oval yüz şekline sahip olanların kemik yapılarını gerçekten göstermek için yüz çerçeveleme katmanları eklemelerini öneriyor. “Oval yüz şekilleri hemen hemen her saç stilini idare edebilir, ancak katmanlar ne kadar uzun olursa, uzun katmanların yüzünüzü aşağı çekme olasılığı o kadar artar” diye açıklıyor. “Orta uzunlukta bir saç modeli oval bir yüz için mükemmel bir uzunluktur” diyor..

Yuvarlak Yüz Şekli

Yuvarlak yüz şekli

Yuvarlak yüz, biraz kare yüz gibidir, ancak daha yumuşak açılara sahiptir. Yüzünüzün kenarları tamamen düz olmak yerine hafifçe dışa doğru kıvrılır. Yuvarlak yüzlüler için çeneniz yuvarlaktır ve elmacık kemikleriniz yüzünüzün en geniş kısmını temsil eder..

Yüz şeklinize sahip ünlüler: selena Gomez, Chrissy Teigen

Yuvarlak Yüz Şekilleri İçin En İyi Saç Modelleri:

Yuvarlak yüz şekli saç modeli

Fabian, yuvarlak yüzlü ve uzun saçlı olanlar için her şeyin katmanları daha uzun tutmakla ilgili olduğunu söylüyor. Fabian, “Bu, yuvarlaklığı dengelemek için daha uzun bir yüz yanılsamasına izin verecek” diye açıklıyor. Orta ve kısa saçlar için Fabian seksi bir yan kısım önerir. “Kakülleri denemek istiyorsanız, yüzün incelmesine yardımcı olmak için yüz çerçeveleme katmanlarını daha uzun tutun” diye tavsiyede bulunuyor..

Fugate, yuvarlak yüzler için “yüzü biraz inceltmek istersiniz, bu nedenle uzunluk, odağı çekmek için güzel bir dikey çizgi oluşturduğundan, telleri daha uzun bırakmak yardımcı olabilir” diye belirtiyor. Fugate, bobların yuvarlak yüz şekline sahip olanlar için harika bir saç modeli olduğunu belirtiyor. Ayrıca bu kalabalık için lobları ve uzun, akıcı katmanları sever. “Çenenin altından başlamadıkça kısa yüz çerçeveleme katmanlarından kaçınmaya çalışın” diyor..

Kare Yüz Şekli

Kare yüz şekli

Kare bir yüzünüz olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Bu yüz şekli, yüzünüzün kenarlarının düz olması ve minimum eğri ile hafifçe açılı bir çene çizgisi ile karakterize edilir. Yüzün neredeyse uzun olduğu kadar geniş. Başka bir deyişle, belirgin bir çene çizgisi de dahil olmak üzere özellikleriniz daha keskin ve daha köşelidir..

Yüz şeklinize sahip ünlüler: Zoe Kravitz, Taraji P Henson

Kare Yüz Şekilleri İçin En İyi Saç Modelleri:

Kare yüz şekli saç modeli

Fabian, bu yüz şeklinin çok yönlü olduğunu söylüyor. Örneğin, Zoe Kravitz ve Taraji P. Henson birçok farklı görünüm giydi ve harika görünüyorlardı. Fabian, kare yüz şekline sahip olanlar için, daha kısa dokulu katmanlara sahip uzun saç veya yandan süpürme patlaması olan köprücük kemiği uzunluğunda bir bob veya keskin dokulu kısa ve seksi bir perinin gitmenin yolu olduğunu söylüyor..

Fugate, kare yüzler için “yumuşatmak ve çok sayıda katman eklemek istediğinizi, böylece hareketin aslında kemik yapısını biraz gizlediğini” söylüyor. “Yumuşak kıvrımlı veya fısıltılı perde patlamaları gibi dalgalı ve gevşek herhangi bir şey, seksi, karışık hareket için tüyler gibi harika olabilir” diye ekliyor. Freja Beha Erichsen’in görünüşünü düşünün. Fugate, “Tanımlanmış elmacık kemikleri ve çene çizgileri ile narin, akıcı katmanların birleşiminde gerçekten çarpıcı bir şey var” diyor..

Dikdörtgen Yüz Şekli

Dikdörtgen yüz şekli

Dikdörtgen yüzler, kare yüzlere benzer, ancak genişliklerinden daha uzundur. Yanaklarınız, alnınız ve çene hattınız yaklaşık olarak aynı genişlikte ve çenenizde hafif bir kavis var. Dikdörtgen yüz şekilleri, dikdörtgen yüz şekilleri olarak da ifade edilebilir..

Yüz şeklinize sahip ünlüler: Sarah Jessica Parker, Alexa Chung

Dikdörtgen Yüz Şekilleri İçin En İyi Saç Modelleri:

Dikdörtgen yüz şekli saç modeli

Fabian, bu yüz şeklinin daha keskin elmacık kemikleri ile daha uzun olma eğiliminde olduğunu söylüyor. Fabian, “Herhangi bir uzunlukta, daha fazla dolgun saça sahip olmak, uzun ila orta saçlar için açıları yumuşatmaya yardımcı olabilir” diyor. “Hareket eklemek ve yüzün daha uzun görünmemesi için kaldırmaya yardımcı olmak için kesinlikle katmanlar eklemenizi tavsiye ederim” diye ekliyor..

Fugate, dikdörtgen yüz şeklinin tipik olarak “daha geniş bir alınla el ele gittiğini, bu yüzden [onun] tercih ettiği stilin her zaman kakül olduğunu” söylüyor. Bu yüz uzunluğu için biraz daha eğlenceli ve çok yönlü kaküller istediğinizi belirtiyor. “Tamamen Brooklyn’den künt veya daha uzun kirpik gıdıklayıcı olabilirler, ancak daha küçük, daha ince bir yüz yanılsaması yarattıkları sürece, hepsi işe yarıyor.”

Dikdörtgen yüz hatlarına sahip olanlar, bu noktada saç kesimine herhangi bir stil ekleyebilir, bir kez kakülleri anladıktan sonra, diye açıklıyor. Fugate, “Süper uzun bir görünüm, çene çizgisi veya aradaki herhangi bir şey bile, gözler üzerinde güzel bir odak noktası yerleştirdiğinizde işe yarayabilir” diyor..