60’ların saç modelleri geri dönüyor! Çoğunluğun kilometrelerce gerisinde kaldığımı ilk kabul eden ben olacağım, ancak kısa süre önce Mad Men izlemeye başladım ve resmen bağımlısı oldum. Mesela, bir partiden eve erken gitmem ve gece 2:47’de yatmadan önce beş (tamam, belki yediydi) ardışık bölüm izlemem gerektiğini hissettiğim türden bir bağımlı (ama sadece tabletimin pili bitti ve ben şarj cihazını alacak gücü toplayamadı). Ahem.

Her neyse, 60’ların bu drama TV şovuna kendini kaptıran diğerleri gibi, makyaj, kostümler ve doğal olarak muhteşem saçlar konusunda çabucak bir saplantı geliştirdim. Özellikle 60’larda arı kovanı, iğne bukleler, Brigitte Bardot ve daha fazlası gibi saç modelleri.

Bu yüzden, birkaç gün önce Hair Dresser on Fire blogunu ziyaret ettiğimde ve gördüğüm ilk şey bir “60’ların Saç Bandı” öğreticisiydi (aşağıda bulabilirsiniz), hemen giyilebilir altmışlı yılların saç modellerini yapmak için ilham aldım..

Bir sonraki saç randevunuzdan önce, 60’ların saç stillerinin bu resimlerine göz atın..

Bebek Arı Kovanı 60’ların Yarım Saç Modeli

Bebek Arı Kovanı 60'ların Yarım Saç ModeliInstagram @by_valerix

Çok şık bir günlük görünüm için modern bir dokunuşla bu vintage 60’ların stilini taklit edin – düzgün bir yan patlama ile ön kısımda tatlı bir yarı yukarı yarı aşağı saç modeli.

60’lardan Esinlenen Kadınlar İçin Afro Saç

60'lardan Esinlenen Kadınlar İçin Afro SaçInstagram @curlytwirlygirl_

60’lardan ilham alan kadınlar için Afro saçların modası asla geçmez ve kıvrımlı dokular için güzel bir seçenektir. Mükemmel şekli oluşturmak için saçı her tarafa katlayın. Nem ve belirginlik eklemek için bu bukleleri Hairstory gibi bir temizleyici ve balsamı ile koruyun.

60’ların Top Topuz Saç Modeli

60'ların topuz saç modeli@catweeks84

Uzun saçlarınız varsa 60’ların topuz saç modelini tercih edin ve saç stilinizi daha kolay yönetilebilir hale getirin. Uzun saçları yukarı kaldırmak, saç yığınlarının başınızın üzerinde olduğunu hissedebilir. Bununla birlikte, topuzları daha küçük bölümlere ayırmak ve saçları sararak sevimli topuz tasarımları yapmak kabarıklığınızı basitleştirebilir ve daha dengeli hale getirebilir..

1960’ların Şık Peri Kesimi

1960'ların şık peri kesimiInstagram @madeleineschoen

1960’ların şık peri kesimi tamamen geometriyle ilgilidir ve çoğu saç yoğunluğuyla çalışmak üzere uyarlanabilir. Daha kalın saçlar, ağırlığı azaltmak için daha fazla alttan kesmeyi tercih ederdi. Daha ince saçlar, ağırlık oluşturmak için yanlarda biraz daha fazla yapıya sahip olacaktır. Stilistinizden yüz şeklinize ve saç çizginize en uygun kakülleri oluşturmasını isteyin..

Jackie Kennedy’nin Vintage Kabarık Bob’u

Vintage kabarık bobInstagram @kate_erkiert

İkonik Jackie Kennedy’nin vintage kabarık bob’u, daha ince saçlar ve daha uzun bir yüz şekli için genişlik yaratır. Stil aşırı hacimli olmasa da, yumuşak bukleler uzunluğun altına zarif bir şekilde oturur. Bukleler daha sonra ters çevrilmiş bir etki yaratır.

Uzun Saçlar için Vintage Hacim

Uzun saçlar için klasik hacimInstagram @abram0vamasha

Uzun saçlar için vintage hacim, buklelerinize anında canlılık ve dolgunluk katmanın göz alıcı bir yoludur. Fırçalanmış bukleler birbirinin üzerine oturur, bu da uzun saçınıza muhteşem miktarda hacim ve yaşam sağlar. Başın üst kısmı boyunca birkaç Velcro silindiri kullanarak stili elde edin. Kuruduktan sonra, dışarı çekin, biraz saç spreyi sıkın ve tam yükseklik için ayırmanızı yana çevirin..

60’lardan Brigitte Bardot At Kuyruğu

60'lardan Brigitte Bardot At KuyruğuInstagram @beautyby3hairsalon

Tarzınızı normal toplanmış saçlardan ayırın ve siyah buklelerinizi Brigitte Bardot gibi yoğun ve ilginç göstermek için bu süper hacimli kuyruğu tercih edin..

Vintage Kızlar için Klasik Pin Bukleler

Vintage Kızlar için Klasik Pin BuklelerInstagram @beautybymissruby

Bu tatlı dalgalar ve iğneli bukleler 18. yüzyıldan beri moda ve sonsuza dek zarafet ve zarafetin klasik bir sembolü olacak! Kalıcı güzellik için en iyi saç spreyinizi kullanın ve daha fazla feminen dokunuş için çiçekli bir parça ile bitirin.

Kabarık 60’ların Saçından Çıkış Yolu

Kabarık 60'ların Saçından Çıkış YoluInstagram @carlosferraz_

Bir çıkış yolu olarak kabarık ve yarı-yukarı stillerin en sıcak şey olduğu altın günleri geri getirin! Orta uzunlukta, koyu renkli buklelerinizi benzersiz bir şekilde sergilemek için 60’ların bu yarısı trendinden bir fikir edinin. Doku, dalgalar ve yüz çerçeveleme parçalarıyla şekillendirmek muhteşem bir son dokunuş olacak.

Hippie Chic 1960’ların Saç Modeli

Hippi Şık 1960'ların Saç ModeliInstagram @annawrecksit

60’ların saç modellerini arıyorsanız, bu orta kısım düz katlı, uçları kıvrık saçlar kesinlikle denenmeli! Ayrıca kısa ve yuvarlak yüzler için mükemmel olan uzatıcı bir etkiye sahiptir..

60’lar Döneminden Uzun Tüylü Saçlar

60'lar Döneminden Uzun Tüylü SaçlarInstagram @edoswhitefox

Yarı şık bir tarzda bu uzun katmanlı sevişme ile on yıllık aşkı yeniden yaşayın. Herhangi bir uzun saç 60’ların saç modeli için şart olan ek doku için en sevdiğiniz deniz tuzu spreyini kullanın..

60’ların Saç Bandı ile Bob

60'ların Saç Bandı ile BobInstagram @i.boya.saç

60’ların saç bandına sahip bu bob klas diyor ama aynı zamanda eğlenceli ve şımarık! Parksville, BC’den kuaför Chantel Cody tarafından yaratıldı. “Her şey, günlük olarak kolayca çıkarılabilen modern bir dokunuşla 60’lardan kalma hissi veriyor. Bununla ilgili en iyi şey? Bu sahte bir bob, yani neredeyse her boy bunu başarabilir,” diye açıklıyor Cody..

Sahte bob denemeyi düşünüyorsanız, birkaç şeye ihtiyacınız olacağını söylüyor: 1 inç saç maşası, Bobby iğneleri, sevimli aksesuarlar (kafa bandı, başörtüsü, eski veya ilham verici klipsler, büyüleyici vb.) ve saç spreyi.

“Saçınız delice kalınsa, yerinde kalmasını sağlamak zor olacaktır. Bunun yerine, saçı alttan örmeye ve gizlemeye çalışın, üst kısmı kıvırın ve bir çapa olarak kullanarak örgüye sabitleyin. İnce saçlı bayanlar? Saçınızı kıvırmaktan ve yerine sabitlemekten kurtulabileceğiniz için biraz daha kolay. Altında biraz geri tepmenin de zararı olmaz,” diye açıklıyor..

Profesyonel ipucu! Saçınızı kıvırmak yerine ütünüzü ters çevirin ve saçınızı kıvırın! Yani her şey ters dönüyor ve yukarı doğru kıvrılıyor.

Retro faux bob, kız arkadaşlarınızla bir akşam, ateşli bir randevu, bir düğün için eğlenceli bir stil, hatta bir market gezisi için harika bir altmışlı tarzıdır. Giydir ya da giy, sen karar ver!

60’ların Kısa Saçları İçin Kase Kesimi

60'ların Kısa Saçları İçin Kase KesimiInstagram @gerrardreillyhair

Bu 1960 saçı, Vidal Sassoon’un 60’ların Grace Coddington’ın ünlü saç kesiminin bir başka örneği. Kısa saç, yumuşak bir dokuya sahip güçlü çizgilere sahiptir ve İngiltere’den stilist Gerrard Reilly tarafından yaratılmıştır..

Reilly, “60’ların böyle güçlü bir saç modeli istiyorsanız, bu saç tipine daha iyi oturduğu için daha kalın ve pürüzsüz saçlara giyilmesi en iyisidir” diyor. “Yine de, bir kadının daha kıvırcık saçları veya daha ince saçları varsa, bu da işe yarayabilir. Ancak, daha fazla stilin gerekli olacağını unutmayın.”

60’ların Kadınları İçin Harika Orta Kısım

60'ların Kadınları İçin Harika Orta ParçaInstagram @stacethehairwitch

Bu 60’ların saç kesimi, havalı bir mod kız havası ve kaygısız bir stil veriyor. New York, NY stil çırağı Stacy Oviedo tarafından yaratıldı. Oviedo, “Orta kısım çok şık ve rahat, Brigitte Bardot ve Jane Birkin’in daha yumuşak, zahmetsiz uzun saçlarından ipuçları alıyor” diyor..

Oviedo, 60’ların saç stillerini yeniden yaratmak için, biraz yumuşatıcı bir ürünle başlamanızı ve saçınızın açısını bir miktar hacim için yukarı doğru (özellikle başınızın tepe bölgesinde!) Karışık bir stil için giderken bu dağınık olabilir.

“Kuru olduktan sonra, ön bölgelere odaklanarak saçınızın içinden bir dalga çubuğu veya daha kalın namlulu bir saç maşası geçirin. Bukleler tamamen soğumadan önce parmaklarınızı buklelerin arasından geçirin, böylece güzel dalgalar halinde gevşesinler” diye açıklıyor..

Ekstra bir 60’lar havası için, tepenizdeki tüyleri ayırın ve daha fazla hacim için yüzünüzden en uzaktaki kısmı yumuşak bir şekilde çekin ve üst kısmı hacimli olanın üzerine örtün..

1960’ların Saçları Süpürülmüş Patlamalarla Döndürülmüş Bob

1960'ların Saçları Süpürülmüş Patlamalara Sahip Ters Yüzlü BobInstagram @bombshellbarbi

Bu, Chandler, AZ’den kuaför ve sahibi Barbi Barrett Costanza tarafından yaratılan, 60’lardan ilham alan ikonik bir ters çevrilmiş bob. “Bu büyük saç, sadece aksesuarları değiştirerek gündelikten resmiye kadar giyilebilir. 60’larda başörtüsü çok popülerdi” diyor..

Barrett Costanza, 60’ların omuz uzunluğundaki bu saç kesimini elde etmek için gereken sürenin saç tipine bağlı olacağını söylüyor. “Harika bir kesime sahip olmak çok önemli. Çok ince ve ince saçlarınız varsa, maksimum kaldırma elde etmek için yuvarlak bir fırça ile kurutmadan önce bir kök kaldırma ürünü kullanın. Ardından tepeyi geri taramadan önce kuru bir şampuan kullanın ve bu Hollywood ters çevrilmiş bob stilini sıkı bir tutuş spreyi ile bitirin” diye ekliyor..

60’lardan İlham Alan Mod Yan Parça

60'lardan İlham Alan Mod Yan ParçaInstagram @theresa_padin

Hippi saç modellerini ve muhafazakar görünümü bir arada seviyoruz. 60’lardan ilham alan bu “mod” (modernistten türetilmiştir) 60’ların saçı, her zaman aşırı bitmiş görünmeden tarihi yeniden yaşamanın nasıl bir his olduğunu hissettirir. Filipinler’den saç ve makyaj sanatçısı Theresa Padin tarafından yaratıldı..

“60’ların saç stilleri söz konusu olduğunda, saç modeli ve kıyafet madalyonun iki yüzüdür. Bu yüzden, 60’ların bu saç stilini istediğinizde, her zaman giydiğiniz kıyafetleri düşünün. Padin, 60’ların insanlarının on yıl boyunca nasıl spor yaptıklarından asla fazla ileri gitmeyin ”diyor..

Bunun gibi yan kısımlar ve 1960’ların uzun saç modelleri için Padin, alay etmenin her zaman işe yaradığına inanıyor. “İyi olan şu ki, bu günlerde inovasyon, artık kolayca temin edilebilen “saç fareleri” veya klipsli hacimlendiricilerle bunu kolaylaştırdı. Ama elbette, saç bantları uzun bir yol kat edecek!”

1960’ların Flip Hairstyle’ından Uzun Bob Saçları Çevirdi

1960'ların Flip Hairstyle'dan Uzun Bob Saçlarını ÇevirdiInstagram @looks_by_nicolemarie

Bu hacimli, 60’ların saç stili, Metuchen, NJ’den fön bar uzmanı Nicole Marie tarafından el işçiliğiyle yapıldı..

“Bu 1960’ların saç stilinin en iyi yanı yüksekliği çünkü saç ne kadar büyükse o kadar iyi” diyor. “Bunun gibi orta 60’ların saç modelleri, ince ila orta saçlı kadınlar içindir.”

Saçı üflemek için yuvarlak bir fırça kullanmak, saçı uçlarda düzleştirmenin yanı sıra kökte kaldırma elde etmeye yardımcı olacaktır. “Bir doku spreyinden biraz yardım alarak, kısa saçınızda biraz daha fazla yükseklik elde etmek için tepeyi kızdırabilir ve biraz saç spreyi ile bitirebilirsiniz. Nihai bir vintage sonuç için bu 60’ların flip stilini sarı saç rengiyle eşleştirin” diye ekliyor..

Vintage Kadınlar için 60’ların Arı Kovanı Kabarıklığı

Vintage Kadınlar için 60'ların Arı Kovanı KabarıklığıInstagram @lovelocksbridalhair

İngiltere’den kuaför Chloe Duncan, “60’ların saç stillerini arıyorsanız, bir arı kovanı mükemmeldir” diyor. “Bu arı kovanı saç stili zarafet ve incelik içeriyor, aynı zamanda 60’ların kabarık saç stilleriyle de oldukça eğlenceli.”

Duncan, uzun saçlarda 60’ların saç modellerini yaratırken çok fazla geri tepme ve saç spreyi beklemeyi söylüyor. “Bir sürü saç spreyi! Klasik bir arı kovanı, tüm saç tipleri ve uzunlukları için harikadır ve yine de zahmetsiz görünen bir şey istiyorsanız, altmışlı yıllara giden harika bir saç modelidir” diye ekliyor..

1960’lardan Esinlenilmiş Künt Çene Boylu Bob

1960'lardan Esinlenilmiş Künt Çene Boylu BobInstagram @erin_thecolorbar

Basit pin-up stilini ve 60’ların stillerini seviyorsanız, bu ikisinin harika bir birleşimidir. Bu özel stil ve kesim, Sacramento, CA’dan stilist Erin Backman tarafından oluşturuldu. “Zamansız bir bob üzerinde ters çevrilmiş stiller elde etmek için Vidal Sassoon tekniklerine geri dönen klasik bir yaklaşım vardı.”

Bu küt bob gibi 60’lardan ilham alan saç modelleri, saçlarını düzenli olarak şekillendirmeye kararlı bir kadın için idealdir..

Şekillendirme için Backman, stili bobun ve doğru bir şekilde düşmesini teşvik etmek için yuvarlak bir fırça veya düz bir fırça kullanmayı söylüyor. “Fön makinesi için tutuşlu bir ürün (köpük veya jel gibi) kullanın” diye ekliyor..

Cilalı Perde Patlamaları Shag 60’ların Saç Kesimi

Cilalı Perde Patlamaları Shag 60'ların Saç KesimiInstagram @hairbyashleynicoleg

60’lardan ilham alan bu modern saç modeli, Brooklyn, NY’den kıdemli stilist Ashley Nicole tarafından yaratıldı. “Ayrılmış patlamalara ve yüz çerçeveleme katmanlarına sahip. Bunun gibi saç kesimleri, günden güne az bakım isteyen, ancak gerektiğinde şekillendirip cilalatabilen kadınlar için harika.”

Raquel Welch ve Jane Fonda’nın giydiği 60’lı yılların klasik uzun saçlarının modern bir versiyonu gibi olan bu saç kesimi, doğal saç dokusu ve minimal şekillendirme ile harika görünüyor. Ancak, katmanlara ve harekete hazır değilseniz, bu 60’ların saç stilini düşünmeyin..

“Perde kakülleri, saçaklara tamamen bağlı kalmadan yeni bir tarz isteyen kadınlar için harika. Çok yönlüdürler ve yandan süpürülerek veya ortadan aşağı doğru giyilebilirler. Onları sevmezseniz büyümeleri de çok kolay” diyor..

60’lardan ilham alan saç stillerini bu şekilde şekillendirmek için Ashley, doku eklemek için R+Co’nun Dallas kalınlaştırıcı spreyi ile yuvarlak bir fırça darbesi kullanmayı söylüyor. “Çok hareketle maksimum hacim istediğiniz için saçı ağırlaştırabilecek ürünlerden uzak durun.”

Patlamadan sonra, daha kumlu bir doku ve hacim vermek için kökte R+Co’nun BadLands kuru şampuanını kullandığını söylüyor. “O zaman 60’ların biraz yumruğunu vermek için başınızın tepesini kızdırın. Kuru şampuan, saçların gün boyunca gevşemesine yardımcı olur. R+Co’nun Outer Space esnek saç spreyi ile bitirin,” diye ekliyor..

Glam Chignon 1960’lardan İlham Alan Saç Modeli

Glam Chignon 1960'lardan Esinlenilen Saç ModeliInstagram @hairbycharmainex

Bu, 60’ların döneminin chignon’udur. İngiltere’den serbest kuaför Charmaine Shanahan tarafından oluşturuldu..

“Büyük hacim, şekil ve pürüzsüzlük sunuyor. Üst ve chignon topuzundaki yükseklik şu anda çok “içeride” ama aynı zamanda retro bir havası var. Her şey saç modasıyla geri dönüyor, ayrıca çok göz alıcı! 1960’ların bunun gibi saç modelleri bir vintage ipucu sunuyor,” diye açıklıyor Shanahan.

Kalın saçlar için 1960 saç modellerini denemeyi düşünüyorsanız, Shanahan, tercihen bir uzunlukta ve kalın olan omuzları geçen saçlara ihtiyacınız olacağını söylüyor. “Saçın ilk önce düzleştirilmesi gerekecek ve altmışların saç modellerini tam olarak elde etmek için saç dolgusu gerekli” diye ekliyor..

60’ların Zarif Kabarıklığı

60'ların Zarif KabarıklığıInstagram @evavykopalova

Bu, 60’ların zarif bir kabarıklığı ve bugün onu seviyoruz! Slusovice, CZ’den kuaför ve stilist Eva Vykopalova tarafından el yapımıydı. “Bunun gibi vintage kabarık saç modelleri, baskınlığı haykırıyor. Ayağa kalkıyor, ama yine de zarif görünüyor. Kenardaki saçak, tüm kabarıklığı daha yumuşak hale getiriyor, ”diyor Vykopalova.

Daha iyi doku ve daha kolay manipülasyon için saçınızı bir gün önce yıkamak en iyisidir..

“Taç bölgesini geri taramadan önce LOréal Professionnel’den Tecni Art Crepage de Chignon’u kullanın. Ardından tepeye bir saç dolgusu tutturun ve arkadan taranmış saçlarla örtün. LOréal Professionnel’in saç spreyi Infinium’u kullanın. Ense kısmı rulo haline getirildi ve tel tokalarla sabitlendi ve tekrar saç spreyi ile sabitlendi” diye açıklıyor..

Retro 1960’ların Fransız Twist’i

Retro 1960'ların Fransız Twist'iInstagram @ashleyluvsgüzellik

Q&Bir stil yaratıcısı olan Ashley Smith

Stilist & Makyaj Sanatçısı @ Ashley Smith Beauty, Denver, CO

bunu nasıl tarif edersin?

Bu saç modeli, TV şovu Mad Men ve 1960’ların sallanan döneminden ilham almıştır. Denver, CO’dan stilist Ashley Smith, “Bu, 60 yaş üstü ince saçlı kadınlar için çarpıcı saç stillerinden biri olabilecek klasik bir Fransız bükümüne modern bir yorum” diyor..

Smith, Fransız bükümünü yuvarlamadan önce Fransız bağcıklarını veya her iki tarafı da geri taramayı önerir. “Esnek tutuş oluşturmak için L’oreal Professionnel’in Infinium 3 Tecniart Saç Spreyi’ni ve stili tamamlamak için Extreme Laquer’i kullanın.”

“Bu tür Fransız bükümü, herhangi bir saç dokusunda orta ila uzun saçlarda en iyi sonucu verir. Bu Fransız bükümü gibi 60’ların saç modelleri, ön tarafı nasıl şekillendirdiğinize bağlı olarak tüm yüz şekilleriyle iyi çalışır. Bir Fransız bükümü, size göre kişiselleştirilebileceğinden, üst stil için harika bir seçenektir. Giyinmiş, klasik ve hatta sinirli olabilir” diye ekliyor..

60’ların Saç Bandı

Reagan’ın yukarıda bahsedilen saç bandıyla başlayacağım. Bu onun “In a Hairry” serisinin bir parçası ve sadece beş dakikanızı, bir alay tarakını ve birkaç tel tokayı gerektiriyor. Saçınızı istediğiniz gibi ayırın, her iki taraftan iki tutam saç örün, başınızın üstünden çaprazlayın ve sabitleyin. 60’ların klasik çarpmasını elde etmek için tacı kızdırın ve taş bir tilkinin her yerine bakarak kapıdan çıkın.

Yanan Kuaför – Saçta – Randevu itibaren Joe Varca üzerinde video.

60’lar Tarzı Bebek Arı Kovanı Başörtüsü

60'lar Tarzı Bebek Arı Kovanı Başörtüsü

Marge Simpson’ı andıran yüksek bir arı kovanı takmak kesinlikle yanlış türden bir ilgiyi çekecektir, ancak spor başörtülerinin daha incelikli versiyonları kesinlikle günlük kaldırımlar için uygundur.. Flare.com’un güzellik gurusu Hannah Johnson Louis Vuitton İlkbahar 2013 podyumunda görülen “bebek arı kovanı” saç modelini nasıl yeniden yaratacağınızı gösteriyor. Yumuşak ve tonlu makyajla eşleştirilen bu feminen tarz, kızlarla bir randevu gecesi, suare veya akşam için harikadır. Aşağıdaki eğitim videosunu izleyin.

Vintage Kızlar için Klasik 60’ların Pin Bukleleri

Vintage Kızlar için Klasik 60'ların Pin Bukleleri

A Ruby Red’den Melissa, bir retro dergi eğitiminden doğrudan bir iğne kıvrımı modelini takip ederek otantik rotayı takip ediyor. 60’lı yılların başlarından ortalarına kadar hala moda olan iğne bukleleri, nemli saçı ilmeklere sararak ve kafa derisine sıkıca tutturarak oluşturulur. Saçınız kuruduktan sonra (birçok kadın gece boyunca beklemiştir, ancak fön ile işlemi hızlandırabilirsiniz), pimleri çıkarın ve fırçalayın. Takip et YouTube Kullanıcısı PinupDollAshleyMarie’nin öğreticisi veya burada gösterilen deseni deneyin.

iğne kıvırma deseni

60’ların Bardot At Kuyruğu Nasıl Oluşturulur

60'ların Bardot At Kuyruğu Nasıl Oluşturulur

İyi bir alay, 1960’ların saç modellerini yaptı ya da kırdı ve Brigitte Bardot’tan ilham alan bu retro at kuyruğu istisna değil. Saç uzmanı Chris Lospalluto, Caroline Knapp ( Cit’teki Tatlı Caroliney). Alay ettikten sonra, taçta yaratılan büyük hacmi vurgulayan alçak bir at kuyruğunda toplanır. Bunun için yapmanız gereken tek şey saç spreyi, alay tarak ve elastik.