Erkekler için örgüler, şık ve az bakım gerektiren görünümlerde son noktadır. Örgü saç modellerinden değil, profesyonel örgülerden bahsetmiyoruz. Örgüler bir kez içeri girdikten sonra, uygun bakım ve bakım ile haftalarca dayanırlar. Erkekler için örgü türleri, düz mısır tarlalarından bir erkek topuzunda giyilen uzun kutu örgülere ve hatta örgülü dreadlock’lara kadar her şey olabilir..

Birçok erkek, saçların üstte yoğunlaştığı yanlarda ve arkada düşük, orta veya yüksek solma veya alttan kesme ile örgüler ve solma kombinasyonunu tercih eder. Veya konik bir solma ile her yere örgüler alın. Bir şekil, örgülere başka bir popüler ektir..

Örgüler 6 haftaya kadar dayanabilirken, saçlar uzadıkça köklerde tüylenme ve örgülerde uçuşmalar başlar. Saç derisinde kir ve yağlar birikebilir, bu nedenle düzenli yıkama ve bakım hala gereklidir. İşte örgülerinizin daha uzun süre dayanmasını sağlamanın yolu.

  1. Her gün yıpranmış saçlarla yaptığınız gibi nemlendirin. Nemli veya kuru saça, saçta durulanmayan saç kremi, yağ veya Shea yağı sürün. Kurumasını önlemek için tercih ettiğiniz ürünü saç derisine uyguladığınızdan emin olun. Sivri uçlu bir aplikatör, örgüler arasında çözümü yönlendirmeyi kolaylaştırabilir.
  2. Her 7-10 günde bir kafa derisini yıkayın. Birlikte yıkama, saç derisindeki birikintileri giderirken saçı nemlendirmek için tasarlanmıştır. Saçları ıslatın, örgüleri nazikçe tarayın ve sıkın.
  3. Uyurken ipek bir bez ya da ipek bir yastık kılıfı kullanarak saçınızı koruyun. Bu, tüm doğal saç stilleri için iyi bir tavsiyedir çünkü pürüzsüz kumaş saçı çekmez veya pamuk gibi kurutmaz..

Tüm örgülerin en fazla 6-8 hafta sonra çıkarılması gerektiğini unutmayın. Köklerde çok fazla gerginlik, örgüler ve örgüler gibi sıkı saç stillerinin çekilmesinden kaynaklanan kademeli saç dökülmesi olan çekiş alopesi ile sonuçlanabilir..

Şimdi erkekler için bu farklı örgü türlerine göz atın. Erkekler için bu saç modelleri geleneksel olarak Siyah erkekler için olsa da, tüm saç tiplerine sahip erkekler bu havalı görünümü benimsiyor..

1. Cornrowlar

Karayipler’de kamış olarak da adlandırılan mısır tarlaları, geleneksel bir Afrika saç örgü stilidir. Saçlar, sürekli, yükseltilmiş bir sıra halinde kafa derisine yakın örülür. Cornrow’lar genellikle adaşı gibi basit, düz çizgilerle oluşturulur, ancak zikzaklardan yıldız patlamalarına kadar ayrıntılı tasarımlar halinde örülebilirler..

Herhangi bir şekilde, mısır tarlaları, özellikle orta ila uzun saçlar için erkekler için az bakım gerektiren bir saç modelidir. NBA yıldızları Allan Iverson, Russell Westbrook ve Kawhi Leonard da dahil olmak üzere daha fazla sporcunun örgü giymesinin nedenlerinden biri de bu..

Örgüler sakalla çalışır mı? Ne kadar iyi görünebileceğini görmek için bu resimlere göz atın.

erkekler için mısır örgüsü modelleri solmaya ve sıraya sahip erkekler için mısır tarlaları örgülerJM ve Berber saç tasarımı olan erkekler için örgülerBerber Zeke örgü ve solmayaİşaya Hernandez erkek topuz örgülerFrank Soto uzun saçlı erkekler için mısır sıra örgüleriGüney Kraliçesi erkekler için serin mısır örgüsüKara Kraliçe erkekler için mısır örgüsü tasarımlarıGüney Kraliçesi erkekler için uzun mısır örgüsü modelleriYenni Trenza

2. Erkekler İçin Kutu Örgüler

Kutu örgüler, küçük kare bölümlere yerleştirilmiş ayrı örgülerdir. Kutu örgüler herhangi bir genişliğe örülebilir veya herhangi bir uzunlukta giyilebilir. Travis Scott dahil bazı kadın ve erkekler, daha fazla uzunluk ve dolgunluk için sentetik veya doğal saç ekler.

Örgüler saç derisine mısır tarlaları gibi bağlanmadığından, kutu örgüler gevşek olarak takılabilir veya topuz veya at kuyruğu şeklinde şekillendirilebilir. ASAP Rocky ayrıca kutu örgüleri ve saçları geri çekmenin farklı yolları ile tanınır..

erkekler için kutu örgüler - Coolio örgülerJody Taylor erkekler için kutu örgülerkötü berberler siyah erkekler için örgülerMark Marrero havalı örgülerPat Regan siyah erkekler için havalı örgülerPat Regan

3. Erkekler İçin İki Örgü

Erkekler için bir başka popüler örgü stili de bir çift örgü giymektir. Saçları bir çift mısır tarlası veya Fransız örgülü uzun Viking tarzında giyin.

erkekler için 2 uzun örgüJonathan Rosario erkekler için 2 örgü stiliJulius Cvesar erkekler için 2 mısır örgüsüMarcos “Reggae” Smith erkekler için 2 örgü stiliWade Menendez

4. Zig Zag Örgüler

Zigzag örgülerde düz çizgiler yerine zikzak bulunur. Zigzag kısım ve/veya örgülerde olabilir. Zigzag, çevredeki örgülerde tekrarlanabilir, düz gidebilir veya kutu örgülerde gevşek asılabilir. Dikkat çekici bir zikzak örgü türü, ayrıntılı kılçık desenidir..

erkekler için zig zag örgü modelleri erkek çocuklar için zig zag örgü modelleriJD Berber erkekler için zig zag mısır tarlası örgüleriKara Kraliçe erkekler için kılçık örgülerAfrikalılar erkekler için zikzak örgülerbağımlıları kes zikzak örgülerNataly Stilleri erkekler için balık kuyruğu örgüleriNataly Stilleri

5. Erkek Bun Örgüler

Erkekler için örgülü saç modelleri uzun saçlar için olma eğilimindedir. Tüm bu uzunluğun gevşek kalmasını istemiyorsanız, bu havalı erkek topuz örgülerinden birini deneyin..

erkek topuz örgü modelleri topuzlu erkekler için çapraz örgü tasarımıYenni Trenza erkek topuz örgülerXelly Afroarts solmaya ile adam topuz örgülerTravis Tepesi cornrow adam topuz örgülerSergio erkekler için uzun örgüler erkek topuzAfrikalı Hannah Örgülü adam topuzberber bebo

6. Erkekler İçin Örgülü Dreads Saç Modelleri

Bu havalı görünüm, iki saç stilini bir araya getiriyor. İnce dreadlock’lar veya mikro dread’ler, saçları geri bağlamak ve başka bir doku katmanı eklemek için örülebilir. Örgülü dread stilleri hem kısa hem de uzun saçlar için işe yarar.

erkekler için dreadlock örgüler erkekler için dreadlock örgülerLundon New York erkekler için örgülü dreadlockstaylor çetesi erkekler için örgülü mikrodreadlertekrar erkekler için havalı mikrodread örgülerSolma Sanatı dreadlocks erkekler için örgü stilleriShanna’nın Saç Stüdyosu

7. Erkekler İçin Havalı Örgüler

Bunlar erkekler için örgüler giymenin bazı çarpıcı yolları.

havai fişek örgülerAdam Fresh Barber tarafından havai fişek örgüler erkekler için bükümlü kutu örgü modelleriAfrikalılar saç tasarımı erkeklerle örgüAxel Rivera örgülü sıçan kuyruğu kefalCuttyTaze

8. Erkekler İçin Örgüler Nasıl Alınır

Erkekler için saç örgüleri uzun saç gerektirebilir. Siyah erkekler için sıkı kıvırcık saçlar göründüğünden daha uzundur. Örgü saçı gergin çeker, böylece doğal saçtan daha uzun olurlar. Düz ve dalgalı saçlar için, büküm ve dönüş, örgülerin yıpranmış saçlardan daha kısa olacağı anlamına gelir..

Usta Dorian

Büyüyen saçlarınız varsa, harika! Örgüler de saçı koruyan çekici bir stildir. Zamansız bir görünüm istiyorsanız, yollar var. Saç uzantıları, herhangi bir uzunlukta ve renkte örgüler oluşturabilir. O zaman tek ihtiyacınız olan saçınızı ve örgülerinizi örecek kadar saç. Daha kısa saçlı erkekler, kutu örgüler ve diğer gevşek stiller için uzantı kullanabilirler. Cornrows ve besleme örgüleri daha uzun saçlara ihtiyaç duyar.

Saçınız olmasa da, örgü uzantılarının yine de yıkanması gerekiyor. Saçı, ikisi önde, ikisi arkada olmak üzere dört bölüme ayırın. Küçük örgüleri birbirine örün. Sulandırılmış şampuanı/saç kremini örgülerin üzerine dökün ve saç derisini ıslatın. Yavaşça sıkın ve tatmin olana kadar tekrarlayın. Daha sonra nemi almak için nemli saçları bir havluyla hafifçe sıkın. Doğal saçın uzantılarla buluştuğu saç derisinin etrafına saç kremi püskürterek bitirin.

Birçoğunuz uzantılar konusunda yenisiniz, ancak yerel örgü salonunuzla ne istediğinizi konuşun, onlar sizi bağlayacaklardır..

Bu gönderi, bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Daha fazla bilgi için lütfen açıklamamızı okuyun.