Parmak dövmelerinde yükselen trendle birlikte bu modaya uygun ve ışıltılı dövmelere karşı koymak zor. Parmak dövmeleri eski kabilelerden kaynaklandı ve şimdi moda endüstrisindeki en popüler özelliklerden biri. ünlüler Miley Cyrus gibi, Arianna Grande, Clara Delavigne ve diğer birçoklarının hayranlarını bir tane almaya zorlayan harika parmak dövmeleri var. Parmak dövmeleri farklı tasarım ve boyutlarda gelir. Küçük semboller veya harfler de dahil olmak üzere ince bir parmak dövmesini tercih edebilir veya tüm parmağınızın tatlandırılmasını gerektiren üst parmak dövmesini tercih edebilirsiniz..

Aşağıda belirtilen en iyi parmak dövme tasarımını seçmenize yardımcı olmak için, parmaklarınızı sonsuza kadar sevip gösteriş yapmanızı sağlayacak bazı heyecan verici parmak dövme fikirleri.!

parmak dövmeleri

Farklı Parmak Dövme Yerleşimleri

Parmak dövmeleri o kadar çok yönlüdür ki, size hangi parmağın ve dövmenin nerede görünmesini istediğiniz konusunda bir seçenek sunarlar. İki çift çizgi veya basit bir çarpı gibi ince bir parmak dövmesi yapacaksanız, bunlar genellikle orta parmağın ortasında ortaya çıkar. Bazı dövmeler, bir dizi tasarım veya ifade gibi parmakların yanlarında görünür. Tam bir çiçek tasarımı gibi abartılı bir dövme yapacaksanız, tüm parmağınızı kaplayacaktır. Ve bu tür dövmeler için seçilecek en iyi parmak, orta parmağınız olacaktır..

Astroloji dövmeleri veya cadı tasarım dövmeleri gibi bazı dövmeler tüm parmaklarınızda görünür. Her parmakta küçük bir sembol veya birkaç tane bulunur. En yaygın parmak dövmelerinden biri yüzük dövmeleridir. Bu dövmeler genellikle orta parmakta görünür, özellikle de partnerinizle bir tür bağlılık veya evlilik işareti belirtmek istiyorsanız. Bazı insanlar, kabile dövmeleri gibi işaret parmağına yüzük dövmesi yaptırır..

Ne tür bir parmak dövmesi seçerseniz seçin, her zamanki gibi harika görünecek; Sadece düzgün ve benzersiz bir görünüm elde etmenize yardımcı olacak parmağınıza mürekkebi aldığınızdan emin olun. Aşağıda belirtilen parmak dövme fikirleri, kararınızı daha hızlı vermenize yardımcı olacaktır..

parmak dövmeleri

parmak dövmeleri

Parmak Dövme Türleri

Parmak dövmeleri çok yönlüdür ve birçok farklı kategoriye girer. Aşağıda belirtilen farklı türlerdir:

 • Eşleşen Çiftler Parmak Dövmeleri
 • Kabile parmak dövmeleri
 • Karikatür parmak dövmeleri
 • Mektup Parmak Dövmeleri
 • Nokta Parmak Dövmeleri
 • Parmak Dövmeleri
 • Geometrik Parmak Dövmesi
 • Ok Parmak Dövmeleri
 • Hayvan Parmak Dövmeleri
 • Kalp Parmak Dövmeleri
 • Çiçek Parmak Dövmeleri

Bunlar, farklı parmak dövmelerinden sadece birkaçı. Sizin için daha birçok seçenek var. Aklınızı başınızdan alacak daha fazla parmak dövme tasarımı bulmak için aşağıya kaydırın.

Parmak Dövme Fikirleri

Baskılı Yılan Parmak Dövmesi

Baskılı Yılan Parmak Dövmesi

Baskılı yılan dövmeleri cehennem gibi şık göründükleri için parmak dövmeniz için mükemmeldir. Bu dövme, parmağınıza tatbik edilen siyah mürekkepli, baskılı bir yılan içerir. Baş ve kuyruk yüzeyde göründüğünde yılan parmağınızın etrafında dönüyor gibi görünüyor. Ek bir dokunuş için yılan dövmesini geliştirmek için biraz yeşil mürekkep ekleyebilirsiniz. Bu dövme bilgi ve bilgeliği sembolize eder. Aynı zamanda bir kişinin dönüşümünü de sergiliyor, bu nedenle son birkaç yılda değiştiğinizi düşünüyorsanız, bu eşsiz parmak dövmesi tam size göre..

Gotik Çiçekler

Gotik Çiçekler parmak dövmesi

Hayatın karanlık tarafına daha yakın bir insansanız, bu gotik çiçek parmak dövmesi tam size göre. Bu dövme, ortada tüm parmaklarınızda geometrik bir tasarımda görünen siyah mürekkepli gotik çiçekler, her parmağın üzerinde bir çiçek ve çiçeğin üstünde küçük bir siyah nokta bulunur. Ayrıca tek parmağınızla almayı da seçebilirsiniz; Ancak, hepsini giydiğinizde daha şık görünüyor. Jet siyahı mürekkebi, bu dövmedeki dramatik havayı ortaya çıkararak onu mükemmel bir gotik dövme haline getiriyor. Bu harika gotik parmak dövmeleriyle gotik modunuza geçin.

Yin Yang Shaolin Dövmesi

Yin Yang Shaolin Tattoo.jpg

Sembolik bir parmak dövmesine daha yatkınsanız, bu Yin Yang Shaolin dövmesi parmaklarınız için mükemmeldir, çünkü size benzersiz tasarımlardan ve anlamlı dövmelerden birini bırakır. Bu dövme dört sembol içerir. İlk sembol, siyahla mürekkeplenmiş Shaolin dairesidir; yanında benzersiz bir görünüm için yang ve yin sembolleri ve ardından iki siyah beyaz nokta bulunur. Bunlar parmağınızın yan tarafında düz bir çizgi halinde görünür..

İstediğiniz parmağı seçebilirsiniz, ancak en iyi orta parmakta görünür. Shaolin, doğanın yolunu sembolize eder, bu nedenle doğayla yeniden bağlantı kurmak istiyorsanız, bu dövme başlamanıza yardımcı olacaktır. Yin ve yang, Shaolin çemberi ile birleşir ve bir kadındaki karanlık ve havalı kişiliği sembolize eder..

Firavun Parmak Dövmesi

Firavun Parmak Dövmesi

Mısır uygarlığına ve ona bağlı tarihe takıntılıysanız, firavun parmak dövmesini yaptırmalısınız. Bu dövme, orta parmağın ortasında siyah ve gri mürekkepli bir firavun içerir. Dilediğiniz parmağınıza dövme yaptırabilirsiniz. Bu dövme, içinizdeki tüm telif, cesaret ve gücü sembolize ediyor. Aynı zamanda Mısır uygarlığına olan sevginizi de sergiliyor. Mısır uygarlığına bağlandığı için tüm parmaklarınıza farklı hidrografik tatlar da alabilirsiniz..

Parmak Kemiği Dövmesi

parmak kemiği dövmesi

Eşsiz bir dövme arıyorsanız, bu parmak kemiği dövmesine daha fazla bakmayın, sizin için mükemmel dövme. Bu dövme, işaret parmağınızın üstünde görünen ve elinizin yarısına kadar uzanan siyah mürekkepli parmağın anatomisini içerir. Bu, tam tasarımı hassasiyetle uygulamak için deneyimli bir dövme sanatçısı bulmanız gereken karşılaşacağınız en gerçekçi dövmelerden biridir. Öyleyse, bu inanılmaz anatomi dövmesiyle dövme oyununuzu renklendirin.

parmak dövmeleri

ok dövme

ok parmak dövme

Ok parmak dövmesi, düşük anahtar dövme görünümü elde etmenize yardımcı olacak, karşılaşacağınız en ince parmak dövmelerinden biridir. Bu dövme, orta parmağın yanında görünen basit siyah mürekkepli bir ok içerir. Bu dövme, hayatınızdaki odağı sembolize eder ve doğru yolda kalmanızı ve bir yönde ilerlemenizi hatırlatır. Ok dövmeleri ayrıca yaşamın temel özelliklerinden birkaçı olan güç, kuvvet ve sevgiyi temsil eder..

Bay bıyık

Bıyık parmak dövmesi

Yüzünüzde bıyık bırakamıyorsanız, endişelenmeyin, şimdi bu Bıyık parmak dövmesini yaptırarak parmağınıza bir tane alabilirsiniz. Bu dövme, işaret parmağının yanında siyah mürekkepli bir bıyık içerir. Siyah mürekkep bıyığa mükemmel bir dokunuş vererek her zamanki gibi gerçek görünmesini sağlar. Aynı zamanda çok erkeksi bir hava verir ve dışarıdaki tüm erkekler için idealdir. Yani parmak dövmenizle biraz yaratıcı ve eğlenceli olmak istiyorsanız, bunu yapmanın en iyi yolu budur..

parmak dövmeleri

Dini Tesbih Parmak Dövmesi

tespih parmak dövme

Bu tespih parmak dövmesi, dindar bir insansanız ve tespihin hayatınız üzerinde önemli bir etkisi varsa, sizin için mükemmeldir. Bu dövme, tespihten sarkan büyük siyah ve beyaz mürekkepli bir haç ile küçük elmaslar şeklinde küçük noktalardan yapılmış ince siyah ve gri mürekkepli bir tespih zinciri içerir. Bu dövme işaret parmağınızın ortasında görünür. Tespih parmağınızdan sarkıyormuş gibi görünüyor. Bu dövme, Tanrı’ya olan inancınızı sembolize eder ve size duanın hayatınızın önemli bir parçası olduğunu hatırlatır..

Zodyak Parmak Dövmesi

Zodyak Parmak Dövmesi

Zodyak işaretlerine takıntılıysanız, bu zodyak parmak dövmesi sizin için mükemmel bir seçimdir. Bu dövme, tüm parmağınızda simsiyah mürekkepli zodyak işaretleri içerir. Hilal, piramit, ok ve tüy gibi farklı sembollerden oluşur. Hepsini bir parmağa tattırmayı tercih edebilirsiniz, ancak tüm parmaklara mürekkeple yaptırırsanız daha şık görünür..

Zodyak sembollerinin oldukça önemli bir anlamı vardır ve her insanı farklı şekilde yönlendirir ve motive ederler. Kendinizi günlük olarak motive etmenin bir yolunu arıyorsanız, belki bu özel parmak dövmesi işi yapacaktır. O halde bu havalı dövmeyi yaptırın ve parmaklarınızı benzersiz bir şekilde sanatsal bir şekilde sergileyin..

Müzikseverler Parmak Dövmesi

müzik parmak dövme

Müzik hayatınızda büyük bir rol oynuyorsa ve bunu bir kariyer olarak aldıysanız, bu müzikal parmak dövmesi tam size göre. Keman dövmesi gibi farklı dövme tasarımlarını deneyebilirsiniz. Bir parmağınızda siyah mürekkepli bir keman, diğerinde yayı (keman çalmak için kullanılan çubuk) alabilirsiniz. Ayrıca tüm parmaklarınıza veya kulaklıklarınıza tatlandırılmış müzik notları da alabilirsiniz. Bu dövme, dinlediğiniz müzik türünü ve müzik içeren hayatınızın yolculuğunu yansıtabilir..

Kadim Kabile İşareti Dövmeleri

aşiret parmak dövme

Eski bir kabile ile derin kökleriniz varsa, parmaklarınıza eski bir kabile işareti dövmesi yaptırmalısınız; bu sayede kabile kültürünüzü yaşatabilir ve modern dünyaya tanıtabilirsiniz. Bu dövme, bazıları noktalar, baş aşağı üçgenler, çizgiler ve diğer birçok sembol içeren siyahla mürekkeplenmiş farklı kabile işaretlerinden oluşur. Desen ve semboller, mürekkeplenmek için seçtiğiniz kabilenin kökenine bağlıdır. Bu dövme, size benzersiz ve şık bir görünüm bıraktığı için genellikle tüm parmaklarda görünür..

Bazı insanlar, belirli bir kabile ile herhangi bir bağlantıya sahip olmasalar bile, bu dövmeyi sadece harika tasarım için alırlar. Bu dövmeler sadece parmaklarınıza çarpıcı bir sanatsal görünüm verir, kaçırmak istemeyeceğiniz bir şey..

Baskılı Tüy Parmak Dövmesi

Baskılı Tüy Parmak Dövmesi

Bu baskılı tüy parmak dövmesi, karşılaşacağınız en havalı dövmelerden biridir ve sizi parmağınızda harika görüntülerle bırakır. Bu dövme, tüyden yapılmış farklı bir küçük tasarıma sahip, arkadan mürekkepli desenli bir tüyden oluşur. Desen, dövmeye kadınsı bir dokunuş getirerek kızlar için mükemmel hale getirir..

Tüy dövmeleri seyahati, cesareti ve özgürlüğü simgelemektedir. Bu özelliklerden birkaçının sizde parlamasını istiyorsanız, bu dövme sizi cesur ve dürüst biri olarak göstermenize yardımcı olacaktır. Bu dövmenin ayrıca Kızılderili kültürüyle derin bir bağlantısı var. Bu nedenle, Kızılderililere kadar uzanan kökleriniz varsa, bu dövme köklerinizi ve geçmişinizi temsil etmenin en iyi yoludur..

noktalı parmak dövme

noktalı parmak dövme

Noktalı parmak dövmeleri, karşılaşacağınız en ince ve minimal parmak dövmelerinden biridir. Bu dövme, parmağınızın genişliğinde görünen iki basit siyah mürekkepli noktadan oluşur. Benzersiz bir tasarım oluşturmak için her zaman iki veya üçten fazla nokta ekleyebilirsiniz. Şık bir görünüm ve his için beş parmağınıza da noktalar tattırabilirsiniz..

Bu dövme, hayatınızdaki geçişi ve daha sağlam ve daha iyi bir insan olarak nasıl geliştiğinizi gösterir. Ayrıca sorunlarınızı dünyayla karşılaştırmanıza yardımcı olur, sorununuzun yarattığınız kadar büyük olmadığını ve zamanla üstesinden geleceğinizi hatırlatır..

Çingene gibi konuş

çingene parmak dövmesi

Bu çingene parmak dövmesi, parmaklarınızda inanılmaz derecede güzel görünen başka bir benzersiz dövme tasarımıdır. Bu dövme, siyahla boyanmış noktalı ve sivri uçlu farklı tasarımlar içerir. Bunlar parmağın ortasında ve hatta tırnak bölgesinin yakınında ortaya çıkar. Sadece bir parmağınıza tattırma yapmayı veya üç orta parmakta denemeyi seçebilirsiniz. Bu dövmede siyah renk kullanımı tasarımı ortaya çıkarıyor; ancak, ek bir özellik için biraz renkli mürekkep eklemeyi seçebilirsiniz. Bu dövme, olduğunuz özgür ruhlu kişiyi temsil eder ve aynı zamanda gizemi ve özgürlüğü sembolize eder..

Geometrik Tasarımlar

geometrik parmak dövmesi

Geometrik tasarımlar ayrıca parmağınızda harika görüntüler yaratır ve en havalı parmak dövme tasarımlarından biridir. Bu dövme, farklı küçük şekillerden ve noktalardan oluşan siyahla boyanmış farklı geometrik desenlerden oluşur. Bu dövmeler genellikle başparmağın üzerinde harika görünür ve baş parmağın orta bölgesinde görünür. Tasarımlara uyması için her iki baş parmağınızı da dövme yaptırın. Başparmak değilse, başka bir parmağa da tattırmayı seçebilirsiniz..

Geometrik dövmeler, uyumu ve Dünya’da bulunan farklı unsurları sembolize eder. Size kusursuz parmaklar sunacak bu güçlü ve güzel görünümlü dövmeyi yaptırın..

SSS

parmak dövmem acır mı?

Evet, parmak dövmeleri diğer dövmeler gibi oldukça acı vericidir, ancak diğer kısımlara kıyasla parmak dövmeleri kemikli alan nedeniyle daha fazla ağrıya neden olma eğilimindedir. Bunun nedeni, iğnenin kemiğe batması nedeniyle fazla kas veya yağ içermeyen bölgelerin daha fazla ağrıya meyilli olmasıdır. Parmak dövmeleri çok acı verici olabilir, ancak sonuçlar geçici rahatsızlığa katlanmaya değer. Ağrı, dövme sürecinin bir parçasıdır ve herhangi bir acı hissetmiyorsanız, dürüst olmak gerekirse buna değmez çünkü bu, süreci daha sembolik hale getirir..

Parmak dövmeme nasıl düzgün bakarım?

Parmak dövmeleri, çok fazla hareket yapan çok hassas bir bölgede olduğu için yoğun bakım gerektirir. Parmak dövmelerinize bakım yapmak için doğal ve kimyasal içermeyen bir nemlendirici ile düzenli olarak nemlendirdiğinizden emin olun. Alanı temiz tutmayı ve mümkün olduğunca çok parmak hareketini sınırlamayı unutmayın. Parmak dövmelerinize ne kadar özen gösterirseniz, o kadar hızlı iyileşir ve daha uzun süre kalır..

parmak dövmeleri ne kadara mal olur?

Parmak dövmeleri genellikle 50-100 dolar civarındadır, bu da parmak dövmesi için tamamen kötü değildir; ancak dövme sanatçısının tasarımı ve uzmanlığı gibi başka faktörler de fiyatı etkileyebilir. Bazı dövme sanatçıları sizden saatlik ücret alır, bu nedenle dövmeyi tamamlamak için geçen süreye bağlı olarak az ya da çok harcama yapabilirsiniz. Parmak dövmeleri gerektirdiği için rötuş yaptırmanız gerektiğinde daha pahalı hale gelir. Bir parmak dövmesi yaptırmadan önce iki kez düşünün, çünkü birkaç tasarruf gerektirir..

parmak dövmeleri neden soluyor?

Parmak dövmelerinde solma çok yaygındır. Ellerimizin sürekli hareket etmesi ve günde birkaç kez ellerimizi yıkarken suyla sık sık temas etmesi nedeniyle olur. Ayrıca, yağlı deriden daha fazla kemik içerdiğinden parmaklarınızın daha az yumuşak olması nedeniyle olur. Bunun nedeni, dövmenin kaybolma ihtimalinin yüksek olmasıdır. Ancak, parmağınızdaki dövmeyi korumak için düzenli dövme rötuşları yapabilirsiniz..

Son sözler

Farklı parmak dövme türlerini iyi bildiğinize göre, hemen parmak dövmesi yaptırabilirsiniz. Unutmayın, parmak dövmeleri hala 2020’nin en trend dövmelerinden biri ve kaçırmak istemeyeceğiniz bir şey. Acele edin ve hemen harika bir parmak sanatı edinin.