Pivoňka je tetovaný tetovací nadšenec, který rád studuje a diskutuje o historii a významech tetování. Japonská témata jsou její oblíbená.

Udržujte odvážné barvy odvážné tím, že se budete o inkoust dobře starat.

Udržujte odvážné barvy odvážné tím, že se budete o inkoust dobře starat.

Neznámý, pokud ano, napište komentář!

Zajistěte, aby vaše tetování vypadalo svěží a živé díky kutilským tetovacím peelingům. U exfoliátorů vyrobených „výhradně pro tetování“ nemusíte vybírat přebytečnou hotovost. Zde je několik jednoduchých receptů s použitím přísad přímo ve vaší kuchyňské komoře.

Exfoliace je jedním ze způsobů, jak můžeme nechat naše tetování vypadat svěží a nové odlupováním odumřelých, vnějších vrstev naší pokožky, které se hromadí a ucpávají póry. Správná exfoliace nejen rozjasní matné tetování, ale také zlepší váš celkový stav pokožky a pomůže vašim produktům péče o pleť (jako jsou zvlhčovače) lépe pronikat a pracovat efektivněji.

Z dob, kdy jsem působil v kosmetickém průmyslu, mi zkušenosti říkají, že nejlepší péče o pleť je taková, která má krátký seznam přísad (něco jako čtení etikety celých potravin oproti těm, které obsahují přísady a konzervační látky) a u položek, ve kterých můžete skutečně vyslovit názvy . Udělal jsem své křoviny snadno porcované as méně než 3 požadovanými přísadami!

DIY recepty na tetování

Rozhodl jsem se zveřejnit tyto konkrétní recepty, protože jsou vyzkoušené a vyzkoušené, jednoduché na přípravu a nevyžadují žádné ozdobné kosmetické přísady.

Jednoduchý recept na drhnutí cukru

Někteří lidé mohou nahradit sůl cukrem (na to máme recept níže) a to je také v pořádku. Cukr je však na rozdíl od soli hladká částice (mikroskopicky), která má ostré a zubaté okraje. Z tohoto důvodu mohou být cukrové křoviny použity dvakrát týdně, zatímco abrazivnější solné křoviny by měly být použity pouze jednou ve stejném týdnu.

Poměr složek

Granulovaný cukr: olivový/kokosový olej*

2: 1

Kávový peeling DIY pro rozjasnění tetování!

Kávový peeling DIY pro rozjasnění tetování!

Recept na povzbuzující kávové drhnutí

Milovníci kávy, mám vás. Nejenže se znovu použije použitá kávová sedlina, kterou byste jinak mohli vyhodit, ale také úžasně voní a revitalizuje.

Kofein obsažený v kávové sedlině je přírodní stimulant, který také zlepšuje průtok krve a může dočasně snížit výskyt celulitidy.

Složení Poměr

Kávová zrna: hnědý cukr: kokosový olej*

2: 1: 1

Detoxikační himalájský růžový solný tetovací peeling

O himalájské růžové soli se říká, že je díky obsaženým stopovým minerálům vynikající protizánětlivou a detoxikační přísadou. Solné křoviny jsou však obecně díky své abrazivní struktuře agresivnější a měly by být používány maximálně jednou týdně.

Poznámka: Kokosový olej nemusí být vhodný pro všechny typy pleti, protože je to velmi bohatý a zvlhčující olej. Pokud máte suchou pokožku, bude to luxusní dar od Boha. Pokud však dáváte přednost spektru akné nebo mastné pleti, mohlo by to způsobit ucpání pórů. Y

Poměr složek

Jemná himálajská růžová sůl: kokosový olej

2: 1

diy-tattoo-exfoliator-scrub-recepty-s-jednoduchými přísadami

Výživný peeling z medu z ovesných vloček

Klinické studie prokázaly, že oves je antioxidační a protizánětlivý. Pomáhají nejen uklidnit jakékoli podráždění, napětí nebo svědění, ale také chrání pokožku. Klinické studie ukázaly, že lidé trpící ekzémem zlepšili svůj stav pravidelným namáčením v koloidní ovesné lázni.2

* Oves se nedoporučuje, pokud máte celiakii, pokud nepoužíváte bezlepkový oves-většina „normálních“ ovesů obsahuje lepek.

Složení Poměr

Jemně mletý oves: Zlato

2: 1

Pokyny pro míchání přísad do křovin

  1. Vyčistěte a osušte svůj vzduchotěsný kontejner (používám vzduchotěsné skladovací kontejnery, protože je univerzální pro skladování potravin a organizaci spíže/kuchyně, když skončím s drhnutím) nebo použijte nový sáček na zip.
  2. Smíchejte všechny přísady podle zvoleného receptu a uložte je do nádoby nebo sáčku, který si vyberete.
  3. To je v podstatě všechno!

Níže v tomto článku vysvětluji, jak se s těmito křovinami správně odlupovat, aniž byste poškodili pokožku.

Jak dlouho tyto kutilské křoviny vydrží?

Pokud jsou uchovávány ve vzduchotěsné nádobě v chladném a suchém prostředí, mimo přímé sluneční světlo, uchovávají se přibližně 1 měsíc (nebo déle). Ujistěte se však, že jsou mimo vlhkost nebo vlhko a aby se do drhnutí nedostala voda. Ideální je použít lžíci nebo naběračku, která minimalizuje jakoukoli možnost kapání vody z mokrých rukou.

SPROPITNÉ: Chcete -li prodloužit trvanlivost vašich křovin, můžete do kapslí napíchnout olejovou kapsli vitaminu E a vyprázdnit ji, důkladně promíchat. Olej s vitamínem E je přírodní konzervační látka, která se díky svým antioxidačním vlastnostem nachází v mnoha výrobcích pro péči o pleť.

diy-tattoo-exfoliator-scrub-recepty-s-jednoduchými přísadami

Je škodlivé odlupovat citlivou nebo aknózní pokožku?

Je to mylný mýtus o péči o pleť, že citlivá nebo aknózní pokožka by nikdy neměla být odlupována. Exfoliace je prospěšná v mnoha ohledech, ale vždy by měla být prováděna metodou, která nejlépe vyhovuje váš konkrétní typ pleti.

Problém nastává pouze při odlupování abrazivně nebo příliš často. Ani bych nenavrhoval, že pro normální typy pleti, jakkoli tolerantní mohou být.

Citlivá a aknózní pokožka by se měla rozhodnout pro metody exfoliace, které jsou jemné a s minimální frekvencí, aby byla chráněna reaktivní a křehká pokožka. Jedním z nich je níže uvedený peeling z ovesných vloček'je to nejen účinný peeling, ale také's také zadržuje vlhkost. Když je pokožka zdravá a hydratovaná, funguje jako dobře promazaný stroj.

Jak správně odlupovat tetovanou kůži

  1. Ujistěte se, že je vaše tetování zcela zhojené. (Bude to trvat jeden měsíc nebo déle, v závislosti na tom, jak dobře se uzdravíte.) Nečistěte čerstvé tetování, což je podobné, jako když na otevřenou ránu natřete sůl.
  2. Ve sprše a na vlhké pokožce si vezměte množství odpovídající vaší velikosti tetování a krouživými pohyby jemně vetřete. Nepoužívejte sílu a zběsile nedrhněte. Snadno.
  3. Můžete mít pocit, že se cukr zmenšuje, možná už ho ani necítíte. To je naprosto v pořádku, protože cukr se rozpouští tělesným teplem.
  4. Dobře opláchněte, abyste se zbavili veškerého zbývajícího cukru a zbytků.
  5. Vysušte otřením pokožky (nedrhněte). V tomto okamžiku-pokud je váš typ pokožky suchý nebo pokud je zima a vy byste mohli těžit z přidané vrstvy změkčovadla-můžete zvolit zvlhčení nekomedogenním (tj. Formulovaným tak, aby neucpával póry) zvlhčovačem.

jestli ty'rád bych si přečetl více o tom, jak udržet vaše tetování vypadající jasně a nově, přečtěte si můj další článek: Jak udržet vaše tetování stále svěží a zabránit vyblednutí.

Jakým tetovacím peelingům se vyhnout

Většina volně prodejných exfoliantů nebo křovin bude fungovat na uzdravenou tetovanou kůži. Ti, kteří mají sférické mikroperličky, jsou však proslulí tím, že když opouštějí náš drenážní systém, znečišťují životní prostředí. Miliardy jsou každý den vyplaveny do velkých vodních ploch.

Pokud si myslíte, že jakmile vás opustí, není to váš problém, přemýšlejte znovu. Tyto mikroperličky absorbují toxiny (např. Pesticidy) jako houba do vody, poté je pohltí mořský život a způsobí řetězovou reakci, která by se mohla nakonec vrátit k vám, na váš talíř.

Kvůli tomu byly dokonce zakázány v několika zemích, protože úřady shledávají, že to je tak obrovská destrukce pro ekosystém a svět's vodním zdrojem obecně.

Nejlepší tetovací peeling by tedy byl takový, který si snadno vyrobíte sami – přesně víte, co do něj vložíte.

Za každou cenu se vyhýbejte výrobkům s mikroperličkami. Jedna sprcha může do přírody vypláchnout až 100 000 plastových mikroperliček.

Za každou cenu se vyhýbejte výrobkům s mikroperličkami. Jedna sprcha může do přírody vypláchnout až 100 000 plastových mikroperliček.

¹ Zdroj: Požitý plast přenáší nebezpečné chemikálie do ryb a vyvolává jaterní stres

2 Zdroj: Řízení pacientů s atopickou dermatitidou: role emolienciální terapie

jestli ty'rád bych si přečetl více o tom, jak udržet vaše tetování vypadající světlé a nové, přečtěte si můj další článek: Jak udržovat vaše tetování svěží a zabránit vyblednutí.

Tento obsah slouží pouze pro informační účely a nenahrazuje formální a individualizovanou diagnózu, prognózu, léčbu, předpis a/nebo dietní doporučení od licencovaného zdravotnického pracovníka. Nepřestávejte ani neměňte svůj dosavadní průběh léčby. Pokud jste těhotná nebo kojíte, poraďte se individuálně s kvalifikovaným poskytovatelem. Vyhledejte okamžitou pomoc, pokud máte lékařskou pohotovost.

© 2019 Pivoňka