dövme nedir?

Dövme, yıllar içinde giderek daha popüler hale gelen bir vücut sanatı biçimidir. Dövme, mürekkebi bir iğne ile delerek cildinizde kalıcı bir tasarımdır. Keşfetmeniz için çeşitli tasarımlar ve mürekkep renkleri mevcuttur.

Kendini ifade etmenin benzersiz bir şeklidir ve dövme fanatikleri genellikle kendilerini ifade etmek için anlamlı tasarımlar ve semboller ararlar. Dini ve kabile sembolleri çok yaygındır. Üstelik birçok kişi sadece dekorasyon için kelebek, çiçek veya taç gibi basit ve minimalist tasarımları tercih ediyor..

dövme sanatçısı nasıl olunur

Kariyer Olarak Dövme Yapmayı mı Planlıyorsunuz? İşte Bilmeniz Gerekenler

Dövme sanatçısı olmak için gereken becerilere ve yaratıcılığa sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, aşağıdaki ayrıntıları bilmelisiniz..

Eğitim

Öncelikle, bu tür bir meslek için herhangi bir derece seviyesi yoktur, ancak okulunuzu ve derecenizi tamamlamanız önemlidir. Bu önemlidir çünkü tüm üniversite deneyiminiz büyümenize yardımcı olur ve yenilikçi düşünmenizi sağlar. sen sensin ve bu senin gücün.

Büyüdükçe kendinizi, yeteneklerinizi ve ilgi alanlarınızı tam olarak keşfedebilmelisiniz. Eğitim deneyiminiz ilgi alanlarınızı keşfetmenize olanak sağlayacak ve bunu bir kariyer olarak seçip seçmemeye karar verebileceksiniz..

Kolunuzda bir derece olması bir artıdır çünkü daha iyi iş fırsatları ve makul ücretli işler elde etmenize yardımcı olacaktır. Güzel sanatlar derecesi, özellikle çizim becerilerinizi büyük ölçüde geliştirmenize yardımcı olacağı için. Birkaç iş kursu da alırsanız, bu sizin için ek bir avantaj olacaktır çünkü kendi dövme salonunuzu açabileceksiniz..

Okulda, kolejde veya üniversitede geçirdiğiniz süre boyunca sanat dersleri almalısınız. Bu kurslar içinizdeki sanatçıyı uyandırmanıza yardımcı olacaktır. Sanatla ilgili her şeyin seminer ve atölye çalışmalarına katılma şansını asla kaçırmayın. Dövmeci olmakla ilgileniyorsanız, grafik tasarım dersleri özellikle yararlıdır. Böyle bir kurs, güzel 3D resimli dövmeler tasarlamanıza ve çalışmanızı öne çıkarmanıza yardımcı olacaktır..

Bu gönderiyi Instagram’da görüntüle

Zehir ☠️.. @silverbackink @inkjecta @inkjectapro @revolutionneedles @killerinktattoo @hustlebutterdeluxe @truetubes kullanılarak yapılmıştır.

tarafından paylaşılan bir gönderi Frank Carrilho (@frankcarrilho) 8 Nisan 2019, 18:59 PDT

Çıraklık Programı

Başarılı dövme sanatçılarına bakın. Onlar hakkında okuyun ve onlardan ilham alın. Kullandıkları farklı teknikleri ve çizim yöntemlerini öğrenin ve uygulamaya çalışın. En popüler olanlardan bazıları şunlardır:, Frank Carrilho ve Rit Kit. Becerinizi geliştirmek ve boş zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmek için farklı çizim stilleri uygulayın. Her zaman yanınızda kullanışlı bir eskiz defteri ve kalem bulundurun. Ayrıca, profesyonel bir portföy tasarlamak ve güncellemek çok önemlidir..

Ayrıca, dövme salonları olan dövme sanatçılarıyla konuşmalı ve müşterileriyle nasıl ilgilendiklerini gözlemlemenize ve tüm dövme işlemini tamamlamanıza izin verip vermeyeceklerini sormalısınız. Portföyünüzü onlara bir özgeçmiş olarak gösterebilirsiniz, böylece çok yönlü ve daha fazlasını öğrenmek isteyen yetenekli bir sanatçı olduğunuz hakkında fikir edinebilirler. Uzmanlardan temel bilgileri ve prosedüre nasıl başlayacağınızı öğrenin. Buna çıraklık denir. Çoğu çıraklık yaklaşık 6 ila 12 ay sürer.

Bu görgü kuralları çok önemlidir çünkü günün sonunda müşteriniz işinizden memnun kalırsa kazanırsınız. Onları rahat hissettirmeli ve potansiyel acı yüzünden çıldırmış olmaları gerektiğini anlamalısınız. Rahat ve nemli olduklarından emin olmak sizin işiniz..

Çıraklığınız bittiğinde, dövme ile bağlantılı tüm hijyen uygulamalarının ve iş becerilerinin farkında olacaksınız. Kıdemli bir dövmecinin gözetiminde kendi üzerinizde de dövme pratiği yapabileceksiniz. Başarılı olursanız, bir müşteri üzerinde küçük bir tasarım denemenizi isteyebilirler..

lisanslama

Bir kariyer olarak dövme yapmaya başlamadan önce bir lisansa veya sertifikaya ihtiyacınız olacak. Ülkenizin lisanslama politikaları ve gereksinimleri hakkında bilgi edinin. Çıraklığı tamamlamanız ve ayrıca 18 yaşından büyük olmanız gerekir. Yakınınızda bir devlet dairesi aramanız gerekir. Size doğru şekilde rehberlik edecekler ve tüm resmi gereksinimleri size bildireceklerdir. Sizden birkaç başvuru formu doldurmanızı, resminizi ve kimlik kartınızı göndermenizi isteyebilirler..

Çıraklık ve lisans prosedürünüzü tamamladıktan sonra iş aramaya başlamalısınız. Hatta amiriniz için dövme salonunda çalışmaya bile başlayabilirsiniz. Değilse, diğer salonlara başvurmaya başlayın ve portföyünüzü güncel tutun. En son trendler, modeller ve hijyen uygulamaları hakkında kendinizi iyi bilgilendirin. Ayrıca bazen dövme salonları çalışanlarının kendi ekipmanlarına sahip olmasını bekler. Yani, kendi araç setinizi satın alın.

Maaş Beklentileri

Dövme kariyerinizden kazandığınız para miktarı, çoğunlukla sektördeki becerilerinize ve itibarınıza bağlıdır. Yaptığınız iş incelikle detaylandırılmış ve son derece düzenliyse ve müşterinizin tamamen memnun olmasını sağlarsanız, kesinlikle düzgün bir şekilde ödeme alırsınız. Oranlar ayrıca bölgenizdeki endüstri ortalama oranlarına da bağlıdır. Belki de kendi genel Integra hesabınızı oluşturarak imajınızı denemeli ve oluşturmalısınız. Kendinizi ve becerilerinizi pazarlayın.

Dövmelerin Tarihi

Dövme yapmak eski bir uygulamadır. Antik Avrupa, Yunanistan ve Çin’in hepsinde geleneksel bir uygulama olarak dövme vardı. Buz Adam Otzi, Otz Vadisi Alpleri’nde bulunan ve vücuduna birden fazla dövme yaptıran en eski insan mumyasıdır. Çoğu bacaklarında bulundu..

Eski Çinliler bu sanatı ilginç şekillerde kullandılar. Çin edebiyatında halk kahramanlarının derilerinde dövmeler, güvenilmeyenlerin derilerinde de dövmeler vardı. Hintliler ise dövmeyi dinlerine yakın olmak ve manevi şifa için kullandılar. Om sembol dövmeleri bugün Hintliler arasında oldukça popüler.

Eski Romalılar da kölelerine kolayca tanınabilmeleri için dövme yaptırırdı. Arkeologlar, eski Mısırlıların mumyalarında dövme izleri buldular. Mısırlılar ayrıca dövmeyi kronik pelvik hastalıkların tedavisi ve tedavisi olarak kullandılar. Antik çağlardaki dövme uygulamalarıyla ilgili bir başka ilginç gerçek de, Hawaililerin yas tutarken ya da duygusal acı ya da keder yaşarken dillerine üç nokta çizdirmeleridir..

Bugün pek çok kişi cildinize kutsal semboller dövme yaptırmanın sizi tüm kötü varlıklardan koruduğuna ve sizi Tanrı’nın korumasının şemsiyesi altında tuttuğuna inanıyor. Bazıları da dövmelerin bir tür iyi şans tılsımı olduğuna inanır. Hatta bazıları yaralarını – onlara acı dolu geçmişlerini hatırlatan ve hoş olmayan geri dönüşler veren yara izlerini – gizlemek için dövmeler bile kullanıyor. Sebepleri ne olursa olsun, bir uygulama ve bir kariyer olarak dövme yapmak son derece gelişiyor..

Ancak erken dövmeler, çoğunlukla yağ, karbon ve kül ile evde hazırlanan mürekkepler kullanılarak yapıldı. Delme ve delme, bir çubuğa birden fazla iğne takılarak yapıldı. Artık dövme oyunu çok daha güçlü hale geldi ve birçok harika yeni araç, renk ve desen mevcut.

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Şimdi en sık sorulan sorulardan bazılarını ele alalım.

dövme yapmak iyi bir kariyer mi?

Hala şüpheniz varsa, önce çıraklık için başvurmanız en iyisidir. Bu şekilde uzmanlardan öğrenecek ve uygulamaları ve işlerinin ödüllendirici olup olmadığı hakkında her şeyi öğreneceksiniz. Umarım tüm faktörleri göz önünde bulundurarak uygun bir şekilde değerlendirip karar verebilirsiniz. Gerçekten tutkuluysanız ve yapabileceğinizi biliyorsanız, kafanızın karışması için hiçbir neden yoktur..

Dövme yapmayı kariyer olarak almak istiyorsam derecemi bitirmem gerekiyor mu??

Şart değil. Bu tür bir sanat için gereken beceriye ve yaratıcı çizgiye sahipseniz, gitmeye hazırsınız. Daha iyi ücretli iş fırsatları istiyorsanız, derecenizi tamamlamanız daha iyi olsa da.

çıraklığım ödenecek mi?

Hayır. Çıraklık eğitimlerinin çoğu ücretsiz çünkü siz sadece becerilerinizi gözlemlemek ve geliştirmek için oradasınız. Yine de bazı ev işlerinde onlara yardım etmenizi isteyebilirler. Bu nedenle, başvurmayı planlıyorsanız, biraz para kazanmak için yarı zamanlı bir iş arayın. Bu çıraklık eğitimleri gelecekte sizin için faydalı olabilir, çünkü bir lisansınız olduğunda ustanız sizi daimi işçi olarak işe alabilir..

Dövme sanatçısı olmayı planlıyorum, iş görüşüm nedir?

Bir zamanlar tabu olan dövme kültürü artık çok popüler ve moda oldu. Phuket, Tayland gibi turistik merkezler dövme salonlarıyla dolu. Bu mesleğin kapsamı vardır ve hijyenik bir ortamda tanınmış bir yerde çalışırsanız kazanırsınız. Bir dövme sanatçısının ortalama ücreti saatte 85 dolar..

Becerilerimi nasıl uygulayabilirim?

YouTube’daki eğiticileri izleyin ve prosedürle bağlantıda kalın. Bir bıçak veya sivri uçlu bir alet kullanarak etli bir meyve üzerinde desen delmeyi deneyin. Doğru ekipmana sahipseniz ve daha önce pratik yaptıysanız, kendiniz basit bir dövme yapmayı deneyin. Bunun dışında her zaman yanınızda bir eskiz defteri bulundurun, böylece aklınıza benzersiz bir desen gelirse onu çizebilirsiniz..

Tıpkı diğer kariyerlerde olduğu gibi, tutkuyla yapmaya devam etmek için dövme yapmaya adamalısınız. İçsel benliğiniz bunu yapmak için motive değilse, çok yakında bir düzlük bulacaksınız. Sadece yapmaktan zevk alıyorsanız yapın. İyi şanlar!