NS İlk dövme yaklaşık 5000 yıl önce yapıldı. İnsanlara hitap etti ve dövme yaptırmak o zamandan beri yaygın olarak takip edilen bir trend haline geldi. Şimdiki zamanlarda, üzerinde en az bir dövme olan çeşitli gençleri bulabilirsiniz. Benzersiz görünüyor ve tasarım veya fikir seçimi konusunda birçok övgü alıyorsunuz. Pek çok ünlünün de popülaritesini daha da artıran bandwagon’un bir parçası olmayı tercih etmesinden bahsetmiyorum bile..

Ayrıca, dövme tasarımları bir hayvan yüzünden ilham verici bir alıntıya kadar çeşitlilik gösterir; Kişiliğinizle iyi uyum sağlayan her şeyi seçebilirsiniz. Bir dövmenin kalıcı olduğunu belirtmekte fayda var. Bir kez aldığınızda, tasarım sonsuza kadar vücudunuzda kalacak. Bu yüzden çoğu insan dövme yaptırmaya geldiğinde temkinli davranır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık bir dövmeyi silebileceğinizi öğrenince çok şaşıracaksınız. Kaldırma prosedürü güvenli, etkili, erişilebilir ve uygun maliyetlidir.lazer dövme silme

Dövme Silme Nedenleri

Dövme yaptırmak genç yaşta heyecan verici olabilir; ancak, yetişkinlikte kucaklayıcı olabilir. Ya da bazen üzerinizde dramatik tasarımları kabul etmeyen, sizi dövmeden kurtulmaya teşvik eden mesleğiniz veya kültürünüzdür. Ayrıca, yenisini yaptırmak için eski bir dövmeyi silmek de çoğu zaman bir nedendir. Ayrıca, sizi onu kaldırmaya iten çeşitli nedenler olabilir. Bunlardan bazıları.

Boyut ve Konum

Doğru yapıldığında bir dövmenin harika göründüğüne şüphe yok. Belli bir yerde benzersiz görüneceğini düşündünüz ama bir felaket olduğu ortaya çıktı. Ayrıca bazen dövmenin boyutu da hayal kırıklığı yaratıyor. Bu faktörler sizi hiç düşünmeden dövme sildirmeye yönlendirir..

duygusal karar

Dürtüsel bir karar, dövme yaptırmak ve daha sonra pişman olmak için bir neden olabilir. Dövme yaptırmanın benzersiz görüneceğini veya size ilham vereceğini düşünüyorsunuz. Ancak, ters yöne gittiğinde başka seçeneğiniz kalmaz..

Beklenmeyen Sonuç

En iyi dövmeyi elde etmek için ilham almak için tasarım veya arama saatleri üzerinde çok zaman harcıyorsunuz. Buna rağmen, sonunda nasıl görüneceğini tahmin edemezsiniz. Ve zaman ve para harcadıktan sonra istenmeyen bir sonuç almak acı veriyor. Bunun gibi durumlar da dövme silmeye katkıda bulunur.

Yanlış Örtbas Deneyimi

Kapatma, önceki veya istenmeyen bir dövmeyi aynı veya daha koyu mürekkeple kaplatabileceğiniz bir işlemdir. İnsanlar, daha ucuz olduğu ve soluk veya hafif dövmeleri gizlediği için seçeneği tercih ediyor. Bununla birlikte, örtbas etmek genellikle daha fazla karışıklık yaratır ve hoş olmayan görünür, bu yüzden onu tamamen kaldırmak daha iyi bir fikir gibi görünüyor..

Anında Pişmanlık

Cesur veya büyük bir dövmenin size özel görüneceğini düşünüyorsunuz ama öyle olmadı. Yeni bir dövme yaptırmanın pişmanlığınız olduğu yer burasıdır. Ve ondan hemen kurtulmak istiyorsun. Bu, çekici olmayan bir tasarım sizi kucaklayan durumlara indirebileceğinden, dövme çıkarma nedenlerinden biridir..

Ev İlaçlarını Kullanarak Bir Dövmeyi Kaldırabilir misiniz??

Bir dövmeyi etkili bir şekilde hafiflettiğini veya sildiğini iddia eden kremler veya balsamlar bulabilirsiniz. Çoğu insan, ucuz veya ağrısız bir alternatif olabileceğini düşünerek ürünlere yatırım yapar. Bununla birlikte, bir dövmeyi silmek için evde yapılabilecek herhangi bir çare bulunmadığından durum tam tersidir. Sadece işe yaramaz balzamlar veya kremler için paranızı boşa harcarsınız..

Lazerle Dövme Silme Hakkında Öğrenilmesi Gereken 10+ Şey

Sizi dövmenizi sildirmeye teşvik eden herhangi bir sebep olabilir. Ek olarak, bir dövmeyi silmek artık kırılması zor bir ceviz değil. Lazerle dövme silme, güvenli ve etkili bir teknik prosedür olarak kabul edilir..

Buna rağmen, çeşitli insanlar, eski dövmeyi çıkarmak için lazer tekniğinden şüphe duyuyorlar. Teknik ve sonuçlarla ilgili her türlü soruları var. Bu konudaki bilgi eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, aşağıdaki gibi dövmeden kurtulmayı planlıyorsanız, süreci ve nasıl çalıştığını bilmek gereklidir:

Bir Dövmenin Tamamen Kaldırılması

Dövmenizin tamamen yok olacağının garantisi olmadığını belirtmekte fayda var. Olabilir veya tedavi tamamen ortadan kaldırmayabilir ve işlemden sonra hayalet bir görüntü kalır. Ayrıca, yara izi de yaşayabilirsiniz. Ayrıca, özellikle eskisini çıkardıktan sonra yeni bir dövme yaptırmak istediğinizde, solmuş bir dövmeyi kabul edip edemeyeceğinize veya bir örtbas isteyip istemediğinize önceden karar vermenizi öneririz..

Lazer Tedavisinde İlgili Süreç

İşlem, olarak bilinen bir tekniğe dayanmaktadır. seçici fototermoliz. Lazer, mürekkep parçacıkları üzerinde belirli bir dalga boyunu hedefler. Ayrıca dalga boyundaki lazer ışınları içeriye girmeli ve dövme pigmentinin bir spektrumunu emmelidir..

Ayrıca dövme pigmentleri de sırayla lazer ışığını emer. Bu adım sıcaklık artışına neden olur. Bu artan sıcaklığın bir şok dalgasına dönüştüğü için dokulara herhangi bir zarar vermediğini belirtmekte fayda var. Bu şok dalgası, daha sonra vücudunuzun doğal eliminasyon prosedürü ile hafifleyen pigment parçacıklarını parçalar..

Lazer Tedavisi Ağrılı mı??

Prosedür ağrılıdır. Ancak ağrının şiddeti lazerin gücüne bağlıdır. Ayrıca kişiden kişiye değişir. Çeşitli insanlar bunu acı verici bir tedavi olarak deneyimlerken, diğerleri için acı katlanılabilirdi..

Ağrıyla baş etseniz de etmeseniz de lazer çalışmaya başladıkça ağrının şiddetinin arttığına dikkat etmelisiniz. Ağrı lazerinin ortadan kaldırılmasını bir dereceye kadar azaltmak için topikal ağrı kesici enjeksiyonlar ve kremler alabilirsiniz..

Lazer Tedavisi Çeşitleri

Çeşitli mürekkep pigmentlerini parçalamak için kullanılan farklı dalga boyuna sahip lazer ışıkları vardır. Daha iyi sonuçlar elde etmek için birden fazla dalga boyunda ışık sunan bir tedaviye gitmelisiniz. Ayrıca, bir dövmeyi etkili bir şekilde silmek için lazer tedavilerinin bir kombinasyonunu içeren alternatif bir prosedürü tercih edebilirsiniz. Modern lazer teknikleri yıllar içinde gelişmiştir. Buna rağmen, istenmeyen bir dövmeden kurtulmak için hala çeşitli seanslara ihtiyacınız var..

Dövme Sildirmek İçin Gerekli Seanslar

Bu bağlamda kaç seansa ihtiyaç olduğunu tahmin edemezsiniz. Lazer tedavisi tatmin edici sonuçlar sağlayabilir. Ancak, yalnızca dövmenizin derinliğine, rengine, konumuna ve boyutuna bağlıdır. Ayrıca, çoğu durumda, ten rengi ve türü de birkaç dövme silme seansına katkıda bulunur..

Seans sayısını başlangıçta uzmanla görüşmelisiniz. Kaba bir tahmine göre standart bir dövmeyi silmek için 6 ila 10 seans gerekir. Arzu edilen sonuç için, kendinizi en az 10+ dövme silme randevusuna hazırlamanız gerekir..

Dövmenin Yeri

Bir dövmenin yerinin başarılı bir şekilde çıkarılması için önemli olduğunu öğrenmek oldukça şaşırtıcıdır. Uzmanlar, kalbe yakın bir dövmeyi çıkarmanın, kalpten uzakta yapılan dövmelerden daha kolay olduğunu ortaya koyuyor. Hiç şüphe yok ki, vahiy şaşırtıcı. Kan dolaşımı nedeniyle mümkündür. Bu dolaşım, kalpten uzaklaştıkça en aza indirilir ve sonuçta sert ve ağrılı lazer tedavisine yol açar..

Yani elden veya ayak bileğinden bir dövmeyi silmek zaman alır ve omuz ve göğüstekilere göre daha acı vericidir. Ayrıca, dövme yaptırırken bu önemli bilgiyi aklınızda bulundurmalısınız, böylece gelecekte dövmeden kurtulmak istemeniz durumunda size acı vermez..

İki Dövme Silme Seansı Arasındaki Bekleme Süresi

İki lazer çıkarma seansı arasındaki standart bekleme süresi dört haftadır. Kişiden kişiye değişmekle birlikte hassas cilt veya cilt sorunu olan kişilerin 6 ila 8 hafta beklemesi önerilir. Ayrıca tahriş, kızarıklık, açık yara veya şişlik ile karşılaşırsanız dermatoloğunuz bekleme süresini uzatabilir. Seanslar arasındaki bu bekleme süresi, cildinizin pigmentleri vücuttan atması ve toparlanması gerektiğinden çok önemlidir..

Hangi Tür Dövmeyi Kaldırmak Daha Kolaydır??

Profesyonel ve amatör olmak üzere iki çeşit dövme bulabilirsiniz. Çıkarma söz konusu olduğunda her iki türün de artıları ve eksileri içerdiğini belirtmekte fayda var. Amatör dövmeler, mürekkebe doymadıkları için çıkarılması kolay kabul edilir. Bazı sanatçılar amatör dövmelerde yüksek kaliteli mürekkep kullanmazlar..

Ayrıca, uygulama da düzensizdir, bu da amatör bir dövmeyi silmeyi zaman alıcı ve acılı bir süreç haline getirir. Öte yandan, profesyonel bir dövmeyi silmek farklı bir deneyim olabilir. Profesyonel bir dövme yüksek kaliteli mürekkeple yapılır ve cildinizin derinliklerine gömülür. Hiç şüphe yok ki, çıkarılması da karmaşıktır, ancak düzgün uygulanması tedaviyi bir dereceye kadar kolaylaştırır..

Farklı Ciltlerde Lazer Tedavisinin Olumsuz Etkileri

Koyu ten rengi, lazer tedavisine girerken sıklıkla cilt problemleriyle karşılaşır. Yan etki Hipo-pigmentasyon olarak bilinir. Bu, bir lazer tedavisi, mürekkep pigmentleriyle birlikte koyu ten rengindeki pigmentleri ortadan kaldırdığında ortaya çıkar. Bu durum nihayetinde, tedavi edilmediği takdirde rahatsız edici cilt sorunlarına yol açabilecek hipo-pigmentasyona yol açar. Ayrıca, uygun önlemleri alarak riski en aza indirmelisiniz..

Dövmenin Rengi ve Başarılı Silme

Dövmenizin rengi de bu bağlamda önemli bir rol oynar. Koyu pigmentlerin çıkarılmasının kolay olduğunu, açık tonların ise çok sayıda seans gerektirdiğini öğrenince şaşıracaksınız. Ayrıca, pastel ve floresan gibi titanyum dioksit içeren pigmentlerin lazer tedavisi ile çıkarılması karmaşıktır..

İleri Teknoloji Tedaviyi Hızlandırabilir

Bir dövmeyi silmenin bir yıl kadar sürdüğünü duymuş olabilirsiniz. Buna rağmen, gelişmiş tedaviler işlemi hızlandırır. Tek bir ziyarette iki veya daha fazla oturumu tercih edebilirsiniz. Dermatoloğunuza piko lazer tedavisi önerip önermediğini sormalısınız. Bu gelişmiş seçenek ile birkaç seansta dövmeden kurtulabilirsiniz..

Etiniz Yanabilir

Bir dövmenin nasıl silindiğini hissedemezsiniz. Ancak, kokusunu alabilirsiniz. Dövme silme ile ilgili rahatsız edici bir gerçek gibi görünüyor. Lazer cildinize temas ettiğinde cildiniz yanar ve lazer tüyü adı verilen bir maddeyi serbest bırakır. Havada çözünür ve cildinizin yanık kokusunu almanızı sağlar..

Dermatolog maske takıyor ve odaya duman tahliye cihazı takıyorlar. Bu bağlamdaki son yenilikler bu durumu iyileştirmiştir. Ve şimdi, tedavi sırasında cildinizin dışarı atıldığını en aza indirmek için dövmeye bir silikon yama uygulanıyor..

Kırmızı Mürekkep İçin Gitmeyin

Ayırt edici rengi emmek için çeşitli dalga boyları mevcuttur. Bu nedenle, bir lazer birden fazla dövme türü üzerinde çalışamaz. Ayrıca dermatologlar genellikle siyah veya mavi dövmeler için etkili olan bir lazeri tercih ederler. Bu şekilde kırmızı veya diğer renklerle yapılan dövmelerin tedavisi karmaşıklaşır. Bu nedenle tedaviye başlamadan önce mutlaka dövmenizin rengini bir uzmanla konuşmalısınız..

Dövme Silmenin Etkilerinden Sonra

Lazer dövmesinin etkileri arasında kızarıklık; dövme çevresinde kabarcıklar, dövmenin geçici olarak koyulaşması, cilt iltihabı, kanama ve dövme bölgesinde tahriş. Dövmenin yerinde çarpmalar yaşayabilirsiniz. Bu semptomlar birkaç hafta içinde iyileşir. Buna rağmen, sorunlar daha uzun süre devam ederse, doktorunuza danışmalı ve durumunuzu güncellemelisiniz. Ayrıca, bu tahrişi veya iltihabı asla kendi kendine ilaçla tedavi etmeye çalışmamalısınız..

Lazer Tedavisi Dövme Rengini Koyulaştırır

Titanyum dioksit içeren dövme mürekkebi, birkaç ilk çıkarma seansından sonra koyulaşır. Ancak bu durum geçicidir ve tedavi ilerledikçe karanlık kaybolur. Rengine dikkat etmeli ve koyulaşmaya devam ederse hemen doktora başvurmalısınız..

Lazer Tedavisinin Yan Etkileri

Lazer tedavisi, çekici olmayan bir dövmeden kurtulmak için etkili bir seçenek gibi görünüyor. Biri özellikle keloidlerde yara izi bırakan birkaç yan etki içerir. Enfeksiyonlar ve yanıklar gibi başka yan etkileri de vardır. Cildinizdeki küçük etkileri tedavi edebilirsiniz. Sorun, açık veya koyu ten rengine sahip kişilerin karşılaştığı ciltte hipo-pigmentasyon ve hiperpigmentasyonla mücadele etmektir. Her iki yan etki de zaman alıcıdır ve tedavisi zordur.

Lazer Tedavisine Geçmeden Önce Yapılması Gerekenler

Lazer tedavisine başlamadan önce, her zaman birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcınıza ve aynı uzmana danışmalısınız. Şüpheye mahal vermemek için lazer tedavisiyle ilgili her noktayı veya sorguyu dermatoloğunuzla görüşmeniz gerekir..

Ayrıca, önceki müşterilerinizi, deneyimlerini ve başarı oranlarını sorarken tereddüt etmeyin. Lazerle dövme silme tedavisinden sonra ne beklemeniz gerektiğine dair net bir resim elde etmek için öncesi ve sonrası görüntüleri gözden geçirmenizi öneririz..

Ayrıca Bakınız:

 • 125 Maori Dövmeleri: Gelenek ve Trend (Anlamlı)
 • 14 Kulak Piercing Çeşitleri: Ne Kadar Acıtıyor? ?
 • 155 Ölü Dövme Fikirleri Günü ve Bilmeniz Gereken Her Şey
 • Dünyanın En İyi 13 Dövme Dükkanı
 • 155 Gül Dövmesi: Bilmeniz Gereken Her Şey (Anlamlarıyla)

Lazer Tedavisinin Maliyeti

Tedavinin maliyeti, dövmenizin boyutuna ve dövmenin çıkarılmasını gerektiren seans sayısına bağlıdır. Ayrıca, fiyat genellikle her oturuşta bir dövmenin inç karesi başınadır. Ayrıca, tedavi oranı bazen işlemde kullanılan lazer makinesinin kalitesi ile birlikte dövme silme işlemini yapacak bir dermatologun uzmanlığına bağlıdır..

Dövme Silme Lazer Tedavisinden Geçerken İzlenecek Faydalı İpuçları

Lazer tedavinizi detoks ile destekleyebilirsiniz. Toksinlerin yok edilmesi söz konusu olduğunda vücudunuzun diğerlerine göre farklı şekilde çalıştığını belirtmekte fayda var. Dövme mürekkebini toksin olarak görmeli ve vücuttan atmalısınız..

Önlem almadan vücudunuzu tamamen detoks edemezsiniz. Bu nedenle doku hasarı riskini en aza indirmek için dövme çıkarma prosedürü sırasında detoksifikasyon gereklidir. Vücudunuzu toksinlerden arındırmak için belirli yiyecekleri, besin takviyelerini ve hatta davranışsal uygulamaları tercih etmelisiniz. Bu sayede dövme mürekkebini vücudunuzdan başarıyla çıkarabilirsiniz..

Yemek Seçenekleri

Tedavi sırasında günlük olarak dengeli bir diyet tüketmek, vücudunuzdaki detoksifikasyonu teşvik etmek için gerekli besinleri sağlayabilir. Ayrıca, diyetinize bol miktarda protein eklemeye odaklanmalısınız. Gerekli yiyecek seçeneklerinden bazıları şunlardır:

 • Soğan ve sarımsak
 • Turp, lahana, lahana ve brokoli
 • Pancar ve Enginar
 • Elmalar
 • tam tahıllar
 • Keten tohumu

Egzersiz yapmak

Dövme silme tedavisine başladıktan sonra düzenli olarak egzersiz yapmaya başlamalısınız. Kan dolaşımını artıracaktır. Bu dolaşım, besinleri dokulara ve organlara getirir ve hücrelerden toksini uzaklaştırır. Ayrıca, egzersiz sırasındaki kas kasılmaları, dokuları etkili bir şekilde temizleyen damarlardan lenfleri manuel olarak pompalar. Ek olarak, bir saatlik uzun egzersiz seansınızın sonucunda oluşan terleme, cilt yoluyla toksinlerin atılmasına yardımcı olacaktır..

Daha fazla su iç

Su, kimyasal metabolitleri seyreltme ve uygun idrara çıkma yoluyla onları uygun şekilde temizleme potansiyeline sahiptir. Prosedürü kolaylaştırmak ve vücudunuzu olumsuz etkilerden arındırmak için en az 9 ila 10 bardak su eklemeniz gerekir..

Sigarayı bırakmak

Bir lazer tedavisinden geçerken sigara içmek üzücü sonuçlara katkıda bulunur. Ayrıca detoks yollarını daraltır. Ayrıca, sigara içmek temel besinleri ve dokuları benzer şekilde parçalar. Dövme silme işlemi sırasında sigarayı bırakmazsanız detoksifikasyon ve iyileşme sürecini engelleyebilir..

Karaciğeri Güçlendiren Takviyeler

Özellikle tedavi başladıktan sonra takviyeleri seçerek karaciğer işleyişini desteklemelisiniz. Detoks söz konusu olduğunda karaciğer çok önemli bir rol oynar. Dokularınıza antioksidan koruma sağladıkları için düzenli dozlarda besinlere ihtiyacınız vardır. Bu besinler toksinlerin metabolizmanızı etkilemesini önler. Etkili besin takviyelerinden bazıları şunlardır:

 • çoklu vitamin
 • çok mineralli
 • Lif
 • B kompleksi
 • probiyotikler
 • Yağ asitleri

Buna rağmen, olumsuz etkilerden kaçınmak için doktorunuza danışın..

Kuru Cilt Fırçalama

Bu konsept kulağa saçma geliyor ama cildinizi fırçalamak lenfatik sistem üzerinde uyarıcı etkiler içeriyor. Bu bağlamda dikkatli olmanız ve etkilenen bölgeyi fırçalamaktan kaçınmanız gerekir. Ayrıca aşağıdakilere dikkat edin:

 • Yalnızca uzun saplı, doğal kuru kıllı bir fırça kullanın.
 • Kalbinize doğru fırçalayın. Ayaklarla başlayın ve bacaklara, mideye, göğüse, kollara ve sırta doğru ilerleyin. Lazer tedavisi sonrası tahriş veya iltihaplanma ile karşılaştığınız bölgelerle birlikte yüzünüzü fırçalamaktan kaçınmalısınız..
 • Duş almadan, egzersiz yapmadan veya kıyafet değiştirmeden önce günde bir kez fırçalayın..
 • Fırçalama basıncını minimumda tutun. Ağrıya neden olmamalıdır.
 • 2 ila 4 dakika devam edebilirsiniz..

Bol Uyuyun

Uyku cildinizin hızlı iyileşmesini sağlar ve tahrip olmuş dokuları gençleştirir..

Güneşe Aşırı Maruz Kalmaktan Kaçının

Güneşin cildinizin dostu olmadığı gerçeğini göz ardı etmeyin. Cildinizi güneş koruyucu katmanlarla kaplamadan güneşe maruz bırakmamalısınız. Güneşin ultraviyole ışınları hassas cildinize zarar verecek ve çeşitli hastalıklara neden olacak kadar güçlüdür. Ve bu ışınların lazerle tedavi edilen bir cilde neler yapabileceğini hayal edebilirsiniz..

Zararlı ışınlar etkilenen bölgeyi olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle, gün ışığından çıkmadan önce üzerini kapattığınızdan emin olun. Dermatologlar genellikle güneşin olumsuz etkilerinden kaçınmak için etkilenen bölgeyi en az iki hafta korumayı önerir. Ayrıca, sadece dövmeli kısımda değil, yüzünüzü ve kollarınızı her zaman güneş kremi sürerek UV ışınlarından korumalısınız..

Randevu Atlamayın

Tutarlılık, istenen sonuca ulaşmanın anahtarıdır. İstenmeyen dövmelerden kısa sürede kurtulmak için bu programa uymanızı tavsiye ederiz. Bir dövmeyi silmek için kaç seans gerekeceğini ölçemezsiniz. Bununla birlikte, sonuçta daha iyi sonuca götüren en iyi tedaviyi almak için her zaman bir rutini takip edebilirsiniz. Ayrıca, bir programa uymak cildinizin bu arada iyileşmesini sağlayacaktır..

Sonuç olarak

Bir dövmeyi sildirmeyi planlıyorsanız, tüm seçenekleri yeniden gözden geçirmeniz önemlidir. Prosedüre başlamak için birini işe almadan önce, aramaya zaman ayırın ve farklı doktorlar veya dermatologlarla birden fazla konsültasyona gidin. Bunun zaman alıcı ve maliyetli bir tedavi olmasını beklemelisiniz. Bu nedenle dövme silme işlemi güvenli ve doğru olmalıdır..