Michelle je fascinována tetovací symbolikou a uměním. Mezi její oblíbené návrhy patří starověké symboly a náboženská témata.

Zjistěte vše, co potřebujete vědět, než si necháte vytetovat rukáv.

Zjistěte vše, co potřebujete vědět, než si necháte vytetovat rukáv.

Daniel Gomez přes Unsplash; Canva

Získat tetování na rukávu je obrovský závazek, který vyžaduje více plánování než typický kus body artu. Nemůžete impulzivně vybrat obrázek z pořadače nebo internetu a nalepit si ho na paži. Pokud chcete slušně vypadající design, který ne'Abys sála nebo tě donutila přehodnotit své životní volby, pak musíš udělat podrobný průzkum procesu, přemýšlet o tématu a stylu, porozhlédnout se po renomovaných umělcích a pak si sednout k umělci podle svého výběru a navrhnout tetování..

Tento článek pojednává o tom, co potřebujete vědět před tetováním na rukávu, jaký je postup při jeho získávání (nelze jej provést během jednoho sezení) a co musíte udělat poté, abyste se o něj postarali.

4 typy rukávových tetování

 1. Čtvrtletní rukáv: Pokrývá oblast od horní části ramene do poloviny k lokti.
 2. Poloviční rukáv: To sahá od horní části ramene k lokti.
 3. Plný rukáv: To sahá od temene ramene k zápěstí.
 4. Hikae: Jedná se o rukávové tetování v japonském stylu, které pokrývá část prsního svalu na hrudi a rozšiřuje se buď k lokti nebo k zápěstí.

Jak naplánovat tetování na rukávu

Nejtěžší na tetování je naplánování tématu, motivu a designu. Plánování je ještě důležitější, pokud jde o rukávy, protože jde o propracovaná umělecká díla, jejichž kreslení trvá dlouho. Ty ne'Nechci projít hodinami bolesti a pak být nespokojený s konečným výsledkem. Úzce spolupracujte se svým umělcem na přizpůsobení přesného obrazu a barev.

Nejdůležitější věcí, kterou si musíte pamatovat, je, že vy MUSÍ spolupracujte se svým umělcem a dopřejte mu určitou volnost v procesu navrhování. Získat rukáv je podobné objednání nástěnné malby: Řekněte umělci svou vizi a nechte ho, aby tento koncept proměnil v profesionální umělecké dílo.

8 věcí, které je třeba udělat před tetováním

 1. Nakupujte kolem umělců. Největší chybou, kterou lidé dělají, je navrhování vlastního tetování před výběrem umělce. Tento design se změní, protože žádní dva umělci nebudou kreslit předmět stejným způsobem. Každý umělec má svůj vlastní styl a vkus. Vyberte si svého oblíbeného podle jejich stylu a pracujte s ním na vizualizaci svých nápadů. Pokud chcete tetování žraloka, ale umělec ne'mít ve svém portfoliu žraloka, to ne'na tom nezáleží. Každý umělec může nakreslit žraloka. To'záleží na tom, jak to nakreslí. Jakmile si vyberete umělce, který se vám líbí, proveďte malý průzkum toho, co je dobrým tetovacím umělcem, a zjistěte, zda zaškrtne vše v seznamu. Kromě stylu jsou stejně důležitými faktory profesionalita a osobnost.
 2. Podívejte se na různé styly. Rozhodněte se, jaký styl chcete (kmenový, nová škola, tradiční, akvarel, japonský, keltský atd.) Někteří umělci jsou specializovaní a v jednom stylu budou lepší než s ostatními.
 3. Rozhodněte o celkovém tématu. Chcete, aby to bylo gotické? Možná máte rádi něco, co vypadá jako scéna z pohádky nebo sci-fi filmu. Možná chcete rukáv s náboženskou tematikou nebo ten, který ukazuje vaši lásku k hudbě.
 4. Vyberte několik motivů. Chcete, aby vaše tetování představovalo lásku, smrt, sny nebo víru atd.?
 5. Vyberte několik symbolů. Jakmile budete mít na mysli styl, téma a poselství, měli byste vybrat některé symboly, které dodají celkovému designu smysl. Pokud například milujete oceán a chtěli jste si nechat udělat tetování v kmenovém stylu, které by představovalo zlomení srdce, můžete uvažovat o začlenění symbolů, jako jsou srdce, vadnoucí růže, ztroskotaná loď, zlomená kotva, vlny narážející do skály ve tvaru srdce, atd.
 6. Myslete na barvu. Chcete černobílou, ve stupních šedi nebo barevnou?
 7. Diskutujte o umístění. Pokud máte nízkou toleranci bolesti, budete se chtít vyhýbat podpažím, loktům, vnitřním loktům a zápěstím. Naplánujte si to.
 8. Diskutujte a plánujte se svým umělcem. Nikdy do toho nechoďte s trvalou vizí. Měli byste si promluvit se svým tetováním o svých zálibách a nelibostech a říct jim přesně, co chcete sdělit. Posadí se s vámi a naplánují několik návrhů, které začlení vaše nápady. Dopřejte jim určitou svobodu umění. Nakonec budete mít konečné slovo v tom, co se vám natrvalo nalepí na tělo, ale do té doby nechte umělce dělat to, co umí nejlépe: design.

Tipy

 • Don'nebojte se být vágní. Ty ne'nemusíš přijít s nakresleným a vybarveným designem. Ukaž svému umělci několik obrazů, které tě inspirují, písničky, které máš rád, fotky tetování, o kterých si myslíš, že jsou cool atd..
 • Někteří lidé plánují roky a pak si to celé potetují v jedné sérii sezení. Jiní vytvářejí vágní téma, aby mohli v průběhu času přidávat různé symboly a prvky, když získávají vzpomínky nebo dokončují milníky. Rozhodnutí je na vás.
 • Nikdy neporovnávejte ceny, pouze porovnávejte kvalitu. Vaše tetování bude trvat věčně, udělejte si proto dobrou investici. Případně můžete utratit více peněz za jejich odstranění nebo žít s lítostí po zbytek svého života.
 • Don'nebýt levný. Don't zkuste ušetřit tím, že požádáte o menší. Proporce budou vypadat mizerně!
 • Don'Nesnažte se vtěsnat spoustu významů a symbolů do jednoho designu. Díky tomu to vypadá chaoticky.

Budování tetování na rukávu: Tipy a postup

Jak dlouho trvá tetování rukávu?

Průměrná doba potřebná pro rukáv je 10–15 hodin, ale některým trvá 80 hodin i více. Rukáv zahrnuje několik relací, jejichž dokončení může trvat týdny, měsíce nebo dokonce roky. Čas, který bude trvat, bude záviset na tom, jak propracovaný je design a jak dlouho trvá vašemu tělu, než se mezi sezeními uzdravíte.

Jak dlouho trvá každé sezení?

To bude zcela záviset na umělci a na vás. Každé sezení obvykle trvá tři až šest hodin. Pokud nemůžete tak dlouho sedět na místě, umělec by měl být flexibilní a měl by vybarvovat prostor tak, aby zahrnoval více relací. Jedna z nejdelších relací, jaké kdy tetovací umělec Bret Baumgart absolvoval, byla 16 hodin! Šílený!

Jak často jsou relace?

Mezi sezeními to obvykle trvá dva týdny, ale pokud jste někdo, jehož tělo potřebuje čas na uzdravení, obchod vás může naplánovat na každé tři týdny.

Návrhy tetování na rukávu pro ženy a muže

Je bolest tolerovatelná??

To vše závisí na vaší úrovni tolerance bolesti, ale obecně vás bolí rukávy, protože musíte být pod jehlou hodiny na sezení a během několika týdnů se musíte vrátit na několik sezení. Vaše paže bude na chvíli cítit necitlivost!

Většina lidí uvádí, že cítí největší bolest v oblasti lokte, vnitřního lokte, zápěstí a podpaží. Než se pustíte do tetování, zjistěte, kde vás na těle bude bolet nejvíce, a naučte se, jak bolest minimalizovat.

Plný rukáv.

Plný rukáv.

Hunter Newton přes Unsplash

Kolik stojí tetování na rukávu?

Celkové náklady budou samozřejmě záviset na tom, jak dlouho tetování trvá a zda se jedná o částečný nebo plný rukáv. Tetovači v průměru 100 $ za hodinu a průměrná cena plného rukávu se pohybuje od 1 500 do 2 500 $, protože proces trvá v průměru 10 až 15 hodin práce rozdělených do několika relací. Impulzní nákup to rozhodně není!

Plný rukáv

To bude trvat minimálně 10 až 15 hodin. V průměru 100 $ za hodinu to vyjde zhruba na 1 500 $. Samozřejmě, pokud design vyžaduje hodně barev nebo složitých detailů, pak je normální zaplatit až 4 000 dolarů. Že's 40 hodin práce!

Poloviční rukáv a čtvrtletní rukáv

To trvá minimálně pět až osm hodin. Průměrné náklady jsou 500 až 2 000 $.

Proč je to tak drahé?

Rameno není ploché plátno. Když umělci přemýšlejí o designu rukávového tetování, musí přemýšlet ve 3-D, protože obrázek bude pokrývat čtyři části paže: horní vnější rameno, vnitřní paži, vnitřní předloktí a vnější předloktí. Díky tomu je tento proces velmi časově náročný a složitý a cena tomu odpovídá.

Průměrné hodinové náklady na jakékoli tetování se pohybují od 70 do 220 dolarů (nebo více). K přesnému odhadu ceny budete muset zvážit několik faktorů.

Don't Buďte levní

Přestože rukávy trvají dlouho a stojí spoustu peněz, investice se vyplatí. Jen nezapomeňte, že cena a bolest za odstranění tetování bude dvakrát vyšší, proto si vyberte kvalitního umělce a renomované studio!

Pouzdro pro astronauty a galaxie.

Pouzdro pro astronauty a galaxie.

Jaký je proces?

 1. Poté, co se rozhodne o designu, umělec změří vaši paži, aby ji mohl proporcionálně upravit.
 2. Během první relace bude obrys namalovaný inkoustem.
 3. Druhá nebo třetí relace bude zahrnovat stínování nebo kreslení v detailech.
 4. Poslední sezení budou věnována vybarvování a doplňování.

Tento proces může trvat několik měsíců, přičemž sezení probíhají každé dva až tři týdny. Každá relace je v průměru tři až pět hodin, ale to bude záviset na tom, jak dlouho vy a váš tetování můžete sedět a soustředit se.

Nezapomeňte si naplánovat svůj pracovní rozvrh a dovolenou, protože mezi sezeními a během šesti měsíců, které je zapotřebí k úplnému uzdravení, bude omezená pohyblivost.

Uzdravovací proces

Je velmi důležité, abyste se poté o tetované místo starali, abyste se vyhnuli infekci. To je zvláště důležité při získávání rukávu, protože jste povinni se vrátit na několik relací, a zničení tetování před dokončením ztěžuje dokončení kresby designu, což znamená, že to bude trvat déle a bude to stát více.

Pokyny pro následnou péči

 1. Po sezení ponechte obvaz několik hodin.
 2. Omyjte antibakteriálním mýdlem. Jemně osušte.
 3. Nechejte 10 minut provětrat. Poté naneste tenkou vrstvu pleťové vody.
 4. Pokračujte v mytí a zvlhčování oblasti dvakrát až třikrát denně, dokud pokožka nedokončí peeling (asi dva až tři týdny). Je normální, když při odlupování pokožky odpadnou nějaké stopy inkoustu.

Pokud se tetování před dalším sezením nevyléčí, proces se zpomalí. Dodržujte tyto pokyny, aby se tetování uzdravilo rychleji a zabránilo se strupům.

8 věcí, kterým se po tetování na rukávu vyvarovat

 1. Don'netrhejte si strupy nebo loupající se kůži. Nechte to přirozeně spadnout; v opačném případě riskujete infekci a zničení tetování.
 2. Don'napěňte na silné vrstvy pleťové vody. Chcete, aby vaše pokožka dýchala, aby se minimalizovala infekce.
 3. Don'nekoupat se nebo plavat. Dlouhodobé působení vody je velmi škodlivé.
 4. Don've sprše to nepřehánějte. I když vaše paže není přímo v odpalovací linii sprchové hlavice, vystavení horké páře a vlhkosti může poškodit vaše tetování, takže si dejte rychlé, vlažné sprchy.
 5. Don't spát na paži. Když je vaše tetování nové, spánek na něm bude nejen bolet, ale také vyhladoví oblast kyslíku (což vede k infekci) a poškodí inkoust, protože tetování se může lepit na listy.
 6. Don'nenoste přiléhavé košile. Opět chcete, aby vaše paže dýchala, takže ne'dát bakteriím šanci růst.
 7. Don'nevystavujte oblast slunečnímu záření. Expozice slunce vede k zjizvení, zesvětlení a nerovnoměrnému hojení.
 8. Don'ani se neopalovat.

Prameny

 1. "Nejlepší tipy na zkrácení doby hojení tetování," Autoritní tetování. Přístup 11. listopadu 2017.
 2. ROC, "8 věcí, které musíte vědět o procesu tetování," Tattoo Healing Pro. 5. září 2017. Přístup 11. listopadu 2017.

Tento obsah je přesný a pravdivý podle nejlepšího vědomí autora a není určen jako náhrada formálních a individuálních rad kvalifikovaného odborníka.