Yay burcu dokuzuncu burçtur. Bu burçta doğan kişiler doğum günlerini 21 Kasım ile 21 Aralık arasında herhangi bir yerde kutlarlar. Ateş burcu olduğu için bu burçta doğan insanlar özgüven, iyimserlik ve harika fikirler sızdırırlar..

Jüpiter yönetici gezegendir, ve bu burcun sembolü bir okçu veya bir yay ve oktur. Yay burcu bireyleri güçlü bir iradeye ve harika bir mizah anlayışına sahip neşeli ruhlara sahiptir..

Yay burcu erkekleri de kadınları da akıllarından geçenleri bir santim bile tereddüt etmeden konuşurlar..

Sembol, bir ok ve bir yay taşıyan yarı insan ve yarı attan oluşur. Sembolün üst kısmında ok ve yayı atış pozisyonunda taşıyan insan vücudu yer alır..

yay-dövmeler görüntü kaynağı

Yay Dövmelerinin Anlamları

Bir Yay burcunun doğal kişiliğine göre sembolün birkaç tasviri olabilir. Hem erkekler hem de kadınlar tüm kollarını, bacaklarını veya sırtlarını boyamayı tercih edebilir. Bireyselliklerini ve özgürlüklerini gösteren ayrıntılı bir dövmeyi tercih ederler..

Bu burçta doğan tüm insanlar, bu dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için gurur, tutku ve güçlü bir iradeye sahiptir. Bu nedenle Yay dövme tasarımı da yeni tasarımlar ve unsurlar eklemek için zaman içinde değişmeye devam ediyor. Okçu, seçiminize bağlı olarak kadın veya erkek olabilir..

“Yay ​​dövmelerinin en güçlü anlamlarından biri zaferdir”. Yaylar, zorlukların ve engellerin üstesinden gelme yeteneklerini gösteren dövmeleri tercih ederler. İradeleri sayesinde her durumdan galip çıkarlar. Bu nedenle, dövmeleri kişiliklerinin bu yanını tasvir ediyor..

Bu dövmeler genellikle Yay burcu insanının hayatında ne kadar engel olursa olsun, güçlü bir irade sayesinde her durumdan çıktığını sembolize eder..

Bu zodyak dövmesini almanın birçok yolu var. Hayatınızdaki önemli bir olayı canlandırmak için okçu ile oynayabilir veya farklı renklerle deneyler yapabilirsiniz. Maceracı yönünüzü veya eşsiz zarafetinizi ince bir dövme ile gösterebilirsiniz..

İşaretinize olan sevginizi kutlamak için karmaşık bir dövme veya sadece küçük bir temsil olabilir. Ayrıntılı dövmelerden hoşlanan kişiler, diğer ayrıntılı görüntüleri veya Yay sembolü ile rezonansa giren bir alıntıyı da içerir..

Dövme sanatçınız, en güçlü özelliklerinizden biri veya doğum tarihiniz gibi hava atmak istediğiniz herhangi bir ayrıntıyı eklemekten mutluluk duyacaktır. Yay burcu bir arkadaşınıza veya sevdiğiniz birine saygı duruşunda bulunmak için dövme yaptırıyorsanız; sembolüyle birlikte cildinize baş harflerini veya ölüm yıldönümlerini yazdırabilirsiniz..

Odaklanacak Özellikler

Tüm Yaylar, her duruma kolayca uyum sağlama yetenekleri, vahşi mizah anlayışları ve yaratıcı olan her şeye karşı bitmeyen sevgileriyle tanınırlar. Diğer özellikleri, mantıksal akıl yürütmeleri sayesinde sebat, iyimserlik ve mükemmel problem çözme yeteneklerini içerir..

Bununla birlikte, Yaylar ateşli ve idealist olabilirler; bu, bir şey beklentilerinin altında kalırsa inatçı davranabilecekleri veya mutsuz görünebilecekleri anlamına gelir..

Bununla birlikte, Yaylar olumlu özelliklerine odaklanmayı öğrenirlerse, kısa sürede sıkıcı bir atmosferi canlandıracak en iyi insanlar onlardır..

Popüler Yay temalı dövmeler arıyorsanız, harika fikirler bulmak için doğru yere geldiniz. Tasarım ve yerleşim seçiminiz, yaşam tarzınıza ve kişiliğinize bağlıdır. Bileğinizde veya ayak bileğinizde küçük bir dövme mi istiyorsunuz yoksa göğüs veya sırtta çok yönlü bir tasarım mı arıyorsunuz??

Bazı insanlar ayrıca sembolün omuzlarına, pazılarına ve hatta bacaklarına mürekkeplenmesini sever. Yerleşim genellikle seçtiğiniz tasarımın boyutuna veya karmaşıklığına bağlıdır..

Popüler Fikirler

En yaygın ve popüler Yay dövme tasarımı, bir yay ve bir ok tutan centaur’dur. Diğer resimlerde yaylar, oklar ve ayrıca sembolle birlikte ‘S’ harfi bulunur. Sadece kuzeydoğuya bakan bir ok içeren bir dövme bile yaptırabilirsiniz..

Bazı dövme meraklıları, benzersiz bir dövme tasarımı yaratmak için dövmeye efsanevi unsurlar eklemeyi de sever..

İnsanlar ayrıca burcun belirli bir gücüne odaklanan dövmeleri tercih ederler. Yay burçları dürüstlükleri, pozitiflikleri ve kendilerine güvenleri ile tanınırlar. Genellikle uzun süre kapalı bir alana hapsolmaktan hoşlanmayan dışadönüklerdir. Zodyak işaretleri insanların yaratıcılığını derinden etkilediğinden; Centaur’un epeyce tasviri olması muhtemeldir. Yarı insan yarı canavar, yukarı doğru ok atar ve burcun bağımsızlığını ve pozitifliğini temsil eder..

Doğal olarak, dövme genellikle bir Yay bireyinin pozitifliğini ve maceracı tarafını temsil eder. Dövme sadece bir veya çok sayıda renkte olabilir.

Yay sembolünün teninizdeki tasviri söz konusu olduğunda, tasarım olanakları sonsuzdur. Minimalist bir tasarım için omzunuzda siyah ve gri bir görüntü ya da bileğinizde stilize bir yay ve ok tasarımı elde edebilirsiniz. Ayrıntılı bir dövme arıyorsanız, takımyıldızı nokta işlemeli veya güzel canlı renklerde bir kadın okçu alabilirsiniz. Bazı insanlar ayrıca aşağıdakileri içeren diğer anlamlı unsurları da içerir:

  • Yıldızlar
  • Hilal
  • yazıtlar
  • gezegenler
  • doğum tarihleri
  • İsimler
  • geometrik glifler
  • çiçek motifleri
  • Kadın figürleri

Atama

Dövme uygulamak için en popüler yerler arasında önkol, boyun çizgisi, göğüs ve göğüs kafesi, ayak bileği, bilek, omuz ve sırt bulunur..

Popüler Yay Dövme Fikirleri

Vücudunuzun herhangi bir yerine mürekkeplenebileceğiniz popüler ve dikkat çekici Yay dövme tasarımlarının kapsamlı bir listesini derledik. Beden ve renk seçiminiz tercihlerinize ve tarzınıza göre değişir..

Sentor dövmesi

Herhangi bir Yay burcu için en popüler dövme tasarımı bir centaur’dur. Efsanevi bir yaratık, bu sembolle ilişkili çok fazla çekicilik ve sihir var. Büyü ve gücü temsil eder. Bazı dövme meraklıları, ona kas vererek gerçekçi bir dokunuş katmayı sever. Üst ve alt sırt veya omuz bölgenizde mürekkeplendirebilirsiniz..

ok dövme

Bu burçta doğan kişilerin bileklerine veya ayak bileklerine basit bir ok kazınması da yaygındır. Ok, işaretin sembolünün önemli bir parçası olduğu için; birçok insanın bu unsuru tercih etmesi doğaldır. Hedeflerinizi ve emellerinizi takip etmek için motive kalmak için oku elinize veya parmağınıza da alabilirsiniz. Birçok insan kulağının arkasında olmasını da sever..

güneş dövmesi

Güneş ateşi temsil eder ve bu nedenle bu sembolü seçmek ateşli kişiliğinizi gösterebilir. Yayların sahip olduğu muazzam bir şiddetli enerji demetini tasvir etmek için güneşi burç işaretiyle tasvir edebilirsiniz. Aynı zamanda, bu bireylerin yaydıkları güvenin temsilcisidir..

Yay ve Ok Dövmesi

Yine, sembolle yaratıcı olmak, sembolün büyüleyici tasvirlerini ortaya çıkarmak için size eşsiz fırsatlar sunar. Yay ve ok burcun geleneksel sembolü olsa da, ona çağdaş bir görünüm kazandırmak için 3D veya boya fırçası efekti vererek onu bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz..

Çoklu Ok Dövmesi

Bazı insanlar, burcun olumlu özelliklerini vurgulamak için çok sayıda ok eklemeyi sever. Hedef veya kilometre taşı gibi benzersiz bir şeyi temsil etmek için her ok farklı bir renkte olabilir..

Adı Dövmeli Sembol

Yay okunuzu çarpıcı hale getirmenin bir başka harika yolu da adını sembolle birlikte eklemektir. Güzel bir yazı tipine sahip olabilir ve ayrıca bir yıldönümü tarihi veya Yay olan eşinizin adı gibi diğer önemli ayrıntıları da ekleyebilirsiniz. Ense veya ayak bileğinize de takabilirsiniz..

ateş dövmesi

Tıpkı güneş dövmesi gibi, Yay burcunun yanan yaratıcılığını canlandırmak için arka planda ateş de gösterebilirsiniz. Bu, hedeflere ulaşmak için bir özlemi ve hayattaki en iyi şeyleri elde etmek için yanan arzunuzu temsil eder..

Ok Tribal Dövme Tutan Kadın

Sembole kadınsı bir dokunuş vermenin bir başka yolu da sembole küçük veya kabile bir kadın figürü eklemektir. Bir kadın olarak sahip olduğunuz gücü tasvir etmek için oku tutan bir kadını gösterebilirsiniz. Bununla birlikte, bazı erkekler de hayatlarında bir kadın rol modeline saygı göstermek için bu dövmeyi yaptırmayı sever..

Bir Kelime Dövmeli Ok

Çoğu zaman ok da bir kelime biçimindedir. Birkaç dövme tasarımında, hayatınızdaki önemli bir şeyi hatırlatan okun üstünde veya altında bir kelime var. Eşinizin adı veya ‘inanç’ veya ‘umut’ gibi diğer güçlü kelimeler olabilir.

film dövme

The Chronicles of Narnia’nın ateşli bir hayranıysanız ve bir Yay burcuysanız, yalnızca her iki temanın etrafında dönen bir dövmeye sahip olmak mantıklıdır. Ayrıca başka bir film seçebilir ve Yay sembollü efsanevi karakterleriyle deneyler yapabilirsiniz..

Tam Sırt Dövmesi

Gömleğinizi her çıkardığınızda herkesin dikkatini çeken tam arka Yay temalı dövme tasarımından daha muhteşem bir şey yoktur. Çoğu dövme, sembolün gerçek güzelliğini göstermek için pelvik kemikten enseye doğru gider..

Jimnastik Okçusu

Dövmenize biraz esneklik verin ve güzel görünümlü bir dövme tasarımı için okçunun inanılmaz jimnastik yeteneklerini sergilemesine izin verin. Bu, burç sembolünüze gerçekçi ve benzersiz bir etki verir. Okçu hem erkek hem de kadın olabilir ve ok atmak için ayaklarını kullanabilir..

göğüs kafesi dövmesi

Kadınlar göğüs kafesi dövmelerini erkeklerden daha çok tercih ediyor. Cesur Yaylı genç veya bağımsız kadının, sternumuna sembolü mürekkeplemeyi tercih etmesi doğaldır..

ayak bileği dövmesi

Çoğu erkek ve kadın, dövme tasarımları söz konusu olduğunda bile düşük profilli olmayı sever. Bu nedenle, Yay dövmesi yaptırmanın en iyi yollarından bazıları, yay ve ok veya okçuyu ayak bileği veya ayak üzerinde bulundurmaktır..

yay eşleşmesi

Eşleşen Zodyak Sembolleri Dövmesi

İşaretinizle uyumlu bir ortak bulabilecek kadar şanslıysanız, neden tüm dünyanın bunu bilmesine izin vermiyorsunuz? Çoğu çift, benzersiz bir tasarım elde etmek için her iki zodyak işaretinin sembollerini birleştirerek bir araya gelen dövme tasarımları alır..

Buzağı Yay Dövmesi

Baldır dövmesi, daha fazla alan gerektiren ayrıntılı dövme tasarımları elde etmenin harika bir yoludur. Birden fazla renkte sahip olabilirsiniz.

Yay Yarım Kol Dövme

Çarpıcı ve gerçekten ilham verici olan bu centaur ve okçu dövmesi, olağanüstü bir çekiciliği tasvir ediyor. Kullanıcının dürüst ve samimi tavrını gösterir..

Kabile Yay Dövmesi

Burcunuzu kutlamak için bir kabile dövmesi yaptırmamanız için hiçbir neden yok. Niteliklerinizi yansıtan benzersiz bir güneş işareti dövmesi yaptırın.

Karanlıkta Glow Yay Dövmeleri

Yay dövmesi yaptırmanın bir başka popüler yolu da karanlık tasarımda bir parıltı elde etmektir. Bu dövmeler genellikle küçüktür ve ensenize veya bileğinize yaptırabilirsiniz..

Suluboya Arka Plan Dövme

Soğuk veya sıcak sulu boyalarla çevrili Yay sembolünden daha iyi bir şey olamaz. Bu dövmeyi üst veya alt bacağınızın yanı sıra sırtınıza da yaptırabilirsiniz..

Kelt Düğüm Dövmesi

Bu dövme çok fazla iş gerektirmese de, kişiliğinizi yansıtmanın zarif bir yoludur. Profesyonel sanatçılar, dövme tasarımına benzersiz bir dokunuş katmak için bu tasarımla harikalar yaratabilir..

yay-dövmeler

Çözüm

Dövme severler farklı fikir ve temaları denemeyi sever. Ancak bir birey olarak otoritenizi kuran zodyak temalı bir dövmeden daha güzel bir şey yoktur. Sembolü farklı renklerle ifade edebilir ve ayrıca görüntüleri geliştirmek için birkaç başka öğeyi de dahil edebilirsiniz..

Yay burçları doğal olarak yaratıcıdır ve açık havayı severler. Hayatın farklı alanlarını keşfetmekten çekinmezler. Bunun nedeni, Yayların genellikle benzersiz dövmeleri tercih etmesidir. Herkes zodyak sembollerini tasvir etme sanatında ustalaşmayı öğrenemez. Bu nedenle, çarpıcı bir etki için her zaman profesyonel bir dövme sanatçısından dövme yaptırın..