Jako komentátor a spisovatel tetování se spoléhám na své osobní zkušenosti a čas, který jsem strávil prací v tetovacím studiu.

Jak zajistit, aby staré tetování vypadalo opět jako nové.

Jak zajistit, aby staré tetování vypadalo opět jako nové.

Příběhy & Péče o inkoustové tetování přes Unsplash; Canva

Tetování se těší vlně popularity a společenského přijetí. Každý's získáváním jednoho, takže byste mohli být omluveni z toho, že si myslíte, že tetování je relativně nový trend (i když existují už po staletí).

Vy'nejspíš nejste tak staří, ale možná máte takové tetování'je ve věku nejméně deset let … a ukazuje také tento věk. Realita je taková, že naše tetování stárne a stárne stejně jako my. V průběhu času se inkoust rozšíří pod kůži, rozmazá jednou rovné a výrazné čáry a přiměje je, aby se mísily. Barvy začínají blednout, ztrácet živost a nabývají podoby blobů. Písmena a slova se spojují do sebe, již nejsou čitelná.

Naše prostředí – zejména slunce – tetování rychle poškozuje a bledne. Hydratace a používání sluneční ochrany jsou způsoby, jak rozšířit tetování'život, ale bohužel, jakmile dojde k poškození, tam'Nejde to úplně zvrátit, ale dá se něco dělat. Pod tebou'Najdu všechny dostupné možnosti, jak osvěžit tato stará tetování, včetně

  • exfoliace,
  • retušování a omlazení barev,
  • odlehčení a odstranění,
  • přepracování a zakrytí.

Krajkové tetování na zápěstí. Stará tetování vypadají opět jako nová.

Krajkové tetování na zápěstí. Stará tetování vypadají opět jako nová.

K obnovení starého tetování použijte exfoliační gel

Někdy může jemné opadání matné vrchní vrstvy odumřelé kůže pomoci osvěžit staré tetování. Z tohoto důvodu mám rád exfoliační gel Aftershock, který obsahuje přírodní alfa hydroxykyseliny odvozené z hroznů, citronů, ananasu a mučenky. Tento úžasný gel na omlazení inkoustu pomůže s odstraněním staré, matné a mrtvé kůže, která narostla na jakémkoli stárnoucím tetování.

Tento zázračný gel rozzáří váš inkoust, ale je třeba s ním zacházet opatrně. Nechte to na vašem starodávném tetování asi 5 až 15 minut a nechte přírodní alfa hydroxykyseliny dělat své kouzlo na nejvyšších odumřelých vrstvách odumřelé kůže. Ačkoli tento gel má okamžité výsledky, budete -li si i nadále užívat těchto výhod, budete muset tuto praxi zařadit do své měsíční rutiny.

Touch-upy a omlazení barev

Touch-Ups. Když tetování dosáhne určitého stavu, žádné množství exfoliačního gelu jej nemůže vrátit k životu. Tehdy by schůzka s talentovaným umělcem mohla být řešením. Vaši zkamenělinu tetování lze znovu načrtnout plnou, ostrou černou linkou. To by zvýšilo jeho srozumitelnost a poskytlo tetovateli příležitost přidat nějaký detail zpět, zejména v těch oblastech designu, které jsou malé a složité a které ztratily svůj detail, protože inkoust se rozšířil. Portréty a designy, které zahrnují tváře, mohou z některých opravných prací velmi těžit.

Omlazení barev. Barvy jsou obvykle první věcí v tetování, která ukazuje opotřebení. Opětovné vybarvení vybledlých tetování, které si zachovaly obrysy, je může znovu aktualizovat. Je to také příležitost opravit nebo opravit chyby nebo části vašeho návrhu, které se vám upřímně nikdy opravdu nelíbily.

Většina umělců tetování bude účtovat méně nebo vůbec nic za úpravu vlastních návrhů, takže zvažte návrat k osobě, která vás původně tetovala.

Body dress na paní, napuštěné ženy. Následná péče o tetování pomáhá zajistit, aby vypadaly dobře.

Body dress na paní, napuštěné ženy. Následná péče o tetování pomáhá zajistit, aby vypadaly dobře.

Zesvětlení a odstranění tetování

Ve vesmíru tetování neexistuje větší svoboda než možnost nebo schopnost změnit design, který vám původně poskytl váš umělec. Zde uvedené možnosti jsou vaše jednorázová karta, která vám umožní dostat se z vězení zdarma!

Odstranění tetování je nákladný a často docela bolestivý proces, ale je to jedna z možností, jak se vypořádat se starým, opotřebovaným tetováním. Aby umělec vytvořil nový, úžasný kryt, bude možná nutné některé staré tetování zesvětlit nebo odstranit. Tmavší obrysy a blokové zabarvení často nelze zcela zakrýt bez nějaké formy vnějších zásahů, jako je odstranění nebo zesvětlení.

Zesvětlení tetování. Zesvětlení tetování trvá asi tři sezení. Tetování však není zcela odstraněno, takže po dokončení osvětlovacích relací můžete stále rozeznat starý design. Zesvětlovač tónuje husté, tmavé inkousty, jako je černá a modrá, a snižuje jas obecných barev, které se dají dobře zakrýt.

Odstranění tetování. Mnoho současných metod odstraňování tetování nefunguje dobře na inkousty používané v dnešních tetovacích studiích, ale naštěstí mohou fungovat na těch, které byly provedeny před několika lety. Metody jsou přiměřeně účinné, když se používají k zesvětlení tetování na zakrytí. Tato forma zesvětlení tetování nezabere tolik sezení, aby dosáhla požadovaného výsledku.

Chcete -li se dozvědět více a získat nápady o krytích, přečtěte si Jak zakrýt staré tetování novým designem tetování.

Paže tetování v černé a bílé

Paže tetování v černé a bílé

Ricardo Casses

Totální přepracování tetování nebo zakrytí tetování

Vaše tetování se mohlo dostat do bodu, kdy není'Pro jeho zlepšení lze udělat mnoho. Inkousty se možná rozšířily příliš daleko a splynuly s barvami vedle nich, což potenciálně vytvořilo zcela novou barvu (nejspíš ta vybledlá modročerná u nejstarších tetování). To je místo, kde je buď útlý design tetování zcela přepracován a znovu napuštěn stejným tématem, stylem a barvami, nebo je vytvořen zcela nový design jako zakrytí tetování.

S tetováním, které může'nebýt resuscitován, zvažte zahrnutí starého inkoustu do většího a složitějšího tetovacího designu. A co rozvíjet to do rukávu, zadního dílu, punčochy nebo body obleku? To, co lze dosáhnout při míchání starého do nového tetování, je ohromující a naprosto inspirativní.

Talentovaný umělec se může rozhodnout přepracovat vaše starší, základnější tetování přidáním k aktuálnímu designu a jeho ozdobením. Zkušení umělci mohou začlenit předchozí tetování do části nebo části nového designu.

Pokud, jako já, vy'roníme slzy nad tetováním, pokud své tetování považuješ za umělecká díla nebo za svůj osobní životní příběh, pak'je čas jednat.

Možná jste za své úžasné umělecké dílo zaplatili pořádnou hotovost, takže jste se o něj možná mohli i dobře starat. Přesto se život stane nám všem, roky ubíhají a naše těla ukazují, že opotřebení.

Tento obsah je přesný a pravdivý podle nejlepšího vědomí autora a není určen jako náhrada formálních a individuálních rad kvalifikovaného odborníka.

© 2014 Anne

Komentáře

Trunterin 12. března 2019:

Gunjan Mishra,

Nejtmavší inkoust je ČERNÝ

Brian Evans 31. srpna 2017:

Mám orlí potápění na pravém předloktí, které jsem dostal, když mi bylo 18, nyní je mi 48 a chtěl bych jej upravit nebo přepracovat, prosím, nějaké nápady

Kathi Andrews 31. srpna 2016:

Mám nové tetování, které vyžaduje úpravu barev a detaily, Jeffery Hubbard v Birminghamu v Alabamě byl umělec, velmi talentovaný, ale bohužel na mě odvedl hroznou práci a již nepřijímá schůzky. Hledám umělce, který může pracovat na dokončení s odbornými detaily barvy a hloubky. Jakékoli návrhy Jsem v oblasti Birminghamu, ale mohu cestovat v této oblasti

dík

Flanagan 27. dubna 2015:

Mám dva roky starý rukáv. Stále vypadá slušně. Chci jen oživit.

Anne (autor) z Hobartu, Tasmánie ~ Austrálie. (Trochu odlomené dno AUS) 17. dubna 2014:

Děkuji za tvůj krásný komentář Kalinin1158, tetování je určitě osobní věc, ale já jsem s tebou – mám jich docela dost a miluji je!!

Lana Adler z Kalifornie 17. dubna 2014:

Velmi informativní článek! Miluji tetování (sám jich mám 5) a já'Vždycky přemýšlím o způsobech, jak je vylepšit/navrhnout/přepracovat nebo něco přidat. Hlasovali