Düşük ışıklar nedir? Düşük ışık terimi, kısa, orta ve uzun saça boyut eklemek için kullanılan bir saç boyama tekniğini ifade eder. Bunlar, öne çıkanlar gibi vurguların tersi olsa da, yalnızca dolaylı olarak saçın kendisinde derinlik yaratırlar..

Düşük ışıklar, saçın aşırı vurgulanmış bölümlerine kontrast sağlamak, renk bloke ederek yeni şekiller oluşturmak ve çok tonlu renkler oluşturmak için kullanılan daha koyu parçalardır. Bunlar folyo veya balayaj kullanılarak yapılır. Saç renginizi değiştirmek istiyorsanız ve bunu incelikle ve tam bir saç dönüşümü olmadan yapmak istiyorsanız, açık tonlar en iyi seçeneğinizdir..

Temel renginizin bir ila iki seviyesindeki gölgeleri kullanarak yumuşak efektli bir vurgu oluşturun. Temel renginizin üç ila dört seviyesindeki gölgelerle yüksek kontrastlı bir düşük ışık oluşturun. Yaratıcı olun ve çok tonlu bir görünüm için ikisinin karışımını deneyin.

Çok fazla sıcaklık, görünümünüzün pirinç gibi görünmesine neden olabilir. Buna karşılık, çok fazla serinlik ve sıkıcı ve düz görünme riskiniz var. Stilistinizle renk hedefleriniz hakkında konuşun ve görünümünüzü bir sonraki seviyeye taşıyın. Saç renginizin mevsimden mevsime geçişine yardımcı olacak düşük ışık seçeneklerimizi keşfedin!

Etrafınıza bir bakın ve sonbahar/kış renk paletinin değişen tonlarından ilham alın. Size özel saç rengi fikirleri yaratmak için, ister ince ister cesur olun, kişiliğinize en uygun vurguları seçin..

Bir sonraki saç randevunuzdan önce, bu popüler düşük ışık tonlarına göz atın.

Güzel Düşük Işıklar

Güzel Düşük IşıklarInstagram @hairbycassidymack

Güzel düşük ışıklar, ters balayaj ve gölge kökü kombinasyonu, daha ince saçlara doku eklemek için mükemmel miktarda boyut ekler. Boyut eklemek, daha dolgun, daha dokulu saç yanılsaması yaratabilir.

Kızıl ve Sarı Saçlarda Düşük Işıklar

Kızıl ve sarı saçlarda düşük ışıklarInstagram @floralfringe

Kızıl ve sarı saçlarda düşük ışıklar mutlaka denenmeli. Doğal bir seviyede harika görünen bir renk 7. Boyut kazandırmak için alternatif vurgular ve alçak ışıklar. Bu, farklı efektler için ustaca veya daha tıknazca yapılabilir. Kırmızıların canlılığını korumasını sağlamak için sülfatsız, renk açısından güvenli bir şampuan düşünün..

60 Yaş Üstü Kadınlar İçin Düşük Işıklı Karamel Sarışın

60 yaş üstü kadınlar için düşük ışıklı karamel sarışınInstagram @thestylists.he.art

Düşük ışıklı karamel sarışın, derinlik ve parlaklık katmak isteyen 60 yaş üstü kadınlar için çok uygundur. Yüze odaklanan sıcak sarı vurgular ve altında koyu kahverengi vurgular 60 yaş üstü kadınlar için harika bir renk kombinasyonudur. Sinirli bir peri kesimiyle eşleştirilen saçlar genç, kontrast ve boyut dolu görünecek.

Sevimli Bebek Işıkları

Sevimli Bebek IşıklarıInstagram @locksbylaurenashleigh

Sevimli bebek vurguları, daha doğal bir renk karışımı oluşturur. Baby lowlights tekniği, temel renkten daha koyu olan ve daha ince kısımlarda uygulanan bir boyadan oluşur. Daha derin tonlarda sonuç verir ve genel görünümünüze daha fazla boyut sağlar.

Siyah Saçlar İçin Son Moda Düşük Işıklar

Siyah Saçlar İçin Son Moda Düşük IşıklarInstagram @hair_by_dray

Bunlar, saçlarının farklı görünmesini isteyen ancak saçlarının sarı olmasını istemeyen kadınlar için modaya uygun vurgulardır. “Onun için hangi rengin en iyi olacağı konusunda istişaremiz sırasında ileri geri konuşuyoruz. Bu daha koyu rengi bulduk,” diye açıklıyor Montebello, CA’dan kuaför Andrea Rojas.

Rojas, “Bütün saçını koyu kahverengiye boyadım ve bir boyuta sahip olabilmesi için alçak ışık için birkaç parça balayaj yaptım” diye açıklamaya devam ediyor.

Düşük Işıklar ve Öne Çıkanlar: Boyutlu Kahverengi ve Sarışın

Düşük Işıklar ve Öne Çıkanlar: Boyutlu Kahverengi ve SarışınInstagram @caroliiine_k

Bu görünüm çok boyutludur ve vurgular ve vurgular olarak farklı kahve kahvesi ve sarışın tonlarına sahiptir. Öne çıkanlar ve vurgulananlar nedir?

San Jose, CA’dan kuaför Caroline Kan, “Eh, düşük tonlar saçın daha koyu parçaları veya bölümleri ve vurgular daha parlak olanlar olduğundan, saç dokusuna ve rengine çok fazla hayat katabilecek bir boyut yaratırlar” diye açıklıyor..

Kan’ın tavsiyesi, rengin solmasını ve matlaşmasını önlemek için profesyonel ürünler kullanmaktır. “Bu görünüm, düz bir renge sahip olan ve farklı tonlar ve boyutlar eklemek isteyen bir kadın için harika” diyor..

Kan, “Bu görünüm aynı zamanda az bakım gerektiren ve doğal bir şey isteyen ama aynı zamanda çok sık rötuş veya tonlama yapmadan biraz renk eklemek isteyen kadınlar için de ideal.”

Çok Boyutlu Lezzet

Çok Boyutlu vurgularInstagram @güzellik.byjaz

Gölge kökü olan doğal vurgular, çok boyutlu lezzetin tanımıdır. Bronde düşük ışıklar süper giyilebilir ve uzun, kısa, kıvırcık, düz ve ince veya kalın saçlarda şekillendirilebilir!

Lowlights Herhangi Bir Saç Rengiyle Uyumlu mu: Sassy Pastel Pink

Lowlights Herhangi Bir Saç Rengiyle Uyumlu mu: Sassy Pastel PinkInstagram @sterosas1991

“Bu görünümü, düşük ışıklı, eğlenceli ve şımarık bir pastel pembe olarak tanımlardım. Dallas, Teksas’tan kuaför Stephanie Romero, bu görünümle ilgili en sevdiğim şey Instagram’a yakışan boyutu” diyor..

Pastel bir renk düşünürken, canlıların yarı kalıcı olduğunu anladığınızdan emin olun, yani bunlar normal kalıcı bir renkten daha hızlı kaybolurlar ve moda rengi ne kadar açık olursa, renk o kadar kısa sürer..

Roero, “Kadınlarıma her zaman renklendirici bir şampuanla ayrılmalarını tavsiye ederim” diye ekliyor. “Bu müşterinin durumunda, açık pembe renkte Viral Ccolorwash ile ayrıldı. Bu, pembenin daha uzun süre dayanabilmesi için saçlarını evde yeniden tonlandıracak.”

Pembe saç çok eğlenceli. Kesinlikle size olumlu bir ilgi gösterir ve harika bir sohbet başlatıcıdır!

Gölge Kökünden Canlı Kırmızıya

Gölge Kökü ile Canlı Kırmızı saç modeliInstagram @_tieladoeshair

Bu, düşük ışıklı ve canlı bir kırmızıya gölge kökü olan sinirli dokulu yığılmış bir saç kesimidir. Florida’dan lisanslı kuaför Tiela Mcafe tarafından oluşturuldu..

Bu renkli saçları giyerken kesinlikle güçlü bir kişiliğe sahip olmalı ve kalabalığın içinde öne çıkma konusunda sorun yaşamamalısın..

Mcafé, “Bakımı da göz önünde bulundurmalısınız” diyor. “Moda renkleri, solma nedeniyle kendi başlarına yüksek bakım gerektirir ve her dört ila beş haftada bir yenilenmesi gerekir.”

Renk korumalı ve sülfatsız bir şampuan ve saç kremi şarttır. Mcafe, Redken Color Extend Magnetics’i kullanmanızı önerir.

Çok Boyutlu Pixie’de Öne Çıkanlar

Çok Boyutlu Pixie'de Öne ÇıkanlarInstagram @luisfernando_hair

Bu güzel, çok boyutlu peri, düşük ışıklara sahiptir ve kısa saçtan korkmayan kadınlar için harikadır. Center Valley, PA’dan kuaför ve renk uzmanı Luis Fernando tarafından oluşturuldu..

Fernando, “Peri kesimleri, üzerinde çalışılması kolay ve şekillendirmesi çok fazla zaman almayan bir şey arayan kadınlar içindir,” diye ekliyor..

Çikolatalı Kahverengi Lowlights

Çikolatalı Kahverengi LowlightsInstagram @morehairbymichaela

Bu, kremsi kül sarısı vurguları ve koyu çikolata kahverengi vurguların tam bir başıdır. “Renkler arasında bir kontrast oluşturmak için örgüler yerine renk dilimleri kullandım. Bu, saça derinlik ve kalınlık katar ve modaya uygun ve çarpıcı bir görünüm yaratır,” diye açıklıyor İngiltere, Telford’dan salon sahibi ve stilist Michaela Foreman..

“Bazen koyu ve açık renkler birlikte düzensiz görünebilir, bu nedenle lekelerden ve lekelerden kaçınmak için katmanlarınızın iyice karıştırıldığından ve yumuşatıldığından emin olun” diye belirtiyor..

Foreman, bu vurgu ve vurgu kombinasyonunun tüm saç tipleri için harika olduğunu söylüyor. “Saçınız başlangıçta çok açık renkliyse veya çok gözenekliyse, koyu renkli saçların hızla solabileceğini unutmayın. Daima iyi bir paraben ve sülfat içermeyen, renk koruyucu şampuan kullanın.”

Doğal olarak kıvırcık saçlarınız varsa, saç düzleştirici ve serumu şekillendirmek için stil gerekebilir, ancak aynı zamanda gevşek bir dalgada da giyilebilir. Bu görünüm, saç stillerini karıştırmayı seven kadınlar için idealdir.!

Parlak Düşük Işıklar

Parlak Düşük IşıklarInstagram @jsalon100

Düz saçlara saçınızın daha dolgun görünmesini sağlayan çok boyutlu tonlar vermek için parlak vurguları deneyin. Doğal renginize karşı kontrast oluşturan düşük ışıklar saça daha fazla derinlik ve parlaklık katar ve yeniden büyüme her zamankinden daha ince olduğu için saçınızı renklendirmenin süper az bakım gerektiren bir yoludur. Birkaç mükemmel yerleştirilmiş düşük ışık eklemek bile doğal renginizi iyileştirir.

Eğlence & flörtöz sahneler

eğlence & flörtöz sahnelerInstagram @styleby_jeny

Bu görünümü eğlenceli ve cilveli olarak tanımlardım. Buford, GA’dan stilist Jeneta Nesimi, “Çok ince ve doğal göründükleri için loş ışıklar, balayaj ve renk eriyikleri yapmayı seviyorum” diyor..

“Renk söz konusu olduğunda, düşük ışıklara karşı parlak noktalara sahip koyu bir tabana sahip olmak, renginizle uzun ömürlü olmanızı sağlar” diye belirtiyor. “Yeniden büyüme görmeyeceksiniz ve az bakım gerektiren kadınlar için renginizle 12-14 hafta gidebilirsiniz.”

dağınık ışıklar

Dağınık Lowlights saç modeliInstagram @hairbyvieve

Bu dağınık vurgulama stili, Warren, AR’den güzellik uzmanı Genevieve Huggins tarafından oluşturuldu. Şu anda hepimizin çok sevdiği popüler “dağınık” görünüm için minnettarım” diyor..

Huggins, “Bu güzel düşük ışıklar, rengi modaya uygun tutacak ve yeni büyümeyi o kadar hızlı göstermeyecek” diye ekliyor..

Lowlights ile Boyutsal Sonbahar Rengi

Lowlights ile Boyutsal Sonbahar RengiInstagram @haleyraihair

Bu düşük ışıklar, mükemmel boyutsal sonbahar rengidir.” Bu konuda en sevdiğim şey, vurguları vurgulayan, aşırı güç vermeden daha açık ve koyu tonların güzelce harmanlanmış bir kontrastını yaratan alçak ışıkların inceliği,” diye açıklıyor Colorado Springs, CO’dan saç sanatçısı Haley Cox.

Cox, rengin uzun ömürlülüğünü korumak için profesyonel, renk korumalı bir şampuan ve saç kremi kullanmanızı önerir..

“Bu görünüm, hemen hemen her yaşam tarzı ve saç tipi için son derece çok yönlü” diye ekliyor. “Saçın boyutunu ve derinliğini artıracak bir değişiklik arayan birini barındırmak için herhangi bir saç/ten tonunu vurgulamak için çeşitli tonlarda değişebilen bir düşük ışık eklemenizi öneririm.”

Lowlights ile Sarışın Balayaj

Lowlights saç modeli ile sarışın BalayageInstagram @hairby_tiana

Düşük ışıklı bu saç rengi, San Rafael, CA’dan kuaför Tiana Venegas tarafından oluşturuldu..

“Vurguların ortaya çıkmasına ve saç içinde boyut, derinlik ve hareket yaratmasına izin vermek için düşük ışıkların kullanıldığı sarışın bir balayaj” diye açıklıyor. “Bu görünüm, yeni bir görünüm arayan ve doğal olarak büyüyen kadınlar için çok yönlü ve harika.”

“Stilimi her zaman hafif bir saç yağı ve hala hareket veren tutuş için hafif bitirme spreyi ile bitiririm. Ayrıca kadınlara, saçlarının kuaförden yeni çıkmış gibi görünmesini sağlamak için iyi bir şampuan ve saç kremine yatırım yapmalarını söylüyorum” diyor Venegas..

Venegas, normal röfleli saçlarını değiştirmek isteyen kadınlara bunun gibi balyaj saç renklerini öneriyor.

İnce Değişiklikler için Öne Çıkanlar

İnce Değişiklikler için Öne ÇıkanlarInstagram @mishairhunter

Floransa, SC’den kozmetoloji öğrencisi Michelle Smith, “Bu kirli sarı rengi, düşük ışık saçlarıyla son derece sarışın bir kadın için çok ince bir değişiklik olarak tanımlardım” diyor..

Bu görünümü oluşturmak için, Smith tipik olarak yarı kalıcı renk kullanmanızı tavsiye eder, böylece müşteriniz daha eksiksiz bir sarışın görünüme dönmek isterse, saçtan kolayca kaldırılabilir. Ayrıca yarı kalıcı renk, tipik olarak saça zarar vermeyecek bir seçenektir!”

Bakım için salon sınıfı renk bakım şampuanı ve saç kremi kullanmanız gerekecektir. Üst düzey sarışınlar, düşük ışıklarını hızlı bir şekilde kaybetme eğilimindedir, bu nedenle yatırımınızı korumak için bir ürün kullanmayarak paranızı çöpe atmayın.!

Smith ayrıca bunun bazı bölgelerde incelme yaşayan sarışın bir kadın için iyi bir seçenek olabileceğine inanıyor. “Boyut, saçın her yerinde daha dolgun görünmesini sağlayabilir ve doğal olarak sarışın değilse, bu hizmet saçlarını bir açıcının veya üst düzey kalıcı rengin sertliğinden kurtarabilir” diye ekliyor..

Lowlights Balayage ve Gölge Kökü

Lowlights Balayage ve Gölge KöküInstagram @aliciawhitehair

Bu düşük ışıklar, bir sarışının saçlarını düşmek için değiştirmesinin kolay bir yoludur. “Balayaj ve gölge kökü, saç boyunca boyutu korurken, daha koyu bir kök ile onun sarı uçları arasında yumuşak bir geçiş sağlamak için birlikte iyi çalışır. Halifax, NS’den renk uzmanı ve salon sahibi Alicia Hunter, tipik ombré efektinden veya geleneksel vurgulardan/vurgulardan çok daha incelikli,” diye açıklıyor..

Hunter, saçlarının bütünlüğünü korumak ve sağlıklı ve parlak tutmak için açma işlemi sırasında her zaman Redken Ph Bonder kullanılmasını önerir. “Ayrıca evde Ph Bonder tedavisi ile haftalık olarak takip etmelerini tavsiye ederim. Ayrıca ziyaretler arasında renklerini korumak için Redken’in sülfatsız şampuanı ve saç kremi Color Extend Magnetics’i seviyorum” diye ekliyor..

İnce telli saçlara sahip bayanlara daha fazla boyut kazandırmak için bu renk harika olabilir. Ayrıca ten rengine ve doğal saç rengine göre özelleştirilebilir..

Düşük Işıklar Olarak Gümüş Alt Tonlar

Düşük Işık Olarak Gümüş Alt TonlarInstagram / @hairbykristimurdoch

Hiç kimse platin ve gümüş vurguların bu kadar büyüleyici görünebileceğini düşünmez, ancak doğru yapılırsa odaya tamamen hakim olabilir. Buradaki düşük ışıklar, yalnızca zengin renk kombinasyonları değil, başka hiçbir tonla elde edilemeyen hareketi de ekler..

Sarışın ve gümüş karışımı, neredeyse ombre benzeri bir etki oluşturmak için birleşir ancak dikkatli olun, bayanlar bu şık gümüşü sallamak biraz bakım gerektirir, yoksa donuklaşır ve sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterir..

Gri Saçlar İçin Muhteşem Lowlights

Gri Saçlar İçin Muhteşem LowlightsInstagram @hairbyashleycarraway

Muhteşem gümüş vurgular ve düşük ışıklarla bu fırtınalı bukleleri alevlendirmeyi seçin. O genç havayı tamamlamaya yardımcı olmak için gri saçlarınıza yumuşak, dalgalı bukleler ve bazı yüz çerçeveleyen saçaklar verin..

Beyaz Saçlar için Düşük Işıklar

Beyaz Saçlar için Düşük IşıklarInstagram @friseurthesing

Elmas sarısı buklelerdeki düşük ışıklar ve derinlik kötü bir fikir değil. Aslında, bunun gibi hoş bir etki yaratmak için bir bileşen. Beyaz saçlarınız için ideal düşük ışıklara giderek bu görünümü elde edin. Orta uzunluktaki yeleğinizdeki daha fazla dalga, kesinlikle şık bir hacim ortaya çıkaracaktır..

Doğal Koyu Kahverengi Düşük Aydınlatma

Doğal Koyu Kahverengi Düşük AydınlatmaInstagram @harsveisen

Daha az bilinen ama eşit derecede iyi olan düşük ışıklar, esmer kilitlere derinlik ve boyut sağlar. Yumuşak bukleler ve katmanlı bir kesim ile eşleştirilen moka vurgulu farlar, görünüşte güzel olan göz renginizi kesinlikle vurgulayabilir ve ten renginizi öne çıkarabilir..

Sarışın Öne Çıkanlar ve Düşük Işıklar ile Kahverengi Saç

Sarışın Öne Çıkanlar ve Düşük Işıklar ile Kahverengi SaçInstagram @savann_uhhh

Sarı vurguları ve vurguları olan bu açık kahverengi saç mutlaka denenmeli! Çarpıcı dalgalar, uzun bir yelenin hacmini ve parlaklığını artırdığı için bu gölgede güzel görünür..

Düşük Işıklı Çikolata Bakır

Düşük Işıklı Çikolata BakırInstagram @hairxbyxchristine

Düşük ışıklara sahip, işte ince bukleleriniz için tatlı bir çikolata bakır tonu. Balayaj, dalgalar üzerinde gurur verici görünen hoş bir renk erimesi efekti gerçekleştirir. Kilitleriniz omuzlarınızı birkaç santim gerideyse mükemmel olan stildir..

Kısa Saç

Kısa SaçInstagram @sagebrush_hair

Boynunuza kadar uzanan saçlarınıza hak ettiği rüya gibi makyajı vermenin yeni bir yolunu mu arıyorsunuz? Bu bebek vurgularını ve vurgularını kısa saçlarda deneyin çünkü neden olmasın! Derinlik ve ince bir boyut görünür, ince kilitlerinizin dokulu bir kenara sahip olmasını sağlar.

Siyah Saçlar İçin Öne Çıkanlar ve Öne Çıkanlar

Siyah Saçlar İçin Öne Çıkanlar ve Öne ÇıkanlarInstagram @emmalou.cosmetology

Tuz-biber türündeki boyut kesinlikle aklınızı başınızdan alacak! Siyah saçlar için bu vurgular ve vurgular, gri renginize doğal olarak uyum sağlamak için akıllıca bir dokunuş. Orta uzunluktaki buklelerinizi hacimli dalgalarla şekillendirerek genç havasını güçlendirin.

Sarışınlar için Öne Çıkanlar ve Öne Çıkanlar

Sarışınlar için Öne Çıkanlar ve Öne ÇıkanlarInstagram @hiuksiabynoora

Sarışınlar için mükemmel vurgular ve alt tonlar, yumuşak ve daha rahat bir görünüm yaratır. Orta uzunluktaki kesiminizde plaj dalgalarını şekillendirerek kilitlerinize hareket kazandırın.

Düşük Işıklı Koyu Kahverengi Saç

Düşük Işıklı Koyu Kahverengi SaçInstagram @_hayshair_

Düşük ışıklı bu koyu kahverengi saç, derinlik ve boyut çığlıkları atıyor! Uzun buklelerinize eklenen yumuşak dalgalarla harikalar yaratan bir trend..

Yaşlı Kadınlar için Bordo Spotlar

Yaşlı kadınlar için bordo vurgularInstagram @chrissaddox_hair

Yaşlı kadınlar için bordo farlar çok fazla bakım gerektirmeden gözle görülür bir değişiklik sağlar. Bu kreasyon, Greenville, SC’den Chris Maddox tarafından yapılmıştır..

Soğuk bir kırmızı yarı kalıcı renkle gölgeye ulaşın. Stilist Maddox bunun için serbest el boyama tekniğini kullandı. Maddox, “Büyüdükçe her türlü sınırı ortadan kaldırıyor ve ton farklılıklarını yumuşatıyor” diyor..

Çilek Parıltısı için Düşük Işıklar

Çilek Parıltısı için Düşük IşıklarInstagram @itskarolaruiz

Boyutlu sarışın her zaman çok parlak olmak zorunda değildir. Bunun gibi bir çilek parıltısı elde etmek için vurguları ve vurguları birleştirin. Uzun yelenizdeki katmanlar, daha ayrıntılı saç uçları için hafif bir hacim oluşturacaktır..

Isabela, PR’dan kuaför Karola Ruiz tarafından yaratıldı..

Ruiz, “Bu saç stilini seviyorum çünkü saçın sıcak tonlarda mükemmel görünmesi için mükemmel boyut, kontrast ve ışık yaratıyor” diyor. “En iyi yanı, hemen hemen her saç stilini yaratmak için farklı boyutlarda vurguları ve vurguları nasıl oluşturabildiğimizdir. Neredeyse her cilt tonu ve kişiliğe çok iyi giden farklı tonların değişimini seviyorum.”

Tamamen sarışın veya tamamen esmer olmadığın için monotonluğun dışına çıkmak için ikisinden de biraz tutarsın. Güzellik salonunu sık sık ziyaret etmek için fazla zamanı olmayan kadınlar için idealdir..

Kahverengi Saçlar için Düşük Işıklar

Kahverengi Saçlar için Düşük IşıklarInstagram @stylistaddiemae

Koyu buklelerinizi aydınlattıktan sonra, kahverengi saçlar için düşük ışıklar bir boyut ortaya çıkaracaktır. Uzun yelenizi, bir folyo tarafından verilen doğal havayı tamamlayan yumuşak dalgalarla şekillendirin.

Bu harmanlanmış sarışın folyo, Grand Rapids, MI’dan kuaför Adeline Van de Venter tarafından yaratıldı. “En sevdiğim şey kontrast ve nasıl bu kadar güzel bir şekilde karıştığı” diyor..

Van de Venter, görünümü yenilemek için bir toner için her 8-10 haftada bir gelmeniz gerektiğini söylüyor. “Yoğun bir yaşam tarzı olan ve her 6 haftada bir folyo rötuşuna gelmeyi zor bulan herhangi bir kadın için bir folyo rengi benim favori rengimdir.”

Düşük Işıklı Sarı Saç

Düşük Işıklı Sarı SaçInstagram @hairbykir_

Düşük ışıklı sarı saçlar, daha iyi büyüme bakımına izin veren boyutun korunmasına izin verir. Düşük ışıklar, daha doğal bir görünüm için blok renkleri parçalamak için mükemmeldir.