Jako komentátor a spisovatel tetování se spoléhám na své osobní zkušenosti a čas, který jsem strávil prací v tetovacím studiu.

Ženské, plnobarevné žebrované (boční) tetování.

Ženské, plnobarevné žebrované (boční) tetování.

Šampion Grubb

Jak se starat o své nové tetování

Tetování je drahý způsob umění milovat. Můžete snadno utratit malé jmění a s největší pravděpodobností ano. Proč byste tedy svému tetování nedali nejlepší možný start?

Následná péče o tetování je o čištění tetování a odstraňování nečistot, které by potenciálně mohly způsobit infekci. Malá až žádná následná péče může zanechat vaši pokožku suchou a potenciálně náchylnou k infekcím. Musíte se o to začít starat okamžitě, v okamžiku, kdy opustíte studio.

Během prvních dvou hodin bude vaše tělo vylučovat plazmu a přebytečný inkoust. Tato plazma, vedlejší produkt krve, přispívá k rozvoji strupů. Musí se smýt antibakteriálním mytím.

Správná péče o vaše tetování není'Je to zdlouhavý nebo komplikovaný proces, ale je to nezbytný. Vše, co potřebujete, je malá znalost toho, jak to'Hotovo, nějaké antibakteriální mytí a trochu krému nebo pleťové vody.

Kompletní pokyny k následné péči o tetování čtěte dále!

Následná péče v první hodině po tetování

Jakmile váš tetovač skončí, smyjí veškerý další inkoust a krev uklidňující, studenou tekutinou (obvykle sterilizovanou vodou). Potom oni'Velkoryse naneste krém pro následnou péči a zabalte jej buď do potravinářské fólie, nebo do gázy (také známé jako mušelínová tkanina), aby byl chráněn během vaší cesty domů.

 1. Jakmile jste doma v čistém prostředí, do dvou hodin sundejte kryt, do kterého zabalili vaše tetování, a omyjte teplou tekoucí vodou.
 2. Pomocí pouze dlaně s dlaněmi omyjte celou oblast pěnou po dobu jedné minuty. Držte dlaň a jemně přesuňte ruku přes tetování.
 3. Don't táhnout nebo táhnout za kůži v jakékoli fázi. Tahání a tažení může způsobit popraskání kůže nebo strupů a případně krvácení. Jakékoli praskliny v hojivé ráně mohou být bolestivé a potenciál infekce je vysoký.

Používejte pouze speciální krémy pro následnou péči o tetování

Na trhu je mnoho produktů určených speciálně pro následnou péči o tetování. Velmi známý produkt, antiseptický krém Bepanthen, mezi ně nepatří.

Bepanthen se nedoporučuje pro následnou péči o tetování. Je určen k léčbě plenkové vyrážky u dítěte's dno. Nesprávné použití může způsobit, že se u vašeho tetování vytvoří mramorový efekt.

Pokud se po přečtení výše uvedeného přesto rozhodnete použít Bepanthen, zajistěte, aby byl aplikován extrémně střídmě a důkladně vetřen do pokožky.

Spropitné: Na tetování si vezměte s sebou vlastní pleťovou vodu. Vaše tetování tak bude vystaveno pouze jedné značce.

Které produkty vy'Bude potřeba nové tetování

Funkce produktu Kolikrát denně Trvání

Antibakteriální mýdlo/mýdlo

Čisté tetování

3-5krát denně

3-5 dní

Balzám nebo mast po péči

Léčivé a zvlhčující tetování

3-5krát denně

5-7 dní

Tetovací mléko

Léčivé a zvlhčující tetování

2krát denně

O týden dále.

Moje nejlepší doporučení je Set tetovací AfterShock After Care Box. Tento prémiový balíček splní všechny vaše potřeby tetování po celou dobu jeho životnosti. Rozhodně se vyplatí investovat do pomoci vašemu tetování při hojení a udržování jeho svěžesti a jasu.

Péče o tetování v prvních třech dnech:

 1. Ujistěte se, že máte čisté ruce.
 2. Lahev čisticí pěny a stříkací pěny energicky protřepejte do dlaně. Pokud ne'mít čisticí pěnu, mýdlo s malým až žádným parfémem je další možností.
 3. Naneste pěnu nebo mýdlo přímo na své nové tetování, jemně rukou opláchněte veškerou plazmu, přebytečný inkoust a mýdlo. Poznámka: Nepoužívejte žínku ani nic abrazivního, protože by vaše nové tetování roztrhalo. Vaše ruka je pro práci perfektně tvarovaná.
 4. Jemně osušte tetování čerstvým, čistým ručníkem s minimem vláken. Nadýchané ručníky mohou shodit drobné kousky bavlny, které mohou zůstat v tetování neviditelné, což může způsobit infekci.
 5. Nechte své tetování zcela vyschnout na vzduchu v čistém prostředí. To by mělo trvat 45 minut až jednu hodinu.
 6. Mírně naneste krém nebo balzám na následnou péči, pokrývající celé tetování. Jemně vetřete pleťovou vodou. Neaplikujte na strupy nebo oblasti, které jsou v tetování velmi vlhké. Otřete veškerý další krém.
 7. První tři až pět dní opakujte mytí a nanášení krému následné péče přibližně dvakrát až třikrát denně.

Jsou strupy normální?

Vaše nové tetování může také začít vyvíjet strupy. K tomu začne docházet kolem páté až sedmidenní značky.

Tetování má vločkovat a loupat, zatímco vrhá svou horní vrstvu kůže. Velké, vrstvené strupy nejsou normální a vyžadují zvláštní péči. Stroupky, bez ohledu na jejich velikost, musí vaše tetování přirozeně vyschnout, nadzvednout a rozpadnout se. Předčasné odstranění strupu (jeho sejmutí) může tetování poškodit, proto strupy nikdy nevybírejte ani neškrábejte.

Stroupky by do nich nikdy neměly vtírat pleťové mléko. Vaše strupy lze umýt, ale musí uschnout na vzduchu.

Péče o tetování 5+ dní po tetování:

 • Kolem čtvrtého až pátého dne pomalu omezte mytí tetování. Musíte jej umýt pouze při sprchování.
 • Pokračujte v nanášení krému nebo balzámu a důkladně jej vetřete.
 • Není neobvyklé, že se u hojivého tetování vytvoří lehké odlupování a odlupování horní vrstvy kůže. Na tuto hojivou pokožku je dobré aplikovat krém na následnou péči o tetování.

Poznámka: Okamžitě přerušte veškerý krém, balzám, pěnu a pleťové vody, které způsobují podráždění, způsobují vyrážku, nadměrné nepohodlí nebo horko. Pokud máte podezření na infekci, navštivte přímo svého lékaře. Předepíší vám antibiotikum nebo steroid, které pomohou infekci vyčistit a pomohou při hojení tetování.

Péče o tetování po prvním týdnu uzdravování

 • Přibližně po jednom týdnu změňte krém na pleťovou vodu. Lotiony jsou obecně lehčí v konzistenci než balzám nebo krém. Vždy také vybírejte krém, který obsahuje opalovací krém. Slunce poškozuje tetování rychleji než cokoli jiného. Můžete také cítit, jak slunce pálí skrz tetování, pokud ne'nepoužívejte účinné opalovací krémy.
 • Vaše tetování, poté, co se zcela uzdraví, bude potřebovat pouze jednu aplikaci lotionu denně. To by ji mělo udržovat svěží a zvlhčenou a chránit ji před sluncem'škodlivé paprsky.
 • Po několika týdnech můžete přestat s veškerou rutinní následnou péčí. Vaše tetování bude těžit z pravidelné aplikace tělového hydratačního krému a také ochrany před opalovacím krémem. V této fázi lze použít jakýkoli typ zvlhčovače, protože vaše tetování by nemělo být citlivé na parfémy nebo jiné chemikálie. Zkuste si vybrat zvlhčovač, který obsahuje opalovací krém, protože slunce je hlavním faktorem příliš rychlého stárnutí tetování.

Tipy na uzdravení a zachování tetování

 1. Neškrábejte.
 2. Nepoužívejte ani nenoste abrazivní materiály.
 3. Nepoužívejte příliš mnoho tetovacích krémů.
 4. Pokud se u vašeho tetování začnou tvořit silné strupy, jemně omyjte mýdlem a teplou vodou.
 5. K mytí používejte pouze ruku.
 6. Neodstraňujte strupy. Nechte je přirozeně se zvednout a rozpadnout se ze sebe.

Kůže každého je jiná. To, jak se uzdravují, je pro ně jedinečné.

Jak vaše tetování dopadne, je pro vás jedinečné.

Pamatujte si, že vaše tetování nebude nikdy vypadat tak lesklé a ostré, jako když bylo čerstvě napuštěné v tetovacím studiu. S vhodnou a trvalou následnou péčí, zejména ochranou proti slunci, bude vaše tetování vždy vypadat nejlépe!

 • Top 3 Nejlepší recenze péče o tetovací mléko

  Recenze na Top 3, nejlepší pleťové vody pro následnou péči o tetování, které pomohou vašemu novému tetování uzdravit se.

 • Je moje nové tetování infikováno? Co s tím mám dělat??

  Vaše nové tetování ne'Cítím se dobře, obávám se, že můžete mít infekci. Naučte se příznaky infikovaného tetování a návod, jak s ním zacházet.

Tento obsah je přesný a pravdivý podle nejlepšího vědomí autora a není určen jako náhrada formálních a individuálních rad kvalifikovaného odborníka.

Komentáře

Johnny 29. listopadu 2019:

V minulosti jsem vždy používal Bepanthen a moje tetování se dokonale zahojilo. Za poslední dva měsíce jsem však měl dvě tetování a řekl jsem, abych nepoužíval Bepanthen, ale měl jsem problémy s jejich hojením.

Chris 27. února 2018:

Můžete použít b5 panthenol na tetování?

Dee 28. října 2017:

Ahoj, moje otázka zní. Před 3 týdny jsem si nechal udělat nové tetování s polovičním rukávem a veškerá odlupující se kůže se nyní zdá, že se odlupuje, ale všiml jsem si, že jsem'Na tetování se mi hromadí hromady pupínků, které jsou tak dráždivé, že je chci jen všechny poškrábat. Je to zvláštní, protože jsem tuto reakci nedostal zády, když byla před několika lety napuštěna inkoustem. Jaký krém je v této fázi nejlepší použít? V současné době používám krém Palmers Cocoa Butter Cream, který je bez vůně a má také vitamín e. Prosím, pomozte mi s jakoukoli radou, kterou můžete mít

Libry87 16. srpna 2017:

Použil jsem Bepanthen na všechna svá tetování, protože to bylo to, co mi doporučil můj tetovač a vždy se dokonale uzdravily. Jediný důvod, proč jsem hledal, co použít, je ten, že jsem si myslel, že mám doma dost, ale neudělal jsem to'T a můj místní obchod je nyní do rána zavřený, takže jsem chtěl vidět, na co bych dnes večer mohl použít, než si ráno koupím další Bepanthen.

Anon 24. září 2015:

Co "odbornost" máte za to, že nedoporučujete bepanthen? Většina stránek kromě vaší ve skutečnosti její použití doporučuje.

Joshua 13. června 2015:

Nedávno jsem si udělal tetování … Používám bepanthenový krém … moje kůže není'T trhá jako předchozí tetování a svědí mě, když nanesu krém … mohli byste mi prosím pomoci

Anne (autor) z Hobartu, Tasmánie ~ Austrálie. (Trochu odlomené dno AUS) 26. října 2012:

Hej, použil jsem tuto kombinaci s mým tetováním. Poté, co několik různých produktů způsobilo podráždění, "Přírodní" Protat je skvělý. A ŽÁDNÝ LANOLIN

jonhope 26. října 2012:

Zní to jako fantastický produkt – pokud skutečně dělá to, co říká na plechovce