Erkekler için uzun saç modelleri, imza yaşam tarzının bir simgesi olmuştur. Kaykaycılar ve sörfçüler arasında popüler olan uzun saç kesimleri ana akım medyaya sızıyor ve artık profesyoneller, oyuncular ve modeller tarafından görülebiliyor. Uzun saçlara sabahları şekil vermek biraz daha zaman alabilir, ancak kişisel stilinize kattığı sanatsal dokunuş buna değer. Ve kabul edelim, erkekler için uzun saç günümüzde moda.

Bir sonraki saç kesiminizden önce, erkekler için en popüler uzun saç kesimlerinin ve uzun saç modellerinin bu fotoğraflarına göz atın.

Ayrılmış Parçalı Uzun Saç

Bağlantısı kesilmiş parçalı erkek uzun saçInstagram @r.braid

İşte cesur ve modern bir şey arayan uzun saçlı erkekler için mükemmel bir saç kesimi. Uzun saçla eşleştirilen bağlantısız alt kesim kesinlikle işe yarıyor.

Alttan Kesilmiş Cilt Solan Uzun Dalgalı Saç

Erkekler için Cilt Solması Alttan Kesilmiş Uzun Dalgalı SaçInstagram @braidbarbers

Alttan kesim, üst kısımda şekillendirilmiş kalın, tam uzun kilitlerle harika bir kontrast oluşturdu. Bunun için karışık uçlar cilalı görünümü mühürledi.

Yüksek Solmaya Sahip Uzun Fırçalanmış Sırt Saçları

Yüksek Solmaya Sahip Uzun Fırçalanmış Sırt SaçlarıInstagram @robertodiaz01

Bu görünümle uzun yelenizi bir çentik aşağı çekin. Bu pompadour soluk kesim şık bir sakalla harika görünüyor! Daha fazla kontrast için yanlarınızı temiz tutun.

Bağlantısı Kesilmiş Dalgalı Uzun Saçlar

Bağlantısı Kesilmiş Dalgalı Uzun SaçlarInstagram @braidbarbers

Bu uzun saçlı adamın doğal dalgalı saçları var ve tek taraflı harika bir alt kesim eklemeye karar verdi. Dalgalı stil ve tıraşlı tarafın kontrastı gerçekten göze çarpıyor.

Uzun Klasik Erkek Stili

Uzun Klasik Erkek StiliInstagram @laurisa_hardgrind

Erkekler için bu uzun saç kesimini zamansız ve klasik olarak tanımlayabiliriz..

Erkekler için Bölünmüş Uzun Düz Saç

Erkekler için Bölünmüş Uzun Düz SaçInstagram @thecuttingden

Bu, Londralı berber Denis Robinson tarafından tasarlanan modern rock’çı uzun saç..

Saçlarını uzatmayı düşünen herhangi bir erkek için, Robinson onunla kalmanı tavsiye eder. “Birçok kez hüsrana uğrayacaksınız ve bunu kesmek gibi hissedeceksiniz, ama buna değecek. Şampuan ve saç kremi söz konusu olduğunda onu güçlü tutmak ve ucuz olmamak için düzenli süslemelere yatırım yapın, ”diyor Robinson.

Daha uzun saçlar zayıflar, bu nedenle protein bazlı bir şampuan alın veya herhangi bir hasarı onarın ve yumuşaklık ve parlaklık kazandırmak için hafif bir nemlendirici saç kremi alın. Bu tarzdaki katman, saç kesiminin iç kısmındadır ve retro 80’lerin havası gibi görünmeden hareket ve doku sağlar..

Erkekler için Uzun Kıvırcık Saç

Erkekler için Uzun Kıvırcık SaçInstagram @styledbysamrae

Erkekler için uzun kıvırcık saçlar kumsal ve rahat olabilir!

Las Vegas’tan stilist Samantha Fife tarafından yaratılan bu doğal bukleler, güzel doku göz önüne alındığında çok göz alıcı. Bununla ilgili en havalı kısım, erkeklerin yüz özellikleriyle ne kadar iyi çalıştığı ve doğal kıvrımlarını gerçekten sallayıp kucaklayabilmeleri.!

Fife’a göre, “Uzun kıvırcık saçlı tüm erkeklere verebileceğim en iyi tavsiye bol nem! Bu görünüm için, Paul Mitchell’in yaylı şampuanını ve saç kremini elektriklenmeyle savaşmak ve bu kilitleri tanımlamaya yardımcı olmak için kullandık. Bukleleri nemli saça şekillendirdik.”

Uzun En Eski Okul Tarzı

Uzun En Eski Okul TarzıInstagram @pulzatto.hair.barber

Daha kısa kenarları ve daha uzun üst kısmı sivrilen eski tarz bir saç modeli. Düz veya dalgalı saçlı erkekler için en iyisidir. Bu kesimin en güzel yanı, herhangi bir yüz şekliyle de iyi çalışmasıdır..

Brezilya’dan Berber Pulzatto, bu uzun saç stilinin çeşitli şekillerde taraklar ve çeşitli merhemlerle şekillendirilebilmesini seviyor.

“Bu görünümü yeniden yaratmak için Reuzel Bakım Toniği’ni deneyin. Islak uzun buklelere uygulayın ve saçı geriye doğru hareket ettirerek fön makinesi ile kurutun. Ruezel Matte Merhem veya Reuzel Pink ile de bitirebilirsiniz,” diye açıklıyor Pulzatto.

Erkekler İçin Uzun Katlı Kesim

Erkekler İçin Uzun Katlı KesimInstagram @lvrosiehair

Las Vegas’ta yaşayan stilist Rosie Rodriguez’in yarattığı yüksek, uzun katmanlı bir saç kesimi. İnce katmanlar bu saç stiline doku kattı.

Rodriguez, böyle kesilmiş uzun bir katman hazırlamak için CoteCHHair Hybrid şekillendirici köpük ve bir damla Quinoa Pürüzsüzleştirici Yağ önerir. Şekillendirici köpük ağırlıksızdır ve yuvarlak bir fırça ile fön çekerken termal koruma ile pürüzsüz bir görünüm sağlamaya yardımcı olur. Kinoa Yağı, saçı ağırlaştırmadan elektriklenmeyi ortadan kaldırır ve parlaklık katar..

Uzun ve Şık Mob Saç Modeli

Uzun ve Şık Mob Saç ModeliInstagram @sheartistsbarber

Neredeyse bir erkek bob (mafya) olan bu uzun erkek saç modeli Brooklyn, NY berber John D’Annibale tarafından oluşturuldu.

“Kilo alma özelliği var ama aynı zamanda çok dokulu ve yumuşak. Hiçbir erkek saçını uzatmak ya da çok uzun saçlarını mantar gibi görünen bir kesim yapmak ya da kötü bir komedi sahnesinden fırlamış gibi kısaltmak istemez,” diye açıklıyor D’Annibale..

D’Annibale’in bu görünüm için önerdiği ürünler, hafif dokulu şekillendirici kremler, ağır saçlarınız varsa macunlar veya üzerinde çalışabileceğiniz güzel bir pomattır. D’Annibale, “Jel yok! Saçın yumuşak kalmasını istiyorsunuz, bu yüzden hafif bir şey en iyisidir. Yine de, ona dokunmamak ve bütün gün geri çekmemek için biraz tutunmak istiyorsunuz. Kulaklarının arkasına sıkıştırmak en iyisidir.”

“Saçınızı kaybediyorsanız, beyler, uzatmayın. Sadece daha uzun saç tellerinizi daha ince ve daha ince gösterecektir. Sıkı bir kesim yapın ve ilerleyin.”

Giyilebilir Doğal Uzun Kıvırcık Saç

Giyilebilir Doğal Uzun Kıvırcık SaçInstagram @vphair

Bunlar, Costa Mesa, CA’dan stilist Victor Paul tarafından uzun, az bakım gerektiren bir saç kesiminde yumuşak, doğal buklelerdir..

Paul, “Uzun kıvırcık saç kesimiyle ilgili en sevdiğim şey, her yaş için kolay, giyilebilir ve kaygısız bir görünüm” diyor..

Paul, “Bunun gibi uzun saçlı erkekler için saç modelleri, kıvırcık dokulu saçları olan ve uzatmak isteyen erkekler için idealdir,” diye vurguluyor..

90’ların Uzun Erkek Grunge Saçları

90'ların Uzun Erkek Grunge SaçıInstagram @liam_paul

Bu görünümle 90’ların grunge’sinden ve Kurt Cobain’in beğenilerinden çok fazla ilham alındı, ancak 90’ların yağlı hissinden ziyade daha giyilebilir bir doku ve biraz daha mat bir yüzey ile.

Birleşik Krallık’tan Berber Liam Paul Robinson, “Erkekler için bu uzun düz saçla ilgili en sevdiğim şey, giymenin ne kadar kolay olduğu” diyor.

Katmanlar uzun ve çok parçalı tutulduğu için kesimin şekli hem düz hem de kıvırcık saç tiplerinde iyi sonuç verir. Robinson, “Katmanlar çok kısa olmadığı için bukleler çok vahşi olmuyor ve düz saçta katmanlar hareket oluşturmaya yardımcı oluyor” diye ekliyor..

Uzun & darmadağınık saç

Uzun & darmadağınık saçInstagram @geinos

Basit tutmak istiyorsanız, bu darmadağınık görünüm tam size göre. Oregon merkezli saç tasarımcısı Geino Äotsch bu görünüme bayılıyor çünkü saçınıza dağınık ve engebeli bir görünümü nasıl şekillendireceğinizi düşünmek zorunda kalmamalısınız.!

“Bu uzun yele için Byrd’ın Tuzlu Hindistan Cevizi Tekstüre Sörf Spreyi ve Rudy’nin Kil Pomadını kullandık,” diyor Äotsch.

Äotsch, bu uzun saç modelini tüm saçlarını kesmeye hazır olmayan ama kesinlikle değişikliğe ihtiyacı olan bir erkek için öneriyor. Äotsch, “Bu, çok fazla dikkat gerektirmeyen, az bakım gerektiren bir stildir” diye belirtiyor.

Erkekler için Tousled Uzun Katmanlar

Erkekler için Tousled Uzun KatmanlarInstagram @martythomashair

Saçın doğal dalgalı dokusunu tamamlayan kıvrımlı uzun katmanlı bir kesimdir. Katmanlar ve kesimin ağırlığı çok az çabayla muhteşem görünüyor.

New York City’den stilist Marty Thomas’a dayanarak, harika bir kesim çok fazla ürüne ihtiyaç duymamalı. “Kütikülü yatırmak ve kabarma ve nemle savaşmak için Redken Frizz Dismiss Rebel Tame’i kullandım. Doku vermek, gövde eklemek ve parlaklığı artırmak için uçlarında az miktarda Amerikan Mürettebat Elyafı ile bitirdim,” diyor Thomas.

Thomas ayrıca bunun unisex evrensel bir saç kesimi olduğuna dikkat çekiyor. Hayatının bir santiminde harika bir şekilde şişirilmiş ve şekillendirilmiş görünebilir, ancak burada görüldüğü gibi, ancak küçük bir ürünle yataktan çıkar çıkmaz eşit derecede seksi görünüyor. Vücut ve hareketi olan bir saç tipinde en iyi sonucu verir..

Uzun Saçlı Erkeklerde Dalgalı Saç Modeli

Uzun Saçlı Erkeklerde Dalgalı Saç ModeliInstagram @jasonvieira_hair

Bir erkeğin uzun dalgalı saçları doğal olarak sinirlidir. Tek boy kesimle oluşturulan üçgen şekli süper havalı ve çok trend!

New York’tan stilist Jason Vieira, bu uzun bukleler ile bukleleri/dokuyu tanımlamaya yardımcı olması için “fönlemeyen” bir bukle kremini ve bir miktar hacim ve kumsal bir doku oluşturmak için köklerde deniz tuzu spreyi ile birleştirilmesini öneriyor..

Vieira, “Bu kesimi, kıvırcık/dalgalı saçlı, çok fazla şekillendirme çabası olmadan uyanmak isteyen, ancak yine de sinirli kalmak isteyen erkekler için öneriyorum” diye ekliyor.

Uzun Saçlı Erkekler için Sade Eski Stil

Uzun Saçlı Erkekler İçin Sade Eski StilInstagram @mjdidthat

Uzun saçlı erkekler için bu saç modeli, Tennessee’li bir stilist olan Michael Jay tarafından yapılmış, sadece aşınmış..

“Uzun yelesini çok organik bir şekilde kestim, gereken yerde ağırlığını alıp geriye kalan kısmı bıraktım. Erkeklerin saçlarını çok fazla uzattığınızda, kadın saçı gibi görünmeye başlıyor” diyor Jay..

Bu kesimi denemek isteyen herkese tavsiye ediyor! “Yine de gerçekten ince saçlarda çalışmayacak. Orta ila kalın bir yoğunluk olması gerekir. Bu adamın gerçekten kalın saçları var, bu yüzden birlikte geçirdiğimiz zamanın çoğu şişkinliği gidermekle geçiyor” diyor Jay..

Uzun Sarı Saçlarda California Klasik Kesim

Uzun Sarı Saçlarda California Klasik KesimInstagram @danitygr

Erkekler için California Classic uzun saç modeli, o seksi plaj ahbabı içindir!

Los Angeles’tan kuaför Dani TyGr, “Bu yumuşak katmanlı saç kesimi, tipik olarak daha derin kusurlu bir parça ile uzun saçakları sergiliyor. Bu kesim tamamen doku ile ilgili. Saç çok ağır ve hacimli bırakılırsa, erkeğinizin tamamen modası geçmiş görünmesine neden olur. Burada gösterilen uzunluktan omuz uzunluğuna kadar farklı uzunluklarda giyilebilir.”

Cazibesi, uzun saçlı beylerin evrimi ile geliyor. “Hepimiz, en son sıkı berberli, son derece bakımlı trende hızla geçen sevgili erkek topuzunu hatırlıyoruz. Erkek saçı için sıradaki şey, aslında yıllardır erkek modasında öne çıkan bu çok daha kolay yaşanır ve zahmetsiz görünüm,” diye açıklıyor TyGr..

Bu uzun ve dokulu kesime sahip erkekler, iyi bir detoks temizliği ve nemlendirme işleminden sonra saçlarını kurumaya veya hafifçe dağıtmaya bırakmalıdır. Bundan sonra, bu tarz çok az ürün gerektirir veya hiç ürün gerektirmez!

TyGr devam ediyor, “Bu saç modeli, kilitlerinde biraz doğal dokuya sahip bir erkek için en iyisidir. Saç çok düz veya çok kıvırcıksa, en iyi sonuçları elde etmek için birkaç ürünle aynanın karşısında zaman ve belki de sıcak bir alet gerekebilir.

Omuz Boyu Uzun Bukleler

Omuz Boyu Uzun BuklelerInstagram @eklektikgurl

Bu harika uzun buklelerle ilgili en iyi şey, biraz Jon Snow havasıyla çözülmüş olmasıdır. Bellingham, WA’dan stilist Merideth Pedack, “Gevşek dalgalar, yapılan tekstüre ile daha fazla harekete sahip olabilir, bu arada şekil erkeksi bir estetiği korumak için hala kare.”.

Bu kesimi oluşturmak için Pedack, doku eklemek ve ağırlığı kaldırmak için usturayla şekillendirdi. Pedack devam ediyor, “Dalgalara biraz tanım vermek ve saçta ağır bir ürün hissi bırakmamak için Bumble and bumble Don’t Blow It Thick durulanmayan saç kremi ile bitirdim.”

Johnny Depp’ten Esinlenen Uzun Yan Parça

Johnny Depp'ten Esinlenen Uzun Yan ParçaInstagram @dannyrichohair

90’ların Johnny Depp’ten ilham alan uzun saç modeli, organik olarak uzadıkça çok daha uzun süre dayanacak bir stile sahiptir.!

Bunun gibi stilleri yeniden yaratmak için İngiltere’den berber Danny Richardson, Sebastian Professional’ı önerir. Kütikülü yumuşatmak ve vücut eklemek için Dark Oil’i seviyorum. Sandal ağacı ve sedir ağacının kokusu erkeksi bir bonus! Yağı ekliyorum, sonra bir difüzör kullanarak kurutuyorum, ”diye açıklıyor stilist.

Richardson, “Bu saç modelini her zaman saçı güzel olan erkeklere tavsiye ederim! Sinirli bir tarza sahip erkekler için mükemmeldir. Oval veya kare yüz şekli için idealdir ve kıvırcık saçlı erkekler için de uygundur!”

Uzun Saçlar İçin Az Bakım Gerektiren Sörfçü Bakın

Uzun Saçlar İçin Az Bakım Gerektiren Sörfçü BakınInstagram @barnetsandbeards

Bu uzun saç modeli, doğal saçı en iyi şekilde gösteren bir dokuya ve hacme sahiptir! Bu, İngiltere’den bir berber tarafından yaratıldı, Thomas RD Palmer.

“Bu görünüm için sadece bir ürün kullandım, o da Sirens Ibiza Deniz Tuzu Spreyi. Bu ürünü doku ve hacim eklemek için kullanıyorum. Fönden önce ve sonra kullanılabilir ve dokulu saçlı erkekler için harikadır,” diyor Palmer.

Palmer, az bakım gerektiren bir sörfçü görünümü için bu stili dalgalı veya bukleli erkeklere önerir. Güçlü çene hatlarına sahip erkekler için daha uzun saçlara erkeklik katmak için mükemmeldir..

Uzun Dokulu Kesim

Uzun Dokulu KesimInstagram @freedombarberco

Görünüm, Atlanta, GA’dan stilist Michael Sponsel tarafından uzun dokulu bir kesim. “Bu kesimle ilgili en sevdiğim şey, bakımının ne kadar zahmetsiz olduğu. Bu görünümde sevdiğim diğer şey ise saç ve sakalın birleşimi” diyor Sponsel..

Sponsel her zaman uzun saçlı bir bakım spreyi önerir. Sonra ekliyor, “Bu kesimde Layrite Bakım Spreyi ve Layrite Sakal Yağı kullandım. Hafif bir tutuşa sahiptir ve saça doku ekler. Sakal yağı hafif, taze bir kokuya sahiptir ve sakalı şekillendirmek için yumuşaklık ve hafif tutuş katar.”

Erkeklerin Uzun Saçında Giyilebilir Rocker Sevişmek

Erkeklerin Uzun Saçında Giyilebilir Rocker SevişmeInstagram @carrieghair

Erkeklerin uzun saçları için sallanan bir sevişme, kesimin ihtiyaç duyduğu tüm harekete ve dokuya sahiptir.

“Erkekler için uzun saç modelleri için, saça fön ile üflenen hacim kazandırıcı bir ürün/kök kaldırıcı kullandım, ardından hafif bir sprey ağda kullandım. Saçı daha ince bir dokuya sahip, bu yüzden şekillendirme için hafif ve havadar bir şeye ihtiyacım vardı, ”diye açıklıyor Chicago merkezli stilist Carrie Gough.

Orta ila kaba saçlarınız varsa, bitirmek için bir şekillendirici mum veya macun ve gerekirse daha fazla belirginlik için bir düzleştirme demiri kullanabilirsiniz..

Erkek Shaggy Uzun Saç Modeli

Erkek Shaggy Uzun Saç ModeliInstagram @jon_franklyn_barber

Sussex, Battle’dan berber Jon Franklyn tarafından kesilmiş, uzun tüylü sörfçü görünümü. “Birkaç uzun katman koyarak ve yan saçakları orta uzunluklara ve uçlara tüy vererek yarattım. Bu uzun saç stilinde sevdiğim şey, kolaylıkla hareket ve stil yaratabilmen,” diye açıklıyor Franklyn..

Franklyn yalnızca MUK ürünlerini kullanır ve bunlar Instagram @mukhaircareuk’ta bulunabilir. Franklyn devam ediyor, “Bu tarz için deniz tuzu spreyi olan Beach MUK kullandım. Saçına altı ila yedi pompa püskürttüm ve orta ateşte ve orta hızda parmakla kuruttum, kıvrılma ve hareket yaratmak için uçlarını kıvırdım.”

Beylerin Profesyonel Yine Rahat Uzun Saç Modeli

Erkeklerin Profesyonel Yine Rahat Uzun Saç ModeliInstagram @sulisbyron

Orta ve uzun saçlar için mükemmel bir stil çünkü hem profesyonel hem de rahat. Saç boyunca şekil ve doku harika görünüyor. Çoğu erkek için bir zorunluluk olan saçın az çabayla yerine düşmesini sağlarlar..

NSW, Byron Bay’den Berber Tahlia Pileggi, saçları Aveda Erkek Performans Bakım Kremi ile şekillendirdi. “Sadece hafif değil, aynı zamanda su bazlı bir ürün. Bu, saçınızda çok fazla ürün varmış gibi hissetmediğiniz anlamına gelir. Doğal dalgayı geliştirmek için Aveda Texture Tonic ile bitirdik, ”diye açıklıyor Pileggi.

Rahat Ama Bakımlı Uzun Saç Modeli

Rahat Ama Bakımlı Uzun Saç ModeliInstagram @elpbarbershop

Rahat ama yine de bakımlı erkekler için uzun saç modellerini tercih edin. İngiltere merkezli stilist Emma Louise Piggott, “Saçın doğal dokusunu kullanan çok yönlü ve az bakım gerektiren bir stil” diyor..

“Daha rahat bir görünüm için bol giyebilir veya daha resmi bir durum için daha sıkı ve daha bakımlı bir tarz kullanabilirsiniz. Bu görünümü seviyorum çünkü ciltteki solmalarda hoş bir değişiklik,” diye vurguluyor Piggott.

Uzun Sakallı Arkadan Taranmış Saçlar

Uzun Sakallı Arkadan Taranmış SaçlarInstagram @hairbyraynhigh

Daha uzun, taranmış bir saç kesimi, erkeğe daha temiz ve birleştirilmiş bir görünüm vererek sakalı gerçekten tamamlar. Sakal fön gereklidir çünkü sakallar bu kadar uzun olduğunda bazen bakımsız görünebilirler. Dayton, OH’den stilist Rachel Highfield’ın bu saç modeli, sakalınızın profesyonel görünemeyeceğiniz anlamına gelmediğini kanıtlıyor.!

Highfield, bu görünümü, saçı dolu ve sakalı uzayabilen erkeklere tavsiye ediyor! “Düz saçlı ve saçlarını ve sakallarını şekillendirmek için günlerini biraz fazladan harcayabilen erkeklerde en iyi sonucu verir” diye belirtiyor..

Uzun Bireysel İp Bükümleri

Uzun Bireysel İp BükümleriInstagram @jahlocsofficial

Bunlar siyah erkekler için uzun bireysel ip bükümleridir. Bu tarz, beylerin yüzlerine gelmeden yerlerini aşağı giyme özgürlüğüne sahip olmalarını sağlar..

Atlantalı stilist Kimberly West, “Bu görünümü yeniden yaratmak için önereceğim ürünün adı LocN Gel. LocN Gel, saç derisini kaşındıran veya kurumayan en iyi üründür ve haftalarca her stile mükemmel bir görünüm kazandırır. Bununla ilgili en iyi şey, çoğu “diğer” markanın sahip olduğu istenmeyen veya zararlı kimyasalları içermemesidir. LocN Gel kesinlikle bir numaralı tavsiyem. Doğal yağlar da saça son bir görünüm kazandırmak için püskürtülür.”

West, bu bükülmeleri farklı, eğlenceli ve az bakım gerektiren bir şey arayan adamlar için önerir. İp bükümleri çok popülerdir ve orta uzunluktan uzun yerlere kadar olanlar için çok uygundur. Bu tarz uzun süre dayanır ve bir kez çıkarıldığında saç güzel bir kırışık kıvrılma modeline sahip olur.!

Dokulu Uzun Kör Kesim

Dokulu Uzun Kör KesimInstagram @yukistylist

Bu uzun stil, Beverly Hills, CA’dan stilist Yuki tarafından yaratılmış, dokulu künt bir kesimdir..

“Erkekler için bu uzun saç modellerinde en sevdiğim şey, şekillendirmenin çok kolay olması. Dilerse onu da koyabilir. Saçın doğal akışını görebilmek ve detaylar üzerinde çalışabilmek için ona kuru bir kesim yaptım” diyor Yuki.

Bu stil, ince ila orta saç tipleri ve herhangi bir yüz şekli için çalışacaktır. Bir erkek kolay şekillendirme arıyorsa, bu kesimi tercih edin..

Orta Solma ile Uzun Alt Kesim

Orta Solma ile Uzun Alt KesimInstagram @mercedespaginton

Bu, burada göreceğiniz daha keskin erkek uzun saç modellerinden biridir. Saçlarınızı savurmak zorunda kalmadan traşlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Buradaki geçişler harika, hala o punk rock görünümünü koruyor.