60 yaş üstü, gri saçlı, az bakım gerektiren ve genç görünen kadınlar için çeşitli saç modelleri var. Uzun veya kısa kesim olabilir ve kişinin yüz şekline uygun olmalıdır..

Doğru saç modeli, saçın yönetilebilir olduğundan emin olurken güven sunar. Gerçek rengine bağlı olarak tamamen yeni bir saç dokusu da sağlayabilir.!

Stilist Anna McKenna Salina’dan KS, eski müşterilerinin saçlarına yeni bir hayat veriyor. Ve 60 yaşındaki gri saçlı bir kadının taze bir saç kesmeyi seçmeden önce bilmesi gereken en önemli hususları paylaşıyor..

“İlki, yaşam tarzınız ve bakımınızla birlikte kesim veya stilin neleri gerektireceğini bilmek” diye belirtiyor. “Modası geçmiş gibi görünen çok uzamış bir saç stiliyse, gri saçınızdan hoşlanmayacaksınız.”

“İkincisi, yüz şeklinizle en iyi görünen şey olurdu. Yüz şeklinizi ve profilinizi dengelemeli.”

McKenna, üçüncü anahtar faktörün kilitlerinizi nasıl canlandıracağınızı öğrenmek olduğunu söyleyerek devam ediyor. “Nasıl stil verileceği hakkında sorular sorun. Randevular arasındaki görünümü nasıl ve hangi araçlar ve ürünlerle oluşturacağınızı bilin.”

Doğal gri saçlar için en sevdiği ürün Redken Graydiant Şampuan. “Doğal beyazınızı veya gri renginizi mor bir türe dönüştürmeden tonlayıcı bir şampuan. Buklelerin sararmasını önlemeye yardımcı olur.”

Bir sonraki saç randevunuzdan önce, 60 yaş üstü gri saçlı kadınlar için bu ilham verici saç modeli fotoğraflarına göz atın.!

Orta Uzunlukta Dalgalı Gri Saç Modeli

60 yaş üstü gri saçlı kadınlar için orta uzunlukta dalgalı saçInstagram @kmello86

Orta uzunlukta dalgalı saçlar en iyi şekilde hafif ürünlerle şekillendirilir. Katmanlar eklemek, daha hacimli, orta uzunlukta bir stil oluşturmak için dalgalarınızdaki fazla ağırlığı alabilir.

Gri, İnce Saçlar İçin Katmanlı Bob

60 yaş üstü kadınlar için gri ince saçlar için katmanlı bobInstagram @angstoghair

Saçınızın daha kalın görünmesini istiyorsanız, gri, ince saçlar için katmanlı bir bob akıllıca bir seçimdir. Orta katmanlar ince buklelere dolgunluk ve vücut katar. Yüzü yumuşatmak için bu kesime patlama ekleyin. İnce saçlar her 3 haftada bir kesilmelidir çünkü birazcık uzunluk bile onu ağırlaştıracaktır..

Gözlüklü Yaşlı Kadınlar İçin Kısa Gri Saçlı Bob

Gözlüklü yaşlı kadınlar için kısa gri saçlı bobInstagram @brianhickman1

Kısa, gri saçlı bir bob, gözlüklü yaşlı kadınlar için akıllı bir görünümdür. Klasik bir kesim, en iyi pürüzsüz ve basit görünüyor ve her saç tipinde harika çalışıyor. Köpüğü ve yuvarlak bir fırçayı fönlemek işinizi görecektir..

Katmanlı Tuz ve Biber Uzun Bob

katmanlı tuz biber uzun bob saç modeliInstagram @nikkibartram

Saçınızda hareket yoksa katmanlı bir tuz ve biber uzun bob deneyin. Katmanlar, farklı tonları geliştirir, şekil ekler ve düz saça hafifçe vurur. Yan süpürme patlamaları eklemek bu gri saç stilini kusursuz bir şekilde bitirir..

Yandan Kaküllü Uzun Bob

60+ kadınlar için yandan süpürülmüş kaküllü uzun bobInstagram @nellcarmo

Yan süpürme patlamaları olan uzun bir bobun güzelliği, şeklin yüzü süpürme ve alın kırışıklıklarını kapatma biçimindedir. Daha uzun katmanlı kaküller yüzü sıyırır, bu da gri veya beyaz saça yalnızca yumuşatıcı bir etki değil, aynı zamanda zarafet de ekler. Çene uzunluğundan biraz daha uzun olması çene bölgesine vurgu yapılmasını önler (eğer bu bir endişe alanıysa).

60’tan Fazla Gri Künt Bob

60 yaş üstü kadınlar için gri künt bobInstagram @stylistmatrix

60 yaş ve üstü kadınlar için gri künt bob çok klasik bir uzunluğa sahiptir. Çene çizgisine ve elmacık kemiklerine dikkat çeken bir kesimdir. Şekillendirme bakımı için düz bir ütü kullanın ve saçı hafifçe boynunuza doğru bükün. Daha fazla parlaklık ve yumuşaklık için Davines OI Oil ile bitirin.

Yaşlı Kadınlar için Dalgalı Gri Lob

60 yaş üstü yaşlı kadınlar için dalgalı gri lobInstagram @ash_winslow

Saçın rengini ve şeklini tamamlamak için parça parça katmanlar ekleyerek altmışlı yaşlarındaki yaşlı kadınlar için dalgalı gri bir lob sallayın. Tuzlu ve biberli saç rengini elde etmek için hareket ve derinlik yaratan vurgular ve alçak tonlar isteyin. Şekillendirme için, boyutu ve hareketi artırmak için 1/2 “namlu saç maşası ile yumuşak dalgalar ekleyin. Ardından, R Co Trophy doku spreyi ile bitirin.

Uzun Katmanlı Kahverengi + Gri Saç

uzun katmanlı kahverengi ve gri saçInstagram @megstevenshair12

Uzun katmanlı kahverengi ve gri saç, hacim, hareket ve doku isteyen yaşlı kadınlar için gurur verici bir stildir. Doğal bir renkten griye geçiş için bir alternatiftir. Son rötuşlar için, gün boyu kalıcı bir stil için R CO Death Valley kuru şampuan kullanın..

Kıdemli Bayanlar için Siyah ve Gümüş Balayaj

kıdemli bayanlar için siyah ve gümüş balayageInstagram @jackmartincolorist

Kıdemli bayanlar için siyah ve gümüş bir balayage, kontrast için grileri vurgular ve alçak ışıklarla harmanlayacaktır. İşin püf noktası, uzun saçınıza doğal saç rengiyle uyumlu olacak şekilde alçak tonlar eklemektir. Renk uzmanından bunu başarmak için en iyi sonucu verecek bir teknik isteyin.

Ağaran Saçlar İçin Dalgalı Bob

grileşen saçlar için dalgalı bobInstagram @allbeauty_bykarli

Çok yönlü bir trend ve eğlenceli bir görünüm istiyorsanız, grileşen saçlar için dalgalı bir bob verin. Düz, kıvırcık ya da tercih ederseniz, yıkayıp giderseniz harika görünüyor. Dalgalı doku, dudak uçuklatan bir bob’a eğlence katar ve çoğu yüz şeklini düzleştirir.

60 Yaş Üstü Kadınlar İçin Kıvırcık Dalgalı Saçlar

60 yaş üstü kadınlar için kıvırcık dalgalı saçInstagram @mslameylynn

60 yaş üstü kadınlar için kıvırcık saçın güzelliği, daha fazla hacim kazandırması ve incelmiş saçları gizlemeye yardımcı olmasıdır. Kabarık doğası da daha genç bir görünüm sağlar!

Gri Saçlı Kadınlar İçin Kısa Dikenli Peri

gri saçlı kadınlar için kısa dikenli periInstagram @teresathehairstylist

Gri saçlı kadınlar için kısa dikenli peri, güven ve küstahlık çığlıkları atıyor. Bu muhteşem pirzola, salon sahibi ve Arizona’lı stilist Teresa Adams tarafından yapılmıştır..

Adams’a göre, kısa gri saçlarda ustura ve tekstüre edici makaslar kullanılabilecek en iyi araçlardır. “Gri saçları daha kaba ve kıvırcık görünmesini sağlayabileceği için fazla tekstüre etmiyorum.”

Bu kısa saç kesimi, gri buklelerini boyamaktan bıkan ve sadece onları kesmek isteyen yaşlı bayanlar için. “Tarzlaması kolaydır ve her zaman harika görünür! Bu stili giydirebilir veya kişiliğine uyması için şımarık hale getirebilir” diyor Adams..

Yaşlı kadınları daha genç göstermek için hile yapar!

Saçları bir patlamadan önce hazırlamak için Adams, Kevin Murphy’nin Smooth Again ve Young Again’i önerir. Bunlar gri saçları parlatan yumuşatıcı krem ​​ve yağdır..

Bukleleri kurutmak ve düzleştirmek için Dyson fön makinesi ve yaban domuzu kılı yumuşatma fırçası kullanıyor..

“Ardından, Yatak Odası Saçı gibi en sevdiğim tekstüre spreyle saçı buğulandırıyorum. Hafif ama dayanacak kadar güçlü ve harika kokuyor! Bazen, daha fazla parçalamak için uçlarda biraz daha pomad ile takip ediyorum, ”diye açıklıyor Adams..

İlgili: 60’lı yaşlardaki kadınlar için daha fazla kısa dikenli kesim görün.

Kalın, Gri Saçlar İçin Shaggy Kesim

kalın gri saçlar için tüylü kesimInstagram @rute_boazhair

Kalın, gri saçlar için tüylü kesim, yumuşak görünümü seven yaşlı kadınlar için mükemmeldir! Ekstra hareket ve doku sağlayan katmanlara sahiptir. Bazı stilistler, katmanlara ekstra hacim ve tanım eklemek için bir köpük önerir. 60 yaş üstü kadınlara yönelik bu sevişme ayrıca yüzü iyi çerçeveleyen orta kısımlı patlamalarla birlikte gelir..

Gri Ombre Saç Rengi ile Dokulu Sevişmek

gri ombre saç rengi ile dokulu sevişmekInstagram @inanılmaz___grayce

Gri ombre saç rengine sahip dokulu bir tüy, buklelere dolgunluk ve doku verir. Hacimli bir stil sergileyen gevşek buklelerle çok daha iyi görünüyor. Ombre de çok şık bir ektir. Tüm bu saç fikrini daha genç gösteriyor.

İnce Saçlı Yaşlı Kadınlar için Doğal Gri

ince saçlı yaşlı kadınlar için doğal gri saçInstagram @elegantly_disheveled06

İnce saçlı, yaşlı kadınlar için doğal olarak gri olan kısa bir saç modeli özgüvenini gösterir. Kaliforniya merkezli stilist Krystal Aguiar tarafından yapılan bunun gibi kısa bir mezuniyet bob olabilir. Çevre için temiz, hassas çizgiler ve uçlarda hafif doku oluşturdu.

Bu saç modelinin çok yönlülüğü var. Dokuya bağlı olarak, yaşlı kadınların hangisini sevdiğini yönetmek kolaydır. Aguiar, “Düz, yuvarlak fırçalı veya dalgalı ve kıvırcık giyilebilir” diye açıklıyor.

Stili geliştirirken şekillendirici krem ​​veya bukle kremi önerir. Böyle bir ürün, dokuyu kesinlikle artıracaktır. “Şimdi, üflemeyi veya ısıtmayı planlıyorsanız, kök kaldırma ve ısı koruyucu kullanın” diye ekliyor..

İlgili: İnce saçlı 60 yaş üstü kadınlar için daha fazla saç modeli görün ve yaşlı bayanlar için bu popüler tüylü kesimlere göz atın

60 Yaş Üstü Kadınlar İçin İnce Kaküllü Gri Peri

60 yaş üstü kadınlar için ince kaküllü gri periInstagram @stacy_stylist

Altmış yaşındaki kadınlar için ince kahküllü gri periler kısa bir saç kesimi ve şımarık bir görünüm yaratıyor! Kuzey Carolina’dan stilist Stacy tarafından yapılan bu kesim, bu tür saç trendinin en iyi örneğidir..

“Bu tarz, ‘Ben seksi, cesur, cesur ve kadınlığımı keşfedecek kadar kendime güveniyorum’ diyor” diye açıklıyor. Giden ve cesur, büyük bir kişilik tipine sahip bir kadına yakışır..

Stacy daha kısa saçlarda böyle bir görünüm yaratmak için esas olarak hayal gücünü ve ellerini kullanır. “Saçları ilginç ve yaratıcı olduğunu düşündüğüm pozisyonlara şekillendirmek için bunları kullanıyorum.”

Denemek isteyenlere Stacy’nin bir numaralı tavsiyesi “Danışın. Sorular sorun ve asla varsaymayın.” Bu hanımlardan biriyseniz, stilistle yaşam tarzınızı, uygun zamanınızı ve işinizi tartışın..

Son olarak Stacy, “Stilistin önerdiği profesyonel şekillendirme ürünlerini ve araçlarını satın alın” diyor.

Tüylü Gri Bob

yaşlı kadınlar için tüylü gri bobInstagram @racheltaylor.official

Tüylü gri bir bob, çok fazla hareket gösteren küllü renkli kısa bir saç kesimidir. Pensacola, FL’den kuaför Rachel Taylor, bu muhteşem katmanlı saç stilini hayata geçirdi!

“Boblar, tüm olgun kadınların sallayabileceği çok şık bir görünüm. İnce, orta veya kalın saçlar için uyarlanabilir,” diyor Taylor.

Tüylü katmanlara sahip bu bob’u elde etmek için 2/3 inçlik yuvarlak bir fırça ve termal pürüzsüzleştirici bir şekillendirici ürün kullanılmasını tavsiye ediyor. “Maksimum hacim ve yükseklik elde etmek için tüm bölümleri yönlendirin.”

60 Yaş Üstü Kadınlar İçin Kıvırcık Bob

60 yaş üstü kadınlar için kıvırcık bobInstagram @shear.intensity

60 yaş üstü kadınlar için ideal kıvırcık bob, kabarık bir doku ve tanım gösterebilir. Bu güzel saç kesimi Shear Intensity Salon’dan stilist Jennifer Peters tarafından yapılmıştır..

Bu kesim, daha uzun bir peri kesimi denemek isteyen, ancak saçları kendi kendine biriktiği ve devraldığı için onu çıkaramayan kadınlar içindir. Peters ona gizli bir alt kesim ekledi. “Bu, bukleler kalınsa ekstra ağırlığın ve kütlenin giderilmesine yardımcı olur” diye belirtiyor..

Peters, bu kesimi giyerken “her zaman parlatıcı serum ve pürüzsüzleştirici bir krem ​​kullanın” önerir. “Buklelerinizi istediğiniz yöne yönlendirmek için buklelerinizi parmaklarınızın etrafına sarın. Kuruduktan sonra gümüş rengi saçınıza dokunmayın çünkü uzayacak ve kabaracaktır!”

Burada bir şey buldun mu? 60 yaş üstü kadınlar için keskin saç modellerimize göz atın!