Jason Goodrow, jinak také známý jako "Goodboy," je licencovaný tetovací umělec, který ve svých článcích sdílí své znalosti se světem.

Tříbodový úsek.

Tříbodový úsek.

Protahovací techniky a tetování

V tomto článku budu hovořit o různých způsobech protahování kůže při tetování a užitečných způsobech, které vám pomohou zlepšit tuto nezbytnou sadu dovedností.

Lidé přicházejí v různých tvarech a formách a typy pokožky těchto forem se také liší, takže natahování kůže je klíčovou součástí tetování. Tady jsi'Naučím se standardní tříbodovou strečovou techniku. Věřte mi, že je klíčové se v této kariéře na začátku své kariéry vycvičit. Ušetří to spoustu frustrace, ztraceného času a mizerné práce.

Nesprávné protažení

Nejprve vám chci ukázat několik příkladů nevhodných technik, které jsem viděl použité.

 • Nejčastěji používanou chybou je omotání ruky kolem paže, aby se kůže pevně přitáhla – to se děje i mezi umělci, kteří tetují už roky. Může se zdát, že při přitahování kůže stále používáte tetovací ruku. To však ve skutečnosti vytváří tlak na stejný úsek pokožky, na kterém pracujete. Když tedy začnete pracovat na nerovnoměrně natažené kůži, začnete mít problémy. Patří sem bubliny ve vašich čarách nebo velmi slabé čáry, které se najednou mění na velmi tlusté a silné vlnité čáry.
 • Druhý nevhodný způsob napnutí kůže je obecně označován jako „natažení“. To je, když jeden vezme ruku, položí všechny čtyři prsty do blízkosti tetování a zatáhne dolů na kůži, aby ji pevně přitáhl. Znovu, když se začnete pohybovat do této oblasti pokožky, můžete nebo nemusíte dostat inkoust dovnitř. Pokud ano, stále nemusí mít výsledky, které jste očekávali, jak jsem zmínil výše.

Obrázky nevhodných metod

Bylo použito tříbodové natažení

Podle mých zkušeností přinesl nejlepší výsledky tříbodový úsek.

 1. Tříbodový úsek se bude obvykle skládat z ukazováku a palce. Roztáhnou se od sebe na kůži, aby ji nejprve napnuli.
 2. Poté s koulí vaší tetovací ruky, strojem ve vleku, strategicky položíte ruku, abyste úsek dokončili. Nyní si můžete vytetovat oblast, na které pracujete.
 • O delší čáru správně udělanou usilujete. Pokud je však tento úsek proveden správně a potřebujete si nejprve vybudovat tu důvěru, pak v každém případě začněte v malém a dělejte kratší čáry. Do dnešního dne dokonce i já obvykle použiji některé z kratších linek, abych zahřál ruku a ujistil se, že kůži napnu.

Zblízka

intersted-intattooing-Lekce-4-strečink-techniky

Několik ukazatelů

Chtěl jsem konkrétně zmínit, jak důležité je znovu řádně protáhnout kůži při tetování. Pro tolik začátečníků byly hlavní problémy:

 1. Natažení dvou prstů a nevyužití ruky jako třetího bodu na tříbodovém natažení.
 2. Pomocí techniky „pull-stretch“ a nepoužívání ruky jako druhého nebo třetího bodu ve 3bodovém natažení.
 3. Uchopte paži/předloktí a pevně přitáhněte kůži.

To jsou tři hlavní problémy, které jsem znovu a znovu řešil. To vše souvisí s nesprávným natažením pokožky. Jak již bylo řečeno, zde je několik tipů pro práci na technikách protahování:

 • Práce na rovném pevném povrchu. To'Pokud je to možné, je vždy dobré mít o něco ruku nebo nohu. U většiny ramenních částí pracuji s loketní opěrkou. Pokud dělám nějaké tetování nohou, vždy je položím na stůl – snadný přístup k tetování, dobré protažení a navíc klient je velmi pohodlný. Všechny tyto proměnné znamenají skvělý zážitek všude kolem.
 • Použijte A.&D originální mast. Je méně mastný než vazelína a při aplikaci je snadné pokožku stále napnout.
 • Použijte papírový ručník. Pokud vás svaly na rukou unavují protahováním, mějte papírový ručník složený v ruce, která netetuje, a použijte ho, abyste trochu snadněji uchopili kůži. Bonus: lze jej použít k setření přebytečného inkoustu z tetování.

Ukazatele plochého povrchu

Práce na rovném povrchu značně usnadňuje natahování pokožky

Práce na rovném povrchu značně usnadňuje natahování pokožky

To je způsob, jakým práce na rovném povrchu pomáhá dosáhnout skvělého tetování.

To je způsob, jakým práce na rovném povrchu pomáhá dosáhnout skvělého tetování.

Ahoj kluci!

Ahoj kluci!

Balení

Vím, že je to spousta informací ke zpracování, a chci znovu vyjádřit, jak je to důležité, pokud to s kariérou myslíte vážně, nebo se chcete jen zlepšit, tečka. Musíte začít s dobrými návyky. Výplata stojí za to.

Pokud máte nějaké dotazy nebo komentáře, neváhejte odpovědět níže.

Děkuji za přečtení!

—Gman

Otázky & Odpovědi

Otázka: Proč se moje tetovací jehla někdy zasekne?

Odpovědět: Několik důvodů: jehla může viset příliš daleko, nemá dostatečný výkon nebo napětí pružiny není dostatečně silné a je třeba ji upravit.

Otázka: Co znamená koule vaší „tetovací ruky“?

Odpovědět: Míč vaší ruky by byl chápán jako místo, kde byste mohli dát golfový míček a držet ho v ruce, proto "koule vaší ruky."

Otázka: Co používáte na vyčištění oblasti, ve které budete na začátku tetovat?

Odpovědět: Pro lidi pracující doma používám lysolské ubrousky a silně místo nasytím a vyčistím. Opakuji to ještě dvakrát, než jsem to nastavil. Pokud zakládáte obchod, používám ubrousky Cavi k čištění oblasti, kterou budete používat jako svou stanici.

Komentáře

Jacob Thyberg 1. února 2020:

Ahoj já'jsem v tetování nový a já'Udělal jsem pár tetování na rodinu a jedno na cizince, ale na sebe'dokončil jsem jednu horní nohu a přední holenní a druhou horní část nohy I'Chci začít s rukama, ale jak si mohu natáhnout vlastní kůži, pokud mohu't použít ruku paže I'm tetování. Také by mě zajímalo Kritizujete tetování lidí?

Nancy 14. března 2019:

Díky za radu. Mám další otázku. Co takhle napnout kůži mému partnerovi, když si tetuje část těla, kterou si sám nemůže natáhnout … jaká by byla nejlepší technika? Thnx

Bri 10. srpna 2018:

Děkuji za to, že to opravdu pomohlo

Andre 17. prosince 2017:

Dokážete natáhnout kůži stejně tvrdě jako na cívce??

Jody 29. června 2017:

Hej, člověče, jsem učeň a mám potíže s tetováním mastných oblastí, jako je podpaží a boky. Někteří lidé jsou tak velcí, že mám problém oblast pořádně natáhnout. Nějaké tipy na lidi s těžkou váhou?

Jason Goodrow (autor) ze státu Washington 3. dubna 2015:

Zdá se, že mnoho věcí může být obecně špatných … především, i když to zní, jako byste nedostali správnou hloubku, když podšíváte a stínujete …. ujistěte se, že stroj, který používáte, ať už je rotační nebo vaše standardní tetování správně nastavený stroj je velmi důležitý v tom, zda se tetování lepí nebo ne … také kvalita inkoustu…

podívejte se na zbytek lekcí a zjistěte, zda vám pomohou odpovědět na vaše další otázky.

Alice 3. dubna 2015:

Vytetoval jsem sestru svým rotačním strojem a ona'je strupovitý, ale vypadá to, že chybí kousky, a to se už jednou stalo a tetování prostě zmizelo? Co si myslíte, že bych měl udělat?

Billy 15. září 2013:

Ahoj co'je to nejlepší způsob, jak natáhnout kůži, abych cvičil na vlastním předloktí, teď na sobě tetuji 6 tetování a chci si nejprve procvičit stínování, to je v podstatě jediná věc, kterou si zatím nejsem jistý, prostě můžu'Zdá se, že to nefunguje

Jason Goodrow (autor) ze státu Washington 20. února 2013:

Pošlu na toto téma centrum, abych vám dále pomohl. V podstatě je kůže na prstu napjatá, papírový ručník nebo cokoli, co použijete, přitlačí kůži, což ji dělá tetovatelnou.

joe 19. února 2013:

Jak je používáte k natažení kůže prstů?

Jason Goodrow (autor) ze státu Washington 19. února 2013:

Používá se několik technik, sám jsem použil papírové ručníky omotané pod prstem, ale viděl jsem použité tužky, rukavice, pokud nic jiného nebylo snadno dostupné. Ve sterilním prostředí používejte věci, které dávají smysl. Doufám, že to pomohlo a děkuji za přečtení!

joe 19. února 2013:

Co'je to nejlepší způsob, jak napnout kůži na prstu