Čísla účesů nejsou o tom, že byste si z nabídky vybrali účes. Čísla udávají, jak dlouhé nebo krátké zastřihovače stříhají vlasy.

Někteří kluci rádi požádají o snížení o toto číslo, aby získali přesně to, co chtějí. To však není vyžadováno. Popis střihu z hlediska délky funguje. Jak vždy říkáme, obrázek sděluje požadovaný účes bez jakékoli šance na záměnu.

Pokračujte ve čtení, abyste získali další informace o číslech účesů a o tom, jak souvisí s účesy mužů.

Účesová čísla = Stříhací stráže

Střihová čísla jsou zastřihovače, ale co jsou chrániče zastřihovačů? Také se nazývají hřebeny na nástavce nebo vodicí hřebeny. Pomáhají při stříhání vlasů na jednu jednotnou délku a zajišťují, že si nesundáte více, než byste chtěli.

Délky ochranného krytuConair

Chrániče zastřihovače neslouží jen k prevenci chyb při domácím stříhání. Holičství je používá k tomu, aby dosáhly těch rozmazaných vyblednutí, udržovaly buzzcuty na jednu délku a rychle stříhaly vlasy. Stráže pomáhají při vyblednutí vousů a úpravách vousů.

Čísla stráže Clipper

Jaká jsou tato čísla srážek? Nejběžnějšími ochrannými prvky jsou čísla jedna až osm, i když jsou k dispozici kratší a delší stráže.

Stačí vědět, čím nižší číslo, tím kratší vlasy. Číslo 1 je 1/8 ″, přičemž každé číslo stoupá o 1/8 ″, takže číslo strážce 8 1 ″ je dlouhé.

Většina stráží dodržuje tento vzorec:

Strážný počet palců milimetry
0 1/16 ″ 1,5 mm
1/2 3/32 ″ 2,4 mm
1 1/8 ″ 3 mm
1 1/2 3/16 ″ 5 mm
2 1/4 ″ 6 mm
3 3/8 ″ 10 mm
4 1/2 ″ 13 mm
5 5/8 ″ 16 mm
6 3/4 ″ 18 mm
7 7/8 ″ 22 mm
8 1 ″ 25 mm

Obecně jsou tyto délky ochranných krytů přesné, ale mezi značkami zastřihovačů a někdy i modely mohou existovat rozdíly, proto si to ověřte u výrobce vašich zastřihovačů.

Některé nůžky mají také kuželovou páku, která pohybuje čepelí mezi čísly strážců a mění délku, která stříhá. To dává větší kontrolu nad těmito rozmazanými vyblednutími, ale domácí kadeřníci by si měli být vědomi toho, že mění délku hřebenů.

Většina sad přístřihačů je dodávána s ochrannými čísly jedna až osm. Některé modely a značky přijdou s více, některé s méně. To lze zvážit při nákupu zastřihovačů pro domácí použití. Pokud budete stříhat vlasy velmi krátce, pravděpodobně budete chtít 0, 0,5 a 1,5 stráže. U delších vlasů a/nebo vousů hledejte delší chrániče. Některé značky dokonce dosahují čísla 10 na 1,25 ″ nebo 32 mm a 12 na 1,5 ″ nebo 38 mm.

Pokud se to zdá komplikované, některé strojky používají namísto čísel měření.

Schéma čísel střihu

Všechna tato čísla a stráže mají smysl. Představte si účes jako různou délku na různých místech kolem pokožky hlavy. Účesy sledují linie kolem hlavy, které odpovídají kostem pokožky hlavy.

Vidíte bezproblémový sestřih, ale holič to vidí takto:

Boss Don MLB

Otevřené a zavřené se týkají kuželové páky, která upravuje výšku ostří, ale ne všechny nůžky to mají a stejné prolínání lze provést s ochrannými kryty.

Zero Fade

Nulové vyblednutí zní, jako by to mohlo být plešaté nebo zeslabení kůže, ale je to jen o něco delší. To z něj dělá stín, který přechází z krátkého na kratší, ale ne až dolů na kůži.

Účes s nulovým vyblednutímJelle Vissers

Ochrana proti stříhání 0 je vysoká 1/16 palce nebo 1,5 mm. To lze ještě zkrátit pomocí nastavitelné čepele. Výsledkem je náznak strniště, které místo čistého oholeného vzhledu zanechává mírný stín. Tato krátká délka ponechává určitý prostor mezi prameny vlasů.

Účes podle čísel

Pokud by stříhání vlasů bylo tak jednoduché, jako by ho stříhaly chrániče na různé délky, nepotřebovali bychom holiče a kadeřníky. Zakřivený tvar pokožky hlavy však znamená, že aby vlasy vypadaly na jednu délku, musí mít opravdu různé délky. A chcete vypadat dobře.

Požadovat délku vlasů podle čísla zastřihovače funguje nejlépe pro krátké účesy. V určitém okamžiku, dokonce krátký jako číslo 4 nebo 1/2 palce, váš holič dostane nůžky.

Chrániče zastřihovače pracují na bzučivém střihu, ale když vlasy dostanou dostatečnou délku na úpravu, vyžadují vrstvy a texturu, aby vytvořily lichotivý tvar a maximálně využily typ vlasů.

Takto vypadají některá čísla ochranného krytu:

Účes číslo 1

Účes číslo 1Aaron Kiely

Strážce číslo jedna je zkrátka tak krátký, jak můžete jít na 1/8 ″. Světlejší nebo jemnější vlasy mohou v této délce prosvítat. Pokud je to příliš dlouhé, stále existuje ochrana 1/2 a 0 pro sebemenší zásah vlasů.

Účes číslo 1,5

Čísla střihu pro vlny 1 1,5Criztofferson

U krátkých vlasů je 1/16 palce rozdíl. Tato trochu větší délka umožňuje průchod textury a také stačí k zahájení vytváření vln.

Účes číslo 2

Účes číslo 2Los Famous Cuts

Při dvojnásobné délce bzučivého řezu je tato 1/4 palcová délka silná a zcela pokrývá pokožku hlavy. Namísto oblíbeného vyblednutí tento vzhled kontrastuje s vlasy a pokožkou hlavy a vytváří odvážný tvar.

Účes číslo 3

Účes číslo 3Jaxx Chin

Trochu delší vlasy vytvářejí více definovaného tvaru. Tento krátký vzhled má definovanou linii podél čela, plné pokrytí nahoře a vysoké vyblednutí.

Účes číslo 4

Krátké vlasy pro muže stráž 4Drew Nance

Tento krátký sestřih, který pracuje až po chránič zastřihovače číslo 4, je dlouhý asi 1/2 palce. Není strihán výhradně strojky na stříhání a používá nůžky k vytvoření určité textury.

Účes číslo 5

Daniel Whitty

Tato trendová plodina je velmi krátká a přidává texturu. Je to dotek delší než 1/2 ″ s tupou linkou třásní.

Účes číslo 6

Kuželové vyblednutí účesu číslo 6Eddie Rosato

U čísla 6 a 3/4 ″ dlouhých vlasy začínají ležet naplocho, místo aby se postavily. Jedná se o úhledný a čistý krátký účes s tupou linkou ofiny a rychlým zúžením.

Účes číslo 7

Josh Connolly

Tento střih posádky je jen o palec dlouhý a může být takto stylizovaný nebo přidat boční část, aby se stal Ivy League,.

Účes číslo 8

Účesová čísla 8Paul Sheaffer III

A tady je to s hlídačem číslo 8 nebo palcem vlasů. Je dost dlouhá na to, aby se dala stylovat různými způsoby, ale tento skvělý špičatý vzhled s určitou texturou je vítězem.

Tento příspěvek může obsahovat odkazy na pobočky. Další informace si prosím přečtěte v našich informacích.