Ikonický obrázek sova nikdy nepřestane fascinovat představivost kvůli bohaté řadě symbolů spojených s elegantním ptákem. Sova jako pták se vzácným letem, noční monarchií, velkými a ostražitými očima a tichým, ale přesto hlubokým zvučným hlasem symbolizuje hlubokou moudrost a je dokonalým vzorkem pro přitažlivé tetování. Nekalé negativní konotace spojené s ptákem mají kořeny ve skutečnosti, že pták je noční tvor, který je v noci vždy zaneprázdněn. Na druhou stranu, příznivé dojmy o sově mohou být díky jejímu fyzickému vzhledu, včetně držení velkých, lesklých a zvědavých očí. Sovy jsou extrémně citliví ptáci, které jejich skromné ​​létání prozrazuje. Jejich oči nesnesou světlo, ale jsou nejvhodnější v noci, kde jsou vyžadovány citlivé oči. Konečný verdikt o zásluhách tetování sov bude záviset na nositeli a kulturním přesvědčení.

Většina majitelů tetování věří na magii a spojují své tělesné dekorace s nějakou tajemnou formou síly, která jim pomáhá v jejich každodenních činnostech. Ať už psychologicky nebo pravdivě, tetování pomohlo jednotlivcům zvýšit jejich sebevědomí. Sova je stejně hluboká a tajemná jako magie, že je spojena s nocí a hlubokou moudrostí, která vyzařuje z hlubin neznáma, říše, kde se sova může pohodlně spojit. Sovy jsou běžnou ozdobou starověké knihy kouzel.

Existují také vzácné případy, kdy lidé používají sovy jako prostředek k reprezentaci smrti. Termín anděl smrti je termín vytvořený k identifikaci sov, což je dáno hlavně jejich spojením s nočním časem. Zatímco několik kultur je považuje za předzvěst bezprostřední smrti, drtivá většina logických kultur vidí sovy v jasnějším a jasnějším světle. Tyto kultury věří, že sovy se mohou volně pohybovat mezi životem a posmrtným životem. Schopnost dává sovy vést duše z jedné oblasti do druhé, ochranná cla ocení jedinci s sova tetování.

sova-tetování-

Druhy tetování sov

Design sděluje poselství a měl by být atraktivní a elegantní zároveň, aby poskytoval hrdost na vlastnictví. Sova tetování jsou všestranná jak barevná, tak jednobarevná, v klidu nebo v pohybu. Tetovací designéři předvedou své řemeslo na nejvyšší úrovni, když jsou požádáni o motivy sova. Mezi nejoblíbenější návrhy tetování sovy patří následující:

Design sovy pálené

Tento design je zvláště působivý pro přihlížející, kteří jsou ohromeni bílým peřím sněžné sovy. Výrazné fyzické vlastnosti ptáka dodávají nádech důstojnosti a elegance. Design úspěšně splňuje skutečný účel tetování-to je nechat diváka ocenit krásu tetování a s tím spojenou tajemnou ctnost spojenou se sovou pálenou.

Sova s ​​designem přesýpacích hodin

Původ je nejasný, ale sova a čas jsou již dlouhou dobu spojeny, proto motiv přesýpacích hodin. Někteří jednotlivci požadují figuru sovičky, aby zdůraznili a vyjádřili svou lásku ke svým dětem a jména jejich dětí jsou dokonce součástí designu.

Kmenová sova Design

Oblíbená možnost designu, která se dotýká Indiánská kultura, jehož designové inspirace zahrnují tyrkysové, korálové a dunové barvy k vytvoření zemité a duchovní šablony. Členové této kultury považují sovu za znak blížícího se neštěstí včetně smrti. Víra může pocházet z nočního životního stylu ptáka. Nositel považuje design také za ochranu před jejich nejhlubšími obavami.

Návrhy keltské sovy

Zahrnuje keltskou spirálu, uzly a klíčové vzory, které jsou charakteristickými rysy starověkých keltských designérů. Ačkoli tento design šablony může také znamenat hrozbu smrti pro Barer, že na druhé straně také znamená moudrost a inteligenci spojenou s ptákem. Osobní pohled na nositele má význam pro význam tohoto motivu.

tetování sovy

Význam tetování sovy

Sova jako symbol existovala od starověku. Archeologové v pyramidě v Gíze, staroegyptské stavbě, objevili mumifikované pozůstatky sov. Tajemný pták je také ve starých egyptských hieroglyfech. Mayské lepty soch a skalních stěn obsahují nádherné soví postavy. Duchovní dopad sov na mnoho kultur a národů je těžké vysvětlit, ale účinek na kolektivní psychiku je nepopiratelný.

Kromě starověkého Egypta a Mayů jsou ve starověkých keltských, řeckých, římských, hinduistických a indiánských mýtech přítomny zvláštní zmínky o nočním ptákovi. Také v mýtech Athéna, řecká bohyně moudrosti, považuje sovy za své spolehlivé symbolické totemy. Řekům připadá sova jako bystrý stratég při nočním manévrování a lovu. Jsou ochránci posvátné minulosti a jsou významnými tvory mnoha proroctví. Sovy jsou stvoření, která překročila východní a západní bariéry a čas. Lidé s tetováním sovy jsou pyšní na to, že jejich tělo je součástí bohaté a nadčasové tradice.

Viz také:

 • Konečná sbírka tetování vážky [155 návrhů]
 • 95 populárních tetování Dove (s významem)
 • 45 ohromujících tetování Ruby Rose !
 • 250 egyptských tetování z roku 2017 (s významy)
 • 125 nádherně vytvořených tetování na páteři
 • 150+ roztomilých semicolonových tetovacích návrhů 2017
 • 150 nejlepších tetování žaludku pro muže & Ženy

Ideální umístění tetování sovy

Správné umístění tetování doplňuje design tetování pravé sovy. Postava sovy má neodmyslitelně složité a bohaté detaily. Ačkoli samotná silueta je snadno rozpoznatelná a mohla by být předmětem návrhu, mnoho lidí stále raději uvádí propracovanější detaily svého designu. Nejběžnějším zobrazením tohoto ptáka je jeho statická póza nebo dynamická letová akce. Umístění tetování může přesto určit úspěch myšlenky tetovacího designu. Tetování na ramenou obecně vyjadřuje pocit bezpečí a stráže. Tetování sovy na zátylku chytře napodobuje skutečný životní styl ptáka, protože zátylek může ptáka během dne skrývat a v noci odhalit. Konzultace umístění s tetováním je zásadní a kromě ramene a zátylku existuje mnoho oblastí včetně hrudníku, zad, nohou a dalších..

tetování sovy

Tipy na přípravu tetování sovy

V den, kdy se potenciální nositel tetování rozhodne splnit svou touhu po sebevyjádření, musí dbát na následující rady:

 1. Než půjdete do tetovacího obchodu, jezte správnou dietu, ne příliš sytou, ani příliš hubenou. Jíst dostatečně je nutné k tomu, aby tělo dostalo rezervovanou energii k neutralizaci přísné tetovací činnosti. Vhodné vitamíny z potravin napomáhají hojení.
 2. Vyberte si oblečení vhodné pro daný postup. Noste něco lehkého a snadného, ​​aby vám po tetování nebylo těžké se převléknout. Zvažte během tetování a po něm na sobě něco pohodlného nepřítele.
 3. Připravte si něco, s čím budete mít čas, když očekáváte dlouhé tetování. Velmi pomáhají knihy, hudební přehrávače, tablety a lajky.
 4. Před prvním vpichem jehly si připravte vlastní položky následné péče o tetování. Ačkoli tetování často poskytuje produkty následné péče, připravit si je pro sebe není vůbec špatný nápad. Mít svou vlastní osobní sadu pro následnou péči vám umožní vybrat si vhodnější produkty na základě vašich preferencí, jako jsou antibakteriální masti nebo gázy a další užitečné tetovací výrobky pro následnou péči.

sova tetování design

Průměrné náklady na služby & Standardní ceny za tetování sovy

Nejlepší metodou při výběru spolehlivého umělce je doporučení od přítele nebo znalého člověka. Mohou vám také poskytnout představu o tom, kolik vás může stát tetování. Mezi základní pokyny pro stanovení cen patří:

 • Sazby tetování se liší podle místa. Tattooist z velkých citací účtuje více ve srovnání s tetováním z malých měst s rozdílem asi 50 $ za hodinu. Malý městský umělec bude obvykle stát 150 $ za hodinu, zatímco jeho velkoměstský protějšek kolem 200 $ za hodinu. Zákazníci mají prospěch z lepšího vybavení, protože tetovači velkých měst pravidelně aktualizují své zboží, aby ospravedlnili vyšší náklady. Nejmenší tetování by mohlo stát někde od 40 do 60 dolarů, v závislosti na umístění obchodů s tetováním.
 • Propracovaně navržené tetování sovy jsou dražší než jednoduché, hlavně s ohledem na delší dobu jejich provedení. Od tatéra je vyžadováno více zkušeností a je nutná určitá kompenzace.
 • Barevná tetování jsou dražší než černobílá, ne úplně kvůli nákladům na inkoust, ale spíše kvůli vyšší úrovni znalostí umělce a delší době práce.
 • Tetování sovy je bohaté na opakující se vzory a propracované detaily, zejména na křídlech. Důvěra v tetovací práci levnému a nezkušenému tatérovi nejenže ohrozí design, ale také bude představovat vážné zdravotní problémy týkající se sanitace tetovacích nástrojů. Uznávaný tetování neohrozí svou práci kvůli nízkým cenám.

Tipy na údržbu po tetování sovy

Získání podrobného tetování sovy vyžaduje trpělivost. Skutečná krása tetování se kvůli bolestivosti oblasti tetování ještě neukáže a kůže bude vyžadovat pečlivou pozornost, aby se zabránilo infekci. Nezapomeňte si umýt pokožku vlažnou vodou a jemným antibakteriálním mýdlem. Cílem je omezit možnost podráždění pokožky na minimum. Důrazně se doporučuje vyhýbat se přímému slunci a zbytečnému kontaktu s pokožkou. Omytou pokožku je třeba okamžitě osušit lehkými chlopněmi čistého měkkého ručníku a zabránit poškrábání. Bolestivá oblast kůže, která se každou minutou zčervená, může znamenat časné příznaky infekce, které vyžadují pozornost lékaře.

Při správném uzdravení tetování sovy je to pohled, který potěší nositele i přihlížejícího.