Zajímám se o psaní o procedurách – zejména o dermálním piercingu a dalších trendech.

dermální-piercing-obrázky-péče-procedury-typy

Co je dermální piercing?

Dermální piercing je trvalý typ piercingu. Je také známý jako mikrodermální piercing, mikrodermální implantáty nebo jednobodové piercing. Dermální piercing má viditelný pouze jeden konec, čímž se liší od běžného piercingu, kde má dva body vstupu a výstupu pro šperky.

Dermální piercing má viditelný pouze jeden konec, zatímco druhý konec je zakořeněn v hluboké vrstvě kůže, kde je umístěna kotva. Dermální kotva má ve spodní části řadu otvorů, které skrz ni umožňují prorůst tkáním, aby byla základna stabilní. Kotva je plochá základna s vyčnívajícími plochami na kůži. Většina kotev je vyrobena z titanu, protože je známo, že je méně alergenní ve srovnání s jinými kovovými materiály. Vyčnívající kotva slouží jako nástavec pro ozdobné ozdobné nebo mikrodermální šperky. Mikrodermální šperky se liší velikostmi, tvary, barvami a drahokamy, zatímco kotva zůstává ve stejné velikosti a není třeba ji měnit. Ozdobný kus je odnímatelný za účelem výměny kusů v závislosti na přání nebo touze jednotlivce s piercingem.

Dermální piercing se stal v dnešní době populární díky své výhodě piercingu šperků na rovných plochách a dokonce i v oblastech, kde je poměrně obtížné dát piercing běžnou metodou piercingu. Metoda při dermálním piercingu je méně invazivní, přičemž vzhled konečného produktu je podobný jako u transdermálních implantátů.

dermální-piercing-obrázky-péče-procedury-typy

Druhy dermálního piercingu

Výhodou dermálního piercingu je jeho flexibilita při umístění do různých oblastí těla s jediným viditelným koncem pro mikrodermální šperky. Existují různé druhy dermálního piercingu a všechny jsou založeny na umístění piercingu.

Ušní piercing

Ušní piercing patří mezi běžná místa piercingu a druhy dermálních piercingů. Tento trend nyní zahrnuje několik piercingů do uší umístěných v různých částech uší kromě tradičního piercingu v uších, které jsou obvykle umístěny na ušních boltcích.

Piercing do krku

Piercing do krku je obvykle umístěn na zátylku nebo po stranách krku.

Oční piercing

Piercing do očí je v dnešní době mezi lidmi nejoblíbenější. Mnoho teenagerů a dokonce i někteří dospělí dávají přednost piercingu v blízkosti očí, například v obočí, očních koutcích a pod víčky. Postup pro tento typ dermálního piercingu však může způsobit bolest a nepohodlí, které mohou přetrvávat, dokud se piercing zcela nezhojí.

Piercing do obličeje

Mezi oblíbené volby patří také piercing do obličeje a mikrodermální piercing je obvykle umístěn na nos, tváře, rty a jazyk.

Piercing do hrudníku

Piercing do hrudníku je obvykle umístěn pod klíční kostí. Tento typ mikrodermálního piercingu má naopak nevýhodu v následné péči, protože při tření hrudníku ručníkem může způsobit zranění.

Piercing do zápěstí a prstů

Piercing do zápěstí a prstů je oblíbenou volbou mezi teenagery. Prstení prstu může zahrnovat jeden nebo více prstů nebo může také obklopovat prst, což mu dává vzhled prstenu, známého také jako dermální prsten. Jiní se rozhodnou pro piercing do zápěstí, ačkoli tento typ je méně doporučován kvůli mnoha aktivitám spojeným s používáním zápěstí.

Dolní část zad

Piercing spodní části zad patří mezi nejlepší možnosti dermálního piercingu u žen – spodní část zad těsně nad hýžděmi působí sexy iluzí.

Pupkový piercing

Pupek piercing nebo oblast pupíku je také další místo nejvíce preferované ženami. Piercing vedle pupku také poskytuje sexy iluzi, zejména při oblékání dvoudílných plavek.

dermální-piercing-obrázky-péče-procedury-typy

Postup

Dermální piercing je méně invazivní a jeho dokončení trvá přibližně hodinu. Tento postup je také méně bolestivý ve srovnání s jinými typy piercingu. Dermální piercing lze provést jednou ze dvou metod známých jako:

Piercing s dermální jehlou

Jedná se o poměrně obtížnou metodu, kterou může tuto práci provádět pouze profesionální piercer. Tento postup také používá různé typy jehel podle oblastí nebo povrchu těla, které mají být propíchnuty. Postupy s jehlou jsou následující:

 • Prvním krokem je sterilizace místa pomocí antiseptika a chirurgického drhnutí
 • Chirurgická značka se používá k označení požadovaného místa
 • Jehla je propíchnuta do kůže a na povrchu kůže vytvoří váček ve tvaru písmene L.
 • Mikrodermální kotvy a základní deska budou umístěny do sáčku vytvořeného pomocí kleští
 • Mikrodermální šperky se pak přišroubují na vyčnívající kotvu zapuštěnou do kůže.

Piercing s dermálním punčem

Toto je často používaná metoda, protože je méně bolestivá a má ochranný mechanismus pro bezpečnější použití a pro zajištění toho, že piercing nedosáhne hlouběji do vrstvy kůže.

 • Prvním krokem je sterilizace místa s použitím antiseptického a chirurgického drhnutí
 • Místo pro piercing bude označeno chirurgickým fixem
 • Tkáň vybraného místa se odstraní, aby se vytvořil vak
 • Mikrodermální kotva a základní deska se poté vloží do sáčku pomocí kleští
 • Mikrodermální šperky se pak přišroubují na výstupek kotvy.

dermální-piercing-obrázky-péče-procedury-typy

Dermální piercingová infekce

Dermální piercing je poměrně pohodlný a méně invazivní postup ve srovnání s tradičním piercingem. Díky dvěma dostupným metodám je piercing těla snadný a rychlý a bez bolesti. Potenciálním rizikem pro dermální piercing je však infekce. To by mohlo způsobit poškození tkáně kůže a může způsobit jizvu nebo ještě horší, může být komplikované vážnými zdravotními stavy.

Nástup infekce způsobí, že místo bude oteklé, zarudlé a citlivé. Hnis má potenciál se hromadit, což je bolestivé a nepříjemné. Mezi možné příčiny infekce při dermálním piercingu patří následující:

 • Použití nesterilizované dermální jehly nebo dermálního punče.
 • Nesprávné ruční mytí pierceru, který může zavést bakterie ze špinavých rukou a nečistot zapuštěných do nehtů.
 • Nesprávné nebo nesterilizované místo pro piercing.

Dermální piercing vytváří v kůži zlom, který může otevřít průchod pro bakterie a jiné mikroorganismy. Je důležité dodržovat správné sterilní techniky, aby se zabránilo infekci a dalším potenciálním rizikům pro místo piercingu.

dermální-piercing-obrázky-péče-procedury-typy

Odstranění jizev

Odstranění dermálního piercingu je poněkud obtížnější než jeho první instalace. Odstranění dermálního propíchnutí vyžaduje, aby práci provedl profesionál. Odstranění vyžaduje dva chirurgické nástroje, kterými jsou kleště a skalpel.

 • Místo pro piercing je před odstraněním sterilizováno pomocí antiseptického a chirurgického drhnutí.
 • Kůže obklopující kotevní místo je naříznuta pomocí skalpelu.
 • Kotva se vytáhne z kůže pomocí kleští.

Následná péče

Hned po zákroku je nutné provést řádná opatření v péči o místo piercingu. Cílem je zabránit infekci a současně zajistit rychlé hojení propíchnutého místa.

 • Místo piercingu je obvykle po zákroku pokryto obvazem nebo obvazem, v závislosti na místě piercingu.
 • Při následné péči o dermální piercing je třeba dodržovat preventivní opatření, protože piercing obvykle trvá několik měsíců nebo déle, než se uzdraví, a tkáně projdou základními otvory v destičkách.
 • Zvláštní pozornost je třeba věnovat sušení těla a místa piercingu, aby nedošlo k zamotání šperků s nití a tkaninou oděvu, které mohou omylem odstranit dermální piercing, než se zcela zahojí.
 • Místo pro piercing pravidelně a řádně čistěte, abyste se vyhnuli infekci, a ujistěte se, že používáte nové ručníky a jiné sušící materiály.
 • Místo vyčistěte vlažným roztokem soli. Směs půl lžičky soli a sklenice vlažné vody se jemně vatou na piercing pomocí vaty. Pravidelné mytí vyžaduje dvakrát denně po dobu 4 až 5 minut, než místo vysuší vzduchem.
 • K urychlení hojení ak posílení imunity, aby se zabránilo infekci, je nutná správná výživa a správná výživa.

Tento obsah je přesný a pravdivý podle nejlepšího vědomí autora a není určen jako náhrada formálních a individuálních rad kvalifikovaného odborníka.

© 2013 medicalcontent

Komentáře

osud 1. července 2014:

Ahoj. zajímalo by mě, jestli bychom mohli po mikrodermálním piercingu na zápěstí konzumovat alkohol?