Jako komentátor a spisovatel tetování se spoléhám na své osobní zkušenosti a čas, který jsem strávil prací v tetovacím studiu.

Tetování upíra a lebky

Tetování upíra a lebky

Liz Cooková

Péče o vaše nové umělecké dílo je zásadní. Součástí péče po tetování je vyhýbat se plavání nebo namáčení nového tetování po dobu až čtyř týdnů ve vodě, v závislosti na rychlosti hojení. Během týdnů bezprostředně poté, co je nové tetování napuštěno inkoustem, je to jako otevřená rána, která se musí sama zahojit a zalepit.

Mohu si zaplavat se svým novým tetováním??

Ne. Don'jít plavat nebo ponořit své nové tetování do vody, dokud neodpadne každý kousek stroupku a suché kůže. To může trvat až čtyři týdny.

Je velký rozdíl namočit si tetování během běžné sprchy a úplně ponořit nebo namočit čerstvou ránu do neperlivé vody. Rozhodně se vyhněte jezerům, vířivkám a bazénům, zejména těm s chlórem a jinými chemikáliemi, které by mohly být bolestivé a poškozující otevřenou ránu.

Tečkové tetování. Fly a můra tetování

Tečkové tetování. Fly a můra tetování

Alvaro Flores – Korpus Tattoo

Kdy může moje nové tetování zvlhnout?

Tetování si můžete nechat namočit za následujících okolností:

 • Zatímco si myjete tetování.
 • Během běžné sprchovací rutiny.
 • V případě náhodného potřísnění nebo potřísnění tetováním.

Ujistěte se, že používáte k mytí čistou vodu a necháte vodu jemně protékat po tetování. Nechte tetování uschnout na vzduchu. Nepoužívejte ručník, protože jakékoli částice vláken ponechané v ráně mohou potenciálně vést k infekci.

Musím jít plavat s novým tetováním. Co mám dělat?

Upřímně řečeno, měli byste se pokusit přeplánovat plavecký výcvik, výlety na pláž a jacuzzi. Naplánujte si schůzku kolem mimoškolních aktivit a nechte se tetovat v době, kdy se vám podaří vydržet několik týdnů mimo vodu. Pokud to však musíte naprosto ponořit, zde'jak zabránit tomu, aby se voda dotkla vašeho tetování:

 • Kolem tetování pevně omotejte nepromokavý materiál, jako je plast. Pokuste se co nejvíce utěsnit vodu. (Každý, kdo se o to někdy pokusil, ví, že to není možné se 100% úspěchem, ale alespoň to omezí množství vody, které se dotýká nového umění.).
 • Udržujte své tetování zabalené po co nejkratší možnou dobu.
 • Jakmile vyjdete z vody, tetování okamžitě omyjte antibakteriálním mytím a čistou vodou, abyste odstranili všechny bakterie způsobující infekci.
 • Nechte uschnout na vzduchu. Pokud je hodně přebytečné vody, poklepejte ji čistým, nadýchaným ručníkem a nechte zbytek vzduchu uschnout..

Omylem jsem dostal tetování mokré. Co mám dělat?

Pokud je vaše tetování omylem ponořeno do vody na více než několik sekund:

 • Omyjte antibakteriálním mycím prostředkem na tetování.
 • Nechte oblast oschnout na vzduchu. Rovněž jej můžete osušit nešířivým ručníkem nebo hadříkem.

Proč?'t I Get My New Tattoo Wet?

Čerstvé, otevřené rány vyžadují čistý vzduch a čas na zaschnutí. Jak se vaše nové tetování uzdravuje, vrchní vrstva kůže vyschne, začne se odlupovat a rozpadat. Může také tvořit strupy. Během tohoto procesu je důležité udržet pokožku suchou, protože pokud tak neučiníte, mohou strupy předčasně opadávat. Mohlo by dojít ke ztrátě inkoustu.

Stojatá voda (např. Ve vanách, vířivkách a bazénech) neobsahuje bakterie. Představte si, jak se špína z vašich nohou vznáší k vašemu novému tetovacímu zranění a proniká do křehké kůže. To'není to hezký obrázek a ani infekce.

Nejlepší způsob, jak zabránit poškození a infekci tetováním, je zůstat mimo vodu!

Tetování si můžete namočit, když odpadne každý strup nebo suchý kousek kůže a vyroste nová vrstva kůže, která oblast utěsní. Jak již bylo řečeno, může to trvat až čtyři týdny.

Fáze hojení tetování

V prvních týdnech po vaší schůzce projde vaše tetování různými fázemi procesu hojení. Zatímco to'při hojení vytvoří tenkou, suchou, popraskanou kůži a některé strupy, které se nakonec odlupují.

Jelikož se uzdravuje, měli byste si tetování během typické sprchovací rutiny umýt antibakteriálním mýdlem a teplou tekoucí vodou, ale vyhněte se namáčení. Vřele doporučuji tetovací box Premium Aftershock, protože poskytuje všechny produkty, které k tetování budete potřebovat'celý život. Vzhledem k penězům, které jste vynaložili na své umění, produkty, do kterých investujete, pomohou jeho živosti a udržují pokožku svěží.

Časová osa péče o tetování po zákroku:

 • Nové tetování zabalí umělec na cestu domů.
 • Poté, co čekáte nejméně dvě hodiny a ne více než čtyři (v závislosti na vašem umělci's doporučení), můžete smýt plazmu, krev a další inkoust. Nepoužívejte hadřík. Používejte pouze ruce.
 • Nechte uschnout na vzduchu v čistém prostředí.
 • Naneste malé množství krému na následnou péči o tetování.
 • Časem se na tetování vytvoří suchá, šupinatá kůže nebo stroupky's povrchem. Neškrábejte ani neodstraňujte léčivou kůži nebo strupy. Měli byste nechat strupy přirozeně spadnout nebo se odlupovat, když úplně zaschly a kůže se pod nimi uzdravila.
 • Pokračujte ve zvlhčování schváleným krémem pro následnou péči o tetování.

To'stojí za to vynaložit úsilí, aby se zabránilo infekci. Kromě potenciálního poškození vašeho nového designu by infekce mohla za extrémních okolností způsobit mnohem větší poškození vaší skutečné končetiny. Ale oni se stávají.

Hodně štěstí s tvými strupy, tvým uzdravením a tvým šíleným úžasným tetováním!

Zpět tetování strom života na dívku

Zpět tetování strom života na dívku

Milovníci tetování na Facebooku

Další informace o nových tetováních

 • Je moje nové tetování infikováno? Co s tím mám dělat??

  Vaše nové tetování ne'necítím se dobře a ty'jde o to, že můžete mít infekci. Naučte se příznaky infikovaného tetování a zjistěte, jak s ním zacházet.

 • Tipy pro následnou péči o tetování: Jak se mám starat o své nové tetování?

  Přečtěte si tento článek, abyste získali vyzkoušené a pravdivé pokyny pro následnou péči o tetování. Zjistěte, co musíte udělat a proč to musíte udělat.

Tento obsah je přesný a pravdivý podle nejlepšího vědomí autora a není určen jako náhrada formálních a individuálních rad kvalifikovaného odborníka.

Komentáře

Robin Davis 22. června 2019:

Právě jsem dostal tetování na zápěstí, kdybych se při koupeli zakryl plastem

Anne (autor) z Hobartu, Tasmánie ~ Austrálie. (Trochu odlomené dno AUS) 1. června 2019:

VŠECHNY KOMENTÁŘE S ODKAZY BUDOU ODSTRANĚNY!

A 20. února 2018:

To'jsou to dva měsíce a čtyři dny, co jsem si nechal vytetovat. Mohu plavat v oceánu nebo bazénu nebo jen plavat?

Bianca 9. dubna 2017:

Mám tetování od 4. dubna

Kdy můžu jít na plážovou vodu??

B. 15. února 2017:

Zkuste Saniderm.

Milly 29. prosince 2016:

Já'm plavčík- potencionálně mohu zůstat mimo vodu necelé čtyři týdny, ale pravděpodobně tři kvůli školení zaměstnanců. Ve vzácném případě se musím ponořit na záchranu, pokud mám antibakteriální, mělo by to být v pořádku? Pokud musím jít na nějakou dobu vědomě do vody, máte nějaké konkrétní návrhy krytin, které by mé situaci opravdu pomohly?

Amanda 2. srpna 2016:

Před dvěma týdny jsem dostal na zápěstí jméno svých synů, můžu se teď normálně koupat, když je strup úplně vypnutý. Děkuji

Stefanie 15. dubna 2016:

Dobrý den, před 2 týdny (2. dubna a my jsme si nechali udělat malé tetování na zátylek'nyní 15. dubna).

Vlastně jsem neměl téměř žádný peeling – asi po dvou dnech se mi odlupovalo jen velmi málo drobných vloček a od té doby žádné strupy, žádné rány, jen trochu "hojivé svědění". Je v pořádku se vykoupat? To'Je možné to samozřejmě nenamočit úplně, ale přemýšlel jsem, jestli to bude ještě vločkovat víc, nebo jestli'je již uzdraven?

Fox Music 22. července 2015:

Skvělé doplňující informace o nových tetováních – děkujeme za sdílení

Baloiu Alexandru 5. července 2015:

Baloiu Alexandru Paul – Internetová média Skvělá práce

Melissa Reese Etheridge z Tennessee, Spojené státy americké, 23. června 2015:

To jsou skvělé tipy pro někoho, kdo si právě nechal udělat nové tetování. Hlasovalo a bylo to užitečné.