Aynı eski sıkıcı saçlardan bıktınız mı? O zaman kadınlar için bu havalı alttan kesilmiş saç stillerinden birini düşünmek isteyebilirsiniz. Bir kadının alt kesimi, arkadaki ve yanlardaki saçların üstteki daha uzun saçların altında traş edilmesidir. Bu genellikle gizli bir alttan kesilmiş kadın stili olarak adlandırılır. Hala daha düzenli bir stil sürdürmek isteyen kadınlar için biraz sinirli bir saç modeli..

Kadınlar için şık alt kesimler, yaratıcılığınızı sergilemek ve bir kalabalığın içinde öne çıkmak için cesur stiller! Yüz şeklinize ve yaşam tarzınıza uyarlayabileceğiniz sonsuz tasarım ve stil versiyonlarına sahiptir. Tıraşlı bir yan veya arka saçınızı tepede vurgulayabilir (özellikle peri kesimleri için), saçınızı daha kolay yönetilebilir hale getirebilir ve bu sıcak yaz günlerinde size taze ve serin bir his verebilir..

Ne kadar cesur olmasını istediğinize bağlı olarak alttan kesmenin nasıl ve nereye koyulacağına dair birkaç seçenek vardır. Gizlenebilen veya her zaman güvenle görünen birini seçebilirsiniz. Pürüzsüz ve tutarlı bir şekilde modaya uygun bir büyüme istiyorsanız, ilk stil konusunda akıllı olmaya dikkat edin..

Bu nedenle, bir sonraki saç randevunuzdan önce, alttan kesilmiş kadın saç stillerinin bu resimlerine göz atın:

Geometrik Dövme Tasarımlı At Kuyruğu Alttan Kesilmiş Saç Modeli

Geometrik Dövme Tasarımlı At Kuyruğu Alttan Kesilmiş Saç ModeliInstagram @cosmobygabrielle

Süper sinirli bir dokunuşla daha az kararlı bir görünüm istiyorsanız, o zaman traşlı bir alt kesim kadın stiline sahip bu at kuyruğu gitmenin yolu! Boynunuzun böyle yüksek bir tıraşı, istediğiniz tasarımı seçerken yaratıcı olmanızı sağlar! Bu geometrik alttan kesilmiş saç modeli, şık ve benzersiz bir giyim tarzı arayan bayanlar için harika bir seçenektir..

Alttan Kesimli ve Zig-Zag Tasarımlı Kase Kesim

Kadınlar için alttan oyuklu ve zikzak tasarımlı kase kesimInstagram @hair_makeover_by_niky_

Alttan oyuklu ve zikzak tasarımlı kase kesim, stil meraklıları için uygun kesimdir. Bu saç kesimi ile çok şey oluyor. Kase şekli, biraz balmumu macunu ile parçalanmış sinirli bir stil oluşturmak için bir ton dokuya sahiptir. Stilistinize kesme tasarımları ve kesme işlerinde rahat olup olmadığını sorun..

Sinirli Çapraz Kesilmiş Saç Kesimi

Kadınlar için sinirli çapraz alttan kesilmiş saç kesimiInstagram @hair_by_benji

Daha ince kısa saçlara keskin bir cesaret katmak için keskin bir çapraz alttan kesilmiş saç kesimini sallayın. Kısa keskin bir alt kesim, kesimin şeklini güçlendiren profile güçlü bir şekil verir. Jiletli kısa kenarlar, üst kısımdaki bağlantısız uzunlukla kontrast oluşturarak dolgunluğu artırır.

Yaşlı Kadınlar İçin Kısa Asimetrik Alt Kesim

Yaşlı kadınlar için kısa asimetrik alt kesimInstagram @nikitenko_elen_

Yaşlı kadınların daha genç ve daha ince bir vücuda dönüşmesi için kısa bir asimetrik alttan kesim yapın. Alt kesim sadece giymek eğlenceli değil, aynı zamanda yüzü de açıyor. Derinlik yaratır ve yüzü daha ince bir görünüm için şekillendirir. Asimetri, yüz yapısını kaldırmak için hacim ve genişlik ekleyerek genç bir his verir..

Uzun Saçlar İçin Kadınsı Alt Kesim

Uzun Saçlar İçin Kadınsı Alt KesimInstagram @hairbyamilee

Tıraşlı bir tarafı olan bu uzun saç kesimi, şekillendirmede çok yönlülüğe sahiptir! En iyi yanı, diğer taraftan ayrıldığınızda orada olduğunu söyleyemiyorsunuz..

Pembe Ombre ile Yan Süpürme Alt Kesim

Pembe Ombre ile Yan Süpürme Alt KesimInstagram @katierosehair

Kadınların alttan kesimli stilleri her sezon için mükemmel bir trend! Tıraş altı artı sinirli bir esmerden bir peri üzerinde pembe ombreye, size o havalı kız havasını tamamen verebilir! Daha fazla beklemeyin ve bu saç fikrini benimseyerek havalı alttan kesimli kadınlar kulübüne katılın..

Kısa Saçlarda Mandala Alt Kesim Tasarımı

Kısa Saçlarda Mandala Alt Kesim TasarımıInstagram @angela_skullptures

Alttan kesimli kadınlar, karmaşık bir çiçek yan tasarımıyla onu yine de kadınsı tutabilir. Kısa saçlı ve traşlı bir yüze sahip olmanın en havalı yanı, onu istediğiniz gibi kişiselleştirebilmenizdir.!

Rocker-Chic Kadınlar için Yıldız Tasarımlı Yan Kısım Undercut

Rocker-Chic Kadınlar için Yıldız Tasarımlı Yan Kısım UndercutInstagram @haritobarber

Bay HB, bu son teknoloji saç modelini mor uçlu boyun hizasında bir saç kesimi üzerinde yarattı. Bir kadın alt kesimi söz konusu olduğunda, sallamak için gerçekten ihtiyacınız olan tek şey güvendir.!

Ters Uçlu Uzun Alt Kesim

Ters Uçlu Uzun Alt KesimInstagram @camilakhairbeauty

Orta uzunlukta saçlarda yanları tıraşlı olan bu uzun alttan kesilmiş teller sizi güvende tutar. Sallanan tarafınızı gizlemek veya göstermek için bu tıraşlı saçın ayrılmasını kolayca değiştirebilirsiniz..

Afro-Amerikan Alt Kesimi

Afro-Amerikan alttan kesilmiş peri kesimiInstagram @othiaggoramos

Yüksek solma, stil için çok yönlü olabilen uzun saçları vurgulayabilir. Temiz bir cerrahi hat, kadınlar için herhangi bir alt kesime, bir parça kadınlık hissi veren keskin bir sonuç verir..

Uzun Saçlar İçin V Şekilli Ense Kesimi

Uzun saçlı bayanlar için V şekilli ense alt kesimiInstagram @j.figz

Uzun saçlar için V şekilli ense alt kesimi, resmi durumlar için örtmesi kolay sinirli bir stil oluşturur. Bu çok yönlü saç kesiminin arkasındaki berber Kolombiyalı Jesse Figueroa.

Alt kesimi oluşturmak için Figueroa, tasarım için kullanılan alanı ayırmakla başlar. “O zaman, sert çizgileri işaretlemek için bir düzeltici edinin. Andis’in Slimline Pro GTX’ini tavsiye ederim. Son olarak, tasarımın bazı kısımlarını soldurmak ve daha fazla derinlik kazandırmak için makasları kullanın.”

Yaratıcı Üçgen Ense Alt Kesimi

Yaratıcı Üçgen Ense Alt KesimiInstagram @ashleyscissorhandsxo

Bu görünüm, o seksi gümüş sarı rengin altında biraz kenar sunuyor. Salon sahibi ve stilist Ashley Marie Cooki, Chilliwack, BC tarafından oluşturuldu..

Cooke, “Gizleyebileceğiniz bir avantaj” diyor. “Peekaboo”yu renksiz düşünün. Sarı alttan kesilmiş saç modeli benim favorim çünkü birkaç haftada bir yeni bir tasarım seçiyorsun!”

Cooke her zaman dürüst olmayı sever ve kadınlara evet, bir alt kesim kötü olsa da, bakım gerektirdiğini bilmelerini sağlar. “Saçınızın ne kadar hızlı uzadığını ve birkaç haftada bir rötuş yapmak zorunda kalacağınızı bir düşünün. Ayrıca kadınlara, bu bakışla işinize geldiğine karar verdiğinizde, büyüme sürecinin tam olarak bu, bir süreç olduğunu hatırlatıyorum” diye açıklıyor..

Örgülü Kısa Tıraşlı Alt Kesim

bir örgü ile kısa traşlı alt kesimInstagram @justindillaha_hair

Örgülü bu kısa traşlı alt kısım oldukça havalı bir bob.

Saçınızın kalınlığını düşünün, çünkü bu, alt kesimin ne kadar yüksek olması gerektiğinin anahtarı olacaktır. Çok kalın saçlarınız varsa, daha yüksek bir alt kesime sahip olabilirsiniz, ancak ince saçlarda, uzunluklar için yeterli kalınlık bırakmak için daha düşük kalması gerekir..

Ayrıca yüz şeklinizi de göz önünde bulundurun, çünkü bu saçınızın ne kadar uzun olması gerektiğini belirlemenize yardımcı olacaktır. Elmacık kemiği veya çene çizgisi uzunluğundaki saçlar, onları geliştireceği için oval, kalp ve yuvarlak şekillere uygundur. Çene hattının altında veya hatta köprücük kemiği uzunluğu, daha uzun bir yüz şekli izlenimi verir..

Aztek Alttan Kesilmiş Tasarım

Aztek Alttan Kesilmiş TasarımInstagram @bytiflin

Pasadena, CA’da bir uzatma ve renk uzmanı olan Tiffany Lin, “Kara Panter izlerken ense altı kesilmiş bu üst topuzdan ilham aldım” diyor. “Alttan kesilmiş saç modeli fikirleri genellikle filmlerden gelir. Müvekkilimde bunu yapmam için bana ilham veren şey, bana güçlü, akıllı ve cesur karakteri hatırlatmasıydı” diye açıklıyor..

Lin, “Alttan kesme yapmayı düşünen kişi, büyüme sürecinin o kadar da eğlenceli olmadığını kesinlikle anlayın” diyor. “Büyüdükçe kesinlikle garip bir aşamadan geçeceksiniz ama sadece bir kez yaşıyorsunuz! Kendiniz için yapabileceğiniz küçük bir tahmin, ortalama bir insanın yılda yaklaşık 6 inç saç büyümesidir. Tasarımlar yaklaşık iki hafta içinde büyüdüğü ve genel olarak saçın bir ay içinde korunması gerektiği için biraz yüksek bakım gerektirebilir.

Lin, iki tür kadın üzerinde alttan kesme yapmayı sever. Kilolarına dayanamayan ve saçlarını kilo vermek için hemen hemen her şeyi denemiş olanlar ve kendini diğer pek çok kadının yapmadığı şekilde ifade etmek isteyen diğer kadınlara..

Tasarımlı alt kesimler çok eğlenceli çünkü geçici dövmeler gibiler. Her birkaç haftada bir yeni bir görünüm elde edebilirsiniz!

Bob Cut’ta Alt Kesim

bob kesiminde alttan kesmeInstagram @teagancousins.hair

Alttan kesilmiş bir bob, hassas bir şekilde sinirlidir. Görüntüdeki modele yumuşak bir görünüm veya küstah, asi bir görünüm seçeneği sunmak için dokudan alt kısma kadar her özellik dikkatle seçildi.

Bu, alttan kesilmiş nihai saç fikridir. Bir sürü doku ile kesilmiş. Şekillendirme için kuru ağdayı deneyin.

Alttan kesilmiş bu bob, sıkı, kıvırcık saçlar veya çok ince, ince saçlar için önerilmez. Saç ne kadar yoğun olursa, şekillendirmek ve bir yandan diğer yana geçiş yapmak o kadar kolay olur.

Küçük Kızlar için Undercut

Küçük kızlar için sevimli alt kesimInstagram @gallery_of_hair

Küçük kızınızın sinirli kişiliğine uyması için bir alt kesim yapın! Bu özellikle stilist Elona of Chicago, IL tarafından yaratıldı..

“Evde kolay bakım için, saç renginiz solduğunda canlandırmak için içinde pigment bulunan bir saç kremi düşünün. Vahşi bir görünümü benimsemeyebilecek bir ortamdaysanız, daha açık veya pastel bir ton düşünün. Bu görünümü taze tutmak için alt kesimi düzenli olarak takip edin, ”diye açıklıyor Elona.

Örgülü Kadınlar İçin Saç Dövmesi Alttan Kesilmiş Tasarım

Örgülü Kadınlar İçin Saç Dövmesi Alttan Kesilmiş TasarımInstagram @hairmastertanya

Bu alttan kesimli tasarımın berber ve stil yaratıcısı Tanya, “Tıraşlı ense üzerinde bir desen uyguladım ve daha fazla kontrast ve parlaklık için çizimin üzerini boyadım” diye açıklıyor..

“Çizimin sadece birkaç hafta boyunca şık, kontrastlı ve parlak görüneceğine dikkat edilmelidir. Daha sonra saç büyüme sürecinde desen yıkanır. Saç dövmesini sürdürme arzusu varsa, stilistinizi tekrar ziyaret edin” diye ekliyor..

Tanya, “Yeni tasarımlar yaratmak için saçın belirli bir uzunluğa ulaşmasını beklemelisiniz” diyor. “Uzun saçlı kadınlara bu tür modeller önerilir. Böyle bir saç stilinin büyük bir artısı, onu saçınızın büyük kısmının altına saklamayı tercih edebilmenizdir.”

Örgülü alt kesimler, kalabalığın arasından sıyrılmanın veya aynı saç modellerinden oluşan bir kalabalığın içinde kaybolmamanın mükemmel bir yoludur. Benzersizliği, tekilliği ve kimliği göstermenizi sağlar..

“Bu saç sanatı, modayı kullanarak kültürünüzü ifade etmenize ve göstermenize olanak tanır. Bunun gibi örgülü ve traşlı saç modelleri sahipleri genellikle çok cesur ve yaratıcıdır” diye belirtiyor..

Trendy Undercut Tasarım

Trendy Undercut TasarımInstagram @tim_czykhair

İngiltere’den bağımsız kuaför Tim Gregorczyk, “Alttan kesilmiş tasarımın nasıl ortaya çıktığıyla ilgili her şeyi kesinlikle seviyorum” diyor. “Modaya uygun ve az bakım gerektiren bir stil yaratmayı hedefledik, ancak ikinci kez bakmanızı ve fark etmenizi sağlayan bir şey.”

Gregorczyk, “Gizli mücevher, tasarımlı ense altıdır” diyor. “Geçmişte alttan oyulmuş tasarımlarla her zaman basit tuttum ve basit son derece etkili olabilir. Ona baktığınızda, alt kesimin tasarımına ve akışına anında çekiliyorsunuz.”

Ense alt kesimleri, az bakım gerektiren kolay bir stil değişikliğinin peşindeyseniz, göz önünde bulundurmanız gereken harika bir stil olabilir..

Bir alt kesimin bakımı konusunda Gregorczyk, her 3/4 haftada bir yeniden şekillendirmeniz/şekillendirmeniz gerektiğini söylüyor. “Bunun dışında, şekillendirme için gereken zamanı almıyorlar. Saçı aşağı indirebilmeniz, bir alt kesimi gizleyebilmeniz veya onu göstererek giyebilmeniz, stil seçenekleri de sunuyor” diye ekliyor..

Kısa Saç Kesimi

kısa saç alttan kesilmiş saç modeliInstagram @hairgrl12

Bu dönüştürülebilir kısa alttan kesilmiş peri, saça yumuşak ve keskin bir görünüm veren farklı uzunluklara ve dokulara sahiptir..

Bu çocuksu alt kesim, saçlarıyla oynamayı seven biri içindir. Bu kesimle ilgili en iyi şey, sabah rutininize fazladan tüm şekillendirme saatlerini koymadan farklı görünümler yaratmanıza izin vermesidir..

Bu kısa sarı alt kesiminin rengi söz konusu olduğunda, zorlayıcı ve oldukça bakım gerektiren olabilir, ancak bunların hepsi, başladığınız temele bağlıdır..

Bu kesim ve renk en iyi orta dokulu, doğal seviye 5 ve üzeri saçlarda işe yarar. En çok yönlü stilleri oluşturmak için Kevin.Murphy şekillendirme ürünlerini kullanın. Saç nemliyken, biraz tutuş ve hafıza kazandırmak için KM hair.resort ile hazırlayın..

Kıvırcık Saçlar İçin Rockabilly Alt Kesimi

Kıvırcık Saçlar İçin Rockabilly UndercutInstagram @lilybcuts

“Bu kıvırcık alttan kesilmiş saç kesimi, kaygısız, eğlenceyi seven kız tipi için mükemmel bir stil. Gurnee, IL’den 2. seviye tasarımcı ve stilist Lily Bustamante, “Bir tutam sinirlilikle rahat olmanın mükemmel dengesi” diyor..

“Bu kesimi yassı demir kıvrımla seviyorum ve biraz 05 kuru şampuan macunu ve Redken’den 32 üçlü alma ile karıştırıyorum” diye ekliyor. “Süper kolay ama görünüşe biraz daha doku ve stil katıyor.”

Tıraşlı Çizgili Peri Altı Kesimi

Tıraşlı Çizgili Peri Altı KesimiInstagram @morbidglam

Stilistler Lin Po ve Victor Lomas, “Bunun herkese feminen, şık bir görünüm verebilecek uzun, yan saçaklı, alttan kesilmiş bir peri olduğunu söyleyebilirim” diyor..

Alt kesime solma ekleme seçeneği de vardır. Victor Lomas, belirli açıların yanı sıra, alt kesim için yarattığı bu özel, soyut tasarıma daha fazla boyut ve derinlik eklemek için solma ekledi..

Bu özel saç modeli çoğu yüz şekline uyabilir, ancak kısa olmak büyük bir adımdır. “Bu saç modeli size ve yaşam tarzınıza uygunsa stilistinize fikrini sormaktan çekinmeyin. Stilistinizle konuşmak, saçınızla ilgili karşılaştığınız başlıklar, saç dökülmesi vb. gibi bazı zorluklarda da size yardımcı olacaktır” diyorlar..

Özellikle alttan kesme kısmı ile bakım da büyük önem taşımaktadır. Bu saç stilini bir süre tutmayı planlıyorsanız, iki haftada bir solmaya bir rötuş yapmanızı ve ayda bir kez saçaklarınızı düzeltmenizi önerirler. Po, “Tasarımlar bir buçuk hafta içinde büyüyebilir ve büyüyecek, ancak işin eğlenceli yanı, her rötuş için geldiğinizde yeni tasarımları sallama seçeneğiniz olması” diyor..

Kısaldığınızda hayatın daha kolay olacağı efsanesine inanmayın. “Her gün güzel bir saç günü olmayacak! Bazı günler uyandığınızda saçlarınız yerinde görünecek ve bazı günler doğru görünmesi için ekstra çaba göstermeniz gerekecek. Pixie alt kesimleri, şekillendirildiğinde daha şık, klas ve hatta sinirli görünebilir” diye ekliyorlar..

Patlama ile Dağınık Undercut Pixie

Patlama ile dağınık alttan kesilmiş periInstagram @wispyfringesalon

Bu dağınık alttan kesilmiş peri bob, aynı anda hem kenar hem de klas tutan, gerçekten yumuşak bir kadınsı alt kesimdir. Dağınık alttan kesilmiş saç fikirleri genellikle saçı karıştırmakla başlar.

Gerçekten çok yönlü bir stildir, istediğiniz zaman alt kesimi gizlemenize ve kenarları düzlük veya hacim için değiştirmenize olanak tanır..

Wall, bu saç kesiminin gerçekten kalın saçlı kadınlar için harika olduğunu söylüyor çünkü alt kesim saçın yarısını ortadan kaldırıyor. Kenarların kısa olması yüzü incelteceği ve üstteki uzunluk uzamaya hacim katacağı için oval veya yuvarlak yüz şekilleri için uygundur. Saç tipi kıvırcıktan düze herhangi bir yerde olabilir ve çok kısa olduğu için kıvırcıksa üst kısmı daha uzun süre takmanızı tavsiye ederim ”diye ekliyor..

Ürün çok az olmalıdır. Yıkadığınız gün uygulamak için biraz Label M deniz tuzu spreyine yatırım yapın, çünkü bu kabarık yeni yıkanmış görünümü alıp yumuşak doku katacak ve yine de harekete izin verecektir..