Son moda ayak bileği dövmeleri bugünlerde özellikle kadınlar arasında popülerlik kazanıyor. Bu dövme türü özellikle kendilerini zevkle ve incelikle ifade etmelerini sağlayacak küçük bir parça arayan kadınlar için uygundur. Kendini ifade etmenin yanı sıra, birçok kadın ayak bileği parçalarının ayaklarını daha çekici gösterdiğine inanır, bu da çekiciliğini arttırır. Zamanla ayak bileği parçalarının artan popülaritesi, daha fazla insanı modaya katılmaya etkileyen daha geniş ve daha iyi tasarım seçenekleri açmaya başladı..

ayak bileği dövmeleri

Ayak Bileği Dövme Türleri

Küçük Hayvan Ayak Bileği Dövmeleri

Kişiliğinizi yansıtabilecek şirin bir ayak bileği dövmesi arıyorsanız, bu tür dövmeyi denemek isteyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken belirlemek hangi hayvan senin tarafını en iyi yansıtıyor temsil etmek istediğiniz Her hayvan belirli bir karakteri temsil eder. Örneğin bir tilki kurnaz kişilikle ilişkilendirilir. Öte yandan bir tavşan, alçakgönüllülüğü temsil eder. Daha fazla seçeneği kapsamak için, bu hayvanların başka bir kültür tarafından tanımlanan alternatif anlamlarına göz atabilirsiniz..

Bilek Dövmeleri

Tasarımdan çok formu vurgulayan basit bir dövme istiyorsanız, girdaplı ayak bileği dövmeleri sizin için oldukça uygundur. Birçok kadın, zarif görünümü nedeniyle bu tür ayak bileği parçasını kullanır. Tasarım, ayak bileğinizin dış hatlarından ayağınızın yanına ve ardından ayak parmağınıza doğru dönerek, büyüleyici bir hareketle ayak bileğinizin dış hatlarını ve ayağınızın kenarını takip eder..

Kelt Ayak Bileği Dövmeleri

Kelt ayak bileği dövmeleri, tarihi temsili olan sembolik bir dövme isteyen kadınlar için idealdir. Bu dövme, antik çağlarda Keltler tarafından kullanılan anlamlı desenlerle zarafeti birleştirir. Kelt dövmeleri, güzel bir düğüm işi oluşturmak için iç içe geçen şekillerden, çizgilerden ve desenlerden oluşur. Keltler, bu sembolü taşıyanların iyi şans getiren iyi enerjileri toplama yeteneğine sahip olduğuna inanırlar..

Asma Ayak Bileği Dövmeleri

Asma dövmesi, günümüzde trend olan ayak bileği dövmelerinden biridir. Bileğinizi vurgulayacak renkli bir tasarım arıyorsanız, asma dövmesi yaptırmayı düşünmelisiniz. Bu dövme türü, genellikle renkli görünen çiçeklerle birleştirildiği için kadınlığı temsil eder. Bu dövmeyi renklendirmek için kullanılan gölgenin, dövmeniz ve cildiniz arasında beklenmedik bir kontrast sağlaması ve ayak bileğinizin daha çarpıcı görünmesini sağlayabilecek harika bir yüzey oluşturması gerekiyor..ayak bileği dövmeleri

Ayak Bileği Dövmelerinin Anlamı

Ayak bileği dövmelerinin farklı anlamları vardır ve farklı şeyleri sembolize edebilir. Bir dövmenin anlamını tanımlamanın yaygın yollarından biri, tarihi geçmişini ve kökenini kontrol etmektir. Kelt dövmeleri gibi kabile ayak bileği tasarımları genellikle dövmelerin ait olduğu kabilenin inançları, gelenekleri ve kültürel uygulamaları ile ilişkilendirilir. Bu uygulama aracılığıyla bir dövmenin anlamını tanımlamak, bir dövme tasarımının genel olarak kabul edilen anlamını bulmanıza yardımcı olabilir..

Bir ayak bileği dövmesinin anlamını tanımlamanın başka bir yolu, onu doğrudan taşıyıcıdan almaktır. Araştırma yapmak dövme sahibinin özellikleri ve değerleri hakkında biraz ışık tutsa da, dövmenin gerçek anlamını tam olarak ortaya çıkarmaz. Bunun nedeni, dövmenin gerçek anlamının aslında onu giyen kişi tarafından tanımlanmasıdır..

Genel anlama örnek olarak; ayak bileği dövmesi giyen kadınlar genellikle bağımsız, gizli, kendine güvenen, ince kişilikli ve güçlü inançlı bireyler olarak tanımlanır. Ayak bileği dövmesi, herkese gösteriş yapmak zorunda kalmadan aynı anda hem sert hem de zarif olabileceklerini ifade etme biçimleridir..ayak bileği dövmeleri

Ayak Bileği Dövmelerinin İdeal Yerleşimi

Bir ayak bileği dövmesinin ideal yerleşimi, ayak bileğinizin hangi bölgesini vurgulamak istediğinize ve kullanmak istediğiniz tasarıma bağlıdır. Bu iki faktör, dövmeniz için en iyi yerleşime karar verirken göz önünde bulundurulması gereken başlıca hususlardır..

 • Ayak bileği dövmesi yapmanın birçok yolu vardır. Biri bileğinizdeki dövmeyi sarmak. Kabile ayak bileği dövmeleri genellikle iyi bir ayak bileği bandı yapar. Bu tip tasarımda kullanılan şekiller ve desenler, dövmecinin dövmenin kalitesinden ödün vermeden tasarımı ayak bileğinizin etrafına kolayca uzatmasını sağlar..
 • Küçük parça bir ayak bileği dövmesi tercih edenler için, talusunuzun etrafında herhangi bir yeri veya orta ayağınızı ayak bileğinize bağlayan eklemi seçebilirsiniz. Bu bölgenin hatlarıyla uyumlu küçük ve esnek bir tasarım seçin, böylece ayağınızı yukarı ve aşağı esnettiğinizde dövmeniz deforme olmaz..
 • Sarmaşıklar ve girdaplı ayak bileği dövmeleri için, ayak bileğiniz ve ayağınızın veya bacağınızın yan kenarı ideal bir yer oluşturacaktır. Bu, ayağınızın veya bacağınızın dış hatlarını zarif bir şekilde vurguladığı için tasarımın ayak bileğinizden serbestçe akmasını sağlar..

Ayrıca Bakınız:

 • 2017’nin En İyi 125 Çapa Dövmesi (Anlamlı)
 • Herkes İçin 110 Müthiş Müzik Dövme Koleksiyonu
 • Bu Yıl 110 En İyi Aile Dövme Tasarımları
 • Anlamları Olan 125 Eşsiz Ok Dövmesi
 • Erkekler için 125 En İyi Aztek Dövme Tasarımları

ayak bileği dövmeleri

Ayak Bileği Dövme Tasarımı

Ayak Bileği Dövmesi Almadan Önce Hazırlık İpuçları

 • İstediğiniz ayak bileği dövme tasarımını seçin. Seçtiğiniz tasarım ne kadar büyük ve karmaşık olursa, dövmenizi tamamlamanın o kadar uzun süreceğini unutmayın..
 • Ayak bileğinize nasıl mürekkeplenmek istediğinize karar verin. Ayak bileği dövmesi yapmanın birçok yolu vardır, bu nedenle hedef konumunuz için uygun bir tasarım bulduğunuzdan emin olun..
 • İyi kurulmuş bir dövme salonu veya dövmeci bulun. Arkadaşlarınızdan veya bölgenizdeki yerlilerden tavsiye isteyebilirsiniz. Dövme dükkanı incelemelerini okumak da şiddetle tavsiye edilir.
 • Randevu ayarlamadan önce potansiyel dövmecinizle konuşun. Hedef tasarımınızı ve ayak bileği dövmenizin yerini tartışın. Dövmecinin tartışması ve tavsiyeleri konusunda kendinizi rahat hissedip hissetmediğinizi öğrenin. Teklif istemeyi unutmayın.
 • Bütçenizi hazırlayın. Ayak bileği dövmeleri, tam kol dövmesine veya siyah bir parçaya kıyasla daha ucuza mal olabilir, ancak bu ucuz olacağı anlamına gelmez. İstediğiniz tasarım ne kadar karmaşıksa, dövmenizin o kadar pahalı olacağını unutmayın..
 • Planladığınız dövme seansından haftalar önce cildinizi uygun şekilde nemlendirin ve yeterli uyku ve vitamin alın. Cildinizin durumu, dövmenizin genel kalitesini etkileyebilir. Sağlıklı bir cilt için dövmenin rengi ve detayları her zaman daha iyi görünür..
 • Dövme seansınızdan 24 saat önce aspirin veya diğer kan inceltici ilaçları almayın. Kan sulandırıcı ilaçlar gereğinden fazla kanamanıza neden olabilir. Bu durumda dövmecinin dövme seansını durdurması gerekebilir..
 • seninkini al dövmenizden birkaç saat önce yemek oturum, toplantı, celse. Bu, dövme seansının beklenenden daha uzun sürmesi durumunda açlıktan ölmenizi önlemek içindir. Sizi eğlendirecek bir şey getirin. Ayak bileği dövmesi yaptıracağınız için elleriniz telefonunuzda oyun oynamakta özgür olmalıdır, bu nedenle sizi meşgul edecek kadar oyun veya filminiz olduğundan emin olun..ayak bileği dövmeleri

Ayak Bileği Dövmelerinde Ortalama Hizmet Maliyeti ve Standart Fiyat

Bir dövmenin maliyeti genellikle tasarımın boyutu, karmaşıklığı ve rengine göre belirlenir. Fiyatı etkileyebilecek diğer ek faktörler arasında dövmecinin yeri ve dövme sanatçısının uzmanlığı yer alır..

ABD’deki bir dövme sanatçısı, saat başına 100 ila 150 dolar talep edebilir. Basit bir ayak bileği dövmesinin tamamlanması bir veya iki saat sürebilir ve bu size en az 200 dolara mal olabilir. Sanatçı için %10 ila %25 arasında ek bir hizmet ipucu eklemeyi unutmayın.

Premiere dövme salonu ise tercih ettiğiniz ayak bileği dövme tasarımının boyutuna göre sizden ücret alabilir. Asgari ücret, ilk inç için 60 ABD Doları ve sonraki inç başına 20 ABD Doları’ndan başlar..

Bu fiyatlandırma yöntemlerinin yanı sıra bazı mağazalarda indirimler ve özel promosyonlar da sunulmaktadır. Bu promosyonlardan bazıları, dövmenizin normal fiyatından %50’ye varan oranda tasarruf etmenizi sağlar; bu, dövmenizden uzman bir dövme sanatçısının sorumlu olabileceği düşünülürse, büyük bir avantajdır..ayak bileği dövmeleri

Ayak Bileği Dövmeleri İçin Bakım İpuçları

Ayak bileği dövmelerinizin doğru bakımı hakkındaki bilginiz, dövmenizin cesur ve canlı görünmesini sağlayabileceğiniz süreyi belirler. Bu aynı zamanda bir rötuş için dövme sanatçınıza gidip gelmekten zaman ve paradan tasarruf etmenize de yardımcı olabilir..

 • Cildinizi sert hava koşullarından koruyun. Çok fazla güneş ışığı ve soğuk cildinize zarar verebilir ve cildinize zarar veren her şey dövmenize zarar verebilir. Yaz aylarında güneş kremi veya kış aylarında nemlendirici uygulamak dövmenizin korunmasına yardımcı olabilir..
 • Dövmenizi böcek ısırıklarından, alerjenlerden ve dövmenize zarar verebilecek diğer dış etkenlerden korumayı unutmayın. Açık havada keşif yaparken veya cilt için tehlikeli bir ortamda veya maddelerde çalışırken koruyucu giysiler giymek, dövmenize kazara zarar verme riskini azaltır..
 • Daima rahat kıyafetler giyin. Rahat kıyafetler veya bu durumda pantolon giymek, pantolonunuzla dövmeniz arasındaki gereksiz sürtünmeyi azaltacaktır. Kalıcı çizilme veya sürtünme, dövmenizin renginin gereğinden hızlı solmasına neden olabilir. Dövmenizin nefes almasını sağlayan giysiler giyin.
 • Dövmenize ekstra bir koruma katmanı sağlayabilecek güvenilir dövme bakım ürünleri bulun. Dövmenize çok para yatırdınız, bu nedenle yatırımınızın değerini uzatmak için fazladan bir mil gitmeniz çok doğal..

Burada verilen ayrıntılar, ayak bileği dövmesi yaptırmayı planlıyorsanız bilmeniz gereken bazı temel bilgilerdir. Herhangi bir özel endişe hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, güvenilir bir uzman dövmeciye danışmak bir sonraki en iyi seçeneğiniz olacaktır..