Chci se podělit o své osobní zkušenosti s tetováním s ostatními, aby se mohli o své nové tetování řádně starat.

Pořídit si tetování je jen první krok. Pamatujte, že se o něj musíte řádně starat.

Pořídit si tetování je jen první krok. Pamatujte, že se o něj musíte řádně starat.

Jack Gordon, CC-BY-2.0, přes flickr

Získání nového tetování je obecně velmi vzrušující zážitek a v důsledku toho lze často zapomenout na důležitost správné následné péče. Bez ohledu na to, zda'je vaše první tetování, nebo vaše desáté, jakékoli myšlenky na co'přijde až poté, co budete mít tetování pravděpodobně nebylo v popředí vaší mysli v době před velkým dnem. V určitém okamžiku je však třeba je řešit, a přestože vám váš tetovací umělec může poskytnout určité rady, mohou'Pokrývají vše, co potřebujete vědět, a oni mohou't vás připraví na všechny eventuality. A stejně jako každé tetování je trochu jiné, takže každý tetování má trochu jiný názor na nejlepší způsob, jak se starat o vaše uzdravující tetování. Pokud však chcete, aby vaše tetování dopadlo co nejdokonaleji, je způsob, jak toho dosáhnout, vyzbrojit se znalostmi o procesu hojení..

Pamatuj si to'je pro každého jiný

To'Je důležité si uvědomit, že neexistují dva lidé'proces hojení bude úplně stejný. V závislosti na různých faktorech každý'Proces hojení bude jiný. Existuje však několik opravdu důležitých věcí, které by měl každý vědět o procesu následné péče o své nové tetování:

  • Vaše tetování bude vyžadovat hodně péče. Můžeš't naneste na něj krém hned po něm'je hotovo a pak na to všechno zapomeňte. Následná péče bude o vynaložení velkého úsilí na udržení vašeho tetování v čistotě a dobře se o něj bude starat a budete si vědomi, jak přesně tento proces probíhá.
  • Vy'budu muset koupit pár věcí. My'Budu mluvit o tom, co ty'budu potřebovat později v tomto článku, ale don'nečekej, že jednou'zaplatil jsem ti za tetování'Dokončil jsem všechny odesílání, ty'bude muset udělat. Pokud se chcete o své tetování náležitě starat, možná budete potřebovat několik různých věcí, a přestože to nemusí stát mnoho peněz, měli byste být připraveni zaplatit minimálně 10 až 20 dolarů nad původní cenu tvoje tetování.

Věci ty're Going to Need

Existuje několik základních věcí'budete potřebovat, abyste se o své tetování řádně starali. Každý, s kým o tomto tématu mluvíte, bude mít trochu jiný seznam svých preferovaných produktů následné péče. Tento seznam byl však vytvořen z mých vlastních osobních zkušeností s tetováním a rad několika tetovacích umělců, kteří'udělal jsem práci pro mě.

  1. Zvlhčující krém/mast: Během celého procesu hojení, vy'znovu budete chtít udržet své tetování zvlhčené tenkou vrstvou krému, aby se nestalo'příliš nevyschnout. Neexistuje žádný jediný produkt, který by upřednostňovali všichni umělci tetování, ale spíše stovky různých, z nichž každý má své klady a zápory. Já'osobně doporučuji Aquaphor, což je hojivá mast, která nejen udržuje vaši pokožku vlhkou, ale také pomůže s hojením. Někteří umělci tetování vám doporučí použít masti na první dvě fáze hojení, ale poté přejděte na pleťovou vodu. Nicméně z mé vlastní zkušenosti, pokračování v používání Aquaphoru během celého procesu funguje stejně dobře, ne -li lépe, a může výrazně zkrátit dobu hojení. Tato masť, v závislosti na velikosti koupené vany, bude pravděpodobně stát 15 – 20 $, ale bude stát za to a bude více než dost, aby vás provedla procesem hojení několika tetování.
  2. Mýdlo: Tak tohle se může zdát tak nějak samozřejmé a můžete si myslet, že to můžete jednoduše přeskočit a použít jakékoli mýdlo, které máte doma. Já'd, jako většina tetovacích umělců, navrhuji, abyste ne'nedělej to. Voňavá a barevná mýdla mohou být na vaši pokožku velmi tvrdá a mohou tetování dráždit, čímž je proces hojení delší a komplikovanější. Nejlepší druh mýdla pro nové tetování je neparfemované, nebarvené čisté glycerinové mýdlo. Toto je lepší alternativa k mýdlům běžně používaným v domácnosti a není ani drahá.

a-guide-to-the-tattoo-hojení-process

Iamoix, CC-BY-2.0, přes flickr

Varování

Pozor, na některé věci je třeba při hojení pamatovat, aby se vaše tetování dokonale uzdravilo.

  • Chraňte své tetování před sluncem. Do jisté míry to bude platit po celou dobu, kdy máte tetování, zvláště pokud to neuděláte'nechci, aby to vybledlo. To je však během procesu hojení mimořádně důležité. Ujistěte se, že vaše tetování není'na delší dobu na přímém slunci, a pokud je to jen trochu možné, zakryjte to, když jdete na slunce, jen buďte opatrní.
  • Don'namočte si tetování do vody. To bude nejdůležitější během prvních dvou nebo tří fází hojení. Držte se rychlých sprch, zatímco se vaše tetování léčí, místo dlouhých máčení ve vaně, a zkuste se vyhnout plavání. Jakmile dosáhnete čtvrté fáze hojení, můžete tetování namočit na delší dobu, ale i tak'je lepší s tím být opatrný, dokud to'je zcela uzdraven.
  • Don'Nenoste oděv, který se otírá o vaše tetování. V některých případech to může být obtížnější než v jiných, v závislosti na tom, kde jste si nechali vytetovat. Pro proces hojení to však může být opravdu důležité. Například tetování na temeni nohy pravděpodobně znamená vás'znovu budete muset být pár týdnů v otevřené obuvi, alespoň dokud se vaše tetování většinou nezhojí. Věci, jako jsou podprsenky, mohou být také problém a je třeba se jim vyhnout, pokud ano'se bude škrábat na tetování. Kromě toho, prvních pár dní poté, co si necháte tetovat, by pravděpodobně bylo to nejlepší, aby vaše tetování nebylo podrážděné neustálým třením oblečení.

a-guide-to-the-tattoo-hojení-process

Ivan Gonzalez, CC-BY-2.0, přes flickr

Fáze jedna: Au, to bolí

Tato fáze bude pravděpodobně trvat nejméně jeden nebo dva dny poté, co si necháte udělat tetování. Stačí vědět, co očekávat a jak se s tím vypořádat, a mělo by to projít bez problémů.

Co čekat

Tato fáze je jednou z nejjednodušších, ale také jednou z nejdůležitějších. V tomto okamžiku je vaše tetování stále otevřenou ránou a mělo by se s ním tak zacházet. Po dokončení tetování váš umělec pravděpodobně roztáhne na tetování nějakou vazelínu nebo něco podobného a poté jej zabalí do plastu nebo gázy. To je jen proto, aby bylo zakryté a mimo jakoukoli špínu nebo jiné potenciálně škodlivé věci. V tuto chvíli můžete očekávat, že vaše tetování bude trochu červené a možná na něm bude i trochu krve, ale na začátku je to úplně normální. V závislosti na tom, kde přesně jste si tetování nechali udělat a jak velké je, můžete v této fázi také očekávat určitou bolest. Bolest by neměla'Nebude to špatné, pravděpodobně jen tupá bolest, zvláště když se budete pohybovat, v mnoha ohledech podobná spálení sluncem, ale bude to horší v citlivějších oblastech, které se pohybují mnohem více. To je zcela normální, ale pamatujte si, že pokud pociťujete nadměrnou bolest nebo krvácení, měli byste kontaktovat svého tetovacího umělce nebo lékaře, aby zkontroloval a ujistil se, že je vše v pořádku.

Co potřebuješ udělat

Váš tetovač vám obecně poskytne představu o tom, jak dlouho byste měli tetování držet. Obvykle to bude někde mezi 2 – 12 hodinami. Don'• Nechte působit déle než 12 hodin, protože vaše tetování potřebuje vzduch, aby se mohlo začít hojit. Když to odhalíte, jemně umyjte tetování teplou vodou a jakýmkoli mýdlem, které jste si koupili, dávejte pozor, abyste používali pouze ruce (nejprve si je umyjte) a tetování nenamočte na delší dobu do vody. Buďte k tetování něžní'je stále čerstvá a pravděpodobně trochu bolestivá a tady jde o to, dostat jen jakýkoli krém, který váš tetovač použil, stejně jako kousky krve a inkoustu.

Nechte tetování uschnout, ne'netřete to ručníkem a don'Před tím na něj nedávejte žádné krémy's suché. V závislosti na vašem tetovacím umělci můžete mít různé pokyny ohledně toho, co byste si v tomto bodě měli na tetování dávat. Budete mít spoustu různých možností, včetně vazelíny, několika různých hojivých krémů nebo pleťových vod. Jak je uvedeno výše, já'd osobně navrhuji Aquaphor, ale je to na vás a máte na výběr z mnoha možností. V tuto chvíli byste neměli'Na tetování si nedávejte žádné vonné, barevné pleťové vody. Bez ohledu na to, co jste se rozhodli použít v tomto bodě léčení, jedna důležitá věc, kterou byste si měli pamatovat, je nedávat toho na tetování příliš mnoho. Chtěli byste toho dát tolik, aby celé tetování pokrývala velmi tenká vrstva. Musí to být úplně zakryté, ale ty ne'Nechci to mít příliš silné, nebo tvoje tetování není'nezačne se uzdravovat.

Krok dva: Sakra's svědí

Tato fáze začne hned po první fázi a může trvat od jednoho dne do dvou až jednoho týdne.

Co čekat

Jak naznačuje název, v této fázi vás tetování bude svědit jako blázen. Ve skutečnosti to'je osobně moje nejméně oblíbená část celého procesu, protože svědění je velmi obtížné se zbavit, a to'je neuvěřitelně důležité, že ne't škrábat. V tomto okamžiku vaše tetování vyschne a možná vytvoří pár malých stroupků. Vaše pokožka bude suchá a vaše tetování může být na dotek trochu divné, ale ne'neboj, to'prý to tak má být.

Co potřebuješ udělat

Snažte se nedotýkat svého tetování, a když jej budete prát, buďte velmi opatrní'Nechci si předtím setřít suchou kůži nebo strupy'jsi připraven vyrazit Udržovat své tetování zvlhčené je nyní důležitější než kdy dříve, protože vaše pokožka se již bude cítit suchá'nechci, aby to bylo ještě horší. Ujisti se'opětovné čištění a zvlhčení tetování nejméně dvakrát nebo třikrát denně. A ať se stane cokoli, bez ohledu na to, jak to svědí, nepoškrábejte to. Škrábání a stahování kůže nebo stroupků, které nejsou't připraven k odlepení by mohl vytáhnout inkoust a způsobit trvalé kazy ve vašem tetování, které vy'Budu se muset dotknout.

Fáze třetí: Proč se mi tetování odlupuje?

Tato fáze se blíží ke konci procesu, ale může chvíli trvat, než projde, až týden nebo dva, zvláště u větších a složitějších tetování.

Co čekat

Tento krok je pravděpodobně nejvíce esteticky neatraktivní fází celého tohoto procesu. Při vší upřímnosti to vypadá opravdu drsně. V tomto okamžiku se vaše tetování začne loupat. Teoreticky je to něco jako spálení od slunce, ale může to být mnohem znepokojivější, protože spousta kůže, která se odlupuje, v sobě ponese trochu inkoustu a vyvolá iluzi, že se vám tetování odlupuje. To je zcela normální a není se čeho obávat, protože tento peeling je důležitou součástí procesu hojení.

a-guide-to-the-tattoo-hojení-process

Helder Mira, CC-BY-2.0, přes flickr

Co potřebuješ udělat

V této fázi hojení to'Je důležitější než kdy jindy, abyste se ujistili, že vám tetování nic nedrhne. Pokožka se musí sama odlupovat'Je připraven a něco na něm může odřít, může způsobit poškození. Během této fáze můžete snížit počet mytí a zvlhčování tetování přibližně jednou denně. Tření jakéhokoli druhu krému na odlupující se tetování může způsobit, že se kůže strhne, a to'Nejlepší je pokusit se tomu co nejvíce vyhnout, proto buďte velmi jemní. A pravděpodobně nejdůležitější věcí k zapamatování, zvláště pokud je to vaše první tetování, není propadat panice! Peeling je zcela běžnou součástí hojení, a i když vaše tetování vypadá nějak hrubě, po něm'skončil peeling, pokud vy'Postaral jsem se o to, veškerý inkoust tam stále bude a bude jako nový.

Fáze čtvrtá: Díky bohu's Téměř u konce

Je pravda, že v tomto bodě procesu hojení můžete jen doufat, že to rychle skončí. A naštěstí se s touto fází opravdu dá mnohem snáze vypořádat než s kteroukoli jinou.

Co čekat

V tuto chvíli by měla většina strupů a odlupující se kůže zmizet a vaše tetování by mělo vypadat dobře. Inkoust může být o něco vybledlejší než vy'očekával jsem, ale ne'Nebojte se, je to často jen kvůli vrstvě odumřelé kůže, která stále pokrývá tetování, a to po určité době většinou přejde. Vaše pokožka může být stále trochu suchá, ale z větší části by na ní mělo být dobře'cesta k úplnému uzdravení.

Co potřebujete k DÓ

V tuto chvíli je to, co musíte udělat, poměrně jednoduché. Udržovat své tetování zvlhčené rozhodně může'také by to bylo dobré. Doba, po kterou to bude trvat, se liší; může však trvat až několik týdnů. Jen buďte opatrní se svým tetováním a brzy bude dokonalé a zcela uzdravené!

Shrnutí důležitých bodů

DODO NE

Udržujte své tetování čisté

Umístěte své tetování na přímé sluneční světlo

Udržujte své tetování zvlhčené

Namočte si tetování do vody

V případě jakýchkoli dotazů nebo nejasností kontaktujte svého tetovacího umělce

Nechte své oblečení otřít vaše tetování

Kupte si výrobky následné péče ještě před tetováním

Poškrábejte si tetování

Nechte tetování vyschnout na vzduchu, když jej čistíte

Oloupejte všechny strupy nebo odlupující se kůži

Zůstaňte v klidu a udělejte si průzkum

Uhraďte své tetování léčivou mastí

Jen Don't Panika

Proces hojení tetování se bude hodně lišit a lidé, kteří si nechají udělat malé tetování, mohou mít štěstí a nechat si tetování zahojit do týdne, aniž by se někdy loupali. Větší a složitější kousky však s větší pravděpodobností projdou všemi zmíněnými fázemi a jejich uzdravení trvá déle. Během celého procesu jsou nejdůležitější věci, které si musíte zapamatovat:

  1. Postarat se o to! Je pravděpodobné, že jste za toto tetování hodně zaplatili a ono'bude na tvém těle dlouho, takže ano'stojí za to vynaložit další úsilí, aby se ujistil, že to dopadne perfektně.
  2. Mějte trpělivost a držte se tam, dokud probíhá uzdravení. Nakonec se tam dostane, a i když to chvíli trvá, v určitém okamžiku to bude muset zastavit.
  3. Don'nepanikařit! jestli ty'Nejste si jisti něčím, nebo si myslíte, že něco není v pořádku, zavolejte svému tetovači a zeptejte se, co si myslí. Ať se stane cokoli, pamatujte, že není třeba panikařit.

Tento obsah je přesný a pravdivý podle nejlepšího vědomí autora a není určen jako náhrada formálních a individuálních rad kvalifikovaného odborníka.

© 2015 Gabrielle VJ

Komentáře

Azrael828 19. září 2015:

To mi pomůže postarat se o své první tetování, až ho dostanu, takže mi to hodně pomůže. Diky za clanek.

Jennifer Pena z Kalifornie 18. července 2015:

Skvělý informativní článek Tyto tipy budu mít na paměti, až budu hlasovat pro své první tetování.