Jako komentátor a spisovatel tetování se spoléhám na své osobní zkušenosti a čas, který jsem strávil prací v tetovacím studiu.

Ženské „rukávové“ tetování dámské hlavy s motýly

Ženské „rukávové“ tetování dámské hlavy s motýly

Clare Reid

Mohu poškrábat své svědivé nové tetování?

Ne. Můžeš't.

Škrábání nového tetování před jeho úplným zhojením může způsobit velké poškození tetování.

Proč?'t Scratch My New Tattoo?

V novém tetování se inkoust může zachytit v epidermis nebo horní vrstvě kůže. Jak se hojí, část tohoto inkoustu se pomalu vyplavuje zpět do kůže a vašeho tetování. Pokud ho poškrábete, můžete předčasně odstranit horní vrstvu kůže nebo strupy, což by mohlo na vašem novém tetování způsobit skvrnité oblasti, kde došlo ke ztrátě inkoustu. Může to vypadat jako bílá značka, která by mohla zmizet po dobu dvou až tří let (ale kdo to chce?).

Také, když poškrábáte čerstvě napuštěné tetování, vy'přetahujete špínu a choroboplodné zárodky po nové ráně. Tento typ kontaktu mezi bakteriemi a otevřenou ránou se může vyvinout do infekce, která může vážně poškodit vaše umělecká díla a způsobit zdravotní problémy.

Proč mě tetování tak šíleně svědí?

Svědění kůže je bohužel jen jednou z fází procesu hojení. Odumřelé kožní buňky se z vaší pokožky odlupují, protože se objevují nové, a nepohodlí je jen vedlejším efektem.

I když to pekelně svědí, vězte, že vy'nejsi sám.

Jaké poškození může tetování způsobit poškrábání?

Když se poškrábe hojivé tetování, nehty předčasně oškrábají horní vrstvu kůže nebo strup. Když je místo náhodného rozpadání a odpadávání odstraněna kůže nebo strup, může z vašeho tetování někdy vytékat inkoust. Na místě, kde byla strupa, než byla seškrábána, se objeví mlhavá, lehká skvrna.

Dalším vážným důsledkem poškrábání je infekce. Vaše nehty jsou hostitelem celé řady choroboplodných zárodků a mikroorganismů, bez ohledu na to, jak vypadají čistě. Když si člověk přetáhne nehty po kousku kůže, nasbírá další drobné kousky kůže a všechny bakterie, které jsou na kůži také. To se protáhne malými otvory ve vašem hojivém tetování, což může způsobit infekci.

Infekce může způsobit obrovské poškození tetování a v extrémních případech je známo, že lidé přicházejí o končetinu. Pokud máte podezření na infekci, okamžitě navštivte svého lékaře.

Jak se vypořádat se svědivým tetováním

Intenzivně svědivé tetování dokáže každého rozumného člověka úplně vyvést z míry. Ať už ty'když stojíte ve frontě u pokladny nebo sedíte doma na pohodlném křesle, svědění může udeřit každou chvíli a můžete najít své prsty v bezvědomí sahající a škrábající se.

K poškození tetování bezduchým poškrábáním může dojít během zlomku sekundy. Tam'Už se nevrátíte, jakmile se vaše ostré nehty dostanou do kontaktu s jemnou, hojivou tetovací kůží.

Don'Neočekávejte soucit se svým duševním stavem a svědivými šílenostmi. Samozřejmě jste to udělali sami tím, že jste získali úžasné tělo.

Venku to může být drsné, ale tam'není třeba se děsit. Mírné až intenzivní svědění je součástí procesu hojení. Vlastně, kdybys nebyl'Pokud zažíváte určitou míru svědění, pak byste měli dvakrát zkontrolovat, zda se vaše tetování ve skutečnosti uzdravuje správně.

Kromě poškrábání je zde několik dalších způsobů, jak odstranit svědění:

 • Pohladit tetování nebo jemně plácnout otevřenou dlaní. Klíčové slovo je zde něžné.
 • Na tetování položte silný materiál a jemně jej přilepte na prsty. Je to něco jako lechtání kůže, aniž by došlo k úplnému poškrábání.
 • Naneste schválený krém na následnou péči o tetování. Don'Nepřehánějte to však, protože přílišná aplikace může vytvořit prostředí příznivé pro infekci.
 • Dejte si krátkou teplou sprchu. Znovu don'Nepřehánějte to a namočte si tetování. To může také bránit hojení.
 • Odvádějte pozornost od svědění. Vydejte se na procházku, něco snězte nebo si najděte někoho, s kým si můžete popovídat.
 • Na svědivou oblast na krátkou dobu položte chladný, vlhký hadřík. Chlad žínky by měl odstranit vztek, svědění a pálení. Aby byla velmi studená, dejte ji nejprve na několik minut do mrazáku.
 • Držte plochou dlaň nad místem, aniž byste s ním hýbali, dokud svědění nezmizí.

Pokud máte trik, jak si zabránit poškrábání svědivého tetování? My'rád bych o tom slyšel. Napište své tipy do sekce komentářů v dolní části této stránky, aby si je mohl přečíst každý.

AfterShock Tattoo Aftercare Box Set

Pro kompletní systém následné péče doporučuji Pole hodnoty AfterShock který má všechny produkty, které potřebujete pro celý proces. Obsahuje antibakteriální mycí prostředek na tetování, hojivé krémy na tetování a denní pleťové vody pro hydrataci a trvalou péči o vaše tetování. Tato prémiová sada má také exfoliační gel určený k omlazení a rozjasnění starého tetování.

Paže tetování na muže

Paže tetování na muže

Ondřej Konupčík

Proč?'t My Tattoo Get Wet?

Vaše tetování je otevřená rána a stojatá voda (např. Voda do koupele) není bez bakterií. Představte si, jak se špína z vašich nohou vznáší k vašemu novému tetovacímu zranění a proniká do křehké vnější vrstvy. To'není to hezký obrázek a ani infekce.

To znamená, že extrémně krátké období pod vodou by nemělo poškodit vaši léčivou pokožku. Pokud je namočený ve vodě po přiměřenou dobu, vy'Budu muset nechat co nejvíce zaschnout. Pokud se příliš strhnou, některé strupy se mohou začít předčasně zvedat. To může a velmi pravděpodobně povede k určité ztrátě inkoustu.

Ale nejlepší způsob, jak zabránit poškození a infekci tetováním, je zůstat mimo vodu!

Jak zabránit tvorbě strupů na vašem novém tetování

Stroupky jsou prostě přirozenou součástí procesu hojení spolu se suchou, neprůhlednou, odlupující se pokožkou vašeho hojivého tetování (kůže, která'šílíš se). To znamená, že příliš mnoho strupů může být problém.

Co způsobuje strupovitost

Během jedné až dvou hodin bezprostředně po sezení z vaší rány vytekl inkoust i plazma (součást krve, která se jeví jako čirá, zlatavě zbarvená tekutina).

Tato tekutina také obsahuje část inkoustu, který vám umělec uložil pod kůži, když prováděli váš návrh. Když se plazma mísí se vzduchem, ztvrdne. Stroupky jsou výsledkem kombinace vaší plazmy, inkoustu a vzduchu na vnější straně čerstvě napuštěného tetování.

Strupům se můžete vyhnout tím, že si tetování důkladně a pravidelně umyjete. Použitím antibakteriálního promývání schváleného průmyslem tetování během jedné až dvou hodin by mělo jemně smýt veškerou plazmatickou tekutinu. To zabrání strupům, ale vám'Budu muset vyměnit tvé tělo's hojivými tekutinami se schválenými lotiony pro následnou péči.

Další informace o vašem uzdravujícím tetování

 • Tipy pro následnou péči o tetování: Jak se mám starat o své nové tetování?

  V tomto článku si přečtěte praktické a vyzkoušené pokyny k následné péči o tetování. Zjistěte, co musíte udělat, proč to musíte udělat a jak být nejefektivnější.

 • Právě jsem si dal nové tetování – kdy se můžu jít koupat a nechat si tetovat mokré?

  Přečtěte si to, pokud'Nedávno jsem si nechal tetovat inkoust a chci vědět, zda a kdy si můžete tetování namočit.

Potetované ženy v historii, Betty Broadbent

Potetované ženy v historii, Betty Broadbent

Betty Broadbentová

Tento obsah je přesný a pravdivý podle nejlepšího vědomí autora a není určen jako náhrada formálních a individuálních rad kvalifikovaného odborníka.

Komentáře

Meye 13. února 2020:

Toto je moje první tetování a tolik to svědí! Prostě ho poklepu, kdykoli svědí, a někdy ho jemně poškrábu hadříkem nad ním. Svědění je šílené a já můžu'nečekej, až se to zahojí.

dapo 4. února 2020:

Poškrábal jsem si tetování a to teď vypadá zkresleně. Je to něco, co může dobrý umělec opravit dotykovou operací??

Nelson Johnson ml. 22. prosince 2019:

Dejte své tetování před chladný ventilátor vysokou rychlostí a pokračujte, dokud se nebudete cítit lépe

Keith k 20. listopadu 2019:

Užívám léky na alergii, abych pomohl uklidnit svědění.

Dallas Bosworth 4. června 2019:

JEN JSEM SI V NEDĚLI ZÍSKAL TATTOO A DOBŘE TAK DOBŘE NE Svědění, ALE PŘIPRAVENO NA TO LOL. BÝT PRVNÍ ČLOVĚKEM, KTERÝ MÁ TATTOO, JE TO ÚŽASNÝ PROCES

Alexandra Fox 20. května 2019:

Funguje ledový sáček pokrytý utěrkou, který lehce potíráte tetováním, takže neodstraňujete žádné strupy, opravdu pomáhá při svědění a procesu hojení 🙂

Leina 3. května 2019:

Několik dní poté, co jsem dostal tat přes ruku .. když to dospělo do bodu, kdy jsem to už nemohl dál, dal jsem ruku pod studenou tekoucí vodu, dokud mi ruka necitla. Poté nasaďte a&da to udrželo zvládnutelné několik hodin lol

Angie 10. října 2018:

Na chlazení používám fén, abych svědění zastavil

E 5. října 2018:

Dejte na to led

Britney 12. července 2018:

Jen se dívám, jak je to hezké, a snažím se neříkat si, abych to zničil

Vřes 10. července 2018:

Aquaphor je krém doporučený mým umělcem, funguje skvěle při zmírnění svědění!

Kat 4. července 2018:

Měl jsem určitý úspěch s pravidelným praním a nanášením masti a také zabalením do čistého obalu nebo obvazu a vyvíjením tlaku, jak to svědí, udržování zabaleného v noci pomáhá udržovat ho v bezpečí

Poštolka 30. června 2018:

Řešil jsem to tak, že jsem poškrábal stejné místo, na kterém je moje tetování, ale na druhé straně těla

Latassia 22. dubna 2018:

Když svědění lehce potřu, tetuji.

Jayhawks 19. dubna 2018:

To není't moje první tetování, ale klepněte na mé nové tetování a vyhrálo't přestaňte svědit, co jiného je třeba dělat

Chlípný 4. listopadu 2017:

Zjistil jsem, že foukání na moje tetování pomohlo při svědění

Lala 23. srpna 2017:

Minulý týden jsem se nechal tetovat. Jediná věc, která mi pomáhá, je tahle hustá, čistá zábal, který přes ni položil. Jen na něj jemně škrábnu. to'je příliš těžké to proškrábat. Jindy jen provětrám paži, na které je tetování.

Roro 30. července 2017:

Poklepu na oblast, kde je svědění, nebo zatřesu částí těla, na chvíli mě rozptýlí.

Nikita 4. dubna 2017:

Nyní mám 6 tetování a 1, které jsem právě dostal, musí být to horší, a tak ho svědí

Dny 9. března 2017:

Moje tetování mě tak svědí'poškrábal jsem se na druhé paži a pomohlo to. Také jsem se poškrábal, pokud ne, ale ne na něm. možná jsem to jen já, ale za pokus to stojí!

Mike 6. prosince 2016:

Zjistil jsem, že když tetování šíleně svědí, souvisí to s jeho vysycháním. Obvykle aplikuji zvlhčovač bez vůně 3-5krát denně (zejména v suchých zimních měsících), aby nebyl příliš svědivý.

Emily 25. října 2016:

Buďte aktivní a zkuste na své tetování nemyslet

cc 2. října 2016:

Mírně potrhané kuchyňské mýto na tetování 🙂

Sathiya 10. srpna 2016:

Minulý týden jsem si nechal udělat nové tetování Anchor na levé paži na předloktí, ale tetování je stále jako hojení a obrys kůže se stále zmenšuje. Jen chci vědět, kdy uvidím finální fázi svého tetování.

Glen Fleetham 9. srpna 2016:

Použil jsem malý make -up štětec a mírně polechtal tetování, ale ne tak moc, jako bych se bál, že ho poškodím

Vanessa 9. února 2016:

Abych svědění uklidnil, jemně jsem na něj foukal, jako když jsem měl na paži sádru.

Emily 4. ledna 2016:

V současné době přitlačuji na mé tetování balíček ledu. Zdá se, že pomáhá při svědění.

nebe posláno 23. září 2015:

Velmi lehce se škrábu na oblečení, kde jsem'nekopu..pomáhá, ale stále není't stejné jako kopání…

Šílený 9. září 2015:

Pokud svědění není příliš intenzivní, foukání na něj trochu pomáhá, ale pouze když vy'fouká na to. Svědění kolem tetování pomáhá bez dotyku tetování. Také, pokud do toho fouknete, don'plivat na to. Doufám, že vaše svědění brzy zmizí!

Davey 22. července 2015:

Nedávno dostal malý žeberní kousek. Není to místo, kde bych se chtěl později dotknout. Prvním krokem je vždy upravit nehty zpět tak pohodlně a bezpečně, jak je to jen možné. Já'u předchozích tetování jsme zjistili, že když svědí, věnujte si chvilku sprchování/umytí tetování. Tím se tetování vyčistí a odstraní se podrážděná odumřelá kůže najednou a zdá se, že pravidelné praní udrží svědění.

Když to's není k dispozici, jemně přejedu jedním prstem na vnější straně košile po tetování, velmi zlehka. Zdá se, že mi to alespoň pomůže.

Bouřka 29. května 2015:

Otřásám částí tetování, pomáhá to

strojnice 20. května 2015:

nyní provádím studenou látku/kompresi. pomáhá to, ale velmi dočasně. Lol můj bf mi už dnes nadával, že jsem se dotkl mého tetování.

Mirian 10. dubna 2015:

Než si necháte udělat tetování, ujistěte se, že jste si vybrali správný čas, a ne v době, kdy si vezmete dovolenou nebo jakýkoli výlet. Svědění je šílené..

Anne (autor) z Hobartu, Tasmánie ~ Austrálie. (Trochu odlomené dno AUS) 27. března 2015:

Tetování může mít intenzivní svědění. Jaký je váš trik, abyste nepoškrábali!