Whitney je odbornicí na piercing a tetování se zkušenostmi ve světě úprav těla.

Tetování

Vy'buď to čtete, protože vy'mám právě nové tetování nebo ty'přemýšlím o tetování. Ať tak či onak, musíte si uvědomit, že následná péče o tetování se může lišit od člověka k člověku a od umělce k umělci.

Váš tetovač vám obvykle poskytne písemné pokyny, jak se správně starat o vaše nové tetování. Ale to'je nejlepší být připraven a vědět, co vy'znovu se do toho dostanete, když si necháte udělat tetování.

Abyste věděli, jak se správně starat o tetování, musíte vědět, co to tetování je…

Moe: Skin Traditions: AL

Moe: Skin Traditions: AL

Co je tetování?

Tetování je bodná rána, která se provádí hluboko do kůže a naplní se inkoustem. Tetování se provádí tak, že se vám kůže vpíchne jehlou a do oblasti se vstříkne inkoust, což obvykle vytváří určitý druh designu..

To, co dělá tetování tak trvanlivým, je to, že'být hluboký; inkoust není't injekčně do epidermis (horní vrstva kůže), ale dermis (druhá, hlubší vrstva kůže). Buňky dermis jsou velmi stabilní, takže tetování je prakticky trvalé.

Na začátku se tetování dělalo ručně, při kterém tetovač propíchl kůži jehlou a inkoust vstříkl ručně. Ačkoli je tato technika v některých částech světa stále používána, většina obchodů s tetováním používá tetovací stroj, což je ruční elektrický nástroj, který používá systém trubek a jehel. Na jednom konci stroje je sterilizovaná jehla, která je připevněna k tubám obsahujícím inkoust. Nožní spínač slouží k zapnutí stroje, který pohybuje jehlou dovnitř a ven, zatímco vtlačuje inkoust do pokožky asi 1/8 palce (asi 3 milimetry).

Váš tetovač bude vědět, jak hluboko vrazit jehlu do kůže, protože pokud se nedostanete dostatečně hluboko, vytvoří se špatné tetování a příliš hluboké může způsobit krvácení, intenzivní bolest a jizvy. Zjistíte, že komplikace související s tetováním budou obecně záviset na amatérských umělcích, kutilech a neformálních tetováčích. Pamatujte, že jen proto, že obchod s tetováním podniká a má zákazníky a zaměstnance, nemá't nutně znamenat, že jsou čistí, sterilní a renomovaní.

Doporučuji, abyste důkladně zvážili následující tipy a rady týkající se následné péče o tetování, protože pokud ne'Pokud se o své nové tetování řádně staráte první dva týdny, máte vyšší riziko infekce a jizev.

Následná péče o tetování

Podle velikosti tetování a vašeho tatéra's radou, obvaz na novém tetování byste měli nechat kdekoli od dvou hodin do noci. Obvykle chcete odstranit obvaz, když se dostanete domů, abyste mohli tetování nechat dýchat. Pokud stále krvácíte, můžete zvážit jemné otření nového tetování novou papírovou utěrkou, aby krev nepronikla.'t bazén.

Při odstraňování obvazu postupujte opatrně pomalým odlupováním obvazu. Pokud se vůbec drží, STOP! Nalijte studenou vodu mezi kůži a gázu. Ujistěte se, že ne't držet své tetování pod faucetem plné síly; pamatujte, snadno se to dělá. Počkejte několik minut a pokuste se obvaz znovu odstranit.

Studená voda by vám měla uvolnit kůži z obvazu, aniž by z něj vytáhla jakoukoli barvu. Pamatujte na to, abyste z tetování nevytáhli kůži ani strupy, protože byste mohli vytáhnout inkoust, což může mít za následek nezbarvené nebo matné mezery ve vašem tetování.

Jakmile je obvaz vypnutý, tetování velmi jemně omyjte konečky prstů. Použijte jemné antibakteriální mýdlo nebo jiné jemné mýdlo bez deodorantů, změkčovadel pokožky nebo jiných přísad.

Pomocí prstů jemně vetřete mýdlo na tetování.

Poté, co tetování vyčistíte, na několik minut jemně zalijte studenou vodou. Studená voda stáhne vaše póry, což pomůže tetování uzdravit se rychle a zdravě. Někteří umělci tetování se domnívají, že studená voda pomáhá nastolit barvu.

Lehce tetování osušte měkkým ručníkem.

Opatrně naneste lehký povlak A&D mast. Neaplikujte mast na příliš silnou, protože vaše pokožka musí být schopná dýchat. Na zakrytí tetování by podle velikosti tetování měla stačit malá kapka masti. Jemně vmasírujte konečky prstů malou kapku masti do tetování.

Můžete použít Bacitracin nebo dokonce jemné mléko bez přísad, pokud je na vodní bázi, jako je Corn Huskers Lotion. Ale protože A. & Masť D neobsahuje nic jiného než vitamíny A a D pro hojení pokožky'je ideálním balzámem na nové tetování.

První dva týdny poté, co si necháte tetovat, držte jej co nejdále od vody. K mytí nového tetování používejte pouze prsty. Ujistěte se, že ho vysušíte měkkým ručníkem.

Nové tetování Don'ts

 • Tetování znovu neobvazujte.
 • Nikdy nepoužívejte mýdla s přísadami, jako jsou speciální vůně, změkčovače pokožky atd. Ujistěte se, že používáte výrobky na vodní bázi, na neropné bázi.
 • K čištění tetování nikdy nepoužívejte lufy, houbičky, žínky, vaty, papírové ručníky nebo cokoli jiného než prsty.
 • Nedávejte nové tetování pod faucet plné síly.
 • Při sprchování, don'Nechte vodu přímo zasáhnout tetování.
 • Při koupeli se don'Ponořte tetování do vody.
 • Don'Nepotřete povrch tetování příliš tlustou mastí, protože kůži udusíte, začne se strupovat a zvýší se riziko infekce..
 • Žádné drhnutí, drhnutí, trhání nebo škrábání, bez ohledu na to, jak moc to svědí!

Poté, co se tetování uzdravilo

 • Jakmile se inkoust usadí do vaší kůže, můžete se vrátit k životu jako obvykle.
 • Pokud budete nějakou dobu venku, nezapomeňte na tetování vždy použít silný sluneční blok, protože sluneční paprsky tetování vyblednou.
 • Solária se nedoporučují, a to ani poté, co se vaše tetování uzdraví. Pokud se rozhodnete jít na solárium, tetování zcela zakryjte.
 • Stejně jako zbytek těla bude vaše tetování vypadat lépe a déle, pokud si zvyknete používat pleťová mléka.
 • Poté, co se vaše tetování zcela zahojí, pokud nejste spokojeni s tím, jak tetování vypadá (barva má mezery nebo je nepravidelná), vraťte se k tetovateli. Jelikož tetovací umělci chtějí pro vás odvést co nejlepší práci, většina z nich ráda provede tetování, jakmile bude plně nastaveno.

Tento obsah je přesný a pravdivý podle nejlepšího vědomí autora a není určen jako náhrada formálních a individuálních rad kvalifikovaného odborníka.

Komentáře

MV8000 2. srpna 2012:

Já'Uvažuji o tetování na paži, tohle by bylo první a tak bych to neudělal'nevím, jak se o to potom starat. To mi opravdu pomohlo a dalo mi to lepší pohled na to, co budu muset udělat.

Tatt krize! 22. června 2012:

Sammy, jak se ti inkoust lepil za ucho? Taky jeden mám, ale nezůstane. Ten na mém rameni je naprosto v pořádku && uzdravil && ten samý den. Prosím pomozte. :/

Umělec 29. dubna 2012:

Nejlepší věc, kterou udělat při tetování na volné kůži; takříkajíc, je zajistit, aby umělec navlhčil oblast před začátkem. Měl by vědět, jak vstřikovat inkoust. Pokud ne, pak pravděpodobně půjdou příliš hluboko. Na těžkém území'S kůží je pravděpodobné, že se umělec pokusí upravit nastavení svého stroje. (nenazývá se to pistolí) *jen slangově … Když ošetřujete tetování, nechejte jej dýchat první den/noc, pak doporučte COCO máslo k ošetření, pokud je alergické, Lehce jemně opláchněte vodou, Pokud používáte A + D .. ujistěte se, že v něm není železo, Zink. Zacházejte s tetováním opatrně a ne'k nadměrnému použití vody nebo jiného zvlhčovače. Váš tetovač by vám měl říci, co je potřeba .. POKUD NENÍ ZE VÝŠE UVEDENÉHO DON"ZÍSKEJTE JEDNÉHO OD TÉHO UMĚLCE … neznají správná opatření, která je třeba provést v rámci před-péče nebo následné péče. Bavte se s novým tetováním. a hodně štěstí.

vinny 17. dubna 2012:

@tiffany každý je jiný, pokud jde o toleranci bolesti. Myslím, že většina procesu není bolestivá bolest, ale spíše pocit (teplý), pokud to dává smysl. moje zkušenost byla skvělá a to, co cítíte během tetování, není bolest, ale spíše rozruch než cokoli jiného. na základě toho, co jste řekli, tetování nebude trvat příliš dlouho (pokud vaše ruka není obrovská) umělci jsou obvykle dobří v tom, aby se ujistili, že jste pohodlní a že to, co dělají, vám neubližuje. prostě ne't dostat do vlastní hlavy a užít si zážitek.

Audrey 7. dubna 2012:

Dávám si své 3. tetování na oblast chodidel a spousta lidí říká, že je to nejhorší místo, kde si to nechat udělat. Moje nervy zabíjejí, je něco, čím bych se mohl připravit na bolest jako Advil? Jw každá pomoc velmi ocenil

william 17. listopadu 2011:

don'Nechte tyto lidi, aby vám řekli, jak špatně tetování bude bolet. to záleží na každém člověku. Asi před týdnem jsem dostal první tetování na záda. to'je kříž s křídly a běží přímo po páteři. opravdu to nebolí, bylo to agresivnější než cokoli jiného. hlavně to vypadalo, že jsem se zabil na spálení od slunce a někdo s dlouhou miniaturou to stále škrábe.

Rhiannon 12. října 2011:

získávám 4 otisky kočičích tlapek, které jdou po lopatce, ale laskavější v blízkosti mé páteře, toto je můj první tatt, získávám to 21. října, 18. pro moji kočku, která zemřela dříve v tomto roce.

moje máma dělá péči o tetování snadnou, já ne'nevím, nemohl bys'nemám vodu přímo na ni .. sprchování se zdá být obtížné, myslím, že se sprše mohu vždy postavit tváří v tvář, ale nevím. vidět, jak alkohol ředí krev, znamená to, že tetování bude krvácet?

Karyn 15. srpna 2011:

Zajímalo by mě, jestli tetování úspěšně zakryje pavoučí žíly nebo je ještě zhorší?

Tiffany 3. srpna 2011:

Já'Brzy dostanu jeden na počest svého otce'nedávné absolvování. Kdekoli v zápěstí, v zadní části dlaně. A mám velmi nízký práh bolesti (takový, který při chůzi po pláži potřebuje žabky). Mohu si před zákrokem vzít cokoli, abych minimalizoval bolest, jako léky proti bolesti, které jsou dostupné bez předpisu? Pomůže to? A bolí ta oblast (zápěstí k zadní části oblasti dlaně) více nebo méně než ostatní oblasti? Potřebuji vaši radu. dík!

Červenka 24. července 2011:

Jdu si udělat tetování na lýtko. Nechal to udělat někdo jiný? Zajímalo by mě, jestli střední tetování zabere více než jedno sezení.

Jodie 4. července 2011:

Mám dva, jeden na zátylku a před několika dny měl naznačený půl rukáv a nějaké sdílení. Bolestivý? Ano. Horní rukáv bolel od 6/10 do několika nesnesitelných částí (a já měl své 3 děti přirozeně, věřte mi, že znám bolest.) Připadá mi to, jako by vám horký nůž prořezával kůži znovu a znovu. Přesto to ještě dokončím a pravděpodobně dostanu ostatní, které jsem plánoval získat!!!!!

Mishandi 2. července 2011:

Ve středu jsem si nechal udělat první tetování na rameno. Jen jsem přemýšlel, kdy by bylo v pořádku začít se znovu normálně sprchovat (jako když to nechá zasáhnout přímá voda)??

Nikki 08.06.2011:

Takže já'Brzy si nechám udělat první tetování. Já'Dostávám Tribal po mé pravé straně. Vím, že je to citlivá oblast. Začíná zpod mých prsou až téměř k pasu. Kde je nejlepší tetovací salon v Sacramentu?

Sojka 5. června 2011:

Takže … já'Rozhodně si nechávám vytetovat horní část zad. A co akné? Není to vůbec špatné, ale co'je nejlepší udělat?

Matt 16. května 2011:

Plánuji dostat hvězdu šampiona za obě mé paže nad lokty. Taková rodinná tradice.

Claire 2. května 2011:

Nechal jsem si minulý týden na zápěstí udělat 4. tetování narcisu. Miluji to, vůbec žádná bolest, také jsem si s tetovačem krásně popovídal, zatímco to dělal. Jako pro nejbolestivější místo z mé zkušenosti musí být na achillově šlaše kterou jsem si nechal vytetovat kolem kotníku draka dýchajícího ohněm, málem jsem brečel bolestí!!!!

Rae tvé tetování by mělo být v pořádku s plaváním, pracuji jako plavčík, takže jsem obvykle nalezen v bazénu, s tréninkem jsem nikdy neměl problémy.

sammy 1. května 2011:

První jsem dostal asi před třemi lety na zápěstí, což mě nikdy nebolelo, pak jsem dostal jeden na spodní část zad, který nebyl'Taky špatný, měl jsem za uchem malou hvězdu, která absolutně zabila: o a včera jsem si dal na nohu další tetování, které bylo více masírující než bolestivé. X

Rae 17. dubna 2011:

Mám v plánu brzy se nechat tetovat, ale jsem plavec, takže ano'm neustále ve vodě a přestávky don'nepřijde často. Vím, že to říkalo, že po odstranění prvního byste neměli tetování, ale obvaz, ale myslíte si, že by mi pomohl vodotěsný obvaz, protože nemám'opravdu nedostanu přestávky a pak to jednou odeberu'm z vody?

Jantar 13. dubna 2011:

Ahoj, přemýšlím o tetování, ale nemůžu se rozhodnout, kde myslím mezi těsně vedle mého boku, kde kost obkresluje pánevní oblast a spodní stranu zad, jen malé tetování něco jako 3 hvězdičky začínající na malé, střední a velké ale není to velké, na kterém místě to bude bolet víc? Nebojím se bolesti, jen přemýšlím, stále to zvládnu, ale nevím, jak se dostat na záda, hvězdy jsou pro mou přední oblast a co byste měli dělat ohledně sprchování?

Phil 27. března 2011:

Čau Justine. Pokud jde o bolest, jsou záda tím nejlepším a nejhorším místem. Jak zde někteří řekli, lopatky jsou velmi snesitelné. Ale jakmile zasáhne oblast páteře, bolest je velmi akutní. Věřím, že důvodem je rezonance pohybu tam a zpět, kterou dělá jehla. Pokud jde o následnou péči. Mýdlo je v pořádku, pokud tam je'není vůbec cítit. Tam's některými chemickými přísadami ve vůních. Postačí jakákoli VŠECHNA PŘÍRODNÍ mast. Osobně používám weber. To's čistý vitamín E. Mytí 3krát denně a použití masti po dobu 3 dnů, poté zvlhčující krém po dobu 4 dnů, žádné z mých tetování se nikdy nezchruplo. Kolem 4. nebo 5. dne se tenká vrstva odumřelé kůže jednoduše sama odloupne. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, aby se uzdravila, je nechat ji co nejvíce vyvětrat. Vaše kůže je živá. Nechte to dýchat.

Justin 24. března 2011:

Ahoj všichni. je mi 17 a plánuji dostat velkou kmenovou sovu na horní část zad. nejsem špatný, pokud jde o bolest, ale jen jsem přemýšlel, jaké to vlastně je dostat se do toho a s jakou následnou péčí bych měl rozhodně jít???

jessica 26. ledna 2011:

mám v plánu dostat velkou po boku kyčelní kosti, jak moc to bude bolet & jak se budu moci bez problémů osprchovat?

kd nyc 18. ledna 2011:

Včera jsem si nechal tetovat vůbec první tetování a četl jsem různé tipy pro následnou péči, teď se bojím, protože ne't co'je správné nebo špatné. jen doufám, že moje tetování ne'nenakazit se.

jason c 13. ledna 2011:

zítra si jednu pořídím, pravá paže mezi mým bicepsem a tricepsem, víš, kde se to dotýká, jak se to dotklo, takže si říkám, že to bude hodně bolet xD don't souhlasíš.

diky za tipy

jsn

Sam 7. ledna 2011:

Já'jsem rád, že jsem našel tento článek. Včera jsem si nechal vytetovat své první tetování na vnější straně chodidla a myslel jsem si, že vím hodně, a myslel jsem si, že můj umělec pokryl vše o následné péči, ale chyběly drobné detaily.

Všichni mi říkali, že nechat si vytetovat nohu bolí opravdu špatně. Jo, bolelo to, ale dalo se to vydržet. Já'Řekl bych, že to bylo 6/10, v některých bodech možná 7/10. Ne nesnesitelně bolestivé. Těšíme se na pár dalších!

Hxx 7. ledna 2011:

Za uchem mám malého motýla id 1 a včera jsem dostal na záda poměrně velkého fénixe, který v některých bodech hodnotil 7 nebo 8 … možná dokonce 9! to opravdu závisí na umístění, ale všechny do určité míry bolí! pokud bolest způsobí problém, zmenšete ji nebo vůbec ne. dolní část zad a boků byla nejhorší, skoro jsem také omdlel, ale já'udělat to všechno znovu. Lidé mají více než jedno dítě, že? lol užijte si ppl 🙂

jackyR 20. prosince 2010:

V sobotu jsem měl své první tetování na horní části zad mezi rameny. Předpokládám, že pro první tetování je docela velký, ale měl jsem ruku v designu & Miluji to. Nelíbilo se mi to však dělat zejména na samotné páteři, což bylo VELMI bolestivé. Pokud mám více, vyhnu se oblasti páteře. Mám v plánu mít jeden na vnější straně pravého lýtka & možná další dolní část zad (vyhýbat se středu, lol)

Madi 18. prosince 2010:

Včera jsem měl své 4. a největší tetování, bolest byla nesnesitelná (na kříži) a dvakrát jsem omdlel! (jak trapné). Dobrý tip pro časovače, hodně cukru, než se do toho pustíte, protože tetování vám sníží hladinu cukru. Bolí to? Ano. Vrátil bych se pro další? Ano. Po včerejších 5 hodinách bolestí agonie, abych to udělal, zvážil bych další? Ano! JSOU návykové!

Někdo se také ptal na barvu, která krvácela jeden nebo dva dny. Stačí jej vyprat alespoň dvakrát denně, velmi jemně a osušit. Aplikace velmi jemného filmu pleťové vody je velmi důležitá. Pokud si to'do 3. dne stále uniká barva na povlečení nebo oblečení'je pravděpodobné, že umělec kopal hlouběji, než bylo potřeba. Ne'nemá to vliv na výsledek, ale pokud si toho všimnete po 2 týdnech, kdy to bude'Pokud vyschlo, že došlo k nějakému barevnému záplatování, vraťte se. Většina dělá tento druh dotykové IP zdarma.

Hodně štěstí, lidi!!

KMartinez 14. prosince 2010:

Mám dotaz, plánuji si nechat vytetovat zadní část paží, triceps a oblast zadních ramen. Doufám, že to někdy v lednu dostanu, ale budu moci nosit košili a tak? a já jsem velmi tolerantní k bolesti, to mě neobtěžuje.

stm1691 4. prosince 2010:

Lidi, přestaňte se ptát, jestli tetování bude bolet !!!! 99% z nich ano !! Přemýšlejte o tom, bolela by jehla vpichující se dovnitř a ven z vaší kůže? Nebo ne … Vypočítejte si to. jestli ty'mnohem lépe se necháš tím, aby ti bolest poskytla druhé šance na získání, don'nechápu

Candace 30. listopadu 2010:

Dostávám Hibiscus na pravou nohu, že'Je to moje první tetování, bude to bolet?

Julie 17. listopadu 2010:

Jdu si udělat tetování na ucho (přední a zadní část ucha). Jak to mám udržet mimo vodu, zatímco já?'sprchuji se?

Shanna 31. října 2010:

Bolest z tetování opravdu závisí na tom, kde ho získáte, a na vaší individuální toleranci bolesti. To'je pro každého jiný. Ten, který jsem dostal na nohu a za ucho, ne'vlastně vůbec nebolí. V měřítku 1-10 jsem'd řekněme 3 za nohu, 1 za ucho. Právě jsem dostal jeden na vnější stranu chodidla před dvěma dny a bolest pro toho byla nejméně 7 nebo 8. Pro následnou péči jej vždy několikrát denně omyji antibakteriálním mýdlem pomocí metody popsané zde. Poté jsem prvních 24-48 hodin vložil VELMI TENKOU vrstvu bacitracinu nebo A&Ukažte na to. Dobře funguje i krém Bactroban. Poté jej stále čistím, jak je uvedeno výše, a nanesu na něj krém bez oleje a vůně. Po několika týdnech by měl být váš tat většinou uzdraven !! Také NEDĚLEJ'T poškrábej to! Bude to svědit, ale pokud to poškrábete a/nebo strhnete strupy, může to vytáhnout inkoust. Hodně štěstí!!

felicia 22. října 2010:

Právě jsem si nechal vytetovat první tetování na zadní straně ramene'vůbec to nebolelo, ale tolik lidí mi řeklo, abych po starostech udělal něco jiného, ​​takže já'jsem zmatený

Hannah 8. října 2010:

Ahoj, právě jsem si nechal udělat první tetování, jak dlouho jim trvá uzdravení. A odpovědět na vaši otázku, jak moc to bolelo na stupnici. Nechal jsem si udělat můj na zadní straně krku a řekl jsem, že ne'nebolí, ale štípalo to, na stupnici od 1 do 10 asi 3, řekněme osobně 🙂 x

yaz 30. září 2010:

jak bolestivé byste řekl, že tetování bylo na stupnici od 1 do 10? záda/rameno/kotník/zápěstí atd

díky xx

shona 30. září 2010:

právě jsem dostal první tetování a přemýšlel jsem, jak dlouho trvá, než z něj barva přestane vycházet?

Whitney (autor) z Gruzie 8. září 2010:

Noste volnější oblečení a noste kalhoty o něco nižší nebo vyšší než obvykle.

kell 8. září 2010:

tetování na boku, abych přestal drhnout z oblečení, co mám dělat, když mi navrhneš znovu neobvazovat?

tracy 8. srpna 2010:

tetování před 8 dny, praní denně&pomocí bupetinu po

každou sprchu, kdy ji mám přestat používat, tetování ještě není zhojené.

smfisher 30. července 2010:

Naprostý nesouhlas s používáním A. & D Masť nebo něco podobného na nové tetování. Jak jsi řekl, surové tetování musí dýchat. Tyto masti nejsou nic jiného než ropa, lanolin, minerální olej – to vše udusí ránu. A krém by měl být používán pouze po něm'je uzdraven. Pokud na nové tetování používáte vůbec něco, použijte něco jako Tattoo Tonic, které používá olej z čajovníku a je přirozené.

MNM 25. července 2010:

Jak dlouho po tetování na noze musím čekat, než si budu moci nohy znovu oholit?

Kirstie 25. července 2010:

Pro Mohitu

Měl jsem tetování před 2 lety na zádech a nestalo se tak'Bolí to, jak jsem si myslel … bolest závisí na tobě a tvém prahu bolesti, pro každého je to jiné.

Whitney (autor) z Gruzie 12. července 2010:

Ne. Tetování na rty je jiné. Blednou velmi odlišně. Tetování na rtech se hojí vašimi slinami. Tam'Není nic, co byste opravdu mohli udělat pro uzdravení tetování na rtech, ale doufáme, že ne't mizí během několika dní.

Taylor 12. července 2010:

Pokud si nechám vytetovat vnitřní ret, tyto tipy stále platí..?

mohita 8. července 2010:

bude to bolest, když jdu 4 tetování dělat na zádech?

Whitney (autor) z Gruzie 17. února 2010:

Ne, že bych o tom věděl. Jen se ujistěte, že si to váš tetovací umělec uvědomuje v případě, že má nějaké návrhy.

Adri 16. února 2010:

Takže si chci nechat udělat první tetování na vnější stranu chodidla a mám opravdu citlivou pokožku a má tendenci se snadno strupovat. Je něco, co musím udělat, abych si připravil kůži před tetováním?.