Přestože jsem si tetování důkladně naplánoval, nestalo se tak'nedopadlo to tak, jak jsem doufal. Toto je moje osobní zkušenost s postupem odstranění tetování laserem.

Moje osobní zkušenost s odstraňováním tetování laserem.

Moje osobní zkušenost s odstraňováním tetování laserem.

Carolina Heza přes Unsplash; Canva

Moje osobní zkušenost s odstraňováním tetování laserem

V červenci 2014 jsem se domluvil na tetování, které jsem konceptualizoval měsíce: lotosový květ (běžný symbol v buddhismu) spojený s křížem (symbol v křesťanství). Zatímco jsem ve své bakalářské kariéře jako menší absolvoval náboženská studia, přišel jsem se učit o různých světových vírách, abych znovu potvrdil svou osobní víru v křesťanství. V tomto opětovném potvrzení jsem zjistil, že jsem "Buddhistický sympatizant," jinak známý jako jednotlivec, který se nehlásí k buddhismu ani jej nepraktikuje, ale oceňuje a začleňuje aspekty buddhistického učení do svého života. Díky této zkušenosti jsem se ztotožnil s obrazem a významem kříže integrovaného do lotosového květu.

S tímto symbolem v hlavě jsem se zastavil v tetovacím obchodě v Atlantě, GA, kde umělec nakreslil krásnou verzi symbolu jako tetování. Odmítl jsem však dát umění na své tělo, protože velikost byla větší, než jsem chtěl, a nemohli jsme se dohodnout na menší, méně podrobné verzi. O týden později jsem si domluvil schůzku v obchodě, kde jsem si nechal udělat další tetování. Umělec tam nakreslil něco mnohem blíže mé původní vizi, i když to bylo stále větší, než jsem chtěl. Byl jsem si jistý, že chci malý, jednoduchý obrys, ale rozhodl jsem se vzít umělce'rady, že příliš malý by ubral na umění. Podepsal jsem papíry a souhlasil s tetováním.

Jakmile mi jehla začala potírat kůži, udeřila podivná úzkost. Předtím jsem byl napuštěný inkoustem, ale nikdy jsem nezažil tolik nejistoty ve chvíli, kdy jsem byl tetován. Nechal jsem své myšlenky na uzdě a nechal umělce dokončit. Byl skvělý a dovolil mi, abych se při tetování vyjádřil, předělal jakoukoli linii, která nebyla k mé spokojenosti. Ze všech umělců, kteří mě kdy tetovali, měl nejlehčí ruku, takže proces sotva bolel. Nakonec to bylo krásné! Miloval jsem umění tetování, ale něco bylo vypnuté.

Jakmile jsem si nechal vytetovat, věděl jsem, že to byla chyba.

Jakmile jsem si nechal vytetovat, věděl jsem, že to byla chyba.

Okamžik nejistoty

Uvědomil jsem si příliš pozdě, že umístění na mém zápěstí nebylo podle mých představ. Vzhledem k tomu, že mě nenapadlo zvedat ruku svisle (jako bych mával), když jsem se podíval na vzorník v zrcadle, neuvědomil jsem si, že se moje tetování zkroutí zkroucením mého zápěstí. Snažil jsem se přesvědčit sám sebe, že jsem s tetováním spokojený, ale s každou minutou, která uplynula, jsem poznal další důvod, proč jsem si nebyl 100% jistý, že chci svůj nový inkoust.

Den poté, co jsem si nechal vytetovat, jsem již vyhledával bezpečné a doporučené metody pro odstranění. O tři dny později jsem zavolal doktorovi Tattoffovi, obchodu v Atlantě, aby se zeptal, jak dlouho budu muset počkat, než zahájím proces odstraňování. První otázka, kterou zaměstnanec Tattoff položil, byla, jak dlouho jsem tetování měl, na což jsem odpověděl: „Tři dny.“

“Ach ne, co jsi udělal?” zeptala se napůl se smíchem.

Jsem si jistý, že existují lidé, kteří si myslí, že jsem tetování zápěstí důkladně neuvažoval. Pravdou je, že jsem to dělal měsíce. Až když to bylo na mém těle a žil jsem s viditelným černým tetováním na zápěstí, uvědomil jsem si, že dávám přednost svým tetováním jemným a snadno skrytým. Mám další tři tetování, která lidé vidí jen zřídka, přestože jsou na očích. Byl jsem zklamaný, že jsem chtěl odstranit tetování, ale co je důležitější, věděl jsem, že pokud nejsem s uměleckým dílem 100% spokojený, musím něco udělat. Pokud jsem zjistil, že to chci pokrýt, proč bych to nezměnil?

Před odstraněním tetování

Před odstraněním tetování

Odstranění mého tetování na zápěstí

V době, kdy dorazil můj konzultační termín, jsem si tetování oblíbil, ale konzultace mi dala důvěru projít tím, co jsem věděl, že chci víc: prosté zápěstí bez tetování. Cítil jsem takovou úlevu, když jsem se dozvěděl, že jsem byl skvělým kandidátem na odstranění tetování laserem (jednoduchý design, černý inkoust, profesionálně provedené tetování na světlé/světlé pleti) a byli si jisti, že to dokážou odstranit asi za osm až deset ošetření. Odstranění tetování je časově náročné – bezpečné odstranění trvá měsíce laserových sezení, týdny hojení mezi sezeními a pečlivou následnou péči.

Typický postup odstranění tetování laserem:

  1. Vy'Budu mít možnost nechat oblast před ošetřením znecitlivět krémem nebo ledem. Protože moje tetování bylo na malé straně, obvykle jsem přeskočil znecitlivění. Pokud máte velké tetování, chápu, že znecitlivění může mít obrovský vliv na bolest.
  2. Posadíte se na židli (podobně jako na tetovací židli) a zaujmete polohu k ošetření cílové oblasti. Většina profesionálů si v tuto chvíli projde, co se stane dál, a dá vám ochranné brýle.
  3. Ošetřovaná oblast bude laserována s úrovní kalibrovanou podle vašich konkrétních potřeb při odstraňování. Pokud jste někdy předtím vařili smažené jídlo a cítili jste na kůži popáleniny od horkého tuku nebo oleje, tak to vypadá, jako byste dostali ošetření laserovým odstraněním, ale znovu a znovu. Každý'Prah bolesti je jiný a velikost vašeho tetování určuje, jak dlouho vaše léčba trvá. Požádejte odborníka, který provádí odstranění, o stresovou kouli během léčby, protože mnoho firem je má po ruce, abyste je mohli zmáčknout, abyste pomohli překonat nepohodlí laseru.
  4. Poté bude oblast znecitlivěna ledem a potenciálně zabalena. Po dokončení relace se vaše pokožka pravděpodobně zahřeje a v oblasti tetování dojde k podráždění. To'je možné vidět nějaké puchýře a vaše kůže může být zvednutá. Tato reakce zmizí během několika dní.
  5. Dodržujte všechny doporučené pokyny pro následnou péči a počkejte stanovený počet týdnů na uzdravení před dalším sezením. Dělejte přesně to, co vám řeknou. Don'nepanikařit nebo se dotknout postižené oblasti.

Fotografie po zánětu laserem

Po laserovém sezení vám tetování nabobtná a bude vypadat neuvěřitelně podrážděně. Nevybírejte to a bude se to dobře hojit. Toto je fotka z mé třetí relace odstranění.

Po laserovém sezení vám tetování nabobtná a bude vypadat neuvěřitelně podrážděně. Nevybírejte to a bude se to dobře hojit. Toto je fotka z mé třetí relace odstranění.

Moje osobní výsledky odebrání

Dnes je část inkoustu z mého tetování stále mírně viditelná a nedokončil jsem léčbu, protože společnost, od které jsem dostával služby, Dr. Tattoff, přestala celostátně fungovat. Přestože předpovídali 8–10 ošetření, dostal jsem jedenáct sezení a pravděpodobně bych potřeboval ještě 2–3 sezení, abych byl zcela bez inkoustu. Je těžké přesně předpovědět, kolik laserových ošetření bude trvat k úplnému odstranění, jako každému'Tělo reaguje na laser odlišně.

Jak je znázorněno níže, jedenáct ošetření pomohlo odstranit většinu inkoustu. Ale i dva roky po mém 11. ošetření moje tělo dál absorbovalo část inkoustu a dále vybledlo. Tetování není zdaleka tak odvážné ani viditelné, jako kdysi bylo; detaily a stínění jsou pryč.

Lituje?

Jsem spokojený s tím, jak jemně to vypadá, a nelituji procesu, jak to udělat nebo odstranit. Ani jsem neuvažoval o placení dalších ošetření v jiném podniku, protože jsem se vzhledem spokojen.

Jakkoli si můžete myslet, než začnete inkoust, je v pořádku, když se rozhodnete, že nejste se svým tetováním spokojeni na 100%. Naštěstí inkoust není zdaleka tak stálý, jak si lidé myslí, a odstranění nebo vyblednutí je možné, pokud je to cesta, která vás zajímá.

Fotky před a po

11 laserových ošetření později.

11 laserových ošetření později.

2 roky po posledním laseru (bez úplného ošetření)

Jak již bylo zmíněno, léčbu jsem nedokončil a líbí se mi vybledlý vzhled. Tato fotografie je po celkem 11 ošetřeních a 2 letech po laserovém ošetření jakéhokoli druhu.

Jak již bylo zmíněno, léčbu jsem nedokončil a líbí se mi vybledlý vzhled. Tato fotografie je po celkem 11 ošetřeních a 2 letech po laserovém ošetření jakéhokoli druhu.

Think Before You Laser

Při tetování je důležité provést průzkum jednotlivce nebo firmy, se kterou tetování provádíte. Díky dostatku recenzí Google a Yelpu, které jsou k dispozici téměř pro všechny stávající firmy, neexistuje žádná výmluva, abyste neprovedli rychlé a jednoduché vyhledávání se jménem osoby nebo firmy, která vás tetuje.

Stejná rada platí pro podnikání, od kterého dostáváte laserové ošetření. Rychlé vyhledávání laserového odstranění tetování by vás mohlo nasměrovat na Groupon, který i nadále nabízí cenově dostupné možnosti ošetření laserovým odstraněním tetování. Než však kliknete "Koupit" na tom skvělém řešení odstranění tetování, přečtěte si drobný tisk a prozkoumejte podnikání.

Jak si vybrat obchod s laserovým odstraněním

Pokud jste v odstraňování tetování nováčkem, svěřte se ke konzultaci, ale věnujte si čas a zvažte, zda podnikání, od kterého se můžete léčit, je…

  • Čistý! Váš poskytovatel odstranění tetování by měl být sterilní a uklizený jako lékař's kancelář.
  • Za rozumnou cenu. Ne všechny balíčky na odstranění tetování mají stejnou cenu. Díky každoročnímu zavádění nových laserů je léčba stále dostupnější. Zajistěte, aby na vás nebyl tlačen zbytečně drahý balíček. Pokud poskytovatel odhaduje určitý počet relací, ale překročí toto číslo, zeptejte se, jak vám bude účtovat zbývající potřebné relace.
  • Přátelský, včasný a znalý. Často jsem slyšel o laserových podnicích, které tlačí na zákazníky, aby kupovali drahé balíčky, účtovali vysoké ceny za doplňky jako znecitlivující krém nebo led a nerespektovali zákazníka.'s čas dodržením naplánovaného času schůzky. Proveďte náležitou péči a pokuste se najít kancelář, která nedělá nic z výše uvedených věcí, protože se budete cítit v pasti, když dokončíte několik zasedání v podniku, který se nestará o vás ani o váš léčebný proces.

Často kladené otázky

Jak vypadá odstranění tetování laserem?

jestli ty'Už jste někdy vařili smažené jídlo a cítili jste na kůži popáleniny od horkého tuku nebo oleje, tak to vypadá, jako byste dostali ošetření laserovým odstraněním.

Která tetování nejlépe reagují na laserové ošetření?

Jednoduchý design, černý inkoust místo barvy a profesionálně provedené tetování (místo domácích amatérských prací) jsou nejlepšími kandidáty na laserové odstranění. Také to říkají's snáze odstraníte tetování na kůži, která je světlou a světlou pletí.

Jak dlouho trvalo odstranění laseru?

Je těžké přesně předpovědět, kolik laserových ošetření bude trvat k úplnému odstranění jako každý'Tělo reaguje na laser odlišně. Přestože předpovídali 8 až 10 ošetření, absolvoval jsem jedenáct sezení a k úplnému odstranění inkoustu bych potřeboval další 2 nebo 3 sezení. Časově to trvalo celkem asi dva roky.

Co když to bude trvat více laserových relací, pak předpovídali odstranění inkoustu?

Měli byste o tom diskutovat, než se do procesu zapojíte. Pokud poskytovatel laserové léčby odhaduje určitý počet sezení, ale k odstranění tetování potřebuje překročit tento počet, zeptejte se, jak vám bude účtovat zbývající část sezení.

Tento obsah je přesný a pravdivý podle nejlepšího vědomí autora a není určen jako náhrada formálních a individuálních rad kvalifikovaného odborníka.

Otázky & Odpovědi

Otázka: Jak pro vás byl celkový proces hojení po odstranění tetování? Předpokládám, že to trvalo asi 2 roky? Museli jste nosit dlouhé rukávy, když se to uzdravovalo?

Odpovědět: Zjistil jsem, že proces hojení je relativně snadný. Myslím, že je to částečně způsobeno tím, že je menší, takže je to jen koncentrovaná oblast'je to několik dní nepříjemné. Také jsem měl spoustu sebeovládání, pokud šlo o vybírání nebo škrábání, pokud to svědilo. Když vypadá krvavě (z krve pod kůží) a tvoří ji puchýře'je nutné, abyste to nechali tak'Je možné vytvořit jizvy interferencí s tetováním během hojení. Časová osa to byla asi 2 roky, ale vzhledem k tomu, že doktor Tattoff zavřel dveře, než jsem dokončil léčbu, stále mám několik zbytků inkoustu. Vlastně se mi líbí vybledlý vzhled a už ho neplánuji laserovat.

Otázka: Kdy jste začali vidět tetování mizet??

Odpovědět: V prvních sezeních si všimnete zesvětlení inkoustu, ale tetování bude stále viditelné. Viděl jsem části tetování mizet celkem 4-6 sezení palců. Můžete si všimnout, že tetování zesvětlí nebo zmizí rychleji v některých místech nad ostatními, a nemusí zmizet nebo zesvětlit rovnoměrně.

© 2017 Nilza Marie Santana-Castillo

Komentáře

Tim Truzy z USA 8. září 2017:

Tetování je ošidné. Já'Nikdy jsem žádného neměl, ale vážím si lidí, jako jsi ty, kteří jsou natolik odvážní, aby to udělali. Jsi statečná duše, příteli.