Jako komentátor a spisovatel tetování se spoléhám na své osobní zkušenosti a čas, který jsem strávil prací v tetovacím studiu.

Fungují krémy na znecitlivění tetování, a pokud ano, jak?

Fungují krémy na znecitlivění tetování, a pokud ano, jak?

José Pinto přes Unsplash; CAnva

Ačkoli tetování zažívá oživení popularity, realita je taková, že zatraceně dobře bolí! Každý, kdo o nich tvrdí "neudělal'necítit nic" nebo "usnul na stole" vypráví vepřové koláče. Tetování bude bolet v různé míře v závislosti na určitých faktorech, jako je umístění, typ tetování a styl (tj. Obrys versus barva).

Jednou z možností, jak zmírnit část bolesti, je použít znecitlivující krém. Velmi známá a účinná značka je Dr. Numb, i když jsou k dispozici i jiné produkty.

Znecitlivující krém se dodává ve dvou formách: krém (aplikujte před tetováním) a tekutý (ve formě gelu nebo spreje, protože po rozbití pokožky). Dr. Numb je pro, než začnete s vlastním tetováním a kůže je stále neporušená, zatímco gely nebo spreje vyžadují, aby pokožka byla otevřená (čerstvě vytetovaná), aby pronikla do epidermis.

Někdy může být rozdíl mezi dokončením tetování a nutností vrátit se znovu na druhé nebo třetí zasedání. Pokud víte, že vaše tetování bude umístěno na obzvláště citlivou oblast, jako je loket, můžete použít znecitlivující krém pouze na tuto obzvláště citlivou oblast. Ať děláte cokoli, vždy byste měli znecitlivující krém používat moudře, protože nesprávné použití má své důsledky.

Jak používat znecitlivující krém a Dr. Numb

Jak doktor Numb a další topické znecitlivující krémy otupují nervová zakončení, tak ano'je důležité používat výrobek správně, abyste zajistili, že znecitliví vaši pokožku a zabráníte jakýmkoli dlouhodobým účinkům.

Jak aplikovat znecitlivující krém před tetováním

  1. Umyjte si oblast pokožky'nechám si vytetovat mýdlem a vodou a nechám zaschnout.
  2. Noste sterilní rukavici a v ruce dobře vmasírujte znecitlivující krém do oblasti'Je třeba na něm zapracovat a nanést na kůži velkorysou vrstvu. Celková tloušťka by měla být přibližně 1 mm.
  3. Krém zakryjte buď potravinovým obalem, potravinářskou fólií nebo sterilním materiálem podobným tkaničce. Měli byste to mít pokryté 45 minut až 1 hodinu, než začnete s tetováním. DŮLEŽITÉ: Nenechávejte znecitlivující krémy déle než jednu hodinu.
  4. Tatér (v rukavicích nebo oni'Skončíme s necitlivými rukama) před nanesením šablony otřete znecitlivující krém vlhkým hadříkem.

Dr. Numb a různé další znecitlivující přípravky se použijí před tím, než si tatér zlomí kůži jehlou na stroji. Existují další produkty, které byly speciálně navrženy pro použití během procesu tetování.

Jaký je to pocit po použití znecitlivujícího krému?

  • Jakmile je znecitlivující krém aktivní a tatér začne tetovat, měli byste prvních 45 minut až hodinu cítit minimální až žádnou bolest.
  • Efekt znecitlivění se postupně snižuje během následující hodiny nebo dvou.
  • Rozmyslete si moudře, kde krém použijete a kde bude nejúčinnější, zvláště pokud máte větší design. Pokud máte například práci na loktech, pod pažemi nebo na kolenou, pak by to mohlo být nejlepší místo, kde začít s tetováním, abyste zažili maximální účinek znecitlivujícího prostředku.

Krk je notoricky bolestivé místo pro tetování.

Krk je notoricky bolestivé místo pro tetování.

Janko Ferlič přes Unsplash

Znecitlivující krém často kladené dotazy

Jak dlouho působí znecitlivující krém?

Jakmile správně nanesete znecitlivující krém, prvních 45 minut až hodinu budete pravděpodobně pociťovat malou nebo žádnou bolest. Poté postupně začnete cítit jehlu, jak působí na kůži. Měli byste být varováni, že někteří lidé říkají, že prožívání návratu pocitu je intenzivnější, než kdyby neměli'vůbec nepoužil znecitlivující krém.

Zůstane moje kůže déle necitlivá, pokud nechám krém déle působit?

Ponechání krému na delší dobu nemá žádný účinek a nezvýší pocit necitlivosti. Ve skutečnosti to může mít opačný účinek a způsobit, že vaše nervy dostanou všechno "zvednutý" (slovy mého tetovacího umělce), což vám bude v průběhu tetování ještě nepříjemnější. Ponechání krému příliš dlouho může také negativně ovlivnit vaše hojení, protože znecitlivěná oblast bude citlivější a může případně ovlivnit průtok krve do oblasti.

Co potřebuje můj tetovač vědět o krému I?'m pomocí?

Měli byste svého umělce informovat o svém záměru použít znecitlivující krém a sdělit mu název produktu. Mohou mít svůj vlastní produkt, který raději používají (za cenu). Pokud ano, měli byste pravděpodobně použít tento produkt, protože umělec bude lépe obeznámen s tím, jak funguje a co očekávat. Díky tomu máte větší šanci na úžasné tetování.

Co když můj umělec řekne "Ne" na znecitlivující krém?

Umělec vás také může odmítnout tetovat, pokud použijete znecitlivující krém. Proto to'Je důležité, aby věděli, jaký je váš plán a jakou značku hodláte používat. To je důležité, protože pokud je na vodní bázi, nemělo by't být kluzký pro ně, zatímco oni dělají váš design. Mohli by mít větší sklon nechat vás použít krém.

Musím při nanášení krému nosit rukavice??

Ano. Při nanášení nebo dotyku znecitlivujícího krému vždy noste rukavice, protože vám to znecitliví prsty. Ujistěte se, že váš umělec také nosí rukavice, protože tetování s necitlivými prsty NENÍ DOBRÉ!

Záleží na tom, jestli je krém na bázi vody nebo glycerinu?

To'je důležité používat na bázi vody na rozdíl od znecitlivujícího krému na bázi glycerinu, aby vaše pokožka vyhrála't být kluzký, zatímco si to umělec tetuje. Běžně známý krém s názvem Emla není pro tetování ideální, protože je na bázi glycerinu a vaše kůže bude kluzká.

Co je v aktuálním krému na omámení, který vás znecitliví?

Dr. Numb a jiné znecitlivující krémy jsou obecně známé jako topické anestetické krémy. Obvykle se používají v lékařských a zubních ordinacích k pomoci při úlevě od bolesti při injekcích a provádění drobných zákroků.

Lidokain: Hlavní složkou Dr. Numb a nejcitlivějších krémů je lidokain; 5% je nejvyšší procento schválené lékařskými úřady.

Prilocain: Další běžnou složkou je prilocain, který se vyskytuje v 6–8%.

Který znecitlivující krém je nejlepší?

Mám rád Dr. Numb, ale pravděpodobně bude fungovat jakýkoli krém, který má srovnatelné množství lidokainu a/nebo prilocainu. Je důležité použít znecitlivující krém na vodní bázi (jako u krému na bázi glycerinu), protože není kluzký. Někteří umělci vám mohou odmítnout použít znecitlivující krém hlavně z tohoto důvodu, takže si s nimi nejprve promluvte.

Jedna běžně známá značka, znecitlivující krém Emla, není pro tetování ideální, protože je na bázi glycerinu a dělá pokožku příliš kluzkou.

Další informace o tetování

  • Zjistěte, která místa bolí nejvíce (a nejméně), a tipy na snížení bolesti při tetování.
  • Vědět, co dělat před tetováním, včetně toho, co jíst, nosit a přinést si na sezení.
  • Zjistěte, jak dlouho bude trvat tetování a seznam věcí, které ovlivní délku vašeho sezení.

Černobílé tetování

Černobílé tetování

Simone Pfaff

Tento obsah je přesný a pravdivý podle nejlepšího vědomí autora a nenahrazuje diagnostiku, prognózu, léčbu, předpis a/nebo dietní doporučení od licencovaného zdravotníka. Drogy, doplňky stravy a přírodní léčiva mohou mít nebezpečné vedlejší účinky. Pokud jste těhotná nebo kojíte, poraďte se individuálně s kvalifikovaným poskytovatelem. Vyhledejte okamžitou pomoc, pokud máte lékařskou pohotovost.

© 2013 Anne

Komentáře

TeTe 11. března 2020:

Právě jsem dostal tetování, které jsem musel zastavit kvůli bolesti, a neměl jsem znecitlivující krém. Mohu na nové tetování dát znecitlivující krém, aby mohl dokončit

Jean 17. června 2019:

Jak moc to vlastně bolí s znecitlivujícím krémem a na jakých tetovacích místech znecitlivující krém

Kloe 28. ledna 2019:

Dobrý den, mám zítra objednané tetování

Ale já jsem měl fobii z jehel, přinesl jsem si nějaký Elma znecitlivující krém. Jak velkou bolest budu cítit?

Kotě 14. února 2018:

Ahoj. Děkuji za článek. Jen otázka … Bylo mi řečeno, abych se podíval na léky proti bolesti (tablety), a přemýšlel jsem, jestli by to byl chytrý nápad, pokud používám gel?

Chci si na svoji nohu nechat udělat tetování stehem (lilo a steh)

Mandy. 8. května 2016:

Zapomněli jste snad na nejdůležitější faktor, tollerence bolesti. Například moje první tetování bylo snadné udělat, i když jsem se bál. Moje druhá, která zabrala stejný čas, byla pro mě mnohem bolestivější a hůře se mi sedělo. Jediným rozdílem mezi těmito dvěma tetováními je, že moje chronická bolest výrazně snížila moji bolestivost, když jsem dostal druhé. Je pravda, že umístění je velmi ověřitelné, ale tetování hlavy ublíží někomu s nízkou tollerencí bolesti než někomu, kdo má vyšší tollerence. Poznejte svou bolestivost před plánováním tetování.

susan slyšet 18. března 2016:

ANO, rozhodně to dělá rozdíl. Nechal jsem si udělat obrys bez krému a musel jsem ho zastavit poté, co udělal obrys, nemohl jsem unést bolest, bál jsem se vrátit, ale tetování vypadalo a bylo nedokončené, takže jsem dostal znecitlivující krém a rozdíl byl úžasný. Nebojím se mít další s použitím krému. deffo koupit nějaké 🙂

Halis 5. října 2015:

Pokud máte velké tetování, můžete někoho z domova požádat, aby krém nanesl na část těla 2 hodiny před zahájením tetování, a poté, kdy ho sundáte, podle toho, jak dlouho tetování zabere, můžete aplikujte 2 hodiny před další relací na jinou část. Ve skutečnosti mám velmi, velmi nízkou toleranci bolesti, takže mohu'Udělejte to bez znecitlivění oblasti a používám injekce lidokainu, protože jakýkoli jiný krém na mou kůži nepůsobí, ale na ten musíte být velmi opatrní, protože je v krvi velmi toxický, moje sestra je zdravotní sestra a ona'Vždy je tam, aby si aplikovala injekce, udělá malou dávku v 3-4cm kůži (pouze kůže, ne svaly, používá krátké jehly, jako pro inzulínové záběry) a poté pokračuje v injekci, aby pokryla celou nebo polovinu celou plochu. Úplně znecitlivuje pokožku a trvá asi 2 až 3 hodiny'na účinek musíte počkat více než 10 minut. Během tetování jím, čtu, vtipkuji a vlastně můžu spát, bolest je 100% pryč.

Sunayani Mukherjee z Kalkaty, Indie 9. dubna 2015:

Brzy se nechám tetovat. Bude to však jen malé. Mám stále používat znecitlivující krém?