Zde jsou nejlepší účesy pro oválné tváře na středně dlouhých vlasech! Oválnému tvaru obličeje nejlépe vyhovují účesy, které zkracují délku obličeje.

Také byste chtěli najít styl, který má dostatečné vrstvení, aby zdůraznil vaši kostní strukturu. Tyto střihy obvykle zahrnují ofinu nebo třásně nějakého druhu a obvykle trochu vrstvení, ne -li více.

Jsou to zábavné univerzální střihy, které se dají snadno upravit do jednoduchého účesu nebo poníka, když jdete do posilovny nebo klubu.

Před další schůzkou s vlasy si prohlédněte tyto fotografie středních účesů pro oválné tváře.

Ramenně se pasoucí střih pro oválnou tvář

Ramenně se pasoucí střih pro oválnou tvářInstagram @jaclyn.jackie.jack

Tento střih pasoucí se na rameni nebo bob střední délky (dlouhý bob) vytvořil Jackie Lisberger z Philadelphie, PA. “Použil jsem rovný holicí strojek, abych dal vlasům na koncích určitou texturu a změkčil všechny drsné linie, ale aniž bych vytvořil příliš mnoho vrstev.” Celkový dojem je navzdory delším vrstvám spíše tupý, “říká.

“Střih střední délky je skvělý, protože vypadá dobře na oválných tvarech obličeje a všech typech vlasů.” Může být stylově uhlazený a rovný, sušený na vzduchu s větší texturou, zvlněný a rozcuchaný pro plážovou atmosféru a také vypadá úžasně s přirozeně kudrnatými vlasy, “říká Lisberger.

Lisbergerovými oblíbenými stylingovými produkty pro oválné účesy jsou Davines Milk před fénováním a Davines Oi Oil po vytvoření uhlazenějšího vzhledu.

Moderní soulož na vlasy střední délky

Moderní soulož na vlasy střední délkyInstagram @lovealways_bk

Tento moderní soulož vytvořil kadeřník Bridget Kasper z Folsom, CA. “Tento styl můžete nastavit tak, aby vypadal velmi elegantně, nebo přidat rychlý ohyb středního hřídele pro snadné a chaotické provedení,” říká Kasper.

Pokud uvažujete o tomto stylu vlasů pro oválný obličej, musíte milovat vrstvy, které zmenší tloušťku vašich konečků. Tento vzhled je skvělou volbou pro husté vlasy, jak je znázorněno na fotografii, ale je také ideální pro vlasy střední tloušťky. Tento vzhled dodá větší objem, když je stylizovaný, ale bude zapotřebí několika produktů, abyste získali plný užitek z tohoto vzhledu.

Pokud jde o styling účesů pro ženy s oválnou tváří, Kasper doporučuje začít s bezoplachovým kondicionérem, který vyrovná pórovitost vašich vlasů a poté je doplní stylingovým prostředkem. “To se bude lišit v závislosti na tom, jestli potřebujete pomoci zvýšit hlasitost nebo vyhladit kůžičku.” Tyto produkty aktivujte sušením. Jakmile uschnete a upravíte, zakončete sprejem na texturu, abyste předvedli texturu, nebo leštidlem, pokud hledáte uhlazenější povrch, “dodává.

Středně dlouhý bob s kopem

Středně dlouhý bob s účesem KickInstagram @kristinabunker

“Je to tak zábavný středně dlouhý bob s trochou nervózního nakopnutí,” vysvětluje kadeřnice a stylistka Kristina Bunker z Johns Creek, GA.

“Rád se připravuji pomocí Shu Uemura Blow Dry Beautifier na ochranu proti teplu i na lehké držení,” říká Bunker. “Odtud můžete žehlit pro hladký vzhled, nebo pokud hledáte uvolněnější a plážový vzhled, doporučuji k vytvoření volných kadeří použít 1palcový Bio Ionic StyleWinder.”

Tento střih je nejvhodnější pro každého s oválným tvarem obličeje, který má také jemné až střední vlasy.

Dlouhý A-line Bob pro oválné tvary obličeje

Dlouhý A-řádek Bob pro oválné tvary obličejeInstagram @sonia_hairstory

Jedná se o dlouhý bob. “Miluji, jak jednoduchý a elegantní je tento účes pro oválnou tvář.” Může být také všestranný v závislosti na tom, jak jej stylujete, “říká kadeřník a majitel Evolve Hair Studio, Sonia Yarkhani z Toronta, ON.

“Pokud jde o produkty, vždy používejte texturní spreje jako Bedroom.Hair a Doo.Over Kevin Murphy.” Ty vlasům dodávají skvělou texturu, “vysvětluje Yarkhani.

Tento oválný střih na obličej je skvělý pro ženy, které chtějí mít jednoduché vlasy a jednoduše je vyfénovat, stejně jako pro ty, které mají schopnosti vyzkoušet si různé techniky účesu.

Teasy Highlights na vlasy s klíční kostí

Teasy Highlights na vlasy s klíční kostíInstagram @shanecraighair

Tento střih délky klíční kosti pro dívky s oválnými tvářemi vytvořil stylista Shane Craig z Portlandu, OR.

“Co je na tomto stylu skvělé, je jeho univerzálnost,” říká Craig. Je dostatečně dlouhá, aby se dala stáhnout, pokud chcete, ale vypadá skvěle. Textury a dlouhého vrstvení je dost, aby se dalo snadno omýt a jít se podívat, nebo ho vyfénovat a použít žehličku.

Klasický středně dlouhý bob a ofina

Klasický středně dlouhý bob a ofinaInstagram @marisasmithhair

“Toto je klasický bob a ofina, díky kterým je elegantní a elegantní,” říká tvůrkyně stylu Marisa Smithová z Islip, NY..

“Účesy ve tvaru oválného obličeje jsou ideální pro kratší tupé rány,” dodává.

Celkově je to zábavný, bezstarostný a nenáročný vzhled!

Tupý Lob s neviditelnými vrstvami

Blunt Lob s účesem Neviditelné vrstvyInstagram @jessyssalon

Tento tupý lob s neviditelnými vrstvami vytvořil kadeřník Jessy Graham z Plano, TX.

Graham vysvětluje: „Tupé boby mají tendenci být příliš husté na husté, hrubé vlasy, takže je to skvělý způsob, jak zbavit objem, usnadnit styling a udržení tohoto vzhledu.“

Tento styl vypadá nejlépe na oválných tvarech obličeje s hustými, hrubými vlasy. “Rád používám Aquage Silkening Oil na střední délky a konce, abych zamezil krepatění a uhladil kadeře ve vlasech.” Můžete také použít texturizační sprej s mořskou solí, abyste vlasy rozdrtili a získali vlnitý vzhled, “dodává Graham.

Pro dny se špinavými vlasy nastříkejte suchý šampon na kořínky a vlasy natáhněte zepředu a korunujte do culíku v koruně. Chcete -li to rozeznat, obtočte zbytek kolem ohonu a pomocí bobbyho kolíku zajistěte konce do spodní části ohonu..

Čtvercový bob pro oválnou tvář

Čtvercový bob pro oválnou tvářInstagram @ashleybigfun

Jedná se o jednobarevný čtvercový bob pro oválný tvar obličeje. Vytvořila ji stylistka a redaktorka Ashley Brownová z Philadelphie, PA.

Brown doporučuje mléko nebo primer na vlasy a sprej na texturu. “Jednou z mých oblíbených je Davines Your Hair Assistant Definition Mist,” dodává.

Tento vzhled je nejlepší pro ženy s jemnějšími vlasy, které chtějí mít větší objem. Je to skvělá volba pro ženy, které mají rády malé úsilí při stylingu a jsou aktivní, takže mohou stále nosit vlasy. Navíc tento účes hezky orámuje oválný obličej.

Dlouhé měkké vrstvy na vlasech po ramena

Dlouhé měkké vrstvy na vlasech po ramenaInstagram @irinaduchane

“Jedná se o dlouhý nebo měkký vrstvený účes.” Ženy to někdy nazývají „2 vrstvy“, “vysvětluje kadeřnice Irina Duchane z Bostonu, MA.

“Při úpravě účesů na oválný obličej doporučuji zvlhčující krém nebo ochranný prostředek proti teplu, nějaký sprej pro zvýšení objemu, pokud máte jemnější vlasy nebo stylingový krém/sprej pro silnější vlasy, a konečný lesk/sérum nebo lak na vlasy,” dodává.

Duchane pokračuje vysvětlením: „Při fénování nejprve z vlasů vytáhněte asi 75–80% vody a poté použijte kulatý kartáč. Když učím své klienty, obvykle navrhuji, aby při fénování s kulatým kartáčem přivedli všechno dopředu. Právě to vytváří objem a pohyb. “

Klasický středně dlouhý bob

Klasický účes Bob střední délkyInstagram @kristina.d.beauty

Tento středně dlouhý střih je klasický středně dlouhý bob. “Jsou to texturované vrstvy a jemné karamelové balayage melíry na přírodních brunetových vlasech, stylizované do jemných hollywoodských vln,” vysvětluje kadeřnice Kristina Dimoplon z Brooklynu, NY.

Dimoplon k vytvoření tohoto účesu pro oválný obličej říká: „Vlasy jsem vyfoukala pomocí foukacího gelu (Redken Velvet Gelatine Cushioning Blow Dry Gel) a kulatého kartáče 1 1/2 palce pro maximální objem. Mával jsem vlasy 1palcovou kulmou (klasická kulma na hůlku NuMe), jemně ji vyčesal a poté jsem u kořínků použil texturizační pudr (Schwartzkopf Osis+ Powder Cloud), abych styl nadzvedl a doplnil. “

Chcete -li dokončit nejlepší účesy pro oválné tváře, jemně zamlžte dokončovací lak na vlasy, aby vlny zůstaly na svém místě. (Schwartzkopf Osis+Freeze Finish). Pro udržení stylu použijte v příštích dnech objemný suchý šampon u kořene. (Suchý šampon Morrocan Oil).

Středně dlouhý vrstvený střih

Středně dlouhý vrstvený střihInstagram @hairbylydiao

“Popsala bych tento střih jako středně dlouhý vrstvený střih s kousky rámujícím obličej,” vysvětluje kadeřnice Lydia Ouellette z Los Angeles, CA.

Tento střih vlasů pro oválný obličej vytvoří objem a texturu pro ženy s rovnými nebo rovnými vlasy. U žen s kudrnatými vlasy to zvýrazní jejich kadeře a umožní vlasům odskočit!

“Chcete -li získat další vlny, natočte si vlasy hůlkou ve střídajících se směrech, pročešte je prsty a poté použijte suchý sprej na texturu a matnou pomádu na konečky,” dodává.

Texturovaná měkká špička pro ženy s oválnými tvářemi

Texturovaná měkká špička pro ženy s oválnými tvářemiInstagram @velký dům

Tento texturovaný měkký lob (dlouhý bob) vytvořil kadeřník Jackie Lebrun ze San Jose, Kalifornie.

“Moje oblíbená věc na tomto vzhledu je, že je velmi univerzální,” říká Lebrun. “Na této fotografii jsem upravil vlasy svého klienta tak, aby působily jako vlnění prstů.” Je to trochu více vybroušená verze velmi oblíbeného plážového vlnového vzhledu. Toto oblečení můžete obléknout, nebo můžete přirozeně sušit na vzduchu skvělými produkty, abyste předvedli přirozenou strukturu svých vlasů. “

Pokud jde o styling, Lebrun vysvětluje: „Použila jsem Kevin Murphy’s Smooth.Again, což je vyhlazující kúra, která pomáhá v boji proti krepatění a zanechává vlasy hedvábné a hladké. Koktejl jsem to s Anti.Gravity Kevina Murphyho, který drží a přidává tělo. Vlasy jsem vyfoukala do hladka a pak pomocí žehličky vytvořila vlny. “

Středně dlouhá plážová vlna Balayage

Středně dlouhý účes Beach Wave BalayageInstagram @elle_melandre

Tuto střední plážovou vlnovou balayage vytvořila hlavní vlasová koloristka Elle Brodsky z Nutley, New Jersey.

“Miluji středně dlouhé vlasy a jsou naprosto trendy,” říká. “Je to pohled, který může být zábavný a sexy, ale přesto můžeš vstát v culíku.” Máte schopnost cítit se, jako byste měli chladný kratší styl, ale bez závazku mít kratší účes. “

Aby se Brodsky vysušil, doporučuje použít něco texturizujícího. Nastříkejte houstnoucí sprej jako Maxamista od Oribe po celé kořeny až ke konečkům a poté použijte lehký krém jako Super Shine Light od Oribe jen na středy až po konce. Dodává: „Prsty usušte zhruba na 80%. Dokončete foukání kulatým kartáčem, abyste vyhladili kůžičku, poté použijte lehký lak na vlasy jako Work It od Tigi. Pomocí 1 1/4palcového kulmy stočte pouze středy, přičemž konce nechte ven. “

Nechte kudrlinky vychladnout a poté nastříkejte sprej na texturování na pláži, jako je Apres Beach od Oribe, abyste dodali více textury a dodali hotový, ale nedokončený vzhled. Všechny tyto produkty dohromady pomohou udržet barvu a znovu vytvořit tyto zažité vlasy.

Vrstvený ramenní soulož s ofinou

Středně dlouhý účes pro oválný tvar obličeje

Velmi vrstvený základní střih po ramena s tupými ofinou.

To je skvělý střih pro oválnou tvář. Ofina zkracuje délku obličeje, zatímco vrstvy zvýrazňují kostní strukturu. Tento střih funguje dobře téměř u každého s jemnými až středními nebo rovnými až vlnitými vlasy.

Tip: Vždy nanášejte výrobky rukama, abyste v jedné oblasti nepoužívali příliš mnoho nebo příliš mnoho. Nepoužívejte příliš mnoho přípravku, jinak vlasy zatíží, budou vypadat ploché a špinavé.

Měkce vrstvené vlasy po ramena pro oválné tváře

Střední účesy pro oválné tváře

Měkký vrstvený, konzervativní soulož s dlouhými bočními třásněmi.

To je skvělý účes pro oválnou tvář. Dlouhé, bočně zametané rány zkracují délku obličeje, zatímco vrstvy zvýrazňují kostní strukturu. Tento střih funguje dobře u žen s jemnými až středními vlasy.

Retro pin up Bob pro ženy s oválnými tvářemi

Retro pin up Bob pro ženy s oválnými tvářemi

Dlouhý, jemně vrstvený, skládaný bob s těžkými bočními třásněmi.

Pomocí fénu nebo žehličky uhlaďte boční třásně/ofiny. Na závěr použijte lesk a sprej na vlasy Bumble’s. Pomocí spreje na vlasy zajistěte odletující chloupky. Vzhled lze získat s rovnými vlasy pomocí horkých válečků nebo kulmy.

Pokud se tento styl při sušení krepatí, zamlžte malým množstvím vody nebo surfovacího spreje a nechte kadeře pro oválný obličej usadit. V případě potřeby použijte lesk nebo sprej.

Středně vrstvený bob pro oválné tváře

Klasický středně vrstvený bob pro oválné tváře

Klasický středně vrstvený bob.

 1. Naneste stylingové mléko nebo zahušťovací sprej Bumble and Bumbles a vysušte prsty.
 2. Jakmile je většina vlhkosti venku, vyhlaďte ji fénem a velkým kulatým kartáčem.
 3. Pro texturu naneste Bumble’s Spray de Mode Hairspray a držte.

To je skvělý střih pro ženu s oválným tvarem obličeje. Dlouhá sexy boční ofina zkracuje délku obličeje. Tento střih funguje dobře u žen se střední délkou vlasů.

Ramenní soulož s dlouhými bočními třesky

Oválný obličej s účesem po ramena

Vícevrstevný ramenní soulož s dlouhým sexy bočním třeskem.

Jak stylovat výstřih na délku po ramena:

 1. Vysušte ručníkem a naneste celý zvlněný krém nebo stylingový krém a vysušte na vzduchu nebo difúzní.
 2. Pokud jsou rozptýlené, nesušte vlasy úplně. Pokud je to možné, nechte trochu vlhký.
 3. Pokud po zaschnutí začne krepatět, naneste na ruce malé množství vody a vyhlaďte vlny.
 4. V případě potřeby bočni třásně/ofiny vyhlaďte fénem nebo žehličkou.
 5. Na závěr použijte lesk a sprej na vlasy Bumble’s.
 6. Pomocí spreje zajistěte všechny odletující chloupky.

Long A Line Bob with Bangs

Dlouhý účes pro oválný boční pohled

Dlouhý klasický geometrický bob řady A s ofinou.

Jak stylizovat Boba s ofinou:

 1. Naneste stylingové mléko nebo zahušťovací sprej Bumble and Bumbles a vysušte prsty.
 2. Poté, co je většina vlhkosti venku, uhlaďte fénem a velkým kulatým kartáčem.
 3. Pro texturu naneste lak na vlasy Bumble’s Spray de Mode a držte.

Moderní soulož 70. let pro oválnou tvář

Žena se středním účesem a oválným tvarem obličeje

Vrstvený soulož s délkou ramen s těžkým bočním zametáním.

Jak stylizovat soulož 70. let pro oválnou tvář:

 1. Naneste stylingové mléko nebo zahušťovací sprej Bumble and Bumbles a vysušte prsty.
 2. Poté, co je většina vlhkosti venku, uhlaďte fénem a velkým kulatým kartáčem.
 3. Pro texturu naneste lak na vlasy Bumble’s Spray de Mode a držte. V případě potřeby žehlička.

Středně dlouhý chundelatý bob s ofinou

Středně dlouhý chundelatý bob s ofinou

Vícevrstvý bob, který byl opravdu roztříštěný symetrickým bočním třeskem.

Jak stylovat vrstvený středně dlouhý bob:

 1. Naneste stylingové mléko nebo zahušťovací sprej Bumble and Bumbles a vysušte prsty.
 2. Poté, co je většina vlhkosti venku, uhlaďte fénem a velkým kulatým kartáčem.
 3. Pro texturu naneste lak na vlasy Bumble’s Spray de Mode a držte. V případě potřeby žehlička.

Středně vrstvený kudrnatý Bob

Středně kudrnatý účes pro oválné tváře

Středně vrstvený kudrnatý bob linie.

Jak stylovat kudrnatého Boba:

 1. Vysušte ručníkem a naneste celý zvlněný krém nebo stylingový krém a vysušte na vzduchu nebo difúzní.
 2. Pokud jsou rozptýlené, nesušte vlasy úplně. Pokud je to možné, nechte trochu vlhký.
 3. Pokud po zaschnutí začne krepatět, naneste na ruce malé množství vody a vyhlaďte vlny. V případě potřeby bočni třásně/ofiny vyhlaďte fénem nebo žehličkou.
 4. K dokončení použijte lesk a sprej na vlasy Bumble’s. Pomocí spreje zajistěte případné odletující chloupky.

Středně vrstvený Geo Bob pro oválný tvar obličeje

Oválný tvar obličeje se středním bobovým účesem

Středně vrstvený zaoblený bob s těžkými bočními třásněmi.

Jak stylovat středně dlouhého zaobleného Boba:

 1. Naneste stylingové mléko nebo zahušťovací sprej Bumble and Bumbles a vysušte prsty.
 2. Jakmile je většina vlhkosti venku, vyhlaďte ji fénem a velkým kulatým kartáčem.
 3. Pro texturu naneste lak na vlasy Bumble’s Spray de Mode a držte.

A-Line Bob Shag pro ženy s oválnými tvářemi

A-Line Bob Shag pro ženy s oválnými tvářemi

Podívejte se na další obrázky střapatých bobů.

Jak stylovat Shaggy Bob:

 1. Naneste stylingové mléko nebo zahušťovací sprej Bumble and Bumbles a vysušte prsty.
 2. Jakmile je většina vlhkosti venku, vyhlaďte ji fénem a velkým kulatým kartáčem nebo lopatkovým kartáčem.
 3. Pro texturu naneste Bumble’s Spray de Mode Hairspray a držte. V případě potřeby žehlička.

To všechno jsou krásné zábavné střihy, které fungují na kohokoli s jakoukoli texturou vlasů, ale vypadají obzvláště úžasně na ženách s oválnými tvářemi. Mohou být stylizovány několika způsoby, takže se nebudete nudit. Všestrannost je nutností.

Tyto zvláštní střední účesy pro oválné tváře zkracují delší obličej a zdůrazňují strukturu kostí a poukazují na všechny nejlepší vlastnosti, jako jsou oči a lícní kosti.