Bir bıçak dövmesi, dövme tarihindeki en eski ve hala en yaygın tasarımlardan biridir. Bunun nedeni, kılıç, hançer ve bıçağın 20. yüzyılın ortalarına kadar temel hayatta kalma araçları olarak görülmesiydi. Ancak, hançer ve kılıçların aksine, bıçakları her zaman yanımızda taşımasak bile bugün hala var..

Yüzyıllar boyunca bıçaklar silah olarak kullanıldı. Gerçekten de ortaya çıkan en eski silahlardan biridir – keskin uçlu tahta bir çubuk veya iyi dövülmüş çelik bir bıçak şeklinde olabilir. Kavgalar ve savaşlar boyunca önemli bir rol oynadılar..

Öte yandan bıçaklar, kutsal ritüelleri gerçekleştirmek için tören araçları olarak da kullanılmıştır. Bu törenler, eski tanrılara sunulan insan ve/veya hayvan kurbanları biçimindeydi. Bunun dışında bıçaklar her zaman insan ırkı için bir hayatta kalma kaynağı olmuştur..

Hayvanların kesilmesi, derilerinin soyulması, etlerin kesilmesi vb. gibi bir dizi av faaliyetinde hayati bir rol oynadılar. Bu nedenle, arkeologlar tarafından demir bıçaklara kıyasla taş ve tahta bıçak kalıntıları çok daha yaygın olarak bulunur..

Bu zengin tarihin bir sonucu olarak, bıçak dövmeleri, her birey için ayrı bir değeri olan popüler bir dövme tarzıdır. Kimileri için geçmişine uygun olarak hayatta kalma ve fedakarlık duygusunu tasvir ederken kimileri için beceri, başarı, odaklanma ve askerlik görevi/hizmet sembolüdür..

Bıçak işaretlerinin Budist sembolojisiyle de ilişkisi vardır. Yüzyıllar boyunca Budistler, maddi dünyayla tüm bağları kesmek için bir temsil olarak bir hançer kullanırlardı. Bu, temel olarak, tüketimcilik nedeniyle var olan ve bir kişinin hayatta kalması için gerekli görülmediği düşünülen her şeyi bırakmaları gerektiği anlamına geliyordu..

Benzer şekilde, bugünlerde birçok kişi için bir bıçak dövmesi aynı ifadeyi taşıyor – tüketimciliğe karşı bir fikir. Hançer dövmesi, bir birey için gerçek aydınlanma ve özgürlük arasında duran materyalizm ile tüm bağları kesmenin bir tasviridir..

Aynı şekilde, bir kişinin onları alması için farklı bir anlamı olan birkaç bıçak dövmesi çeşidi vardır. Genel olarak tasarımlar, kabza, bıçak oluşumu ve beraberindeki sembol ve görüntülerin seçimi ile birbirinden ayrılmaktadır..

Bıçak dövmelerinin en popüler varyasyonlarından bazıları şunlardır:

hançer dövmeleri

Temel Bıçak Dövme Tasarımları

İlkel düzeyde bıçak, bireyler arasındaki zekayı ve nüktedanlığı temsil eder ve tabirle “çekmecedeki en keskin bıçak”tır. Bıçağın sembolü, kişinin fiziksel savaşa katılma konusundaki istekliliği ve sevdiklerini yakın tehlikelerden ne kadar iyi koruyabildiğini gösterir..

Maddi dünyayla bağlarını kesmek veya fiziksel güçlerini başkalarına göstermek için bıçak dövmesi yaptıran kişi, genellikle dövmenin kabzasının tasarımını ve renklerini kişiselleştirmeyi tercih eder. Ayrıca, bireyler yalnızca kendi miraslarıyla ilişkili belirli bir sanat, dil veya sembolün kullanılmasını sağlayarak bıçak dövmelerini daha da benzersiz hale getirme eğilimindedir..

Şef Bıçağı Dövme Tasarımları

Bıçak dövmesinin en yaygın varyasyon türlerinden bir diğeri de şef bıçağıdır. Şaşırtıcı bir şekilde birçok şef, dövmelerini mutfak becerileri ve araçları kadar ciddiye alır. Özellikle bir aşçı için bıçak, üzerlerine kazıyarak değer verdikleri en önemli araçlardan biridir. Bu nedenle, mutfak dairesinde nadiren herhangi bir mürekkebi olmayan bireyler bulunur..

Bıçaklar & Mürekkep, asırlık büyüleyici hikayelerle şef dövmelerinin çeşitli ve harika dünyasına biraz ışık tutuyor. Şeflerin, dövme tasarımlarını, mutfaktaki farklı araç seçimlerini gösteren bir alıntı veya başka bir mutfak aracıyla tamamlayacakları sıklıkla görülür..

Örneğin, şefler, bir çırpma teli veya maşa ekleyerek veya ‘pişir ya da öl’ gibi bir alıntı yaparak veya tasarım olarak şef şapkalı bir kafatası alarak tasarımı değiştirme eğilimindedir..

Bıçak ve çatal

Bıçak ve çatal, şef bıçağı dövmelerinin benzer bir çeşididir; ancak sadece aşçılarda değil, yiyecek ve içecekleri yoğun bir şekilde seven kişilerde de görülmüştür. Bıçak ve çatal kombinasyonu, bu temel insan araçlarının kullanımıyla birlikte gelen kişide bir tür denge sergiliyor..

Bu dövme stilini kendileri üzerinde yapmayı seçen kişiler, genellikle, düzeni ve birliği temsil eden yan yana veya savaşa hazır bir sembolü tasvir etmek için çapraz bir şekilde çeşitli stillerde tercih ederler. Ayrıca, insanlar genellikle farklı zevklerine göre çeşitli gümüş eşyalar ve stiller arasından seçim yaparlar..

Kalp ve Bıçak

Hançerle delinmiş bir kalbin pek çok yorumu vardır. Bazıları için, kalp kırıklığı nedeniyle kaybı, incinmeyi ve acı çekmeyi tasvir eder. Bir kalp her zaman duygular ve kırılganlıkla ilişkilendirildiğinden, kaybı geleneksel bir şekilde tasvir edilir; kalbi yukarıdan aşağıya delen bir bıçak.

Kişiler, işaretlerine bir alıntı veya isim ekleyerek bu kederli tasviri – kalpleri kelimenin tam anlamıyla bıçaklanmış – benzersiz hale getirme eğilimindedir..

Öte yandan, dini sembolizmde, kalbe saplanan bir hançer, Kederlerin Leydisi olarak da adlandırılan Katolik Meryem’in Kutsal Kalbi’nin bir uyarlamasıdır. Bu sembolün diğer uç uçla – vudu diniyle ilişkisi vardır. İronik olarak, bıçak ve kalp dövmesi de Erzuli Dantor kinci ve kıskanç kötü bir tarafı olan.hançer-dövme

Çapraz Bıçaklar

Bu dövme stili emekli askerler arasında oldukça popülerdir, çünkü sürekli bir savaşma hevesi gösterir. İki bıçak zıt yönde olabilir, karşıt tarafları tasvir eder, birbirine karşı durur veya bir savaş sırasında akrabalık gösteren bıçaklar bir tarafta olabilir..

Kişi, askerliği sırasında yaşadığı yoldaşlık ve kardeşliği yaşatmak istiyorsa, aynı veya benzer özelliklere sahip bıçaklara sahip olma eğilimindedir. Bunu kendilerine daha da özel kılmak için, insanlar kendilerinin ve yoldaşlarının baş harflerini veya bıçağın kabzasına birlik veya tabur ekleme eğilimindedir..

Bu arada, bir savaşta düşmanları veya karşıt tarafları tasvir eden bir bıçak dövmesi durumunda, bireyler genellikle farklı bıçak ve kabza stilleri seçer. Ayrıca, karşı tarafın adını, bayraklarını veya savaşın gerçekleştiği yerin adını ekleyerek dövmelerini öne çıkarma eğilimindedirler..

Yılan ve Bıçak

Bıçağın etrafına kıvrılmış bir yılan dövmesi, Yunan şifa ve tıp tanrısını sergileyen bir Caduceus olarak bilinir. Bu nedenle, bu dövme tarzı tıp mesleğinde oldukça popülerdir. İki figür, yılanlar ve bıçaklar, doğurganlığın ve yeniden doğuşun pagan sembolünü ve cerrahi aleti gösterir..

Bu dövme tasarımının benzersiz görünmesini sağlamak için bireyler, tıp fakültesi yıllarını veya adlarını buna ekleme eğilimindedir. Tıp öğrencileri, eğer öğrenciler kardiyoji okuyorlarsa, kabzanın damarlarla veya bir kalple süslendiği ölçüde gitme eğilimindedirler..

Jartiyer Bıçak

Bu, kadınlar arasında içsel güçlerini ve gaddarlıklarını ortaya koyan yaygın bir tarzdır. Acımasız bir silah olan ve kadınsı bir jartiyerle birleştirilen bıçak, dişilerin düşmanlarını gizli ve etkili bir şekilde öldürme becerisini tasvir ediyor. Sembol, kadınların hem nazik hem de acımasız tarafını gösterir..

Genellikle kadınlar bu dövmeyi jartiyer için olağan yer olan uyluklarına yaptırmayı tercih ederler. Böylece, bıçağın bir tarafında kazınmış ve uyluğun her tarafında bir jartiyer olması dövmeye gerçekçi bir detay verir. Bireyler, farklı renkler, desenler ve kurdele stilleri kullanarak stili kişiselleştirme eğilimindedir..bıçak dövmesi

Bıçak ve Kafatası

Bıçak ve kafatası, kendi anlam kümesiyle en çeşitli tasarım tarzına giren bir tasarımdır. Kafatasına yukarıdan aşağıya bıçak saplanan tasarım, kişinin ölüm korkusunu yendiğini ve artık ölmekten korkmadığını gösterir..

Öte yandan, korsanlar arasında, bu bıçak ve kafatası sembolü, kendi topluluklarının bayrağını ekleyerek kişiselleştirecekleri topluluklarının bir rozetiydi. Diğerleri arasında, bu dövmenin en yaygın stili “Jolly Roger” dandır. Tasarım, kafatasının arkasında çaprazlanmış iki bıçağı tasvir ediyor ve teslim olan veya batan diğer gemiler için bir sembol olarak kullanılıyordu..

Bu bıçak dövmeleri en popüler olanlar arasında olsa da, daha yaratıcı bir zihne sahip insanlar diğer sembollerle denemeler yapma eğilimindedir. Ancak, kalıcı işaretler oldukları için denemeden önce çok dikkatli olun. Bu nedenle, tasarımınızı bir dövme sanatçısı tarafından bir kağıda kabaca çizdirin, gerekirse herhangi bir değişiklik yapın ve ardından dövmeye başlayın..