Kel Solmaya Saç Kesimi Nedir??

Kel solmuş saç kesimi, üstte daha uzun, arkada ve yanlarda kısa, genellikle cilde kadar traş olan (kel) solmuş bir saç modelidir. Solma, saçın cilt seviyesine inmesiyle saçın tepesinden boyun çizgisine yumuşak geçişi ifade eder. Kel solma oluştururken hassas karıştırma kullanılır.

Clippers ile Kel Solma Nasıl Kesilir?

Kel solmaz saç kesimi yaparken, solmanın nereden başlayacağını bilmek çok önemlidir. Bu, hangi koruma boyutunun kullanılacağını ayırt eder.

Yanlardaki ve arka kısımdaki tüylerden fazla miktarda tüy almak için kesme makinesi kullanın. Bazı stilistler ayrıca çok fazla uzunluk çıkarırken makas kullanırlar. Kusursuz ve doğal görünümlü solmaya ulaşmak için, makasın veya koruyucunun boyutunu değiştirmek işe yarayacaktır..

Kel Solmaya Karşı Cilt Solmasına Karşı

Kel bir solma ve cilt solma aynıdır. Her ikisi de yanlardaki deriyi ve ensenin kel görünecek kadar kısa kesilmesini ve cildin tamamen görünür olmasını ifade eder..

Bu, teniniz ve saç renginiz arasında yüksek kontrast etkisi sağlayan şeydir, bu solmanın daha popüler stillerden olmasının nedeni budur. Bu çağdaş saç kesiminin harika bir yararı da, berber seansları arasındaki süreyi uzatabilmesidir, çünkü saçınızın çıplak deriden yeniden çıkması biraz zaman alacaktır. Diğeri ise, çok düşük bakım maliyetine sahip olması ve etkileyici bir görünüm korurken şekillendirmeniz gereken saç miktarını azaltabilmesidir..

Bir sonraki saç kesiminizden önce, en iyi kel solmuş saç kesimlerinin bu resimlerine göz atın.!

Kel Soluk Mohawk

Kel Soluk MohawkInstagram @r23barber

Bu kel solmuş mohawk saç stilini düzgünce tıraşlı değilse nasıl sallayabilirsin? Bu, stil vermek için başınızın üstünde daha fazla şekil elde etmenizi sağlar..

Siyah Erkekler için Kel Solma

Siyah Erkekler için Kel SolmaInstagram @icutyobarberhair23

Siyah erkekler için bu kel solması gibi olağanüstü bir şekle sahip olmanın anahtarı hassasiyettir. Temiz ve profesyonel bir görünüm için saçınızı kısa ve saç derisine yakın kestirin.

Afro Temple Kel Solmaya ve Sakallı

Afro Temple Kel Solmaya ve SakallıInstagram @lordfader1

Bu kel solmaya afro ile doğal dokunuzu sergileyin. Bunu, keskin ve temiz bir hava için şakaklarınızı sakal ve üst saç arasındaki cilde kadar temizleyerek elde edin. Bu afro kel solgunluğu sakalla eşleştirmek, çoğu beyefendinin seveceği rahat ama çarpıcı bir görünüm yaratır..

Tasarımlı Kel Solmaya

Tasarımlı Kel SolmayaInstagram @theclutchbarbers

Tasarımlı kel solma, yanlarda temiz bir görünüm ve herhangi bir saç modeli için mükemmel bir ortaktır. Dikkat çekici bir görünüm için havalı bir traş deseni ekleyin.

Saç tasarımı ile bu kel solması hakkında en iyi şey, herhangi bir saç uzunluğu ve tipi üzerinde çalışmasıdır..

Yüksek Kel Solma

Yüksek Kel SolmaInstagram @mrliptrot

Yüksek kel solma ile saçınıza anında ferahlatıcı bir his verin, böylece saçlarınız daha düzgün ve daha az düzensiz görünecek. Bir pompadour gibi, bu tarz kesinlikle göz alıcı olabilir.

Kel Orta Solmaya Sahip Mürettebat Kesimi

Kel Orta Solmaya Sahip Mürettebat KesimiInstagram @jayy_blessed

Kel orta solma stiliyle kesilmiş bu ekip, kısa veya uzun hemen hemen tüm kesimlere uygundur. Saç oyununuzu düzeltmek için bu kesimdeki gibi temizlenmiş taraflarla şık görünün.

Kel Damla Solması

Kel Damla SolmasıInstagram @dacelebritybarber

Bu kel, solmaya yüz tutmuş saç kesimi, bu sezon her moda saç stilini tamamlamak için pürüzsüz bir yüzeye sahiptir..

Tam Kel Solmaya Alttan Kesilmiş

Tam Kel Solmaya Alttan KesilmişInstagram @melissa_barberonfire

Bu, etkileyici bir sonuç için herhangi bir gündelik stille karıştırılabilen, modaya uygun ve çok yönlü, tamamen solmuş bir saç modelidir. Sunduğu kontrast çok dikkat çekici.

Uzun Saçlar İçin Yüksek Top Kel Solma

Uzun Saçlar İçin Yüksek Top Kel SolmaInstagram @gabybarbertnf

Yüksek solmalar saçın üst kısmına dikkat çeker. Yüksek tepeli kel solmuş saç modelleri, uzun saçlı erkekler için idealdir çünkü boyunuzu korurken taze bir görünüm elde etmenizi sağlar. Daha uzun saç ve cilt solması kombinasyonu benzersiz bir stil yaratır.

Sert Parçalı Kel Konik Solmaya

Sert Parçalı Kel Konik SolmayaInstagram @jo_barbers

İnce ve şık bir görünüm için gidiyorsanız, sert bir parça ile kel konik solmaya gidin. Bir iş ortamı veya yakışıklı bir beyefendi gibi görünmek istediğiniz herhangi bir gün için harika.

Dokulu Mahsul ile Kel Solmaya

Dokulu Mahsul ile Kel SolmayaInstagram @toni.luci

Klasik yan kısmı modern, temiz bir tıraşla birleştirin ve dokulu bir ekinle bu olağanüstü cilt solan saç kesimini elde edin. Bu, daha dolgun görünen bir sonuç yarattığı için ince saçlı erkeklerde çalışır. Bu kel solmaya dokulu ekin saçı ile şekil verirken, daha parlak ve şık bir görünüm için az miktarda jel kullanmaktan çekinmeyin..

kel cilt solması

kel cilt solmasıInstagram @britnie_shears

Yanlardaki bu kel cilt solması, her gün havalı görünmek için çözüm sağlar. Bunun gibi yüksek tıraşlı bir taraf daha fazla kontrast ve tazelik sağlar.

Bald Fade ile Quiff

Bald Fade ile QuiffInstagram @iamkanvas

Kel solgunluk, az bakım gerektiren şekillendirme gerektiren temiz, klasik bir kesimdir..

Bu kesimle ilgili en iyi şey, çok yönlülüğüdür. Kısa tüy dışında istediğiniz herhangi bir stille iyi giden genel olarak çok yönlü bir görünüm elde etmek için bu kel solmayı birleştirebilir ve yükseltebilirsiniz. Sadece bir tarak veya herhangi bir yüksek top arasında seçim yapın.

Dalgalı Kel Kesim Solmaya

Dalgalar ile Solmaya Kel KesimInstagram @walt.daddy

Bu, doğal dalgalı bir üst ile birleştirmek için minimalist bir kel kesim solması. Şık bir görünüm için görünümünüzü vurgular ve temizler.

Bukleler ile Kel Solmaya

Bukleler ile Kel SolmayaInstagram @nicks.clips

Bukleleri olan erkekler bunun gibi solgunlukları sallayabilir. Tamamen temiz bir yan ve dokulu uzun bir üst kısmın kontrastı kesinlikle herkesin dikkatini çekiyor. Bu kel ve bukleli solgunluk, üstte uzun saçlı erkeklere yakışan benzersiz ve dikkat çekici bir stildir..

Kaygan Geri Kel Solmaya

Kaygan Geri Kel SolmayaInstagram @stefanofasano2015

Bunun gibi kaygan arka kel solma kesimleri, fırçalanmış arka saça keskin ve temiz bir son verir. Daha fazla kontrast için cerrahi bir çizgi ekleyebilirsiniz. Combover solmaların bakımı kolaydır, ancak uzunluğu korumak önemli kısımdır.

Pompadour ile Düşük Kel Solma

Pompadour ile Düşük Kel SolmaInstagram @monsieur.joel.barbier

Düşük kel solmuş saç kesimine sahip kısa pompadour, birden fazla görünüm elde edebilen zamansız ve çeşitlidir.

Pompadour’la yapılan bu kel solma, erken rap ve hip-hop sahnesinde ikonik bir kesimdi ve bugüne kadar Afrikalı-Amerikalı topluluğunun temel kesimlerinden biri oldu..

Kanadalı berber Joel Belcourt’a göre, kel olan bir solgunluğun en iyi yönü çeşitliliğidir. Belcourt, “İster büyük bir şirketin CEO’su olun, ister bir sonraki Dr. Dre olun, bu kesim temiz, zarif, olgun ve karmaşık görünürken aynı zamanda şık, modern ve sinirli kalmasını sağlar,” diye açıklıyor Belcourt.

Tüm söylenenler, kel solması mutlaka herkes için değildir. Belcourt kimseye kesintiyi önermeden önce, dikkate alınması gereken faktörler olmalı.

Örneğin, daha yuvarlak bir yüze ve kafaya sahip erkekler için, Belcourt, geçişin daha uzun bir uzunlukta bitmesi nedeniyle, üstte düşük bir kel solma elde edilmesini önerir. Bu, kulaktan parietal çıkıntıya geçiş yapan kare bir görünüm yaratır ve sonuçta başın şeklini almak yerine düz bir dikey çizgi oluşturur. Belcourt, daha uzun bir pompadour ve düz bir bıçak “sert kısım”ın çok keskin göründüğünü buldu.

Doğal olarak, yüksek solma tam tersini yapar. Belcourt şöyle açıklıyor: “Üst kısım vızıldadıysa, saç kesimi başı yuvarlaklaştırır. Yüksek solma, maruz kalan cilt miktarı nedeniyle daha agresif bir görünümdür. Bir pompadour ile yana kaymış bir parça ile böyle bir solma, klasik bir görünüm verebilir.”

Parçalı Orta Kel Solma

Parçalı Orta Kel SolmaInstagram @jerm_barber

Bu, Romeoville, IL’den berber Jeremy Moya tarafından yaratılan, kısmen kel bir solgunluktur..

“Kel karışımını alçaktan başlayarak saçının doğal dokusundan ayrıldım ve yavaş yavaş parça ile birlikte 2 veya 1/4 inçlik bir alana solmaya başladım. Üstte bir kesme işlemi yaptım (nokta kesme tekniği), ardından diziliş, sert kısım ve yaka üzerinde ustura çalışmasıyla bitirdim,” diye açıklıyor Moya.

Bu kadar sıkı bir solma olduğu düşünülürse, taze görünmeye de devam edilmelidir. Moya, en iyi sonuçları elde etmek için iki haftada bir kesilmesini önerir..

Ayrıca, kafa şekli ne kadar yuvarlaksa veya saç dokusu ne kadar kalınsa, solmayı yanlarda biraz daha yüksek karıştırmak için alabilirsiniz. Öte yandan, kafa şekli ne kadar inceyse veya saç dokusu ne kadar inceyse, solmayı daha alçakta ve kulakların biraz üzerinde (kel kısım) bırakmalısınız..

Kel Soluk Sahte Şahin

Kel Soluk Sahte ŞahinInstagram @uzicuts

Kel solgun sahte şahin, tenden saça geçişin mükemmel karışımını gösterir. Pürüzsüz cilt, başın üst kısmı için sınırsız olanaklara dönüşür.

Kanadalı berber Uzi Qidwai’ye göre, “Cildin solması saç kesimiyle ilgili en iyi şey, üstte açılan, vızıltı, dokulu ekin ve birkaç isim de dahil olmak üzere herhangi bir stille eşleştirilebilmesidir.”

Bu stil, saçın gevrek ve taze görünmesini sağlamak için ortalama iki hafta boyunca tutarlı bakım gerektirir. Qidwai, “berberinizi sık sık görmeye hazır olun. Uzun süreli bir ilişki yaşayabileceğiniz birini bulun. Genellikle solma, uygun uzunluğu korumak için sık kesimler gerektirir.”

kel solmaya vızıltı kesim

kel solmaya vızıltı kesimInstagram @gillythebarber

Vızıltı kesimli bu kel saç kesimi, şehirli ama klasik. Florida’dan berber Miguel Lora, çok kısa bir solma ile ilgili en havalı şeyin kısadan uzuna geçiş olduğunu söylüyor..

“Arayacağım ilk şey, kafa derisinde herhangi bir yara izi veya lezyon olup olmadığını görmek. Bu kesim, üstte inceltme yapan bir adam için mükemmeldir. Saçı ortaya çıkarır ve üstte daha az ince görünmesini sağlar. Bence solgunluklar çoğu erkek için harika stiller,” diyor Lora.