Během tří let jsem absolvoval deset velmi bolestivých ošetření laserovým odstraněním a dvě operace excize tetování. Tady'je můj příběh.

Vyzkoušel jsem odstranění tetování laserem i chirurgickou excizí: Zde je můj příběh (s fotografiemi).

Zkoušel jsem jak laserové odstranění, tak chirurgickou excizi, abych si odstranil tetování: Tady'můj příběh (s fotografiemi).

Canva

Odstranění tetování vs. laserové odstranění

Měl jsem tetování na levé i pravé paži, které jsem chtěl odstranit, a nebylo to snadné. Když mi bylo 18, dostal jsem je v Richmondu, VA, a téměř okamžitě jsem věděl, že já'udělal jsem chybu. Původně mě stály 240 $ a jejich odstranění mě stálo celkem 3 750 $. Zde sdílím své zkušenosti a fotografie.

Jedno tetování bylo úspěšně odstraněno laserovým ošetřením, ale druhé vyžadovalo excizi, což je chirurgické odstranění.

Napsal jsem tento článek, protože jsem nemohl najít žádné užitečné informace týkající se zkušeností s odstraňováním tetování, když jsem to potřeboval. Zde každému, koho to zajímá, vysvětluji své zkušenosti s laserovým odstraněním a excizní chirurgií. Bylo těžké najít profesionála, který by mohl provádět ošetření, a tím méně se snažit najít nejlepší cenu. Doufám, že mohu být nápomocen každému, kdo prochází stejným utrpením.

Moje zkušenosti s odstraňováním tetování laserem

Po prozkoumání možných míst, která nabízejí odstranění laserem, jsem se rozhodl pro Immortal Images v Charlotte, NC. Nabízeli relativně nízkou cenu a byli velmi profesionální.

Bolelo odstranění tetování laserem??

Řeknu, že prvních pět ošetření bylo nejbolestivějších. Měl jsem hodně puchýřů a nějaké krvácení. Zážitek lze popsat jako velmi bolestivou popáleninu a zvyknout si na bolest bude vyžadovat docela velkou toleranci. Asi po pěti ošetřeních přestali stejně bolet.

Jak dlouho to trvalo?

Rána se uzdravila asi 1–2 týdny po každém ošetření. Poté bych se vrátil k další léčbě po 2 měsících. Vrátil jsem se na deset ošetření, která trvala rok a půl (18 měsíců). Po deseti ošetřeních bylo tetování na mé levé paži úspěšně vybledlé, ale to na mé pravé paži zůstalo (proto jsem místo toho musel zkusit excizi).

Kolik stálo odstranění laserem?

Cena za každé sezení byla 150 $ a ošetření trvalo pokaždé asi 10–20 minut.

Fungovalo to?

Ne tak úplně. Tetování na mé levé paži bylo úspěšně odstraněno bez změny barvy, ale tetování na mé pravé paži nebylo úspěšně odstraněno. Nejen, že nebyl'vybledne, ale také jsem si všiml změny barvy okolní kůže laserem.

Proč ne't laserová práce na obou tetováních?

Bylo mi řečeno, že použitý typ inkoustu mohl být na plastové bázi, což se hůře odstraňuje. Protože většina umělců tetování míchá svůj vlastní inkoust, neexistuje způsob, jak s jistotou říci, jaký typ použili. Pro tetovací inkoust také neexistují žádné standardy FDA.

Fotografie mého laserového odstranění tetování

Moje zkušenosti s tetováním Excision

Po deseti ošetřeních tetování stále nebylo'Nezmizelo, takže moje jediná další možnost byla operace. Prohledal jsem plastické chirurgy, odeslal e -maily, vyfotil a požádal o stanovení cen. Většinou všichni říkali totéž: odstranění tetování zabere 2 nebo 3 sezení. Dostal jsem na výběr excizi (odstranění potetované kůže) nebo kožní štěpy (přidání kůže, postup, který by vyžadoval více anestetika). Vybral jsem excizi. Tady'jak to šlo dolů.

  1. Začali znecitlivěním oblasti tetování.
  2. Posadili mě na židli a mohl jsem sledovat celý postup, který trval asi hodinu.
  3. Byla vytvořena elipsa kolem mého tetování a tetování mi bylo odříznuto z ruky.
  4. Zbývající oblast byla sešitá a sešitá.

Můj lékař byl velmi skvělý a odpověděl na všechny otázky, které jsem ohledně postupu měl.

Bolela excize tetování??

  • V noci po zákroku jsem začal opravdu cítit paži a došlo k určitému nepohodlí.
  • Dva dny po zákroku jsem se cítil dobře a byl jsem schopen normálně natáhnout ruku.
  • Vrátím se k odstranění druhé poloviny stejným postupem za 6 až 12 měsíců'Z této procedury jsem se plně uzdravil a moje kůže se vrátila do normálu.

Kolik stála operace?

Cena za každou excizi byla 850 $ a konzultace byla 50 $. Vzhledem k tomu, že k odstranění bylo nutné dvě excize, celkové náklady na moji excizi tetování činily 1 750 $.

Fotografie mé operace odstranění tetování

Kolik jste utratili za odstranění tetování (celkem)?

Celkové náklady od začátku do konce, včetně laseru a excize, činily 3 250 $. To nezahrnuje peníze za plyn a spropitné za každou návštěvu Severní Karolíny, která činila pokaždé asi třicet dolarů za plyn a spropitné 20 dolarů. Přidejte tedy dalších zhruba 500 $ a dohromady to činí 3 750 $. Jo, přeji si'to jsem věděl, než jsem utratil těch původních 240 dolarů za tetování, když mi bylo 18. Celkově to byla opravdu dobrá studijní zkušenost a doufejme, že mohu pomoci komukoli jinému porozumět agonizujícímu a natahovanému procesu odstraňování tetování.

Moje jizva na odstranění tetování

Stálo to za to také laserové odstranění?

Každému, kdo si chce nechat odstranit tetování, doporučuji někde se najít – ať už'je lékař nebo obchod s tetováním – ten nejprve odstraní laser a zkusí to. Pokud jste jako já a máte problémy s laserovým ošetřením, je další cestou excize. Budete mít jizvu, ale výsledky budou okamžité. Několik věcí, které je třeba mít na paměti:

  • Ujistěte se, že plastický chirurg, kterého najdete, je certifikovaný a zkontrolujte jeho pověření.
  • Naplánujte si konzultaci a zeptejte se na všechny otázky, které máte.

Existuje několik faktorů, které určí, zda je excize pro vás to pravé, například velikost a umístění tetování.

Tento obsah je přesný a pravdivý podle nejlepšího vědomí autora a není určen jako náhrada formálních a individuálních rad kvalifikovaného odborníka.

Komentáře

Terra 13. května 2018:

Velmi nápomocný. Děkuji.

Michael 11. dubna 2016:

Ahoj Michaeli! Děkujeme, že jste toto zveřejnili. Já'zkoumám dlouho a v mém okolí je velmi málo lékařů, kteří provádějí excize. Můžu se zeptat, kde jsi to udělal??

erica 26. srpna 2014:

Na noze mám docela malé tetování 1×1. Je možné se vyjádřit, když je kůže tak tenká a napjatá? Můžete také zaslat informace o svých chirurgech?

norah 19. července 2014:

4 palce x 4 palce, měl bych vůbec nárok? To'je na mém horním levém bicepsu a nevadí mi malá jizva, cena za kruhový objezd, pokud můžete?

Alejandro 9. května 2014:

Jakou barvu mělo původně tetování?

Andrea 5. března 2012:

Kolik ta excize stála? & můžete nastavit platební plány?

Val 21. února 2012:

Díky moc Michaeli! Právě jsem zahájil svůj výzkum v tomto ohledu, jsem rád, že jsem vás našel!

Hammy 8. února 2012:

Dobrý den, nechal jsem si vyříznout tetování z kotníku. Ačkoli z hlediska celkového obrazu I'Jsem s výsledkem opravdu spokojený (žádné tetování), mám po roce a půl trvalou jizvu, která je stále docela růžová. Bylo to ještě horší tím, že se jizva rozdělila asi čtyři dny poté, co jsem odstranil stehy, a byl jsem na dovolené v zahraničí, takže jsem nemohl'moc s tím nedělej. Jizva je tedy mnohem širší, než by mohla být. Pokud tedy někdo přemýšlí o excizi v oblasti, kde je kůže velmi tenká (například kotník) a je třeba ji protáhnout, doporučil bych nechat stehy déle, i když je začne svědit. Kromě toho je excize jedním z nejlepších rozhodnutí'vyrobil jsem. Zní to dramaticky, ale je to tak'změnil můj život. Dříve jsem žil ve strachu, že někdo uvidí moje tetování, protože jsem se za to tak styděl. Já'mnohem spíše lidé vidí moji jizvu.

Josh 6. března 2011:

Je nějaká šance na nějakou roční aktualizaci fotek? Zajímalo by mě, jak moc se změnila barva v jizvě.

dík,

Josh

mburton23 (autor) z Blacksburgu, Va 1. listopadu 2010:

Jacobe, budeš muset vyhledat lékaře, aby se podíval na tvoje tetování, abys dostal jednoznačnou odpověď. Ten můj vyžadoval dva postupy. To je to, co mám na mysli pečlivým procesem odstraňování tetování. Neexistuje žádný rychlý a snadný způsob, jak odstranit tetování. Jen to chce hodně času. Důvod, proč jsem to napsal, je ten, že nikde na internetu není nic k odstranění tetování, které by popisovalo tento proces. Nemohu uvěřit, že ano't podrobnější materiál na toto téma. To mě tak frustrovalo a právě jsem prošel bolestivým procesem a doufám, že jsem vše vysvětlil nejlepším možným způsobem. Musím zopakovat, že excize tetování je radikální a měla by být poslední možností, pokud opravdu chcete, aby vaše tetování zmizelo. hodně štěstí a opatruj se.

mburton23 (autor) z Blacksburgu, Va 1. listopadu 2010:

Randy, poslední obrázek je, jak vypadá moje jizva; až na trochu vybledlejší. Jak jsem řekl, excize by měla být poslední možností, protože budete mít jizvu. Existují procedury poté, co se vyléčení uzdraví pro revizi jizvy. Což si myslím, že je jen vyjmutí zjizvené oblasti a předefinování linie jizev tak úhledně, jak je to jen možné. Pokud máte peníze a nejste spokojeni s jizvou, je to způsob, jak to opravit.

Jacoba 22. října 2010:

Dobrý den, MBurtone,

Nejprve bych chtěl poděkovat za čas, který jste věnovali tomuto příspěvku a odpovídali lidem. Zbláznil jsem se a snažil se přijít na způsob, jak odstranit 2 tetování, která jsem dostal, když jsem byl na velmi špatném místě na obou předloktích.

Moje otázka na vás se týká velikosti obou tetování, která zobrazujete výše. Ten na mé levé paži je 2,5×2,5 a druhý je 3,5×3,5. Věřím, že o ten menší bude možné se postarat v jednom, ale tím druhým si nejsem tak jistý. Máte nějaké informace (od svého lékaře nebo ve vztahu k velikosti vašeho), pokud tento větší bude schopen provést pouze jeden postup?

Ještě jednou díky, že jsi to napsal a přečetl, nespal jsem a bádal po celém světě a toto je jediný hodnotný účet, který jsem našel.

chlípný 19. října 2010:

Ahoj, máš nějaké aktualizované fotky? Nechal jsem si udělat výměnu před 3 měsíci a stále vidím, kde jsou moje stehy.

mburton23 (autor) z Blacksburgu, Va 18. září 2010:

trochu se natáhl a rozšířil

chlípný 29. července 2010:

Ahoj, děkuji za rychlou odpověď! Máte nějaké aktualizované fotografie? Také, když jste vytáhli stehy, roztáhla se vaše jizva? (Získat širší)

mburton23 (autor) z Blacksburgu, Va, 28. července 2010:

don'Nemyslete si, že hodně pohybu s jizvou je dobrý nápad, ale je to vaše výzva. chcete se snažit nerušit proces hojení co nejvíce, abyste měli nejlepší výsledky.

chlípný 28. července 2010:

Nechal jsem si odstranit tetování zhruba na stejném místě jako vy, ale nebylo delší a ne tak široké (5 palců dlouhé a 25 cm široké), trvalo to dva a půl týdne a vše je v pořádku. Měl bych udělat nějaký wakeboard za týden a půl, takže to bude znamenat 1 měsíc po operaci, myslím, že by se jizva mohla znovu otevřít?

mburton23 (autor) z Blacksburgu, Va, 24. července 2010:

musí se vrátit a nechat je vynést.

agb 23. července 2010:

Museli jste se vrátit, aby vám byly stehy odstraněny, nebo se rozpustily samy? dík

Kay 11. července 2010:

Právě jsem si nechal odstranit tetování na kotníku tím, že jsem si ho nechal vystřihnout. Byl bych více než šťastný, kdybych poslal fotky, které mi dovolili pořídit během celého postupu.

Brandona to dříve velmi zajímalo 6. června 2010:

Vypadá to zatraceně dobře jen něco málo přes měsíc. Já'Určitě se podívám na tohoto lékaře. Moc si toho vážím, Michaeli. Vynikající informace.

mburton23 (autor) z Blacksburgu, Va 6. června 2010:

Doktor se ujistil, že jsem prozkoumal všechny ostatní možnosti a vyhledal několik názorů z různých zdrojů. Plastičtí chirurgové nabízejí jedinečné služby, jako je tento, a většina z nich určí, zda je operace ve vašem nejlepším zájmu. Bylo to jednoduché, pokud půjdete k nezávislému praktikujícímu chirurgovi. Na jizvu používám medermu alespoň 5krát denně.

Velmi zajímavé 4. června 2010:

Rád bych viděl aktualizované obrázky. Pokud to vůbec vypadá dobře, mohu si udělat 6hodinový výlet na konzultaci. Bylo těžké to udělat, nebo to bylo docela jednoduché "To je to, co chci dělat" druh věci? Vím, že spousta chirurgů NEBUDE tuto operaci provádět. Nechtěl bych'vůbec mi nevadí ta jizva, dokud můj pohyb nebude'být omezen.

mburton23 (autor) z Blacksburgu, Va, 25. května 2010:

Chci říci o něco více než 2X2. Chirurgem byl Norman Harris. Po červenci zveřejním další obrázky uzdravení a druhého postupu. Existuje pěkná velikost jizvy, ale mohu s ní žít a stále se hojí. Neexistují žádná omezení a moje paže se opět normálně natahuje. Myslím, že byste měli vyzkoušet laser před excizí, protože je to docela radikální zážitek a nemusí to dopadnout tak, jak byste chtěli, protože budete mít jizvu. Hodně štěstí

Joe 25. května 2010:

Ještě jedna otázka. Jak probíhá hojení. Nějaká omezení? Cítí se oblast těsná nebo jste schopni natáhnout tu část paže, jako jste použili tetování? dík

Joe 25. května 2010:

Hej, Michaele, jen by mě zajímalo, jaké jsou rozměry kůže, kterou odstranili. Mám tetování na triceptu, které chci mít asi 2×2 palce. Také, ke kterému chirurgovi jste šel, bydlím v NC a vypadá to, že odvedl skvělou práci. Děkuji za informaci. Víte, jak frustrující jsou informace o odstraňování tat

umět'počkat 21. května 2010:

Já'Dnes jdu na konzultaci, abych promluvil o excizi. Děkuji moc za příspěvek, už se cítím mnohem lépe.

Bristrom 16. dubna 2010:

Děkuji moc za zveřejnění tohoto! Vážně uvažuji o tom, že si nechám vyříznout tetování na předloktí, když jdu do školy, abych se stal učitelem. Toto je doslova jediná stránka, kterou jsem našel a která souvisí s osobní zkušeností s tímto postupem.

mburton23 (autor) z Blacksburgu, Va 26. března 2010:

Moje excize byla provedena 23. března 2010. Já ne'dlouho nebudete mít odpověď, jak dlouho se bude hojit. Moje obrázky ne'Ukaž to, ale moje excize jde téměř po celé paži. Našel jsem jen jedno další místo, které říká, že proces hojení ne'netrvá to moc dlouho. Asi za 8 měsíců se vrátím k odstranění druhé poloviny. Kdybych to mohl udělat znovu, udělal bych právě excizi. Laserové ošetření nebylo zábavné. Pokud ne'Pokud máte jizvu, jděte s excizí a ušetříte si spoustu starostí.

nějaká dívka 26. března 2010:

Mám za uchem malé tetování s nápisem Faith a potřebuji ho do 6 týdnů odstranit. Já'jdu do armády a oni ne't povolit tetování nad límcem. Já'opravdu zvažuji excizi, protože výsledky jsou okamžité a já ne'na další postup nemusíte čekat, až se zahojí. Jak dlouho však trval proces hojení vaší excize? Do odjezdu na trénink mi zbývá asi 6 týdnů. Nějaké návrhy??