Vücudunuza güzel çizimler, narin ve karmaşık görüntüler ve derin anlamlı alıntılarla dövme yaptırmak yavaş yavaş bir norm haline geliyor. Dövme vücut sanatına dönüştü ve artık bir tabu olarak görülmedi. Dünyada yüz binlerce dövme meraklısı var. Sadece bir taneye sahip olmayı seven insanlar varken vücut etiketi, tatted birden fazla alana sahip fanatikler var.

Dövme sadece vücuttaki bir etiket veya gösteriş için bir aksesuar değildir; biraz derinliği var. Kolunuzu saran veya omuzdan sırta veya göğsünüze doğru ilerleyen bir dövme sizi anlatır. Giydiğiniz dövme, kişiliğinize dair bir fikirdir. Sadece estetik anlayışınızı değil, bir insan olarak kim olduğunuzu da gösterir. Dövmeniz, hayata bakışınız ve yaklaşımınız hakkında bir ipucu verir..

Bazılarınız dövmenizi gizli tutmak isteyebilir; diğerleri gösteriş yapmayı sevebilir. Gizli özelliklerinizi göstermek için tatlandırılmış bir görüntü elde edebilir veya ilham verici bir şey seçebilirsiniz. İlk resminizi gövdeye yazdırmayı veya yeni bir nokta aramayı düşünüyor olabilirsiniz. Hem küçük hem de büyük dövmelere en çok uyan yerlerden biri “Omuz”. Etiketinizi gizleyin veya yüceltin, özgürlüğünüz var. Vücudunuzun bu bölgesini bazı harika tasarımlarla kaplamakla ilgileniyorsanız, bu makaleyi okuyun..

omuz dövmeleri

Omuz – Dövme Yaptırmak İçin En İyi Yer

Bedeniniz sizin mülkünüzdür; nasıl süslemek istediğiniz size kalmış. Ancak, vücudunuzun tüm bölümleri bir görüntünün mürekkeplenmesi için ideal değildir. Dövme severlerin karşısına sıklıkla çıkan zor bir soru, dövmenin yerleştirilmesiyle ilgilidir. Dövmem bilekte harika görünecek mi yoksa mafsalı mı saracak? Bir sonraki etiketimi sırtıma mı takmalı yoksa göğüs kafesine mi taşımalıyım? Ya da kulağına bir dövme yaptır?

Dövme meraklılarının sıklıkla aradığı en önemli yer Omuz’dur. Arkadaki kürek kemiğinden köprücük kemiğinin hemen altındaki noktaya kadar nispeten geniş bir alanı kaplar..

Dövmenin uzun ömürlü olduğu düşüncesiyle karşılaşmış olabilirsiniz. Omuzların etrafındaki alan genellikle yaş veya hamilelikle değişmez. Bu nedenle omuz dövmelerinin ömrü uzundur. Omzunuzdan arkaya doğru ilerleyen dövme zamanla kolayca solmaz veya esnemez..

Omuzlar geniş bir alanı kapladığından büyük parçaları işleme özgürlüğü verir. Ancak küçük ve narin bir tasarımla da yetinebilirsiniz..

Omuz dövmeleri, denemenizi ve daha yaratıcı olmanızı sağlar. Etiketiniz kalbinize yakınsa ve onu saklamak istiyorsanız, üzerini örtmeniz gereken tek şey bir tişört. Ancak, hayranlığı seviyorsanız ve insanların harika omuz parçasını takdir etmesini istiyorsanız, bir atlet alın. Etiketinizi gizleyin veya yüceltin, seçim sizin.

omuz dövmeleri

Omuz Dövmeleri Cinsiyete Özgü mü??

Vücudunuz bir tuval, güzel görünmesi için farklı renklerle boyayabilirsiniz. Yara izi, piercing veya dövme ile süsleyin. Dövmeler yardımıyla vücudunuzda harikalar yaratabilirsiniz. Hem erkekler hem de kadınlar vücutlarını dövmelerle süslemeyi severler..

Dövmelerin yerleştirilmesinin geleneksel erkeksi veya kadınsı bir çağrışımı olması muhtemeldir. Örneğin kadınlar erkekler kadar yüz dövmelerini tercih etmezler. Benzer şekilde, bir erkeğin alt sırtında dövme görmek nadirdir. Ama unutma, bu senin vücudun, senin kuralların. Cinsiyet spesifikasyonuna rağmen, omuzlar bir evrensel konum her iki cinsiyette de bir vücut etiketi için.

Bazı semboller de cinsiyete özgüdür. Kadınlar, sağlık veya doğurganlık ile ilişkili dövmeler giyme eğilimindedir. Kadınlar arasında popüler olan “dişil” dövme sembolleri arasında çiçekler, kelebekler veya kiraz çiçekleri vb. bulunur..

Eril dövmeler çoğunlukla güç, dayanıklılık ve erkekliği tasvir eder. Erkekler, zaferlerin, başarılı bir av serüveninin ya da toplumsal düzendeki sıralamanın simgesiyle vücudu süslemeyi severler. Ne kadar sert olduğunu göstermeyi sevenlerden biri, omuz dövmesi en iyi yer.

Gösteriş için Muhteşem Omuz Dövmeleri

Omuz parçanız için seçim yapabileceğiniz çok sayıda tasarım, renk ve boyut var. Hem erkekler hem de kadınlar için büyük ve küçük çarpıcı çizimler var. Alıntıları, aslanları, ejderhaları, bitki örtüsünü veya melekleri omzunuza asimile edebilirsiniz – gözlerinizi yuvarlayın.

Omuz parçalarınız için havalı, modaya uygun ve korkak fikirler mi arıyorsunuz? Makalenin bu bölümünü size adadık.

Şaşırtıcı Bir Mandala ile Omzunuzu Boyayın

Bir vücut parçasını tattırmak söz konusu olduğunda bir mandala asla modası geçmez. Mandala, Hinduizm ve Budizm’de evreni temsil etmek için kullanılan dairesel bir figürdür. Bu dairesel parça omuz başlığına iyi oturur ve sizin için övgü alır. Mandala insan, doğa ve ruhla derin bir ilişki kurmaya yardımcı olur..

Mandala içindeki tasarım ve renkleri deneyebilirsiniz. Arkada yarım daire şeklinde bir mandala, ortası koltuk altına yerleştirilmiş veya bir tanesi kürek kemiğine sarılmış. Siyah veya gri çiçekli bir mandalaya ne dersiniz? Ya da bir güneş tarafından çevrelenmiş bir mandala?

Eğlenceli Yazı Tipleriyle İlham Veren Bir Metni Oylayın

Omuz geniş bir alanı kapladığı için yaratıcı mizanpaj metinlerine yer açar. Omzunuzun üst kısmındaki düz panoyu anlamlı bir alıntı ile süslemek isteyebilirsiniz. Köprücük kemiğinizin etrafından başlayıp omzunuzun tepesinde biten ilham verici bir yazı işleyebilirsiniz..

Yine, yazı tipi stili, rengi ve boyutuyla denemeler bile yapabilirsiniz. Büyük Gotik senaryoların hayranı değil misiniz? Tüm küçük harflerle havalı bir el yazısı yazı tipi veya daktilo hissi seçebilirsiniz. Harflerde gölgeleme olmayan boş mürekkepli alıntılar göze çarpıyor.

Bir Badass Eagle Sporu

Omuz şapkasına sadece yuvarlak bir tasarım verebileceğinizi kim söylüyor? Kıvrılmış bir manşonun altındaki sert bir kartal, harika bir seçenektir. Kartal, zorluklara karşı özgürlük, cesaret ve gücün sembolüdür. Kullanıcının ufkun ötesinde çaba gösterebileceğini gösterir. Her durumla zarafet ve üstünlükle mücadele etmeye hazır.

Omuzda bulunan kartal, sizin için sınırın gökyüzü olduğunu gösterir. Kanatlardaki, tüylerdeki ve pençelerdeki derinlik ve detay, parçanızı öne çıkarabilir. Hafif bir kırmızı dokunuşla siyahın gölgelenmesi, ona gerçekçi bir görünüm verir.

omuz dövmeleri

Omuza Bir Kuş Otursun

Kuşlar doğayı temsil eder. Onlar sevginin, zarafetin, güzelliğin ve özgürlüğün sembolüdür. Her kuşun ayrı bir özelliği vardır. Bir kuşun şu ya da bu niteliğini benimsemeye can atabilirsiniz. Vücuda bir kuş dövmesi olması hem erkeklerde hem de kadınlarda yaygındır. Kuş seçimi bir cinsiyete göre değişebilir.

Eğer narin tasarımlardan hoşlanan bir kadınsanız, omuzda öne çıkacak bir sürü tercih edebilirsiniz. Omuzdan enseye kadar doğrusal bir yönde uçan küçük kuşlar eterik görünecektir. Boş mürekkep kullanımı güzelliği artıracaktır. Hatta göğsünüzün sol tarafında köprücük kemiğinizin çevresinde bir kuş sürüsünün silüetini hayal edebilirsiniz..

Erkekler de derilerini kuş dövmeleriyle süslüyor. Erkekler arasında kartalın yanı sıra horoz ve karga dövmeleri de popülerdir. Horoz şans, metanet, koruma ve sadakatin simgesidir. Horozların her zaman olumsuz bir ışık altında olmayan, otoriter yaratıklar olduğu söylenir. Omuzdaki şeytani siyah ve gri horoz ikonik görünecek. Detaylandırmaya sahip koyu anahatlı tüyler görüntüyü belirginleştirir.

Sevgi dolu bir hatırayı kucaklayın

Dövmeniz, vücut için dekoratif bir malzemeden daha fazlası olabilir. Dövmeniz sizin için dünyalar anlamına gelebilir. Sevilen biriyle geçirilen güzel bir zamanın hatırlatıcısı olabilir. Kişi gittiğinde bile hafızada kalan bir hatıra.

Omzunuzda vefat eden yavru köpeğinizin küçük bir resmini çizebilirsiniz. Veya eşinizin adını omzunuzun düz bölmesine kazıyabilir. Annenizin sizin için söylediği ninniden bir dize ya da babanızın sık sık tekrarladığı bir alıntı. Ortasına büyükannenizin ölüm tarihi kazınmış, siyah mürekkeple çizilmiş bir kalp.

Çarpıcı Çiçek Tasarımıyla Cildinizi Süsleyin

Omuz parçaları için çiçekli tasarımlar popüler bir seçimdir. Doğada büyüleyici renk ve kokulara sahip binlerce çiçek türü vardır. Çiçeklerin bolluğu, dövme severler için binlerce fikir sunar. Gülden papatyalara, ayçiçeklerinden lalelere ve büyük ebegümeci.

Gül dünyanın en güzel çiçeklerinden biridir. Bir tomurcuk veya tam çiçek açmış bir gül seçebilirsiniz. Pazı üzerine basit bir gül taslağı giyin veya omzunu kaplayan canlı bir demet için gidin. Omuza sıkıca oturan koyu renkli bir gül de çarpıcı görünebilir. Pembe güller, cilde ustaca boyanırsa zarif görünür..

Ayçiçeği dövmeleri de “içeride”. Başı omzunda, yaprakları köprücük kemiğinin altında yüzen bir ayçiçeğine bayılacaksınız. Ustaca boyama ve gölgeleme teknikleri ile görüntü canlanacak.

Siyah ve gri olarak tasvir edilen papatyalar veya omuz çukuruna boyanmış bir lale göze hoş gelebilir. Farklı renklerle denemeler yapmak ve farklı çiçekleri bir buket içinde birleştirmek de canlı bir his verecektir..

Omzunuzu ışıl ışıl parıldayan bir fuşya ebegümeci ile süslemeye ne dersiniz? Patlayan renk, mürekkepli dallar ve mini çiçekler, hepsi bir arada inanılmaz bir dövme oluşturur..

omuz dövmeleri

Bir Canavarı Öne Çıkar

Hayvanlar da omuz parçaları için popüler bir seçimdir. Omuz bıçağı, tam teşekküllü bir fil görüntüsü gibi büyük parçalar için ideal bir yerdir. Gerçekçi bir fotoğraf seçebilir veya ana hatlarıyla çizilmiş bir görüntü seçebilirsiniz. Filler, bazı kültürlerde dini açıdan büyük önem taşır. Bu nedenle, bir file tattırmak birçokları için ortak bir şeydir. Derideki ince ayrıntılar ve hassas bitiş ile omzunuzda oturan fil inanılmaz görünebilir..

Aslan tüm hayvanların kralıdır ve pazı üzerine bir dövme olarak giymeniz şaşırtıcı olmaz. Üst üste bindirilmiş siyah mürekkeple, canavar son derece gerçekçi bir görünüm sergileyecek. Özlü çizgi çalışması ve kusursuz gölgeleme, dövmenizi olağanüstü bir parça haline getirecektir..

Omzunuzu Gök Cisimleriyle Boyayın

Tüm dünyayı omzunda taşıyamazsın, peki ya bir galaksi? Pratik olarak konuşursak, bu sorunun cevabı da hayır. Ancak hayal gücünün ve yaratıcılığın sınırı yoktur. Omuz kasketinizde evrendeki tüm yıldızlar olabilir veya omuz bölgesini kaplayan uzatılmış bir görüntü olabilir. Düzgün yapılırsa, büyülü görünecek. Bu kozmik dövme için sadece siyah mürekkeple gidebilir veya beyazla birleştirebilirsiniz..

Zamanı durdur

Vakit nakittir. Biz farkına bile varmadan elimizden kayıp gidiyor. Zamanı durduramazsın, belki durdurabilirsin? Aklıma gelen tek yol, deriye tatbik edilen bir saat almak. Sizce de harika bir fikir değil mi? Omuz ve kol dövmesini birleştirin ve eski bir dünya saatini boyayın. Detaylandırma tasarımın güzelliğine katkıda bulunacaktır. Daha büyük etiketlere sahip olmayı seviyorsanız, bu en iyi seçim olabilir.

Nefes Kesen Bir Deniz Yaratığına Gidin

Eğer aynı zamanda bir Thalassophile – deniz aşığı olan bir dövme tutkunuysanız, bu seçenek tam size göre. Bazı balıkların omzunuzda uyum içinde yüzmesine izin verin. Veya bir ahtapotun sekiz bacağıyla omzunuza oturmasına izin verin.

kollara iniyor. Omuz ve sırt dövmesi gibi sıkıca oturan çarpıcı bir ahtapot alabilirsiniz. Bu benzersiz tasarım, bazı gözbebeklerini yuvarlayacağınızdan emin..

Ayırt Edici Bir Dövme Seçin

Yaratıcı bir zihniniz varken neden normal bir omuz dövmesi yaptırasınız ki? Ne olduğunuzu ve neyi sevdiğinizi yansıtan bir tasarım seçin? Harika bir yeriniz varsa ve yerleri keşfetmeyi seviyorsanız, pazı üzerinde bir küre tasvir etmek için yeterlidir..

Pasaport damgası tasarımları ile omuzda bir küre ve pusula özelliği elde edin. Bu, dövme sevginizi ve aynı zamanda seyahat etmeyi ifade etmenin yenilikçi ama ilginç bir yolu değil mi? Muhtemelen seyahat anılarınızı korumanın en havalı yollarından biri.

omuz dövmeleri

Basit Çizgili Dövme Yaptırın

Cildinizi süslemek için her zaman karmaşık büyük tasarımlara gitmek zorunda değilsiniz. Omzunuz için büyük ve cesur ya da küçük ve narin bir tasarım tercih edebilirsiniz. Siyah renkle boyanmış basit bir çizgi eşit derecede harika görünecek. Ve bazen, daha azı daha iyidir. Küçük bir tüy, küçük bir bulut, omuz başlığında parlayan bir yıldız kümesi yeterli olabilir. Sadeliğin çekiciliği vardır. Minimal çizgilerle şirin bir dövme için fazla çaba harcamanıza gerek kalmayacak.

omuz dövmeleri

Şaşırtıcı bir Japon Ejderhası Alın

Ejderhalar her zaman omuzlarda havalı görünür. Ejderhaların Japon kültüründe büyük önemi vardır. Bir ejderha şefkati sembolize eder; insanlığa yardım eden bir yaratıktır. Japon kültürüyle ilgileniyorsanız, pazınızın üzerinden göğsünüze doğru ilerleyen bir ejderha sargısı alabilirsiniz..

Sanatçınızın terazileri detaylandırmada hassasiyet kullandığından emin olun, bu göbek ve çizgi çalışmasıdır..

Hakkında Bir Tura Çıkın

Omuz eklemimiz top şeklindedir ve yuvarlak tasarımlar için en iyisidir. Örneğin, oradaki kasın etrafına bir kabile yengeci mürekkeplenmesini tercih edebilirsiniz. Doğal vücut hatları ona güzel bir görünüm kazandıracaktır. Omuz ekleminde bir mandala, bir saat, bir ouroboros harika görünecek.

Kanadı Aç

Geniş mürekkepli omuz parçalarından biri kanatları omuzdan göğse veya sırta yaymaktır. Kanatlar, bir kişinin daha yükseğe uçma arzusunu gösterir. Giyen kişinin hayatın zorluklarından kaçabileceğini gösterir. Yükseklerde uçma özgürlüğüne sahip olmak size güven verir ve aynı zamanda daha hafif hissetmenizi sağlar..

Bir kuşun kanatlarını, yarasa kanatlarını, melek kanatlarını veya hatta omzuna kazınmış inanılmaz görünümlü iskelet kanatlarını tercih edebilirsiniz. Yetenekli sanatçı, dövmeye 3D bir görünüm vererek gerçek görünmesini sağlayacaktır. Siyah ve gri mürekkebin kullanılması çarpıcı özelliklerini geliştirecektir..

Bir çift kanat çevrenizdeki insanları çekecektir..

SSS

Omuz dövmesi yaptırmanın maliyeti nedir?

Dövme sanatçıları genellikle dövmeyi tamamlamanın ne kadar sürdüğüne göre sizden ücret alır. Genellikle, bir omuz dövmesi için 100 dolar veya üzeri olabilir..

Omuz dövmesi için en iyi yerleşim hangisidir??

Yerleşim, benzerliğinize ve omzunuzun ne kadar büyük veya küçük olduğuna bağlıdır. Omuzdan başlayıp kolunuza kadar uzanan bir dövme yaptırabilirsiniz. Bazı dövmeler omuzdan arkaya da uzanabilir. Yırtıldıysanız, omuz-göğüs dövmesine de gidebilirsiniz..

Omuz dövmesi yaptırmak ne kadar sürer?

Omuz dövmesi yaptırmak için gereken süre, boyutuna ve karmaşıklığına bağlıdır. Dövme ne kadar büyük ve karmaşıksa, onu çizmek o kadar uzun sürer..

Alt çizgi

Bedeninizi siz yönetirsiniz ve ona sadece sizin kurallarınız uygulanmalı. Vücudun hangi kısmını süslemek istediğin senin kararın olmalı. Uzun süreli bir dövme için tüm parçalar mükemmel olmasa da, omzunuz en önemli noktadır. Küçük bir kelebeğin omzunuzda oynamasına izin verin veya inanılmaz bir fil seçin. Omuz dövmeleri size yaratıcılığınızı gösterme özgürlüğü verir. En iyi tasarımı seçin ve ardından sanatın işi yapmasına izin verin – izleyicilerin dikkatini çekin.