Jami birkaç yıldır çevrimiçi bir yazar. Makaleleri evcil hayvan bakımından kulak delmeye kadar her şeye odaklanıyor.

İşte germe işleminden sonra göstergelerim nasıl görünüyor!

İşte gerdirmeden sonra göstergelerim nasıl görünüyor!

Jami Johnson

Esneme Nedir??

Esneme (genel olarak mastarlama olarak da adlandırılır), daha büyük mücevherleri yerleştirmek için iyileşmiş bir delmenin gerildiği bir vücut modifikasyonu şeklidir..

Vücut Modifikasyonu Nedir??

Vücut modifikasyonu, birinin kasıtlı olarak değiştirilmesidir.'estetik, kendini ifade etme, dini amaçlar, kültürel amaçlar (geçiş hakkı) vb..

Konikler ve tapalar, boyut 8g (en küçük) ila 1/2

8g (en küçük) ila 1/2″ (en büyük) boyutlarında konikler ve tapalar

Jami Johnson

Konikler, boyut 2g ve boyut 7/16

Konikler, boyut 2g ve boyut 7/16″

Jami Johnson

Ölçer Nedir??

Bir ölçü, daha küçük piercingler için bir mücevher boyutudur.

Ölçü Ölçüleri

Gösterge BoyutuMilimetre

20g

0,8 mm

18g

1.0 mm

16g

1,2 mm

14g

1,6 mm

12g

2.0mm

10g

2.4mm

8g

3,2 mm

6g

4.0mm

4g

5.0mm

2g

6.0mm – 6.5mm

0g

8.0mm

00g

9,0 mm – 10,0 mm

Esnemeye Nasıl Başlanır?

Daha küçük mücevher boyutları ya göstergeler ya da milimetre olarak ölçülür. Gösterge boyutları 20g ila 00g (veya 0.8mm ila 10mm) arasında değişir, 20g en küçük ve 00g en büyüğüdür.

Piercinginizi esnetmeye başlamadan önce tamamen iyileşmiş olmalı ve zaten hangi boyutta olduğunu bilmelisiniz. Kulak memelerindeki yeni piercingler genellikle ya 20 ölçü ya da 18 ölçüdür..

  • Yeni bir piercing tamamen iyileştiğinde, taktığınız halkanın veya ölçünün boyutunu aşamalı olarak artırarak germe işlemine başlayabilirsiniz..
  • Mevcut boyut göstergesini başka bir ölçü ile değiştirin.'bir beden büyük.
  • Boyutları asla atlamayın; bunu yapmak kalıcı hasara neden olabilir.
  • Gösterge 00 veya daha küçükse, genellikle bir delici germek için koniler kullanılır..
  • Boyutları değiştirdikten sonra, kulaklarınıza uyum sağlaması için birkaç hafta verin..
  • Tekrar germeden önce daima yeni gerilmiş bir ölçünün iyileştiğinden emin olun..
  • İstediğiniz boyuta ulaşana kadar işlemi tekrarlayın.

Fiş Boyutları

Milimetre İnç

11.0mm

7/16"

12 mm – 12,7 mm

1/2"

14.0mm

9/16"

16.0mm

5/8"

19,0 mm

3/4"

22 mm

7/8"

25 mm

1"

00g’dan Sonra Nasıl Gerilir: Daha Büyük Boyutlar (İnç)

Bir piercingi 00g’dan fazla uzattığınızda,'Gerilmeleri ölçüler yerine milimetre ve inç cinsinden ölçmeye başlayacağız. 00g’den büyük boyutlar için, esnetmenin en iyi yolu silikon tapalardır—bu noktada artık konikleri kullanmamalısınız.

Bir piercingi ölçü boyutlarını geçecek şekilde germek daha zordur ve bir kişinin piercingde patlama veya başka bir hasar görme olasılığı daha yüksektir..

bakım sonrası

Her zaman yeni gerilmiş bir delme işlemine dikkat etmeyi unutmayın. Gerilmiş piercingi günlük olarak temizlemek enfeksiyon olasılığını azaltmaya yardımcı olur ve esnemenin düzgün ve hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar..

Germe sonrası kanama veya ağrı olmamalıdır. Bunu yaşarsanız, hemen küçültün.

patlama nedir?

Bir delici patlama, bir delici çok hızlı gerildiğinde (yine en yaygın olarak kulak memelerinde) ve fistülün (cilt tüneli) delmenin arkasından dışarı doğru zorlanarak delmenin kenarında estetik olmayan bir “dudak” oluşmasına neden olur..

Bir Patlama Nasıl İyileştirilir

Delici bir patlamayı iyileştirmenin yolları hakkında pek çok ipucu ve tavsiye var, ancak bir patlamayı tedavi ederken, ilk adım hasarlı delmeyi hemen temizlemek ve daha küçük bir ölçü veya boyuta küçültmek..

Patlama temizlendikten ve küçültüldükten sonra, E vitamini yağı sürmek (ve/veya etkilenen bölgeyi temizlemek) dışında hasarlı piercinge dokunmayın veya oynamayın. Patlama iyileşene kadar germeye çalışmayın.

Nasıl Önlenir

Bazı patlamalar asla tamamen iyileşmez, bu yüzden birinin olmasını önlemek en iyisidir. Bunun olmasını önlemek için, esnetirken dikkatli olun: Bir piercingi her zaman yavaşça gerin ve asla boyutları atlamayın..

Ayrıca duşta her zaman gerinerek (sıcak su cildi daha esnek hale getirir) ve/veya bir kayganlaştırıcı kullanarak (bu aynı zamanda cildi daha elastik hale getirir) patlamayı önleyebilirsiniz. Gerilmiş piercingin her zaman kendi zamanında iyileşmesine izin vermelisiniz. Bir önceki iyileşene kadar asla esnemeye çalışmayın.

Bu içerik doğru ve yazarın bilgisi dahilinde doğrudur ve kalifiye bir profesyonelin resmi ve kişiselleştirilmiş tavsiyesinin yerini alması amaçlanmamıştır..

Yorumlar

laura kahverengi 21 Mart 2013’te Barrie, Ontario, Kanada’dan:

ben'piercing hayranı değilim. Bazıları güzel görünüyor ama bazıları çok uzak görünüyor. ben'Deri kanadının kuru olduğu ve sıkıca gerildiği gerilmiş kulaklar gördüm. midemi bulandırıyor. Kenarda kalan küçük kulak derisi, kırılmak üzere olan ince deri gibi görünüyor. yapabilirim'Buna sahip insanlarla uğraşmayın – odak noktam bana ne söylemeye çalıştıklarından ziyade kulaklarıdır. ben'vücut modifikasyonuna karşı değilim, sadece'acı verici göründüğünde veya hoşlandığı zaman görmek istemiyorum'Düzeltmek için dikiş/ameliyat gerekecek.

Kulak germe oldukça popüler görünüyor. ben'Sadece boynuna giderek daha fazla metal halka taktıkları bir sonraki boyun germe hareketine gitmesini bekliyorum. ben'Japon ayak bağlamasını da geri getireceğinden eminim. Birinin yeni bir aşırılık bulması gerekecek.