Orta uzunlukta saçlar için sevimli bir saç stiline sahip olmak harika. Katlanacak kadar uzun, ancak dışarıda bir gece için saç rutininizi planlamak için çok fazla zamana ihtiyacınız olmayacak kadar kısa.

Herkesin denemesi ve test etmesi için bazı klasik, modern, korkak, eğlenceli ve seksi görünümlerden oluşan bir derlememiz var. Öyleyse devam edin ve bu süper sevimli ve eğlenceli saç stillerinden en sevdiğinizi seçin. Orta uzunlukta saçlar için en şirin saç stillerinden bazıları örgüler, bukleler, dalgalar, kıvrımlar, tüylü kesimler ve daha fazlasını içerir.!

Bir sonraki saç randevunuzdan önce, orta boy saçlar için bu sevimli saç modellerinin fotoğraflarına göz atın.!

Orta Boy Saçlarda Sevimli Kaliforniya Dalgaları

Orta Boy Saçlarda Sevimli Kaliforniya DalgalarıStile göre @kolorbykelly

Doğal, koyu renkleriyle kontrast oluşturan sarı balyaj, bu sevimli orta uzunlukta saç kesiminde gerçekten dalgaları ortaya çıkarıyor..

Orta Boy Saçlarda Eğlenceli ve Giden Macenta Kırmızı

Orta Boy Saçlarda Eğlenceli ve Giden Macenta KırmızıInstagram @hairbymaddycalc

Orta uzunlukta saçta macenta kırmızısı mı? Evet lütfen! Roseville, MI’dan stil yaratıcısı Madison Calcaterra, “Bu renkler, aralarında bazı açık mor şeritler bulunan açık ve koyu pembenin eğlenceli ve ince tonlarıdır” diyor..

Saçınızı parlak ve uzun ömürlü tutmak için Calcaterra, “renk koruyucu bir şampuan alın ve alkol bazlı ürünlerden uzak durun! Bu kesinlikle parlak ve renkli, bu yüzden onunla eğlenmeniz ve farklı stiller denemeniz gerekiyor.”

Bu renkle birlikte gelen iyi bir bakım var, ancak sevimli saçlara sahip olmak buna değer! Bu pembe saçı herkes sallayabilir.

Orta Uzunlukta Zahmetsiz Pembe Petal Yarım Kabarık

Orta Uzunlukta Zahmetsiz Pembe Petal Yarım KabarıkInstagram @associateshairstudio

Bu pembe renk, zahmetsiz bir yarı kabarıklıkta. Batı Avustralya, Albany’den kıdemli kuaför Hayley Carter tarafından yaratıldı..

Carter, “Biraz daha altın pembesi ve parlak görünmesinin farklı bir etkisini vermek için uçlarda Joico Gold Dust Pırıltılı Sprey kullanın,” diyor Carter..

Bunun gibi orta saçlı kızlar için saç modelleri yapmak ve bakımı oldukça kolaydır. Saçınızı düzleştirici ile kıvırın ve Fudge Skyscraper orta tutuşlu saç spreyi ile bir arada tutun. Sonra üstüne bir çekilerek at kuyruğu ekleyin.

“Bu renk güzel bir şekilde pembenin daha yumuşak tonlarına dönüşüyor. Rengin taze görünmesini sağlamak için, solduğunda “pembe” gölgede Joico Color Butter kullanın. Ayrıca, rengin korunmasına yardımcı olması için Joico Color Therapy şampuan ve saç kremini deneyin” diye ekliyor..

Bükümlü Saç Modeli ile Şirin Yarım Yukarı

Bükümlü Saç Modeli ile Şirin Yarım YukarıInstagram @taelinbehindtheveil

Lake Havasu City, AZ’den stilist Taelin Delyria, “Bu görünüm, bir bükülme ile yarı yarıya,” diyor. “Bu şirin orta kesim basit ama resmi. Yarı yukarı yarı aşağı dans ederken hareketlilik sağlar, ancak yine de tören için yeterince güzel ve resmidir” diye ekliyor..

Delyria, saçınızı şekillendirmek için “Orta boy saçlar için şirin saç modelleri için mini saç bantları, tokalar ve saç spreyi gerekir! Bu üç öğe, tarzınızı başladığınız şekilde korumanıza yardımcı olacak.”

Orta Boy Saçlı Kızlar İçin Gümüş Rengi Eriyik

Orta Boy Saçlı Kızlar İçin Gümüş Rengi EriyikInstagram @hairpaintedwithlove

San Francisco, CA’dan yaratıcı renk ve sarışın uzmanı Rachel Stefanik tarafından oluşturulan bu gümüş rengi eriyikte bir ton derinlik ve yüksek kontrast var. “Bir stilist olarak gri, elde edilmesi en zor renklerden biridir ve bir müşteri olarak bakımı en zor renklerden biridir” diyor..

Saçlarınızın beyazlamasına ilgi duyuyorsanız, salonda sayısız saat geçirmeye ve çok para harcamaya hazır olun. “Bu fotoğraftaki rengi elde etmek sekiz saat sürdü. Ancak, bazen gri bir günde bile mümkün değildir. Saçınız, tüm pigmentlerin olmadığı noktaya kadar ağartılmalıdır” diye ekliyor..

Stefanik, “Bu gümüş rengi yoğun ağartma gerektirdiğinden evde uygun bakım gereklidir” diyor. Pulp Riot’tan Barcelona gibi mor şampuan kullanın. Ayrıca, Celeb Luxury Silver Colorditioner ve Olaplex #3 tedavisini deneyin.

Saçınızı soğuk suyla ve mümkün olduğunca az (haftada bir ila iki kez) yıkamalısınız. Gri, sadece birkaç yıkama sürdüğü için pastellere çok benzer. Gri çok fazla bakım gerektirir ve tüm kadınlar için değil, ama vay be, çok güzel!

Orta Boy Saçlarda Bardot’tan Esinlenen Katmanlar

Orta Boy Saçlarda Bardot'tan Esinlenen KatmanlarInstagram @glamourembalmer

Bu, yüzün çevresinde çok fazla katman bulunan Bardot’tan ilham alan katmanlı bir saç kesimidir. Kuzey Hollywood, CA’dan kıdemli stilist Sandra tarafından yaratıldı. Kesik, sevişmek ve uzun katmanlar arasında.

“Bu kesim, dalgalı saçlarda havayla kurutulabilir, üflenebilir (gösterildiği gibi), kumsal havası için bir değnek ile kıvrılabilir veya daha retro bir his için çok hacimli bir şekilde şekillendirilebilir. Çok yönlü, sevimli orta uzunlukta saç modellerinden biri” diyor..

Dalgalı saçlarda, doğal bir his için havluyla nemi alınmış saça Davines Oil Non Oil veya bir bukle kremi uygulayın. Ardından, neredeyse kuruduğunda, kumsal, canlı bir tarz için Davines Deniz Tuzu Spreyi hafifçe püskürtün.

Yüzdeki uzunluk yanılsamasını vermek için saçak daha uzun olabilir ve yandan süpürülebilir. Zaman içinde az bakım gerektiren saç şekillendirme sağlamak için kaliteli ürünler kullanın.

Orta Boy Saçlarda Zarif Şelale Örgü

Orta Boy Saçlarda Zarif Şelale ÖrgüInstagram @bestofmarques

Bu orta boy saç modeli ve balyaj rengi çok yumuşak ama zarif ve her durum için mükemmel. Plaj dalgası bukleleri onu daha da yumuşak hale getirir ve rengin boyutunu ortaya çıkarır. Şelale örgüsü tüm stili giydiriyor.

Şelale örgüsünün sorunsuz bir şekilde bağlanmasını sevmiyor musunuz? Baldwin Park, CA’dan kuaför Susana Marques tarafından yaratıldı ve şekillendirildi..

“Bu, çok az bakım gerektiren bir renk ve kesimdir ve yalnızca bir toner ve belki de her beş ila altı haftada bir düzeltme gerektirir” diyor. “Ancak bu, saçınızı ne sıklıkta şampuanladığınıza ve kullanılan şampuanın türüne bağlıdır. Boyalı saçlar için her zaman sülfatsız şampuan kullanın.

Saç modeline gelince, orta saç çok daha kolay yönetilebilir. Marques, “Bu şelale örgülü saç modeli ile saçlarınızı açık bırakabilirsiniz, ancak yine de bu özel etkinlik için kusursuz görünebilirsiniz” diyor..

Orta Boy Saçlar İçin Rosey Uzun Bob

Orta Boy Saçlar İçin Güllü Uzun BobInstagram @caitlinlouisehair

Orta saçlar için mükemmel gül pembesi rengiyle bu eğlenceli uzun bob, Denten, Teksas’tan kuaför Caitlin Louise tarafından yaratıldı..

Bunun gibi kadınlar için şirin orta boy saç stilleri söz konusu olduğunda, Caitlin size “saçınızı ne sıklıkla şekillendirdiğinizi düşünün. Bunun gibi dokulu bir stil, dağınık geri alınmış dalgalarla en iyi şekilde görünür.”

Bukle maşası Dry Bar Three Day Bender’ı deneyin. Kullanımı kolaydır ve mükemmel plaj dalgalarını yaratır. Doku eklemek için AG Dry Wax veya Redken Wax Blast gibi kuru bir ağda kullanın.

Orta Boy Saçlarda Dalgalı Yandan Süpüren Örgü

Orta Boy Saçlarda Dalgalı Yandan Süpüren ÖrgüInstagram @coco.theblowoutbar

Orta uzunlukta saçlarda dalgalar bulunan bu yandan süpürülmüş örgü, Grandview, Ohio’dan kuaför Coco Euchler tarafından oluşturuldu.” O özgür ruh havasını yakalamak istiyorsanız, kıvırcık veya dalgalı saçlarınıza bir örgü eklemek kesinlikle bunu başaracaktır” diyor..

Herhangi bir saç stilini bir örgü ile sallayabilirsiniz. Cornrow’lar, balık kuyrukları, Fransız örgüler… hepsi saç stilinize bir çeşit parıltı verir. Canınız dalga ya da bukle yapmak istemiyor olsa bile, bir örgü eklemek ve saçınızı topuz yapmak süper şık olabilir.!

Euchler, bu örgüyü uygulamaya gelince, “hayal kırıklığına uğramayın. Örgü yapmak zor olabilir, ancak devam edin ve onu aşağı indireceksiniz. Herhangi bir saç dokusu bu örgü stiline sahip olabilir ve olasılıklar sonsuzdur!”

Tutuş eklemek ve örgünün yerinde kalmasına yardımcı olmak için bir macun veya krem ​​kullanın. Kevin Murphy’nin Easy.Rider ürününü deneyin çünkü esnektir, kalıntı bırakmaz ve kabarmayı kontrol eder. Bu üründe biraz uzun bir yol kat ettiğini unutmayın.!

Dalgalar için Kevin Murphy’nin Doo.Over’ını kullanın. Dalgalanmadan veya kıvrılmadan önce saça püskürttüğünüz kuru bir saç spreyidir. Kıvrımı biraz daha uzun süre kalması için güçlendirir ve kuru bir toz sprey olduğu için saç ve saç derisindeki fazla yağı giderir..

Orta Boy Saçlarda Gevşek Bukleler ile Yarım Kabarık

Orta Boy Saçlarda Gevşek Bukleler ile Yarım KabarıkInstagram @sandaontheway

S’nin ortak sahibi&A On the Way, Charleston, SC’den Shayla Eaddy, orta uzunlukta saçlarda gevşek bukleler ile bu yarım kabarıklığı yarattı. Bu basit ve sevimli!

“Önce rahatlığı düşünün” diyor. “Yüzünüzün etrafında terleme eğilimindeyseniz veya yüzünüzün etrafındaki saçlardan rahatsız oluyorsanız, o zaman öndeki saçı yarım top şeklinde geri çekmek en iyisidir.”

Ek olarak, saçınız kalın veya inceyse, yarım bir kabarık her zaman iyi görünmenin kolay bir yoludur ve her durum için giyilebilir.!

Yandan Süpüren Ön Hollanda Örgülü Orta Saç Modeli

Yandan Süpüren Ön Hollanda Örgülü Orta Saç ModeliInstagram @hairandmakingbyanessa

Griffin, GA’dan stilist Anessa Espana-Reid, “Yumuşak tousles ve buklelere sahip yandan süpürülmüş ön Hollanda Örgüsü, saçın tamamen yüzünün dışına çıkmasını sağlıyor” diyor. “Hepsi bir örgü ile ilgi katarken ve çok sert veya sıkıca geri çekilmiş görünmüyor. Orta ve uzun boylar için şık veya gündelik olabilir” diye ekliyor..

Daha kalın kaba saçlar için düzleştirici ürünler kullanın. Saçlarınız ince veya ince ise kök açıcı ve hacim kazandırıcı ürünler şarttır. Saçları kıvırırken ısıyla şekillendirmeye karşı koruma sağlamak için termal koruyucu kullanmak da önemlidir. Vaktiniz varsa önce saçı baştan kurun çünkü hem saçı büker hem de örgüye yardımcı olur. Aceleniz varsa, her zaman önce örgüyü yapabilir, ardından kalan saçları kıvırabilirsiniz..

Örgü için Anessa şöyle açıklıyor: “Derin bir yan kısım alın ve örgüye saç çizgisinden başlayın ve kulağın bir ila iki inç arkasına kadar devam edin. Bobby pimleri ile sabitleyin. Buklelere rötuş yapın ve istediğiniz gibi düzeltin veya dağıtın. Bu omuz boyundaki feminen tarz, tüm kadınlar ve kızlar için iyidir.”

Küllü Ombre Orta Boy Saç Modeli

Küllü Ombre Orta Boy Saç ModeliInstagram @grahamnation

Bu orta uzunlukta saç, gerçekten küllü uçlara dönüşen koyu bir köke sahiptir. Los Angeles, CA’dan kuaför Graham Nation tarafından yaratıldı. “Kesim, çok sayıda doku ve hareketin kesildiği güzel bir orta uzunlukta kesim,” diye ekliyor..

Ürün söz konusu olduğunda Graham, “Phyto Volume Spray ve Unite’s Texturiza spreyini denemelisiniz! Hacim spreyi, fön kurumadan önce köklere girer. Texturiza stili tamamlayacak ve saçın sevimli, bitmiş görünmesine rağmen fazla cilalı olmamasına yardımcı olacak.”

Bunun gibi kadınlar için orta boy saç kesimleri hemen hemen her yüz şekline giyilebilir çünkü bu kesim detaylıdır. Doğru stilisti seçmek, tam saçınız ve stiliniz konusunda size yardımcı olacak anahtardır. Renk eğlencelidir ve birçok farklı orta uzunlukta bayan tarafından giyilebilir..

Orta Saçlı Kızlar İçin Dışarı Çekilmiş Balık Kuyruğu Örgüleri

Orta Saçlı Kızlar İçin Dışarı Çekilmiş Balık Kuyruğu ÖrgüleriInstagram @nerdybirdhair

Bu sevimli saç modeli, San Diego, CA’dan stilist Jen McFall tarafından oluşturuldu. “Bu, hemen hemen tüm kadınlar için basit ve kolay bir balık kuyruğu saç modeli. İki balık kuyruğu örgüsü, daha dolgun, daha canlı bir stil için resimde gösterildiği gibi şık ve sıkı bir şekilde takılabilir veya çekilebilir ”diyor..

Bu örgüleri yeniden oluşturmak için ihtiyacınız olan tek şey birkaç lastik ve biraz kuru şampuan! Jen, “Bu canlı örgüler için saç spreyi yerine kuru bir şampuan kullanın. Kuru şampuan saça biraz tutuş sağlar, ancak çok yapışkan veya sıkı bırakmaz.”

Bu saç modeli orta ila uzun uzunluklar ve orta ila kalın saçlar için mükemmeldir. Bunu yeniden yaratmak için örgüye aşina olmalısınız. Balık kuyruğu örgülerinin yapılması kolaydır, ancak oluşturulması standart üç telli bir örgüden çok daha uzun sürer.

Düz Orta Saçlar İçin Trendy Açılı Bob

Düz Orta Saçlar İçin Trendy Açılı BobInstagram @the_little_brick_wall

Klasik açılı bob kesiminin bu modaya uygun yorumu, Providence, RI’dan kuaför Ambur Elizabeth tarafından yaratıldı. Ambur, “Asimetri, ona klasik bir bobdan elde edemeyeceğiniz kadar küçük bir avantaj sağlıyor” diyor..

Bu kesimle ilgili en güzel şey çok yönlülük. Gösterildiği gibi şık ve düz ya da daha canlı bir görünüm için kıvrılmış ve kıvrımlı olarak takabilirsiniz. Herhangi bir sıcak alet stili için iyi bir ısı koruyucu kullanın ve bu canlı, karışık görünüm için doku spreyi bir zorunluluktur..

Daha şık ve düz bir stil tercih ederseniz, Ambur, Davines Oi Oil gibi bir ürünün kök ve uçlardaki küçük uçuşmaları yumuşatmak için harika olduğunu önerir..

“Annenin bob’u değil” diyor. “Bu, kısa ila orta uzunlukta saç giymenin modaya uygun ve modern bir yoludur. Düz, ince saçlar bu kesim için ideal tip olacaktır, ancak biraz ekstra şekillendirme ile daha dalgalı dokularda kolayca elde edilebilir.”

Yarım Yukarı Hollanda Örgü Orta Saç Modeli

Yarım Yukarı Hollanda Örgü Orta Saç ModeliInstagram @sinthiamua

Bu orta uzunlukta kesim, Londra, İngiltere’den kuaför Sintia Balode tarafından yaratıldı ve şekillendirildi. “Dağınık bir topuz ve kumsal dalgalar halinde bir Hollanda örgüsüne sahip, günlük modaya uygun bir yarım stil. Bunun gibi orta uzunlukta saçlar için sevimli saç modelleri çok yönlü” diyor..

Kızlar için orta uzunlukta saç modelleri çoğu saç tipinde ve yüz şeklinde harika görünür. İnce saçlar için, çok yönlü dalgalar çok ihtiyaç duyulan bir miktar hacim katacak ve yüzün etrafındaki gevşek dalgalar yüze hoş bir yumuşaklık katacaktır..

Balode, bunun gibi sevimli omuz uzunlukta saç modelleri için “eklenen doku için bir doku/tuz spreyi ve tüm gün dayanması için bir ayar spreyi kullanın!” diyor.

Orta Boy Saçlar İçin Zahmetsiz Yay Düğümü

Orta Boy Saçlar İçin Zahmetsiz Yay DüğümüInstagram @jessamy_circlesofhair

Orta uzunlukta saçlar için bu zahmetsiz yaylı düğüm, Avustralya, Perth’den saç sanatçısı Jessamy Keith tarafından yaratıldı. Saçları yüzünüzden uzak tutmanın sade bir yolu.

Bu tarz çok yönlüdür, örgüler veya aksesuarlarla kişiselleştirilebilir. Daha fazla bir akşam havası için arkaya birkaç düğüm daha ekleyebilirsiniz..

Keith, saçınızı çok fazla ürünle aşırı yüklememenizi önerir. “Üflemeden ve sıcak aletler kullanmadan önce bir ısı koruyucu kullanın. Düğümü atmadan önce Oribe gibi kuru bir tekstüre edici kullanın. Oribe’den Working Spray gibi dövülebilir bir saç spreyi ile her şeyi yapın” diyor..

Kare bir yüz şekli üzerinde uzunluk oluşturmak istiyorsanız, geriye daha fazla yükseklik ekleyebilir ve parçaları dışarıda tutarak yüzünüzü ön kısımda yumuşatabilirsiniz..

Orta Boy Kızlar İçin Rahat Boho Görünümü

Orta Boy Kızlar İçin Rahat Boho GörünümüInstagram @gaminedynasty

Avustralya, Perth’den yaratıcı stil yönetmeni Isabella Palmer, “Bu orta uzunlukta kızlar için dokulu, rahat, bohem bir kesim” diyor. “Dokulu dalgalar ve kaba “arka düğüm” ile karıştırılan merkez ayrımı, zahmetsizce rahat bir stil hissi yaratıyor” diyor..

Palmer’ın en sevdiği saç ürünleri Mr. Smith’s Texture Spray, Mr. Smith’s Dry Shampoo, Evo’s Haze doku tozu ve Sebastian’s Zero Gravity Hairspray..

“Evo, eğlenirken harika ürünler sunmaktan gurur duyan, vahşice ve komik derecede dürüst bir ürün grubudur” diye açıklıyor. “Bay. Smith, ürünleri sadece işe yarayan ve harika kokan harika bir şirket! Bu şirketlerin her ikisi de ambalajlarında geri dönüştürülebilir ürünler kullanmayı tercih ediyor, hiçbir kimyasal madde içermez ve hayvanlar üzerinde test yapmayı reddediyor.”

Profesyonel ipucu: Dokuyu korurken yerçekimi vermek için püskürtürken başınızı sallayın.

“Fotoğraftaki bayanın saçı tek uzunlukta ve oldukça kalın. Temel olarak, bir upstyle yapmak zordur. Bununla birlikte, arka düğüme sahip olmak, aksi takdirde üçgen bir siluetde dışarı çıkacak olan arkadaki o saç yığınını alır.

Saç yüzü mükemmel bir şekilde perdeleyeceğinden, bu stil orta kısımla en iyi şekilde görünür..

Kentsel Sinirli Bir Vibe ile Orta Boy Saç Modeli

Kentsel Sinirli Bir Vibe ile Orta Boy Saç ModeliInstagram @lovelovehairr

Bu orta boy saç kesimi, Hawthorne, NJ’deki Kip Joint’te kuaför olan Angela Cancellieri tarafından oluşturuldu..

Bunun gibi kırmızımsı bir saç rengi arıyorsanız, canlı, parlak rengi isteyin (5VR by Matrix So Color). Bu renk uzun süre kalıcıdır ancak aynı zamanda pirinç tonlarını yansıtmayan güzel bir solmaya da sahiptir..

Bu stile ulaşmanın en iyi yolu, önce saçınızı düz bir şekilde kurutmaktır” diyor Cancellieri. “Ardından, saçınızın ortasını kıvırmak için 3/4 inçlik bir bukle maşası kullanın, büyük bölümleri kavrayın ve uçların yaklaşık iki inç’ini dışarıda bırakın. Tüm başınızı bu şekilde kıvırın, hafifçe saç spreyi sıkın, ardından parmaklarınızı içinden geçirin. Saç spreyi ile tekrar bitirin.”

Gözü pek & Parlak Bakır Orta Saç

Kalın & Parlak Bakır Orta Saç

Cesur bir püskül ve küt bir kesim ile eşleştirilmiş parlak altın bakır, size sinirli bir hava verir.

Orta Boy Saçınızı Nasıl Şekillendirirsiniz:

 1. Saçları sülfatsız renklendirici ürünlerle şampuanlayıp şekillendirdikten sonra, yumuşatıcı bir krem ​​uygulayın..
 2. Düz veya kürek fırçası kullanarak kuru saçı üfleyin.
 3. Saç tipinize göre en düşük ısı ayarında bir düzleştirici kullanarak düz saçlar.
 4. Bir damla yağ ile stili tamamlayın. Uygulamadan önce uçlarınızdan başlayarak ellerinize sürün..

Parlak saç rengi hızla solabilir. Pravana’nın Bakırda renk arttırıcı tedavisini deneyin. Yassı ütünüzü aşağı çevirdiğinizden emin olun. Yüksek ısı, renk kaybına önemli bir katkıda bulunur!

Hollanda Örgü Orta Boy Saç Modeli

Hollanda Örgü Orta Boy Saç Modeli

Saçlarının örgüler için çok kısa olduğunu kim söyledi? Bu Hollanda örgüsü basit ve eğlencelidir. Yeniden yaratması kolaydır ve ikinci veya üçüncü gün saçı için mükemmel stil.

Hollanda Örgünüzü Nasıl Şekillendirirsiniz:

 1. Saçı yıkayın ve nemli saça şekillendirici krem ​​ve az miktarda jel uygulayın. Yıkama günü değilse, saç derisi bölgesine kuru şampuan uygulayın ve fırçalayın..
 2. En sevdiğiniz fırçayı kullanarak saçları tamamen kurutun.
 3. Bir tarafta saç parçası. Ayrılmış taraftan başlayarak saçı aşağı doğru tarayın ve Hollanda örgüsüne başlayın, arka saç çizgisi boyunca hareket ederken parçalar ekleyin.
 4. Karşı kulağın arkasına geçtiğinizde, son saç tutamını ekleyin ve örgünüzü bitirin. Elastik ile sabitleyin.
 5. Kusurlu bir örgü istiyorsanız, örgüyü yumuşak bir şekilde çekmek için parmaklarınızı kullanın ve gerektiğinde alanları gevşetin..
 6. Saç spreyi ile bitirin.

Örgüler oluştururken tutuşu katlamanıza izin veren hafif bir saç spreyi harikadır. Pravana’nın Süper Şeklini Deneyin.

Herhangi bir yüz şekli bu örgülü stili giyebilir. Ancak örülecek kadar uzun ve orta ila kalın arası saçlar güzel örgüler oluşturur..

Örgü konusunda en iyisi değil mi? Sorun değil! Pratik yapmak mükemmelleştirir!

Orta Boy Saçlarda Yumuşak Dalgalar

Orta Boy Saçlarda Yumuşak Dalgalar

Orta uzunlukta saçlarda dalgalanan yumuşak vurgular ve dalgalar ile güzel, zengin kahverengi renk!

Orta Boy Saçınızı Nasıl Şekillendirirsiniz:

 1. Saçları nemlendirici ürünlerle şampuanlayın ve şekillendirin.
 2. Orta ila büyük yuvarlak bir fırça ile saçı kurutun (saç uzunluğuna bağlı olarak).
 3. Saçı üç bölüme ayırın, her kulağın önünde bir bölüm ve arkada bir bölüm. İki inçlik bir bölümü dışarıda tutun ve kalan saçları kırpın.
 4. 1 ila 1 1/2-inç saç maşası kullanarak, iki inçlik bölümlerde çalışın ve uzunluğun ortasından başlayıp uçlara kadar kıvırın.
 5. Bukleleri soğumaya bırakın, ardından geniş dişli bir tarakla tarayın.
 6. Az miktarda yumuşatıcı kremle bitirin.

Kahverengi saç rengini zengin ve parlak tutmak, haftalık bakım tedavisi kadar kolaydır. Pravana’nın Coco Esmerini Renk Artırıcı tedavilerinde deneyin.

Kalp şeklindeki yüzler bu dalgalı stili mükemmel bir şekilde giyer, orta ila kalın ve doğal olarak düz veya dalgalı saçlar ise şekillendirmeyi kolaylaştırır.

Orta Boy Saçlar İçin Işık Altında

Orta Boy Saçlar İçin Işık Altında

Zengin esmer bir esmerin altından parıldayan parlak sarışınlı ekstra uzun bob bu sezon hem eğlenceli hem de tam bir tarz.

Orta Boy Saçınızı Nasıl Şekillendirirsiniz:

 1. Nemli saça orta tutuşlu bir jel uygulayın.
 2. Orta boy yuvarlak bir fırça ile kurutun.
 3. 1 1\2 inç saç maşası kullanın ve saçları orta boydan başlayarak orta büyüklükteki bölümlerde kıvırın.
 4. Buklelerin tamamen soğumasını bekleyin, ardından başınızı ters çevirin ve parmaklarınızı kullanarak sallayın..
 5. En sevdiğiniz saç spreyi ile bitirin.

Yumuşak tutuş için harika bir jel ve yapışkanlık yok Biolage Agave Nectar Gel.

Sarışın senin rengin değil mi? Altından bakmak için gökkuşağının herhangi bir rengini deneyin – kırmızı, mor ve hatta mavi!

Derin Taraflı Sevimli Sarışın Lob

Derin Taraflı Sevimli Sarışın Lob

Orta ila uzun bob, pek çok farklı güzellikte harika!

Orta Boy Bob’a Nasıl Stil Verilir:

 1. Saç hala nemliyken, kalınlaştırıcı bir krem ​​veya köpük uygulayın. Köklerden uca eşit şekilde uygulandığından emin olmak için tarayın.
 2. Saçları bölümler halinde fönleyin, kurumayan saçları klipslerle sabitleyin.
 3. Bölümleri aşağı indirin ve kuruturken büyük bir yuvarlak fırça ile pürüzsüz hale getirin.
 4. Dilerseniz bu stili saç tipinize göre en düşük ısı ayarında bir maşa ile tamamlayın..

Daha ince saçlar için hacim veren bir ürün şarttır. Hem kremler hem de köpükler vardır ve sizin için en iyisinin ne olduğu kişisel tercihinize bağlıdır. Kevin Murphy Full Again ve Pravana NEVO Full Again, denemek için harika bir köpük.

Orta Boy Saçlarda Bakır Bukleler

Orta Boy Saçlarda Bakır Bukleler

Biraz vahşi ama tamamen güzel olan bu orta uzunlukta vurgulanmış bakır bukleler, gittiğiniz her yerde dikkat çekecek..

Orta Boy Saçınızı Nasıl Şekillendirirsiniz:

 1. Nemli saça hacim veren bir köpük uygulayın.
 2. Bir difüzör kullanarak kuru saçı üfleyin. Fön makinesini en yüksek ısı ayarına, ancak en düşük kuvvete ayarlayın..
 3. Kuruduktan sonra, saçı yüzünüzden uzağa sarmak için 1 ila 1½ inç saç maşası veya çubuk kullanın.
 4. Buklelerin yüzünüze düşmesini önlemek için sert tutuşlu bir saç spreyi ile görünümünüzü tamamlayın..

Pravana’nın Süper Şekilli Saç Spreyi Extreme, saçı tüm gün (sert rüzgarlarda bile) yerinde tutar ancak yıkanması kolaydır. Asla yapışkan olmaz veya birikmez!

Elmas, oval ve kalp şeklindeki yüzler bunu iyi giyer. Doğal olarak kıvırcık olan saçlar şekillendirmeyi kolaylaştırır, ancak orta ila kalın arasında düzden dalgalıya kadar olan saçlar da işe yarayabilir.

Düz saçlarınızı daha kolay kıvırcık bukleler elde etmek için perma yaptırmayı düşünebilirsiniz. Geri dönüş yapıyorlar ve birçok stilist doğal görünümlü bukleler yaratmak için onlarla deneyler yapıyor..

Yüz Çerçeveleme Balayage Orta Saç Modeli

Yüz Çerçeveleme Balayage Orta Saç Modeli

Orta kısım, yumuşak dalgalar ve yüzü çerçeveleyen balyaj vurguları, şekillendirmesi kolay bir saç modeli oluşturur.

Yüz Çerçeveleyen Saçınızı Nasıl Şekillendirirsiniz:

 1. Nemli saça orta tutuşta bir jel ve saç derisi bölgesine hacim veren bir sprey uygulayın.
 2. Orta yuvarlak bir fırça kullanarak kuru saçı üfleyin, daha fazla hacim vermek için saçı kafa derisinden uzaklaştırdığınızdan emin olun.
 3. Saçı istediğiniz gibi ayırın.
 4. 1 inçlik bir saç maşası veya çubuk kullanarak şaftın ortasından uçlarına kadar saçı kıvırın.
 5. Parmaklarınızı saçın arasından geçirin ve dalgaları düzenleyin. Hafif bir saç spreyi spreyi ile bitirin.

Bu stil için kök bölgenize ekstra hacim eklemek şarttır. Birikmeden büyük hacim için Kevin Murphy’nin kafa derisi yakınında Yerçekimi Önleyici spreyi deneyin.

Kalp şeklindeki yüzler en iyi orta kısmı giyer, ancak herhangi bir yüz şekli, sadece parçanın yerini değiştirerek bu güzel dalgaları giyebilir. Orta kalınlıkta ve doğal olarak dalgalı veya düz olan saçlar şekillendirme için en iyisidir.

Bu dalgaları uygulayın! İlk birkaç kez elde etmek biraz zor olabilir, ancak tarzınızı bulduktan sonra, bu hızlı ve kolay bir stildir..

Orta Boy Saçlarda Yumuşak Ombre

Orta Boy Saçlarda Yumuşak Ombre

Orta uzunlukta buklelerde zengin koyu kahverengiden yumuşak karamele bu kusursuz geçiş hem yumuşak hem de çarpıcı.

Orta Boy Kilitlerinizi Nasıl Şekillendirirsiniz:

 1. Nemlendirici bir şampuan ve saç kremi ile şampuanladıktan sonra nemli saça şekillendirici krem ​​veya orta tutuşlu jel uygulayın.
 2. Orta yuvarlak bir fırça kullanarak saçı yan kısımla kurutun.
 3. Saç tamamen kuruduğunda, saçı farklı yönlerde sarmak için 1 inçlik bir saç maşası veya çubuk kullanın..
 4. Soğuturken saç spreyi ile sisleyin.
 5. Bukleleri istediğiniz gibi yumuşatmak için parmaklarınızı kullanın.

Saçınızı sağlıklı tutmak için yüksek kaliteli bir saç maşası veya saç maşası kullanmak önemlidir. Bio Ionic ütüler harika!

Bu, sarışın olmak istemeyen kadın için harika bir açık renk. Stilistinize resimler getirin ve bu rengin sizin için çalışıp çalışmayacağını sorun..

Orta Boy Saçlar İçin Asimetrik Bob

Orta Boy Saçlar İçin Asimetrik Bob

Saçınızın bir tarafa süpürülmesi ve daha uzun görünmesi konusunda eğlenceli ve heyecan verici bir şey var! Bu asimetrik bob, her yaş ve saç tipi için harika.

A-Line Bob’unuzu Nasıl Stillendirirsiniz:

 1. Nemli saça şekillendirici krem ​​uygulayın, eşit doygunluğu sağlamak için tarayın.
 2. Orta yuvarlak bir fırça kullanarak fönleyin, saçınızı bölümler halinde kuruturken düzleştirin.
 3. Saç tamamen kuruduğunda, 1½ inç saç maşası kullanın ve saçları şaftın ortasından uçlarına kadar kıvırın.
 4. Bukleler soğurken saç spreyi ile bukleler.
 5. Bukleleri parmaklarınızla ayırın ve düzenleyin.

Bu tarz şirin orta boy saç kesimlerini şekillendirmek için size yumuşak bir tutuş, vücut ve parlaklık veren harika bir şekillendirici krem ​​Pravana’nın Model Davranışıdır.

Bu asimetrik bob’u şekillendirmenin tüm yolları ile oynayın. Bir tarafı örün, daha sıkı bukleler ekleyin veya pokere düz gidin!

Tatlı Çikolata Kumral Orta Saç Modeli

Tatlı Çikolata Kumral Orta Saç Modeli

Yumuşak dalgalar şeklinde şekillendirilmiş zengin çikolata kahvesi saçlar size klasik ama taze bir hava verir.

Omuz Boyu Saçınızı Nasıl Şekillendirirsiniz:

 1. Kökten uca orta tutuşta hacim veren bir sprey (Kevin Murphy’nin Anti Gravity ürününü seviyorum!).
 2. Saçı bölümlere ayırarak üfleyin, saçı yukarı ve başınızdan uzağa doğru kaldırarak hacim yaratın, bu arada uçları alttan çevirin. Orta boy yuvarlak bir fırça kullanmanızı tavsiye ederim, ancak daha kısa katmanlarınız varsa, küçük bir yuvarlak fırça da kullanabilirsiniz..
 3. Saçı 1 inçlik bir saç maşasının etrafına 2 inçlik bölümler halinde sarın.
 4. En sevdiğiniz saç spreyini kullanarak tüm kafaya buğulayın ve parçalayın ve katmanları ayırın.
 5. En sevdiğiniz parlatıcı sprey ile bitirin.

Şirin orta uzunlukta saç kesimleri için Pravana’nın Süper Şekilli saç spreyi harika! Yumuşak ve fırçalanabilir tutuş için ince bir sis veya tutma faktörünü yoğunlaştırmak için katman kullanın. Orta uzunluktaki saçlarınızda asla birikmez ve hemen yıkanır. Kızlar için orta saç modellerini biraz süslemek için yan tarafa ışıltılı bir klips veya süslü bir saç bandı eklemeyi deneyin..