Miluji všechna svá tetování a díky zkoumání a zkušenostem jsem se hodně naučil, kde a co vypadá nejlépe.

Nápady, jak navrhnout tetování na rameno, včetně umístění, významu & amp; styl.

Nápady, jak navrhnout tetování na rameno, včetně umístění, význam & styl.

Sharon McCutcheon přes Unsplash; Canva

Moje první tetování na rameni bylo nádherně detailní ručně kreslené ztvárnění Michelle-Pfeiffer ve stylu Catwoman. Spadl jsem na židli na dvě hodiny, cítil jsem ostré linie a bzučivé teplo tetování, věděl jsem, že to na 100% udělám znovu. Díky výzkumu a jeho dokončení jsem se dozvěděl, kde a co vypadá nejlépe. Koneckonců, ne všechna tetování – a ne všechna ramena – jsou si rovna.

Různé typy umístění tetování na rameni

Když přemýšlíte o tetování na rameni, můžete automaticky předpokládat, že se týká vaší lopatky. To dává smysl, protože tam na vás je velký prostor na plátně. Ale to není vaše jediná možnost.

Vaše rameno má tři hlavní části: lopatku (lopatku), přední část ramene (klíční kost) a čepici, horní část ramene (akromion).

Ramenní čepel

Zahrnuje vše od páteře po horní část ramene po paži a dolů do střední části zad a tvoří obdélníkové místo, které můžete použít.

Přední rameno

Odborně se tomu říká klíční kost, toto je naše jediná dlouhá horizontální kost. Známý jako "kost krásy," náhrdelníky k němu často padají a sexy outfity se na něj zaměřují.

Ramenní čepice

Označuje se jako horní část ramenní střechy nebo akromion. Jedná se o kostěný hřeben v horní části ramene, který se spojuje s paží, hrudníkem a lopatkou.

Na různých místech si můžete nechat vytetovat rameno: lopatka, akromion nebo klíční kost.

Na různých místech si můžete nechat vytetovat rameno: lopatka, akromion nebo klíční kost.

Jak navrhnout dokonalé tetování na rameno

Při navrhování tetování je třeba vzít v úvahu tři věci. Lze je posuzovat v libovolném pořadí, ale musíte je všechny zodpovědět, abyste se ujistili, že dostanete to, co chcete.

 • Kde to chceš; což je pro vás ideální umístění?
 • Co znamená nebo představuje tetování na rameni??
 • Jakou preferujete linii, styl a barvu? Jak chcete, aby to vypadalo??

Každá z těchto otázek je prozkoumána níže.

Výběr dokonalého umístění ramene

The lopatka je oblíbeným místem, pokud hledáte velký kus nebo kus se spoustou jemných detailních prací. Čepel poskytuje dostatek prostoru pro kreativitu a je plochá, takže se nemusíte příliš starat o změny v průběhu času. Ale pokud se na to chcete podívat, budete potřebovat zrcadlo. Je snadné to předvést v plavkách nebo tílku, nebo jen tak polonaze. Přitom se dá snadno zakrýt.

The klíční kost’Šířka je ideálním místem pro dlouhou, tenkou a detailní práci, velké barvy nebo jejich kombinaci. Je snadné získat větší kus, který pokrývá více než jen klíční kost. Skrytí může být těžší; protože klíční kost je u většiny oděvů pravidelně odhalena, budete muset nosit vysoký límec.

Nakonec je tu ramenní čepice. Jako tetování na lopatce lze toto místo snadno skrýt nebo předvést. Ve srovnání s ostatními dvěma prostory nemovitost chybí, takže často, pokud uvažujete o tom, že si uděláte čepici přes rameno, možná budete chtít nechat to krvácet do jiné části ramene nebo dokonce jít dolů po zádech nebo hrudi. Pokud se však chcete držet pouze čepice, máte skvělé místo pro vložení kruhového kusu.

Žena s velkým ramenním tetováním sovy a květin.

Žena s velkým ramenním tetováním sovy a květin.

Co znamená nebo představuje vaše tetování na rameni??

Když se rozhodnete nechat si vytetovat rameno, vybrali jste si na těle místo, které údajně představuje sílu a sílu. Pokud jste sportovní, možná zjistíte, že tetování pomáhá upoutat pozornost na vaše svalstvo.

Na lopatku lze pohlížet jako na tajemnou a lstivou. Většinu tetování můžete zakrýt, ale dovolte, aby byla viditelná pouze část tetování, a naznačte, co dalšího můžete skrývat. Pokud si vyberete horní nebo přední rameno, tetování zviditelníte vnějším světem.

Tetování na rameni může být velmi smysluplné. Navždy si pamatujete osobu (živou nebo mrtvou), myšlenku, pocit nebo vzpomínku. Můžete si vybrat levé rameno pro něco, co je pro vás velmi důležité, protože je to vašemu srdci bližší.

Jak chcete, aby to vypadalo?

Jedním symbolem, který má více významů, je duha. Lidé si to mohou vybrat pro hrdost homosexuálů, potrat (duhové dítě) nebo, pokud je to v symbolu nekonečna, může to být pro autismus. Forma může být stejně důležitá jako funkce, pokud jde o takové tetování.

Jakmile se rozhodnete pro nejdůležitější aspekt (umístění nebo význam), je načase jej navrhnout.

Možnosti čáry a barev

Černá a šedá

 • Černé a šedé tetování má tendenci vydržet déle, „drží se rychle“ až 10 let a déle, než je potřeba provést jakoukoli opravu..
 • Jsou dobré pro většinu návrhů tetování, a když se díváte na ramenní kus, jednoduché může být nejlepší.
 • Čárová práce a stínování šedou barvou může poskytnout solidní 3D vzhled.
 • Použití pouze černého inkoustu může urychlit tetování, protože umělec nemusí prohodit všechny barvy. Inkoust je řidší než barevný inkoust, což také zrychluje tetování.
 • Je považován za nejlepší pro různé tóny pleti; ukazuje se dobře, pokud jste bledí nebo temní.

Barva

 • Barva vám může dát klasický vzhled, zvláště pokud máte rádi stará námořnická tetování a pin-up dívky.
 • Barva umožňuje větší výraz. Můžete například nechat věci vyniknout mnohem více než jen odstíny šedé.
 • Akvarel tetování používá barvy a bez obrysů. Tatér používá k vytváření uměleckých děl stínování a barevné posuny. Bohužel, i když jsou krásné, vyblednou rychleji než jiné barevné tetování kvůli minimálnímu množství barvy použité k dosažení efektu.
 • Blednou rychleji než černé tetování. Čím více slunce a expozice se jim dostane, tím rychleji budou muset být opraveny.
 • Barevné inkousty, zejména červené, pravděpodobně způsobí alergickou reakci. Častými příznaky jsou vyrážky, které mohou oddálit proces hojení.

Věnujte nějaký čas prohlížení obrázků tetování na rameni. I když nejsou přesně to, co jste si mysleli, můžete se inspirovat výběrem barev nebo liniemi. Neomezujte se; prozkoumejte všechny možnosti, které můžete.

Žena s tetováním květinovým vzorem na čepici přes rameno.

Žena s tetováním květinovým vzorem na čepici přes rameno.

Nápady na tetování na rameno pro ženy

Ženy a muži mají tendenci hledat různá témata, když je čas dostat inkoust. Přírodní témata jsou pro ženy obrovským vztekem a jsou téměř vždy ve velkém stylu.

Květiny a rostliny

Květiny, včetně stále populárnějších růží, se vejdou na všechny části ramene. Ať už jdete na jeden květ v jasných barvách, květinový kousek v černé barvě, nebo dokonce něco jednoduchého a něžného jako větev s květy třešní, nemůžete pokazit kousek přírodní krásy.

Není těžké jít s rostlinami nebo stromy. Obojí vám dává možnost oslavovat přírodu zeleným a rostoucím způsobem. Další informace o významu tetování stromů.

[Obrázek ženy s jednoduchou větví květin.]

[Obrázek ženy s jednoduchou větví květin.]

[Žena s tetováním velkých červených růží, lebek a krajkovým límcem zakrývá klíční kost i hrudník a ramena.]

[Žena s tetováním velkých červených růží, lebek a krajkovým límcem zakrývá klíční kost i hrudník a ramena.]

Růže

Růžové tetování na rameni je oblíbenou volbou. Růže jsou o emocích. Barva růže, kterou si dáte na rameno, dává větší význam a může pomoci ostatním porozumět zprávě, kterou předáváte. Jak asi víte, červené růže představují lásku a vášeň. Růžové růže představují něžnější lásku zaměřenou na vděčnost a náklonnost. Konečně, fialové růže, i když nejsou tak populární, představují kouzlo nebo královskou hodnost.

Věci, které létají

Možná nebudeme schopni létat, ale můžeme o to usilovat. Tetováním létání můžete ukázat svou vlastní touhu létat nebo možná ukázat, že jste svobodní. Vaše rameno je ideálním místem pro přistání motýla nebo možná i šťastné berušky. Ptáci jsou také milí návštěvníci.

Žena se dvěma ptačí tetování, jedno na každé straně, nad klíční kostí.

Žena se dvěma ptačí tetování, jedno na každé straně, nad klíční kostí.

SuicideGirls z Los Angeles, CA, USA, CC BY 2.0 prostřednictvím Wikimedia Commons

Žena s hvězdami vytetovanými na lopatce.

Žena s hvězdami vytetovanými na lopatce.

Vesmír

Prostor může pro mnoho lidí znamenat mnoho věcí. Chcete, aby ostatní věděli, že jste nezávislý myslitel? Nebo možná jen rádi vystupujete ven. Ať už vás cokoli oslovuje ohledně konečné hranice, planety, měsíce a hvězdy jsou velmi populární vzory.

Mořští tvorové

Delfíni, žraloci a chobotnice jsou skvělou volbou pro tetování na rameni. Delfíni mají mnoho významů, ale často se používají k předvádění hravosti nebo štěstí. Mohou také představovat úspěch. Žraloci jsou o síle a překonávání překážek. Chobotnice je chaos, divoce dosahující všemi směry najednou.

Andělská křídla

Andělská křídla jsou oblíbená u všech pohlaví. Na křídlech záleží na kontextu. Můžete je použít k reprezentaci svobody, ať už dáváte najevo, že ji máte, nebo ji potřebujete. Pro vás to může být více o povznesení se nad obtíže. Ať už mají jakýkoli význam, mohou být provedeny v tolika různých stylech a velikostech, že je těžké najít dobrého.

Žena se dvěma potetovanými křídly, jedno na lopatku.

Žena se dvěma potetovanými křídly, jedno na lopatku.

Nápady na tetování na rameno pro muže

Když si muži vybírají tetování na rameni, mají tendenci vybírat věci, které jsou považovány za tradičně mužské.

Lebky

Lebky symbolizují smrt, ale nemusí to být negativní. Nechat si vytetovat lebku lze ukázat, že jste překonali obtíž a změnili se kvůli ní – smrt starého člověka. Může také symbolizovat sílu nebo moc a nabídnout ochranu osobě, která ji má.

Draci

Dva hlavní styly dračích tetování jsou orientální nebo rytířské. Tradiční drak v orientálním stylu je o znalostech a síle. Obsahuje moudrost a skryté znalosti. V jiných tradicích jsou však draci o nezkrotné povaze, moci nebo chaosu.

Náboženství

Ramena mohou poskytnout velký prostor pro tetování, která pro vás mají význam. Náboženské ikony, včetně křížů, modlících se rukou a obrazů Ježíše, lze namalovat tučnými tahy, aby se zdůraznilo vaše přesvědčení.

Tribal nebo Maori

Kmenové a maorské tetování mají svůj vlastní význam. Kmenové tetování dosáhlo vrcholu své popularity v devadesátých letech, ale vrací se ke svému vlastnímu. Tmavé čáry a prostor vytvářejí nápadná tetování. Maorské tetování je složitější. Jejich linie nejsou tak ostré a mají více ohybů a křivek než tradiční kmenové vzory. Mohou mít více prázdného místa než černý inkoust.

Maorské tetování zakrývající mužské rameno, čepici a čepel.

Maorské tetování pokrývající muže's ramenem, čepicí a čepelí.

Kolik bude stát tetování na rameni?

Žádné tetování není stanoveno, ale velmi často je minimální poplatek. Umělci, se kterými jsem byl také, a mluvil jsem o nich, mají „poplatek za obchod“, kde cokoli začíná na 50 $. Musí používat nové materiály (inkoust a materiály související s inkoustem, rukavice, sterilizační nástroje, čas na nastavení atd.). Tento proces a tyto materiály jsou základními náklady pro jakékoli tetování.

Průměrné tetování bude nejčastěji od 100 USD za malé, nepříliš podrobné do 400 USD za středně velké tetování, v závislosti na tom, kde se nacházíte, kdo tetování dělá a kolik času to zabere. Průměrné tetování několika palců napříč zkušeným tetovacím umělcem bude asi 250 dolarů.

Ceny u velkých kusů rychle rostou. V závislosti na velikosti se můžete dívat na čtyři a více hodin a více výletů. Je normální, že velká tetování poběží 500 dolarů a dokonce 1 000 dolarů.

Důležité je, kde jsi. Bydlím poblíž oblíbené pláže a obchody s tetováním na „ostrově“ stojí víc, než kdybych se měl dostat blíž ke mně. Kvůli poptávce lidí, kteří jedou na dovolenou a nechají se z rozmaru tetovat, jsou obchody rušnější a mohou účtovat více.

Když se podíváte na to, kdo a kolik času, měli byste přijít na to, že většina umělců tetování bude účtovat kdekoli od 125 do 150 dolarů za hodinu. Někteří si účtují ještě víc. Jejich dovednosti a zkušenosti vám pomohou získat nejlepší tetování, jaké můžete získat, a nevyplatí se hledat „levné“ tetování.

Mějte na paměti, že budete muset také spropitné. Osobně tipuji 20%, což je dobrá zásada. Ukažte, že si jich vážíte.

Muž s tetováním, které mu zakrývalo hrudník, čepici na rameni a paži.

Muž s tetováním, které mu zakrývalo hrudník, čepici na rameni a paži.

Jak moc to bolí?

Každý prožívá bolest jinak. Když jsem si nechal vytetovat rameno, tolik to nebolelo, ale v místě jehly bylo horko a zjistil jsem, že jsem napjatý. Tatér byl v tom skvělý, dělal přestávky a dával mně – a jemu – čas na odpočinek, protože to byla velká práce. Vy a váš přítel můžete dostat přesně stejné tetování od stejného umělce a vaše zkušenosti se nebudou shodovat.

Rameno tetování může jít na jakoukoli část ramene a toto umístění ovlivní bolest, kterou cítíte.

Bolest ramene: 3 z 10

Nechat si vytetovat čepici přes rameno je nejméně bolestivé z možností. Má hodně tuku a svalů, což blokuje spoustu bolesti, kterou byste u kosti cítili. Je to skvělé místo pro první tetování.

Bolest lopatky: 4 z 10

Nechat si vytetovat lopatku bolí víc než čepice. Lopatka je blíže ke kosti než ramenní čepice. Moje zkušenost s lopatkou je poměrně typická. Všimnete si toho, ale bude to spíše tupá bolest. Jediné místo, kde byste si měli dávat pozor na lopatku, je, pokud se dostane příliš blízko k podpaží. Pak si můžete všimnout ostré bolesti, která se téměř podobá lechtání.

Bolest klíční kosti: 7 z 10

Klíční kost však nemá téměř žádný polštář mezi kůží a kostí. Pamatujte, že pracujete v blízkosti nejdelší horizontální kosti ve vašem těle. Je tu velmi málo tuku nebo svalů, takže si bolesti všimnete více než jiné tetování na rameni. Možná zjistíte, že je to velmi ostrá, svíravá bolest. Můžete také zjistit, že cítíte vibrace tetovací pistole. Pro mě to vypadá jako prsty na tabuli.

Ať už se rozhodnete kdekoli, vyhněte se pití nebo užívání rekreačních drog, než to uděláte. Nepomohou otupit bolest a mohou narušit vaši schopnost sedět, když bolest zasáhne.

Přírodní způsoby, jak snížit bolest

Dva ze nejlepších způsobů, jak si s bolestí poradit, je použití stresového míče nebo jeho dýchání. Možnost něco vymáčknout vám může pomoci rozptýlit vás. Neberte si s sebou ale žádné fidgety – musíte být co nejvíce v klidu. Můžete se také soustředit na svůj dech. Pokud meditujete nebo cvičíte jakýkoli druh dechového cvičení, nyní je čas to vytáhnout.

Tipy na uzdravení tetování na rameni

 • Zacházejte s tím laskavě. Bez ohledu na to, kterou část ramene jste se rozhodli tetovat, bude se třít o oblečení. Pokud nosíte kabelku nebo batoh, snažte se je držet na rameni, které tetování nedostalo. U žen by výběr podprsenky racerback mohl držet popruhy daleko od tetování. Chcete být opatrní, abyste to nesvrbili nebo nedrhli, ale v určitém okamžiku to pravděpodobně uděláte. Největší nebezpečí je strhnutí strupy, než se uzdraví, což zpomalí dobu hojení.
 • Vyhněte se přikrývání obvazem nebo gázovým tampónem. Chcete tomu dát co nejvíce vzduchu. Pokud to potřebujete při práci zakrýt, zkuste si vzít lehkou, vzdušnou látku.
 • Jako u každého tetování, udržujte jej čisté a vlhké. Na tetování lopatky může být obtížné dosáhnout sami, takže je možné získat pomoc přátel a rodinných příslušníků. A&D masti jsou běžnou záležitostí. Nepřestávejte zvlhčovat, jakmile se uzdraví. Aby byly barvy svěží, zvlhčujte několikrát týdně.
 • Udržujte ho pokrytý opalovacím krémem. Vybledne, všechna tetování ano, ale držení škodlivých slunečních paprsků od něj celý proces znatelně zpomalí. Nešetřete. Jděte na 30 SPF nebo vyšší. (SPF 30 blokuje 97% UVB paprsků.)
 • Dejte tomu čas, než půjdete do vody. Je v pořádku se sprchovat, ale snažte se vyhnout koupeli, pokud by bylo tetování ponořené. Pokud je na vrcholu ramene nebo dokonce na klíční kosti, měli byste být v bezpečí. Nechoďte však alespoň na dva týdny do oceánu nebo do bazénu. Bakterie a chemikálie si s novým tetováním nerozumí. Můžete být v infekcích a poškození tetování, které nemusí být možné opravit.

Tento obsah je přesný a pravdivý podle nejlepšího vědomí autora a nenahrazuje diagnostiku, prognózu, léčbu, předpis a/nebo dietní doporučení od licencovaného zdravotníka. Drogy, doplňky stravy a přírodní léčiva mohou mít nebezpečné vedlejší účinky. Pokud jste těhotná nebo kojíte, poraďte se individuálně s kvalifikovaným poskytovatelem. Vyhledejte okamžitou pomoc, pokud máte lékařskou pohotovost.

© 2021 Katherine Sanger