Filler en büyük kara hayvanları arasındadır. En büyük olmalarına rağmen, aynı zamanda en nazik varlıklardan biridir. filler zengin bir tarihe sahip olmak. Yerli Amerikalılarla birlikte bir fil türü Amerika’ya gitti. Filler çok uzun bir yaşam sürüyorlar ve yüzyıllardır yeryüzünde yaşıyorlar, bu da onları en bilge türler arasında yapıyor..

Şu anda filler yok olma eşiğinde. Bu nedenle, birçok dövme meraklısı ve koruma uzmanı, türü korumak için hayatlarını adamaktadır. Bu nedenle fil dövmeleri olağanüstü popüler hale geliyor.

Bu yazıda size fil dövmeleri, gerçek anlamları, dövmeler için en iyi yerleşim ve seçebileceğiniz tasarımlar hakkında her şeyi anlatacağım..

fil dövmesi

Fil Dövmenizin Farklı Kültürlerde anlamı

Bir fil dövmesi yaptırmak isteyebilirsiniz ölen türlere haraç ödemek. Bununla birlikte, tüm dünyadaki çeşitli kültürlerde birden fazla içsel anlamı vardır. Bazıları türün bir tanrı biçimi olduğunu düşünürken, diğerleri fillerin zeka, barış ve gücün sembolü olduğunu düşünür..

Öte yandan, birçok kültürün tür canavara bağlı çeşitli mitolojileri ve efsaneleri vardır. Budizm, Hinduizm ve diğer kültürler gibi dinler, bir hayvanın atalarının tanrıları olduğuna inanır..

fil dövmeleri

Güç ve Mukavemet İşareti Olarak Fil

Filler, onları insanlarla karşılaştırdığınızda devlerdir. Biz insanlardan daha fazla güce ve güce sahipler. Ancak, onları rahatsız eden bir insan olmadan insanları incittiklerini nadiren duyarsınız. Fillerin de çok fazla zihinsel güce sahip olduğunu gösteriyor..

Birçok kültür filleri ruh rehberleri olarak düşünür. Fillerin onlara sabır ve sükunet yoluna rehberlik edeceğini düşünürler..

fil dövmeleri

Sadakat ve Bilgelik

Filler değişen dünyayı deneyimlediler. İnsanları en düşük ve en yüksek olduklarında gördüler. Şimdi, modern teknolojik çağı gözlemliyorlar.

Bu nedenle birçok kültür filleri istikrarın, bilgeliğin, duyarlılığın, barışın, huzurun, güvenilirliğin, kararlılığın ve sadakatin sembolü olarak düşünür. Filler yavrularına, sürülerine ve büyüklerine karşı son derece naziktir. Türlerine karşı çok fazla şefkat, özen, sadakat ve kararlılık gösterirler ve çoğu insan onlara nazik devler der..

fil dövmeleri

Sabır

Filleri bu kadar muhteşem yapan şey sabırdır. Filler, tüm hayvanlar alemindeki en nazik ve en yumuşak hayvanlardan biridir. Ancak, küçüklerini sürülerinden herhangi birini tehdit ederseniz, size değişeceklerdir. Bunun yanında, asla kızgın bir fil bulamayacaksın..

Muazzam Güç

İnsanlara göre filler devlerdir. Sahip oldukları tüm güçle çok fazla hasara neden olabilirler. Potansiyel olarak ormanın kralları olabilirler. Ancak, tüm bu gücü göstermezler, bu da onları en güçlü kılar..

Sonuç olarak, dünyanın dört bir yanındaki kültürler fili muazzam zihinsel ve fiziksel gücün bir işareti olarak düşünür. Bu kültürün insanları, dünyaya ne kadar güçlü olduklarını göstermek için fil dişlerini mücevher olarak bile takarlar. Bazıları fil dişlerini takı olarak takarlar çünkü bunun iyi şans getirdiğini düşünürler. Sonuç olarak, insanlar yok olmalarına yol açan muhteşemleri öldürürler..

fil dövmeleri

Budizm’de Filin Önemi

Filler Budist kültüründe önemli bir rol oynar. Budist efsaneleri, Buddha’nın annesinin rüyasında beyaz bir fil görene kadar çocuk sahibi olamayacağını söyler..

Efsaneye göre, annesinin rüyasında beyaz bir fil belirir ve ona güzel bir beyaz nilüfer çiçeği verir. Daha sonra yörüngesinde üç kez döner. Ondan sonra rahmine girdi ve uyandığında ilahi tanrının ona çocuk sahibi olma yeteneği verdiğini biliyordu..

Ancak Budist kültüründe gri ve beyaz filler farklı bir öneme sahiptir. Beyaz hayvanları saflığın, sakinliğin ve kutsallığın sembolü olarak düşünürler. Alternatif olarak, gri fili şefkatsiz, eğitimsiz, kültürsüz ve heyecanlı bir zihnin sembolü olarak düşünürler. Gri fillerin aydınlanma ve güç arayışı içinde dünyayı dolaştığını düşünüyorlar..

fil dövmeleri

Fillerin Hinduizmdeki Önemi

Filler, Hinduların en sevdiği Tanrılardan biri olan “Ganesha”nın sembolüdür. Fili Lord Ganesha’nın bir formu olarak tasvir ederler. Hinduların çoğunluğu Tanrı’yı ​​​​takip eder. Hindu inancına göre, Ganesha hayatlarındaki tüm engelleri kaldırabilir ve onlara iyi şans, güvenlik ve şans getirebilir..

Hindu, yağmur, şimşek, gök gürültüsü ve nehir akıntısı tanrısı Lord Indra’yı beyaz bir file binmiş olarak tasvir etti..

Sonuç olarak, Hindu liderler fillerin sahipleriyle sadık ortaklar olduğuna inanmaya başladılar. Bu nedenle, birçok eski Hindu imparatoru ve kralı, krallıklarında gezinmek için ana seçim olarak filleri kullandı. Daha sonra kraliyetin sembolü oldu..

fil dövmeleri

Fillerin Hristiyanlıkta Önemi

Şaşırtıcı bir şekilde, filler Hıristiyanlıkta çok büyük bir öneme sahiptir. Hristiyanlar fillerin iffet, ölçülülük ve sabrın sembolü olduğuna inanırlar. Hristiyan sanat eserlerine baktığınızda, Adem ve Havva’yı insan formunda Filler olarak tasvir ettiklerini göreceksiniz. Bestiary’lere bakarsanız, fillerin önemini görürsünüz..

Afrika Mitolojisinde Filin Önemi

Afrika, dünyanın her yerinden daha yüksek bir fil nüfusuna sahiptir. Afrikalılar filin çok fazla bilgelik, güç ve güce sahip baş hayvan olduğuna inanırlar. Hayvanlar aleminde meydana gelen tüm çatışmaları çözer..

Fillerin Modern Anlamı

Tüm kültürlerde filler, diğerlerinden tamamen farklı bir şeyi tasvir eder. Bununla birlikte, günümüzde insanlar, dünyaya hayvan türünün yanında olduklarını göstermek için fil dövmeleri yaptırıyorlar. Fil haklarını koruyacak ve yok olma aşamasından çıkmalarına yardımcı olacak bir anlaşma yaptıklarını gösteriyorlar..

fil dövmeleri

Bununla birlikte, çoğu insan için filiniz aşağıdaki anlamları verecektir:

 • Sakinlik
 • Güç
 • sakinlik
 • Kuvvet
 • Fil güvenliği vaadi
 • İlahi güç
 • telif
 • Bağlılık
 • engel kaldırıcı
 • Sabır
 • Duyarlılık
 • huzur

Fil Dövmeleri İçin En İyi Yerleşim

Dövme yaptırırken süper yaratıcı olmanız gerekir. Bir fil dövmesi, vücudunuzun hemen her yerinde olağanüstü görünecek. Ancak dövmenizin daha belirgin görüneceği birkaç nokta var..

Omuzda

Çoğu insan, kesinlikle muhteşem göründüğü için omuzlarına büyük bir fil dövmesi yaptırır. Büyük dövmelerin hayranıysanız ancak farklı olmasını tercih ediyorsanız, omzunuza büyük bir dövme yaptırmak harika bir fikirdir. Bir filin yüzünü oracıkta mürekkeplendirebilirsin.

Göğsünüzün Her İki Tarafında

“Moana” filminden sonra göğüslerine hayvan dövmesi yaptırmak büyük bir trend haline geldi. Bununla birlikte, popun prensi Justin Bieber’ın göğsüne mürekkepli bir hayvan yüzü var ve o zamandan beri onun imza dövmeleri haline geliyorlar..

Aynısını yapabilir ve orada büyük bir fil yüzü dövmesi yaptırabilirsiniz. Sadece olağanüstü görünmekle kalmayacak, aynı zamanda sizi maço tarafını da toplum içinde öne çıkaracak..

fil dövmesi

Arkada

Büyük bir fil dövmesi parçası almak harika görünecek. Gömleğinizin altına saklayabileceğiniz için dövme yaptırmanız için harika bir yer. Ancak, bir kez atlet giydiğinizde duman şovu gibi görüneceksiniz. Sahilde üstsüz gitmeyi planladığınızda, insanlar kesinlikle size bayılacaklar..

fil dövme kolu

Kolda

Kolunuz minyon dövmeler yaptırmak için harika bir yerdir. Bununla birlikte, bir fil dövmesinin, kişiliğiniz hakkında çok şey anlatacak zengin bir anlamı vardır. Kolda gerçekçi görünen büyük bir dövme yaptırabilir veya bir kabile dövmesi yaptırabilirsiniz. Dövmeyi elinize de uzatabilirsiniz. Ele uzanan kol dövmeleri fena görünüyor.

Triceps’inizin arkası

Filler gibi dövmeler anlamına gelen derinleşmek için harika bir yer. İnsanların anlamsız bir dövmeye harcadıkları harika bir yer. Ne de olsa, spot bir fil dövmesini sallamak için doğru miktarda alana sahip..

Bu noktada dövme meraklılarına tribal dövme yaptırmalarını tavsiye ederim. Çok fazla ağrı hissetmediğiniz için burada ağrılı tribal dövmeler yaptırabilirsiniz..

Midenizin üzerinde

Karnınız muhteşem büyük dövmeler elde etmek için harika bir yerdir. Burada tek parça bir fil dövmesi alabilirsiniz. Midenizi hareket ettirdiğinizde, hareket yanılsamaya katkıda bulunduğundan dövme daha da iyi görünecektir..

fil dövmesi mide

Kalçaların Yanında

Bayanlar genellikle vücutlarında çok fazla alana sahip büyük boş noktalara sahip değildir. Ancak kalçalarının yan taraflarına devasa fil dövmeleri yaptırabilirler. Ayrıntılı bir tasarım için yeterli alana sahip olduğunuz yer burasıdır. İster biraz ten göstermeyi ister örtünmeyi tercih edin, dövme güveninizi artıracaktır..

fil dövmesi boyun

Boyunda

Boyun, etkileyici dövmeler elde etmek için başka bir harika alandır. En son dövme trendlerini takip ederseniz, aynı zamanda popüler bir uzay dövme topluluğu haline geliyor. Tüm dövmeler burada olağanüstü görünüyor. Kızsanız, boynunuzun arkasında narin bir dövme tercih edin. Çok çekici görünecek bir topuz bağladığınızda dövmeniz görünecek.

Fil Dövme Tasarımları

Dövme yaptırırken yaratıcı zihninizi çalıştırmanız gerekir. Varlığınıza dalmanız ve özünüzü hatırlamanız gerekir, böylece dövme sanatçınız gerçeğe uygun bir şey çizer. Dövmenizin kişisel ve özel olması gerekiyor. Dövmeniz sizin bebeğiniz ve dövme sanatçısı onu vücudunuza çizdiğinde parçayla gurur duymanız gerekiyor..

kabile fil dövmesi

kabile fil dövmesi

Kabile dövmeleri artık son derece ünlü hale geliyor. Dövme sanatçılarının tasarımın hakkını vermesi beceri ister. Öte yandan, referans için internetten birkaç tribal dövme tasarımı bulabilirsiniz. Hepsinden iyisi, tribal dövmenizin boyutunu kolayca değiştirebilirsiniz..

Gerçekçi Fil Dövmesi

Gerçekçi Fil Dövmesi

Gerçekçi fil dövme tasarımları en ünlü dövme tasarımları arasındadır. Ancak, bu dövmenin geniş bir alanda iyi görüneceğini unutmayın. İş için doğru dövme sanatçısını da avlamanız gerekecek. Tüm dövme sanatçıları gerçekçi dövmeler yapamaz.

fil ailesi

Vücudunuzun herhangi bir yerine anne fil, baba fil ve yavru fil dövmesi yaptırabilirsiniz. İyi görünecek. Bununla birlikte, dövme büyük bir dövmeye göredir ve işi yapmak için oldukça iyi bir dövme sanatçısına ihtiyacınız olacaktır..Bebek Fil Dövmesi

Bebek Fil

Bebek filler en tatlılarıdır. Minik bir fil yavrusu almak, dünyaya mütevazi deve olan sevginizi gösterecek. Gördüğünüzde fillere tekrar aşık olmanızı sağlayacak mükemmel dövme..

Anne Filin Kuyruk Dövmesini Yapan Bebek Fil

Anne ve bebek filler arasında güçlü bir bağ vardır. Dövme harika ve çekici görünüyor. Hayvana olan sevginizi ve annenize ve yavrularınıza olan sevginizi gösterecektir. Bu dövmeyi eşinize veya kız kardeşinize de haraç olarak alabilirsiniz..

Sevgi gösteren filler

Birbirine sevgi gösteren fillerin görüntüsü çok hoş. Bu iki hayvanın birbirine sevgi gösterdiğini gördüğünüzde doğaya yeniden aşık olacaksınız. Vücudunuzdaki sahneyi yakalamak, çiftler için bile harika bir dövme fikridir..

jumbo fil dövmesi

Jumbo

Jumbo, sirk ve hayvan zulmünün gerçek yüzünü bize küçük yaşlarda gösteren ikonik bir Disney filmi. İkonik karakteri kolunuza almak mükemmel bir dövme tasarımıdır. Dövme tasarımının, mesajınızı yüksek sesle ve net bir şekilde iletecek çok sayıda derin anlamı vardır. Almak için güzel bir dövme.

fil dövmeleri

fil dövmeleri

Son Geribildirim

Fil dövmeleri artık çok daha yaygın hale geliyor. İnsanlar artık bu görkemli canavarlardan pek çoğunun kalmadığının farkına varıyor. Öte yandan, filin özel içsel anlamları vardır. Basit fil dövmeniz, dünyanın diğer birçok kültürüne sevgi gösterecek. Bununla birlikte, dövme size olasılıklarla savaşmak ve hayatta kalmak için motivasyon verecektir. Güçlü ama sabırlı olmayı öğretecek.