Raye’in birçok vücut modu, SFSI eğitimi, eski CFR-D kredisi ve BellaOnline olarak on yıllık bir görevi var.'vücut sanatı editörü kemerinin altında.

Mücevher yüklü bir kulağın görüntüsünü sever misiniz? Ben de. Kulağımda 16 piercing var ve orada'Daha fazlası için bolca yer var. Burada sizlerle deneyimlerimi paylaşıyorum ve çoklu piercing ile ilgili sorularınızı yanıtlıyorum..

Çok sayıda küpeli bir kulak: 2 gr, 4 gr ve 6 gr piercingler, ayrıca çok sayıda sabit boncuk yüzük.

Çok sayıda küpeli bir kulak: 2g, 4g ve 6g piercingler, ayrıca çok sayıda sabit boncuk yüzük.

Relache/Rae Schwarz’ın fotoğrafı

Şeyler'Birden Fazla Kulak Deldirmeden Önce Bilmek İstiyorsunuz

 • Kulakta kaç yer delinebilir? Ne tür kulak piercingleri mümkündür ve çeşitli piercinglere ne denir??
 • Mücevher boyutları nelerdir (ölçer, inç ve milimetre cinsinden) ve bunlar ne anlama gelir? Tüpler ve gerilmiş loblar ne olacak??
 • Piercingler hiç küçülür veya kapanır mı??
 • Endüstriyel ve yörünge piercingleri: Ne'fark?
 • Her yerleşim ne kadar acıtıyor??

Tüm bu soruların cevabı aşağıda.

Farklı Kulak Piercing Türleri

Artık genel piercing alt kulak memesinin çok ötesine geçtiğine göre, insanlarda birçok farklı kulak piercingi türü görüyorsunuz.'kulaklar. İşte en popülerlerden bazıları.

 • lob: Kulağın altındaki bu yumuşak doku alanı en sık delinen ve iyileşmesi en kolay olan bölgedir. Bu yerleşim, bugünlerde daha sık gördüğünüz bir varyasyon için tek yerdir: piercinglerin daha kalın bir mücevher ölçüsüne izin vermek için genişletildiği gerilmiş loblar. Bilişim Teknoloji'Kıkırdak olmayan tek kulak noktasıdır, bu yüzden'Kolayca gerilebilir tek piercing. (Kıkırdak gerilebilir, ancak kolay değildir.)
 • Tragus: Bu küçük kıkırdak parçası, kulağın açılmasının hemen önündedir ve bir piercingi oldukça iyi idare eder. Ancak, yan uyuyanlar ve kulaklık tipi kulaklık kullanıcıları için iyileşmesi zor olabilir..
 • Anti-Tragus: Bilişim Teknoloji'Hala oldukça nadirdir, ancak bazı insanlar tragusa bitişik bu belirgin kıkırdak parçasını delmiştir. (Tragus ve anti-tragus hakkında daha fazla bilgi edinin.)
 • Daith: Bu kulakta'En içteki kıkırdak kıvrımı, namı diğer sarmalın kabuğunda. Alışılmadık şekilde yerleştirilmiş bu delmenin adı, İbranice “bilgelik” kelimesinden gelir.." (Enfekte olmuş bir daith’in nasıl tedavi edileceğini buradan okuyun.)
 • deniz kabuğu: Kabuk, kulağın en içteki kupasıdır. Bu kabuk şeklinin üst kısmına iç kabuk, alt kısmına ise dış denir. Burada delme işlemi karmaşık olabilir ve ileri düzeyde delme/tıbbi eğitim gerektirir.
 • Kale: Bu, kulağınızdaki kıkırdağın üst sırtının iç kenarından geçer. Bu isim özellikle bu belirli kulak sırtındaki piercinglere atıfta bulunur. Kulaklarında bu kıvrım olmayan kişiler,'bu piercingi alamadım.
 • sarmal: Bu terim, kulağın üst dış kenarındaki kıkırdaktaki kenar piercinglerini ifade eder. Tüm kulak boyunca delme's rim Batı kültüründe popülaritesini artırdı. Bu yerleşim hakkında daha fazla bilgi edinmek için Helis veya İleri Helis Delme Bakımı Nasıl Yapılır başlıklı makaleyi okuyun..

Daha fazla bilgi edinmek ve her farklı türün fotoğraflarını görmek için Farklı Kulak Delme Türleri ve Konumları Kılavuzu’nu okuyun..

Kulak Delme Yerleri

Kulak piercingleri bugünlerde kulağın hemen hemen her yerine gidebilir. H = Helis, R = Kale, C = Deniz kabuğu, D = Daith, T = Tragus, A = Antitragus, L = Lob.

Kulak piercingleri bugünlerde kulağın hemen hemen her yerine gidebilir. H = Helis, R = Kale, C = Deniz kabuğu, D = Daith, T = Tragus, A = Antitragus, L = Lob.

Relache/Rae Schwarz’ın fotoğrafı

Mücevher teli & Gösterge Boyutu Dönüşüm Tablosu

Bir zamanlar küpeler, küpeler ne boyutta olursa olsunlardı. Bununla birlikte, büyük çaplı kulak piercinglerinin yeniden keşfedilmesi ve popülaritesi ile küpeler artık birçok farklı boyutta geliyor..

nedir "standart" küpe ölçüsü?

Küçük tel halkalar, kancalar veya direklerle satın aldığınız standart küpeler genellikle 20g–18g boyutlarındadır..

Gösterge numarası ne anlama geliyor?

Sayı ne kadar küçük olursa, tel boyutu o kadar büyük olur. 000g’dan daha büyük olduğunuzda, küpeler İngilizce/standart ölçüleri, yani 1/2 olarak adlandırılma eğilimindedir.", 3/4", vesaire.

Bir piercingi nasıl uzatırım?

Birçok TatRing'uzmanları bu soruyu biraz farklı bir bakış açısıyla yanıtladı. İşte konuyla ilgili bazı harika makaleler.

 • Kulak Piercinginizi Daha Büyük Bir Ölçüye Nasıl Uzatabilirsiniz?
 • Kulaklarınızı Nasıl Güvenle Uzatırsınız: Eksiksiz Ölçüm Kılavuzu
 • Kulak Germe Rehberi: SSS
 • Göstergelerle Kulaklarınızı Nasıl Güvenle Uzatabilirsiniz?
 • Kulaklarınızı Nasıl Uzatır veya Ölçersiniz: Adım Adım Talimatlar

Hangi malzemeler veya metaller en iyisidir?

Hassas kulaklarınız varsa, daha fazla bilgi için Hassas Delikli Kulaklar İçin Küpe Nasıl Seçilir başlıklı makaleyi okuyun..

Göstergeler / İnç / Milimetre

Mücevher GöstergesiİnçMilimetre

20g

.032"

0,8 mm

18g

.040"

1.0 mm

16g

.061"

1,3 mm

14g

.064"

1,6 mm

12g

.081"

2,1 mm

10g

.102"

2,6 mm

8g

.128"

3,3 mm

6g

.162"

4,1 mm

4g

.204"

5,2 mm

2g

.257"

6,5 mm

0g

.324"

8,2 mm

00g

.364"

9,2 mm

000g

.364"

10.0 mm

x

7/16"

11,1 mm

x

1/2"

12,7 mm

x

9/16"

14,2 mm

x

5/8"

15,8 mm

x

3/4"

19,0 mm

x

7/8"

22,2 mm

x

1"

25,4 mm

Küçülen veya Kapanan Kulak Piercingleri

Çoğunlukla, normal boyuttaki, gerilmemiş kulak piercingleri, takı takmayı bırakırsanız küçülür ve kapanır… ama her zaman değil. Kıkırdak piercingleri, lobdakilerden daha hızlı kapanma eğilimindedir, ancak herhangi bir kulak delme işlemini tersine çevirmek, yani kulakta açılan bir deliği azaltmak veya kapatmak bazen zor ve/veya maliyetli bir işlem olabilir..

Genişletilmiş piercinglerde deliğin ne kadar küçüleceği üç şeye bağlı olacaktır:

 • delikler ne kadar büyük gerildi,
 • vücut modifikasyonu ne kadar süredir var,
 • ve cildinizin ve kulak dokunuzun ne kadar esnek olduğunu.

Esnek olmayan kulak dokusuna sahip kişiler bazen daha büyük piercinglerin't tamamen kapatın ve ne kadar uzun süre boş bırakılırsa kalsın oldukça büyük kalın.

Kulak dokusu diğer derilerden biraz farklıdır. Kulak kenarlarındaki yırtıklar veya yırtıklar, bir plastik cerrah tarafından tamir edilmeden tekrar iyileşmeyecektir. Bu nedenle, bir küpe yanlışlıkla yırtılırsa veya çok büyük gerilmiş piercingleriniz varsa, kulak memenizin delinmeden önceki gibi görünmesini istiyorsanız cerrahi yardım almanız gerekebilir. Büyük bir parçanın kesildiği kulak neşteri gibi bir şey için, dermal rekonstrüksiyonlu plastik cerrahi tek hareket tarzıdır. Kulak deldirmeyi iyileştirme hakkında daha fazla bilgi edinmek için The Dos and Don’u okuyun.'Yeni Kulak Piercinglerinin Bakımı.

Tüneller ve Fişler

2g tünel, 4g titanyum tapa, 2g plastik tapa

2g tünel, 4g titanyum tapa, 2g plastik tapa

Relache/Rae Schwarz’ın fotoğrafı

Endüstriler ve Yörüngeler

endüstriyel nedir?

Bir "Sanayi" piercing aslında iki delikten tek bir halterin takılabileceği şekilde yerleştirilmiş ve aralıklı iki piercingdir. Bu iki piercing ayrı ayrı veya aynı anda yapılabilir, ancak deliklerin arasındaki mesafeyi ve açısını sıraya koymak rahatlık ve iyileşme stresini azaltmak için anahtardır (bu nedenle mücevher't torklu).

yörünge piercingi nedir?

Bu aynı endüstriyel delme tarzı, yakalanmış veya sabitlenmiş bir boncuk halkası bir çubuk yerine her iki delmeden geçecek şekilde yapıldığında, genellikle denir. "yörüngeler." Ama gerçekte, bir yörünge aynı zamanda tek bir mücevher parçasını tutan herhangi iki piercing de olabilir..

Endüstriyel Kulak Piercingine Bakın

Kulak Piercinglerinin Ağrısı Hakkında

Lütfen dikkat, kulak piercinginin ne kadar acıtıp acıtmayacağına dair soruları yanıtlayamam. Ağrı özneldir, bu da her bir kişiye farklı göründüğü anlamına gelir. Bazı insanlar kulak deldirmenin acı verici olduğunu düşünür, bazıları ise'hiç de çok acı verici olduklarını düşünmüyorum.

Acı hakkında kesin olarak bildiğim bir şey var: Eğer korkuyorsan'çok acıtacak, DON'DELME!

Aspirin almanın daha az acıtmayacağının farkında olun, ancak kanı inceltir ve bu da sizi çok daha fazla kanamasına neden olur. Sarhoş olduğunuzda da aynı şey olur. Vücut modifikasyon işlemleri sırasında herhangi bir şekilde sarhoş olmak son derece kötü bir fikirdir..

Tragus Piercinginin Yapıldığını Görün

Küpe Anketi

Bu içerik doğru ve yazarın bilgisi dahilinde doğrudur ve kalifiye bir profesyonelin resmi ve kişiselleştirilmiş tavsiyesinin yerini alması amaçlanmamıştır..

© 2008 Raye

İzin vermek's 'Senden Kulak!

TeyzeDeb 15 Mart 2020’de:

Nikel duyarlılığım olabileceğini düşünüyorum ama aynı zamanda Rt kulak deliğim Lt’den daha küçük. Geleneksel kulak takılarını yerleştirmek için onu “yeniden boyutlandırmak” ile ilgileniyorum. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz??

TeyzeDeb 12 Mart 2020’de:

Kulak piercinglerimden biri biraz koktu. Geri uzatmak için çalışmak için herhangi bir öneriniz var mı? Sanırım nikel hassasiyetim var. 67 yaşındayım & 1968’de kulaklarımı deldirmişti. Sadece bir çift sl giyebilmek istiyorum. Ağrısız daha büyük küpeler & tahriş! teşekkürler

alyssa 13 Ekim 2017’de:

hey, loblarıma 3. kez deldirmeyi planlıyorum ve silahı kullanıp kullanmadıklarını merak ediyorum. teşekkürler

Jessie 03 Kasım 2016’da:

Her iki kulağımda da normal bir piercing var ama daha fazlasını istiyorum. Hangisi daha iyi olurdu, biraz daha kulaklarımda veya bir tane burnumda??

Ray (yazar) 26 Haziran 2013’te Seattle, WA’dan:

Josie, eğer ben ve kulağım olsaydım, piercingi yapan kişi bana piercing okuluna gittiklerini kanıtlayamaz ve ne yaptıklarını bilmedikçe Walmart’ta deldirmezdim. Ayrıca, senin yaşında bir ebeveyne ihtiyacın olacak (bir arkadaşa değil, gerçek ebeveynine's) deldirmek için, belki annen ya da baban kulak deldirmek için daha iyi bir yer bulmana yardımcı olabilir.

Josie 25 Haziran 2013’te:

tamam kulağımı bir kez lobdan deldirdim ve ikinci kez yaptırıyorum ve biraz korkuyorum çünkü walmart’ta yaptırdığında kötü şeyler duydum arkadaşım orada olacak ve kulaklarını fiyatlandırıyor walmart’ta kulaklarımı deldirmek iyi bir fikirdir ve arkadaşımı ilk önce arkadaşıma göndermeli miyim?'süslü kelimeler kullanma lol

Ray (yazar) 28 Ağustos 2012’de Seattle, WA’dan:

Eva, sinirler ve kan damarları gibi şeyler kişiden kişiye biraz değişebilir. Deneyimli bir delici, zarar görebilecek herhangi bir iç anatomiden kaçınmak için bir delme işleminin tam olarak nereye yerleştirilmesi gerektiğine karar vermeden önce kulağı incelemek ve haritalamak için bir el feneri kullanır. deliciniz yoksa'Bunu yapmayı bilmiyorum, git yapan birini bul.

eva 28 Ağustos 2012’de:

Hey, Helix’imi deldirmeyi planlıyorum, ancak'Helix’in bir sinir içerdiğini ve delinirse bir insanı kör edeceğini sertifikalı bir hemşire olan kuzenim de dahil olmak üzere birkaç kişiden duydum. Kuzenim daha önce böyle bir davayı ele aldı. 2 Helix piercing yaptırmayı planladığım için sinirin tam yeri neresi ve hangi bölgeyi deldirmeliyim

Ray (yazar) 26 Haziran 2012’de Seattle, WA’dan:

Anna, o gözyaşıyla kulağın iyileşmenin ilk karesine döndü. Sen'Bunun iyileşmesini beklemek ve sonra tekrar esnemeyi denemeden önce kulağın yerleşmesine ve birkaç ay sertleşmesine izin vermek isteyeceksiniz. O oyunun adı "ne kadar yavaş gidebilirsin?"

Anna 23 Haziran 2012’de:

Heyy, tavsiyeye ihtiyacım var, sağ kulak mememi sorunsuzca 12 mm’ye genişlettim ve dün gece aptalca arkada bir bant olan bir tıkaçla 10’dan 12’ye genişlettim çünkü yapamadım'Benim konik 12’mi bulamıyorum. Bu sabah çıkardım çünkü öyle değildi.'İyi hissetmiyorum, çok kanıyor ve altta küçük bir yırtık var ve sanırım kulak mememin bir kısmı bantla birlikte korundaydı ve kulağımı oldukça derinden kesti, onluyu tekrar yerleştirdim ve temizledim yapmam gereken veya dikkat etmem gereken başka bir şey var mı?

Ray (yazar) 26 Mart 2012’de Seattle, WA’dan:

Akashera, kulak delme işlemi herhangi bir türde (cerrahi veya başka bir şekilde) zımba ile YAPILMAMALIDIR. o'Büyük olasılıkla neden sorun yaşıyorsun ve piercingi çıkarmalı ve iyileşmesine izin vermelisin, sonra düzgün bir şekilde yeniden yaptırmalısın..

akashera 18 Mart 2012’de:

İlk birkaç gün bir zımba teli yedim, rendelendi, sonra şişti, quazymotto gibi hissediyorum, üzerine buz koyuyorum ama yapmıyorum'Durumumu terk eden herhangi bir şişlik hissetmiyorum çok huzursuzum beni rahat bırakacak bir şişlik nasıl alabilirim!

Ray (yazar) 15 Mart 2012’de Seattle, WA’dan:

uH,,, Kulaklarınızı yıkayın, sade ve basit. Bu, takıları çıkarmak ve piercinglerin içini yıkamak anlamına gelir. Onları kurutun (pamuklu çubuklar iyi çalışır) ve tekrar takmadan önce mücevherleri temizleyin.

Ray (yazar) 12 Mart 2012’de Seattle, WA’dan:

Link, bunlara kulağın üst kenarındaki piercing denir.

Bağlantı 05 Mart 2012 tarihinde:

Piercingleri tanımlamama yardım edebilirsin diye merak ediyordum. Bu resimde kulağın üst kenarı: http://animedet.net/wp-content/uploads/2009/02/vl…

tişört 15 Şubat 2012’de:

Her kulağımda 3 lob piercing var ve onları SEVİYORUM! kulaklarımı ılık tuzlu suya batırdım & mükemmel iyileştiler!

Ray (yazar) 30 Ocak 2012’de Seattle, WA’dan:

raquel, eğer bedenin ve zihnin korkuyorsa, don demek'bu saatte yapma Bekleyin, bunun hakkında daha fazla bilgi edinin, düşünün ve zaman içinde fikrinizin değişip değişmediğine bakın..

uH,,, 27 Ocak 2012’de:

Bujilerimin çürüyen ceset gibi kokmasını nasıl önleyebilirim??

raquel 15 Ocak 2012’de:

Rahatlığımı deldirmek istiyorum ama acı konusunda biraz gerginim. Dövme salonundaki adam öyle olmadığını söyledi.'Ragusunuzu deldirmekten daha kötü bir şey incitmez (ki bu'benim için acıtmadı). Gerçekten halletmek istiyorum, ama şimdi biraz korkuyorum. 🙁 Herhangi bir tavsiye?

Ray (yazar) 14 Ocak 2012’de Seattle, WA’dan:

Lucy, bir kulağımın dışına kadar uzanan on altı kulak piercingim var ve kimse bana bunun hakkında bir şey söylemedi. "paramparça" ne de böyle bir şey oldu. Kıkırdak piercingleri, doku daha az esnek olduğundan ve piercinglerin konumu, özel bir özen göstermediğiniz sürece onları kolayca tıkayabileceğinden, iyileşmek için son derece hassas olabilir. Onlara takılmak çok acı verici.

Lucy 29 Aralık 2011’de:

Merhaba, kıkırdağıma silahla deldirmek istiyorum ama birçok kişi bunu söylüyor.'Bu sebeplerden biri için gerçekten kötü bir fikir, kıkırdağım parçalanacaktı..

1: Kıkırdağımın parçalanacağı kesin mi??

2: Eğer öyleyse, gerçekten acı verici ve rahatsız edici olur mu??

Ray (yazar) 27 Aralık 2011’de Seattle, WA’dan:

Kat, sen'bu soruyu kulağını görebilecek bir deliciye sorman gerekecek.

Kat 26 Aralık 2011’de:

Hey, lobumda 2 kulak piercingi var ama ben 3. bir kulak piercingi istiyorum. tek şey ben'Kıkırdağıma takmaktan korkuyorum, bu yüzden 3. kulak piercingi lobuma sığar mı????

Ray (yazar) 23 Aralık 2011’de Seattle, WA’dan:

HdPerry, enfeksiyonlar çoğunlukla delme tipinden değil, delme koşulları ve sonrasındaki bakımdan kaynaklanır. Delicinizin iyi steril teknik kullandığından emin olmak istiyorsunuz ve delmeden ÖNCE onlarla konuştuğunuzdan ve gerekli tüm bakımı anladığınızdan emin olmak istiyorsunuz..

HdPerry 22 Aralık 2011’de:

Peki kale ve dai enfeksiyonları ne kadar yaygındır? İkisini de deldirdim ve enfeksiyon kaptım. ben'tekrar deneyip denememeye karar vermeye çalışıyorum.

Ray (yazar) 21 Aralık 2011’de Seattle, WA’dan:

Lourdes, enfeksiyon kontrolü veya steril teknik konusunda eğitimi olmayan biri tarafından delinmenin sonucu olan bir enfeksiyonunuz var. Bilişim Teknoloji'İyileşmesi normalden daha uzun sürecek ve üzerine bir antibiyotik koymanız gerekiyor..

Lourdes 10 Aralık 2011’de:

Hey, 3 gün önce sağ kulak mememe üçüncü piercingimi yaptırdım ve şimdi,'hepsi şişmiş ve gerçekten çok acıyor! Şimdi kontrol ettim ve içinden irin ve kan geliyordu. Bir dükkanda bir arkadaşıma kulağımı deldirdim ve bayan silah kullandı ama bizim için delmeden önce küpeleri temizlemedi ve kulağımı deldirdiğinde kulaklığın arka somunu düştü ve aldı. silmeden yerden kaldırdım ve kulağıma geri koydum. Ve deldirdikten sonra biraz deniz ürünleri ve fındık yediğimi itiraf ediyorum. Ama bugün hafif deniz tuzlu su ve hidrojen peroksit ile temizlemeyi denedim ama hiçbir şey işe yaramadı ve ben'önümüzdeki perşembe kampa gidiyorum, onu nasıl en hızlı şekilde iyileştirebilirim??

Ray (yazar) 30 Kasım 2011’de Seattle, WA’dan:

Jay, bu'tamamen normal.

Jay 30 Kasım 2011’de:

Kulağımı lobda yaptırdım'çok ağrıyor bu normal mi 3 gün önce yaptırdım

Ray (yazar) 24 Kasım 2011’de Seattle, WA’dan:

vimala, eğer kulak piercingleri biraz yeniyse, daha küçük takılar takmak biraz küçülmelerini sağlayacaktır. Uzun süredir kulak deldirdiyseniz, delikler bazen ağır takılar takmaktan veya kulak derinizin ince/gergin olmasından dolayı büyüyebilir. Bu durumlarda, orada'Bir plastik cerrahın delikleri cerrahi olarak biraz dikmesi dışında yapılabilecek bir şey yok.

Ray (yazar) 24 Kasım 2011’de Seattle, WA’dan:

Me..missy T, kulağı ne kadar yukarı deldirirseniz, kan akışı o kadar az ve kulak dokusu o kadar sertleşir. Bu daha hassas ve iyileşmesini zorlaştırır.

Ray (yazar) 24 Kasım 2011’de Seattle, WA’dan:

Ashley, bir kulağım var, hem alt hem de üst kenarda küpeler var. Nerede deldiğiniz önemli değil,'hassas ve iyileşene kadar uyuması zor.

vimala 10 Kasım 2011’de:

kulak deliğim kulak çıtçıtlarımdan dolayı büyüdü.

Kindy, deliği azaltmak için ipuçları verin.

ben.. bayan T 25 Ekim 2011’de:

ben'kulağımı sert kıkırdaktan biri üstte, diğeri yanda deldirdim. Kulağım gerçekten şişti ve ağrıyor bu normal mi sizce ne kadar daha böyle kalır? ben'Daha önce kulaklarımı deldirmiştim, çünkü loblarımı iki kez deldirmiştim ve Tragus’umu yaptırmıştım ama yapabilirim'bu acı dolu olduğunu hatırlamıyorum!

Ashley 20 Ekim 2011’de:

Her kulağımda üç lob piercingim var ve ben'başka bir tane almayı düşünüyordum. Sanırım lobda yer kalmadı, bu yüzden kulağın yanında daha yükseğe çıkmak istersem buna sarmal piercing denir mi? Ayrıca insanlar kulağının üst kısmında bir tane alırsan kazandığımı söyledi.'Bir süre o tarafta uyuyamam, ama ya kıkırdağın başlangıcında bir tane alçaltsam, yine de bununla uğraşmak zorunda kalır mıyım??

deniz 15 Ekim 2011’de:

az önce 3. piercingimi yaptırdım ve buna bayıldım!

Ray (yazar) 13 Eylül 2011’de Seattle, WA’dan:

Tricia, kulak memeni alttan sıkıştırmaya başlarsan ve yavaşça kulağına doğru yol alırsan,'Tamamen yumuşaktan daha sert ve daha az esnek hale geldiği bir nokta bulacaksınız. o'Kıkırdak ve kulağınızın çoğu bu (burun ucu da öyle). Delinmenin ne kadar acı verici olduğu, insanların acıyı nasıl algıladığına göre değişir..

Tricia 06 Eylül 2011’de:

3. çift (Lob) piercing yaptırmak istiyorum ama kulağınızın kıkırdak kısmının en ağrılı olduğu hakkında bir şeyler okumaya devam ediyorum, kıkırdak kulağınızda nerede başlıyor? çünkü o lolü delmek istemiyorum, sadece 2. piercingimin üstünde istiyorum.

Ray (yazar) 28 Ağustos 2011’de Seattle, WA’dan:

Sandy, küpeleri olan çoğu insan'Ya uygun olanları alın ya da daha büyük mücevherlere uyacak şekilde delikleri hafifçe uzatın. Yapabilirsiniz'Tamamen iyileşen delikleriniz olmadıkça tekrar delinmez ve birçok insan için uzun süreli kulak delme bunu yapmak için fazla yerleşiktir..

Ray (yazar) 22 Ağustos 2011’de Seattle, WA’dan:

Anne Manson, kulak piercinglerimin çoğu şu anda yirmi ila otuz yıllık ama zaman zaman,'mutsuz olan biri var Yanlış mı uyudum yoksa asla çözemiyorum'Bağışıklık sistemimde bir şeylerin dengesiz olduğunu ya da ne olduğunu söylemeye çalışıyor. Yaşadığın şey kulağa biraz öyle geliyor.

Kumlu 21 Ağustos 2011’de:

Kulaklarımı çok uzun bir süre deldirdim ve az önce iğneli küpeler aldım, aslında o kadar büyükler ki'Onları kulaklarıma sokma. Tekrar aynı yerden deldirebilir miyim??

Anne Manson 19 Ağustos 2011’de:

Yaklaşık 8 yıldır 18c yüzükle üst kulağımda piercing var. 3-4 ay kadar önce ağrımaya başladı – kırmızı, kızgın, biraz şişmiş ve gelip gidiyor ama değil't fullstop daha iyi oluyor!! yorum yapabilir misin lütfen.

Ray (yazar) 21 Temmuz 2011’de Seattle, WA’dan:

Marie, acı özneldir, yani herkese farklı gelir. Kimse sana bir piercingin ne kadar acıtacağını söyleyemez..

Ray (yazar) 21 Temmuz 2011’de Seattle, WA’dan:

Dasha, bir piercingin sadece bir tarafını görmek, piercingin kısmen veya tamamen iyileştiğinin ve tekrar delinmesi gerektiğinin açık bir göstergesidir..

marie 20 Temmuz 2011’de:

bu gerçekten 11 yaşımı acıtıyor mu ve gerçekten üst kulağımda nokta delinmesini istiyorum

Ray (yazar) 12 Temmuz 2011’de Seattle, WA’dan:

Jackie, birden fazla piercing kulağa travmatik gelebilir, ayrıca ikisini birden aynı anda yaptırırsan, kulakların aşırı derecede ağrır ve yatacak ya da telefonda konuşacak hiçbir yerin kalmaz.'t Ağrılı ve temastan kaynaklanan enfeksiyona daha duyarlı. bilmiyorum'tavsiye etme.

Ray (yazar) 12 Temmuz 2011’de Seattle, WA’dan:

Dell, benim de oldukça kalın tragus kıkırdağım var ve onları iğneyle deldirdim. Maliyetlere gelince,'Delicilerle konuşup ne ücret aldıklarını görmem gerekecek..

daşa 09 Temmuz 2011’de:

Nisan ayında iki tragusumu da aldım' deldi ve onlara dini olarak baktım çünkü o zaman enfekte olmak istemedim. Haziran sonunda Avrupa’ya tatile gittim, o yüzden'rejimime devam edemiyorum ama birkaç ay olduğu için sorun olmayacağını düşündüm. Ne yazık ki enfekte oldular, biri diğerinden daha kötü. Kötüleşmeden önce diğerini tomurcukta ısırdım ve'şimdi iyi. Ama diğerini çıkarmak zorunda kaldım. Bilişim Teknoloji'Bir buçuk haftadır dışarıda ve iyileşmiş gibi görünüyor.'sadece biraz yaralı. Yara iziyle ilgilenmeli miyim yoksa küpemi tekrar takabilir miyim? ben'ben de endişeliyim'tekrar deldirmek zorunda kalacak. Deliği arkadan görebiliyorum ama önden göremiyorum. tavsiyeniz çok takdir edilecektir!

Jackie 03 Temmuz 2011’de:

Kulağa aynı anda üç piercing yaptırmayı önerir misiniz?!?

Dell 27 Haziran 2011’de:

Tragusumu deldirmek istiyorum. bilmiyorum'Piercing konusunda pek şansım yok çünkü kalın kulaklarım var. Acıyı, onları yeniden yaptırmak için ödemek zorunda kalmak kadar umursamıyorum. Mama rağmen'sadece silahla delindi. İğne ile daha mı başarılı olur? O yoldan gitmek daha mı pahalı?

Ray (yazar) 03 Mayıs 2011’de Seattle, WA’dan:

Kari, ben'Bu kötü piercing deneyimini duyduğuma üzüldüm. Morarma, travma bölgesinden hareket edecek ve kulak çevresindeki kaslar boyunca aşağı doğru gidecektir. Ekstra C vitamini ve çinko içeren bir multivitamin almak iyileşmeye yardımcı olabilir. Açıkçası, herhangi bir enfeksiyon belirtisi veya skar dokusu oluşumuna dikkat edin..

Kari 03 Mayıs 2011’de:

Merhaba,

Kızım pazar günü kalesini deldirdi. Delici, mücevherleri beslemeden önce iğneyi çıkardı, ardından mücevheri delikten geçirmeye çalıştı. Sonunda kaleyi tekrar deldi, iğne alttaki orijinal delikten geçti ve üstte yeni bir delik açtı. Bu sefer iğneyi çıkarırken mücevherleri de besledi. Benim endişem, kulağının arkasının tamamen siyah ve mavi olması, tahminimce buna ilk kez mücevherleri zorlamaya çalışması neden oldu. Bu nedenle iyileşme sürecinde dikkat etmemiz gereken bir şey var mı? Teşekkürler!!

Ray (yazar) 13 Nisan 2011’de Seattle, WA’dan:

becca, aynı anda birden fazla piercing yaptırmak kulak için gerçekten stresli olabilir. Bir seferde iki tane yapmanın bile, iyileşme sırasında işleri tek bir delmeden çok daha hassas ve rahatsız edici hale getirdiğini gördüm..

Ray (yazar) 13 Nisan 2011’de Seattle, WA’dan:

Kay, çoğu "dokuma" çubuklar standart 18g kulak delmeden daha kalındır, ancak delicinizle konuşmalı ve hangi takı seçeneklerinin mevcut olduğunu görmelisiniz. Kıkırdak gerilmez, yani'd daha büyük delikler açılmalıdır.

Ray (yazar) 11 Nisan 2011’de Seattle, WA’dan:

Meghan, ya kulağının daha fazla temizlenmesi gerekiyor ki lenf ve diğer sıvılar'Arkalığın yapışmasına neden olmaz veya çok sıkı bir küpe takarsınız.

becca 10 Nisan 2011’de:

tamam yani sadece lob ve 1 kıkırdakta üçüncü sıra 3 peircing yaptırmayı planlıyordum, iyileşmesi için zaman vermek için hepsini aynı anda mı yoksa farklı zamanlarda mı yapmayı önerirsin?

Kay 10 Nisan 2011’de:

Hey, 2 kulak kıkırdağı piercingim var ve bir tane daha yaptırmayı planlıyorum. Bir dokuma çubuğu takmak istiyorum, ancak mevcut piercinglerimi uzatacaklar mı yoksa çubuklar standart küpe boyutunda mı??

Meghan 07 Nisan 2011’de:

Geçenlerde kıkırdağımı deldim ve kelebeğin ucu buna sıkıştı. Ben ne yaparım>

Ray (yazar) 05 Nisan 2011’de Seattle, WA’dan:

Dani, normal kulak delme, alabileceğin en küçük şey. Küpeler teller gibi boyutlandırılmıştır: sayı ne kadar küçükse delik o kadar büyük olur.

Dani 05 Nisan 2011’de:

Merhaba, düzenli kulaklarım var ve en küçük ölçülere geçmek istiyorum. Bunu kendim yapabilir miyim yoksa birine gidip profesyonelce yaptırmalı mıyım? bilmiyorum'hakkında pek bir şey bilmiyorum. Ayrıca, alabileceğiniz en küçük ölçü nedir??

Ray (yazar) 27 Mart 2011’de Seattle, WA’dan:

Sierra, ben'onu buldum'En iyisi yeni kulak piercingleri için basit bir halka almak ve piercing iyileştikten sonra seçtiğiniz süslü mücevherlere geçmek.

sierra 25 Mart 2011’de:

Merhaba 🙂 Yuvarlak bir halter/at nalı ile sağ kulağımı kıkırdağa deldirecektim. Çivili çubuklu sol kulak kıkırdağım. Merak ettiğim şey, onları aynı ölçü boyutunda alırsam solumda dairesel bir halter/at nalı ve sağımda çivili bir çubuk takabilir miyim? Temelde onların etrafında. Ayrıca her ikisine de spiral çubuk koyabilir miyim? Yani ölçü boyutu aynıysa, deldikten sonra spiral bir çubuk, çivili bir çubuk, dairesel bir halter veya üzerinde bir şey asılı olan bir çubuk taksam da fark eder mi??

-sierra

Ray (yazar) 24 Mart 2011’de Seattle, WA’dan:

Danielle, o piercingleri kendin yapmanı kesinlikle önermiyorum. Bunu profesyonelce (ve güvenli bir şekilde) yapmak için ödemek için para biriktirmenin bir yolunu bulmanızı öneririm..

Danielle 23 Mart 2011’de:

Kendi kulaklarımı deliyorum ve birinde altı, diğerinde üç var. Tragus, daith veya deniz kabuğu piercingi yaptırmak istiyorum ama'Bunu karşılayamıyorum ve ailem bunun için ödeme yapmayı reddediyor. Yani kendim delmeli miyim yoksa hayır?

Ray (yazar) 08 Mart 2011’de Seattle, WA’dan:

Nat, seçim tamamen sana kalmış.

doğal 08 Mart 2011’de:

Kulaklarımı kıkırdaklara çivi ile deldirmeyi planlıyorum. ben'yan yattığım için kulağımı tek tek yapıyorum. 3 piercing yaptırmak istiyorum?

Ray (yazar) 04 Mart 2011’de Seattle, WA’dan:

Emma, ​​bu'Bu, kulaklarınızın boyutuna, piercinglerin yerleşimine, ne taktığınıza ve Apple kulaklıkların size ne kadar iyi uyduğuna bağlı olacaktır. Piercingler işleri imkansız hale getirebilir.

Emma 03 Mart 2011’de:

Annem ya deniz kabuğumu deldirebileceğimi ya da kıkırdağımda bir çubuk alabileceğimi söylüyor. Deniz kabuğunu deldirmek istiyorum ama iPod kulaklıkları (iPod ile birlikte gelen standart beyaz olanlar) bunu rahatsız eder mi? Sadece loblarımı deldirdim ve yapmadılar.'Nadiren temizlememe rağmen enfekte olmadım. Peki, kulaklıklar piercingi etkiler mi??

Ray (yazar) 26 Şubat 2011’de Seattle, WA’dan:

Megan, tragus piercingi olan biri olarak konuşursam,'Bir kulağa çift işlem yaptırmanızı tavsiye etmem. Bilişim Teknoloji'sadece çok kalabalık.

megan 26 Şubat 2011’de:

Selam. 🙂

Sadece piercing’lere aynı yolculukta aynı kulağa çift tragus piercingi yaptırabilir misin, yoksa farklı bir zamanda bir parça ve sonra diğerini mi deldirmen gerektiğini sormak için yazdım.?

Yardım ettiğin için teşekkür ederim!

Ray (yazar) 24 Şubat 2011’de Seattle, WA’dan:

Rebecca, tek bir mücevherle birleştirilen birden fazla piercingi iyileştirmek piercing için gerçekten zor olabilir. Sen'yapmazsan daha iyi bir başarı şansın olur'her şey iyileşene kadar birleştirilen takıları yapmayın.

Ray (yazar) 22 Şubat 2011’de Seattle, WA’dan:

Bayan Mathews, ikisi de iyi. Bilişim Teknoloji'gerçekten estetik ve fiyat kararı.

Rebeka 21 Şubat 2011’de:

Relache,

17 yaşındayım ve gerçekten kulak kepçesinin biraz üzerinde bir dokuma piercingi yaptırmak istiyorum.'deniyor ama ben kulağımı dokuma için iki kez deldirmek istiyorum, bir kaç kez değil. Bu mümkün mü yoksa iki ayrı kıkırdak piercingi mi yaptırmalıyım??

ms matematik 18 Şubat 2011’de:

6 yaşındaki kızım kulaklarını deldirmek istiyor. benimkini hiç deldirmedim o yüzden yapabilirim'çok fazla içgörü sunmaz. Bir çocuk için hangisinin daha iyi olduğunu önerebilir misiniz?'ilk delme – paslanmaz çelik direkler veya altın direkler?

Ray (yazar) 11 Şubat 2011’de Seattle, WA’dan:

Lisa, kimse sana bir şeyin seni ne kadar inciteceğini söyleyemez, çünkü herkes acıyı öznel olarak hisseder..

lisa 11 Şubat 2011’de:

oldukça küçük bir kulağım var. antitragus’u veya kulağımın yanındaki kaleyi veya deniz kabuğunu daha çok istedim.

arkadaşım antitragus aldı ve olduğunu söyledi "mutlak cehennem"… ağrı toleransım orta düzeyde…

hangisi en az acıtır?

Ray (yazar) 07 Şubat 2011’de Seattle, WA’dan:

Thea, sanırım orada'muhtemelen her iki yöntemle de bir şeylerin yanlış gitme veya korkak iyileşme şansı kadardır..

Thea 06 Şubat 2011’de:

Selam ben'13 yaşındayım ve şu anda her lobda 3 tane olmak üzere 6 kulak piercingi var. Endüstriyel almayı düşünüyordum, ancak iki halka ile deldirmek ve tamamen iyileştikten sonra periyodik olarak çubukla değiştirmek istiyorum. Bu, bunu yapmanın uygun bir yolu mu, yoksa sadece çubukla halletmek daha mı güvenli??

Ray (yazar) 02 Şubat 2011’de Seattle, WA’dan:

David, tabii ki bir başlangıç ​​çemberi alabilirsin. o'zaten kulağın için çok daha iyi. giymek'Kazanan piercing dükkanını terk etmekten korkma'sana bir halka/yüzük verme.

David 02 Şubat 2011’de:

Basit bir lob piercingi yaptırmak istiyorum ama'hakkında pek bir şey bilmiyorum. ihtiyacım olduğunu duydum "marş saplaması" başlamak için, ama ben't çıtçıt gibi. Gerçek bir halka küpe istiyorum. almamın bir yolu var mı "başlangıç ​​yüzüğü" sap yerine? teşekkürler!

Ray (yazar) 02 Şubat 2011’de Seattle, WA’dan:

Miranda, piercingin'Kısa bir süre için bile çıkarmanın, takıları geri alamamanıza ve böylece piercingi kaybetmenize neden olacak kadar kapanmasına neden olabileceğinden iyileşti. Ve kavisli halterler üzerine vidalanan top çıkartılarak çıkartılır. Takmak için seçseydin, takıların nasıl çalıştığını nasıl bilmezsin??

Miranda 01 Şubat 2011’de:

Merhaba, çok uzun zaman önce tragus piercingi yaptırdım ve nasıl çıkaracağımı merak ediyordum? Sadece bir saat kadar çıkarmak istiyorum. Belki daha da az. ben'kavisli halter aldım. Sadece büküyor muyum yoksa başka bir şey mi??

Ray (yazar) 30 Ocak 2011’de Seattle, WA’dan:

Hayley, delici ile hassasiyetini tartış, hangi seçenekleri sunduklarını gör ve bütçene de uygun olanı seç.

Hayley 30 Ocak 2011’de:

Hey, kulağımı deldirmek üzereyim (sadece genel kulak memesi piercingi)

Bana en iyi kulak damızlık türünü söyler misiniz??

Oldukça hassas bir cildim var vb.

teşekkürler!

Ray (yazar) 28 Ocak 2011’de Seattle, WA’dan:

Alexander, burası yeniden okunacak bölüm, https://tatring.com/piercing-types/every-ear-pierc…

İskender 27 Ocak 2011’de:

Merhaba Relache,

Loblarımda 12 Gauge piercing var. Bu deliği daha da küçültebilir miyim diye merak ediyordum. 'normal' kulak deliği boyutu? yani 16 veya 18 kalibre? Sanırım deliğe normal görünümlü takılar koyarsam kulağım buna sığmaya başlar.?

Ray (yazar) 22 Ocak 2011’de Seattle, WA’dan:

Kieron, iyileşme koşullarını iyileştirmenin en iyi yolu sağlıklı olmaktır. İyi yemek yemek, düzgün uyumak vb. vücudun en iyi şekilde çalışmasını sağlayan ve en hızlı iyileşmeyi sağlayan şeydir. Delmeden birkaç gün önce kanı incelten iki şey alkol ve aspirindir..

kieron 22 Ocak 2011’de:

ben'17 yaşındayım ve (kulağımın en yüksek noktasında) bir Helix piercing yaptırmayı düşünüyorum ve iyileşmeyi hızlandırmanın herhangi bir yolunun olup olmadığını merak ediyordum. Bu benim ilk piercingim olacaktı ve o'son 2 yıldır yapmak istediğim ama yapmaktan korktuğum bir şey. Bu da beni bir sonraki soruma getiriyor. Bilişim Teknoloji'biraz ama piercingle alakalı değil.

Kanınızı nasıl kalınlaştıracağınızı biliyor musunuz? ben'Biraz kanla iyiyim ama çok şey gördüğümde kendimden geçiyorum ve bu, kulağımı deldirdiğimde olması gereken en son şey. teşekkürler

Ray (yazar) 18 Ocak 2011’de Seattle, WA’dan:

Samantha V, ağrı özneldir, yani herkes kendi toleranslarına göre biraz farklı hisseder. Ve ben'deniz kabuğumu hiç deldirmedim o yüzden'çıkaracak kişisel deneyimim bile yok.

Samantha V. 17 Ocak 2011’de:

Merhaba, benim adım Samantha. 15 yaşındayım ve deniz kabuğumu çok fena deldirmek istiyorum. Kulak memelerimde zaten birinci ve ikinci delikler var ve ayrıca tragusum da deldi. Ben de deniz kabuğunu deldirmenin ne kadar kötü olduğunu merak ediyordum. ben'genellikle ağrıyla aram iyidir. Ve iyileşme süreci genellikle ne kadar sürer? teşekkürler.

Ray (yazar) 16 Ocak 2011’de Seattle, WA’dan:

AmberD, kıkırdak piercingleri çok daha ağrılı olabilir ve yumuşak doku kulak piercinglerinden çok daha yavaş iyileşir.

Ray (yazar) 16 Ocak 2011’de Seattle, WA’dan:

Lindsey, ben'hiç delici bir halter görmemiştim'14g’den daha incedir, çünkü muhtemelen daha ince tel'bu tür mücevherleri yapacak kadar güçlü.

Ray (yazar) 16 Ocak 2011’de Seattle, WA’dan:

Emily, yapabilirim'Belirli bir kişinin ne kadar süreceğini tahmin etme'Kulaklarının iyileşmesi gerekebilir, ancak bana yazan ve kulak deldiren insanların her yerde daha fazla sorunu var. Sen'Tepki gösterdiğiniz o özel bakım sonrası losyonda ne olduğunu veya diğer ürünlerin size de sorun çıkarabileceğini anlamak isteyeceksiniz..

AmberD 16 Ocak 2011’de:

Kalemi deldirdim ve yaklaşık 8 hafta önce yaptırdım.

Hala çok acı çekiyor olması normal mi? Bilişim Teknoloji'dokunmaya karşı gerçekten hassas ve hala şiş

Lindsey 12 Ocak 2011’de:

Endüstriyel bir bar için delik ne kadar büyük? Kıkırdak ve loblarımı yaptırdım. delik bunlarla aynı boyutta mı olacak? Yukarıya bakıyordum ve birinin 14g olduğunu ve eğer haklıysam bu göbek deliğimin boyutu 12g olabilir. Kulağımda o kadar büyük bir delik istemiyorum. Çünkü endüstriyel barı kullanmak istemiyorsam, kulağımın diğer kısımları gibi sadece çıtçıt kullanmak istiyorum..

Emily 11 Ocak 2011’de:

Merhaba rahatla. ben'kulak mememi çift deldireceğim. İngiltere’de yaşıyorum ve don't İğneyle yapan hiçbir yer yok. Silahla yaptırırsam iyileşmesi daha uzun sürer mi? Küpeleri ne kadar süre içeride tutacağım? 6 hafta diyorlar ama 7 hafta sonra diğer küpelerimi çıkardım ve kapattılar ve tekrar deldirmek zorunda kaldım. Ayrıca onları neyle temizleyeceğim? NS "bakım losyonu sonrası" Alırsın kulaklarımı şişirirsin. Teşekkürler xxxxx web sitenizi seviyorum 🙂

Ray (yazar) 29 Aralık 2010’da Seattle, WA’dan:

Jakob, kulak delme yerleri ve anlamları, modern vücut delme hareketi sayesinde artık bir şehir efsanesi. ne istersen delin.

Yakup 29 Aralık 2010’da:

kulak piercingi yaptırmayı düşünüyorum ama gönderdiği mesaj nedeniyle bir erkeğin belli bir kulağı delmesi gerektiği söylendi. Bu doğru mu ve eğer öyleyse hangi kulak?

Ray (yazar) 12 Aralık 2010’da Seattle, WA’dan:

Shannon, tuzlu su "sterilize etmek" Anti-mikrobiyal veya anti-bakteriyel özelliklere sahip olmadığı için piercingler. Bilişim Teknoloji'sadece hafif bir durulama. Bir enfeksiyonunuz varsa, mikropları öldürecek bir şey uygulamanız gerekir. Her gün küçük bir damla anti-biyotik merhem öneriyorum..

Ray (yazar) 11 Aralık 2010’da Seattle, WA’dan:

Evangel, yıllar içinde çok fazla kulak deldirme işlemi yaptırmış biri olarak konuşurken, yenilerini almadan önce bir dizi yeni piercingin tamamen iyileşmesine izin verdiğimde çok daha iyi iyileştiğimi fark ettim..