Erkek saçını şekillendirmek söz konusu olduğunda, cephaneliğinize eklemek için mükemmel bir araç dokudur. Şu anda ekin solması ve doku şekillendirme gibi dokulu saç kesimleri büyük bir trend. Niye ya? Doku harika görünüyor ve herhangi bir erkek saç stiline hacim, şekil ve boyut katıyor. Daha da ileriye bakmak istiyorsanız, işte size dalgalı saçların nasıl yapılacağı.

Dalgalı veya kıvırcık saçlı erkeklerin belirli bir görünüm elde etmek için düzleştirmeleri yaygın olabilir. Bugün ters yöne gidiyoruz ve düz saça dalgalar ekliyoruz.

İşte saç ürünü, fön ve saç örgüsü ile erkekler için dalgalı saç elde etmenin 3 farklı yolu. Ürün yöntemi, biraz doğal dalgaya sahip saçlar için en iyi sonucu verir ve daha kısa saç kesimleri için işe yarayabilir. Fön yöntemi, çok düz ve daha kısa saçlar için en iyi sonucu verir. Örgü yöntemi orta ila uzun saçlar için en iyisidir. İşte düz saçları dalgalı yapmanın her yolu için öğretici.

1. Saç Ürünü Ekleyin

Düz saçlarınız nemden dolayı kabarmaya ve/veya kıvrılmaya başlarsa, zaten bir dereceye kadar dalgalıdır. Bu başlamak için harika bir yer. Buradaki amaç, bu dokuyu güçlendirmek ve tutmaktır. Kıvrımı arttırmak için tasarlanmış birkaç ürün türü vardır, ancak hepsi aynı şekilde uygulanır. Isı kullanmadan düz saçı dalgalı yapmanın yolu.

Erkekler için düz saç dalgalı nasıl yapılır

Duştan çıkınca saçı nazikçe havluyla kurulayın. Nemliyken ürünü parmaklarınızla saçın üzerinden geçirin. Saçı yerinde şekillendirin ve saçın kurumasını bekleyin. Bu kadar. Asıl sır, düz saçtan dalgalar yaratan ürün.

Tuz Spreyi – Sörfçü saçı düşündüğünüzde, her zaman dalgalıdır. Aynı görünüm, genellikle deniz tuzu spreyi olarak da adlandırılan tuz spreyi ile evde yeniden oluşturulabilir. Bu saç ürünü çok çeşitli fiyat noktalarında mevcuttur veya kendiniz bile yapabilirsiniz. Bazı tuz spreyleri, tuzun sahip olabileceği kurutma etkisini en aza indirmek için saç kremi veya yağlar içerir. Saçınız kuru olma eğilimindeyse, bunlardan birini arayın. Aksi takdirde, saç kremi unutma.

Yukarıda açıklandığı gibi, tuz spreyinin kullanımı kolaydır. Nemli saça uygulayın ve kurumaya bırakın. Saçları parmaklarınızla yol boyunca kıvırmak dalga desenini güçlendirmeye yardımcı olabilir..

Tuz spreyi dalga eklemekten fazlasını yapar. Ayrıca diğer saç ürünleriyle birlikte ön şekillendirici olarak veya saçların daha kalın görünmesine yardımcı olmak için kullanılabilir, bu nedenle saç cephanenizde olması iyi bir üründür..

köpük – Köpük, tek başına veya diğer saç ürünleriyle birlikte kullanılabilen bir diğer üründür. Tuz spreyine benzer şekilde köpük, dokuyu güçlendirmek, hacmi artırmak ve saçı kalınlaştırmak için kullanılabilir..

Mousse, saçta kolayca uygulanabilen hafif bir köpüktür. Kıvrımı artıran veya kıvrımı tanımlayan sözcükleri içeren bir formül arayın. Ürünü saça uygulayın ve havayla kurutun.

Hem köpük hem de tuz spreyi, dalgalar oluşturmak için fön makinesiyle birlikte kullanılabilir. Isıtmalı şekillendirmenin nasıl kullanılacağı hakkında aşağıyı okumaya devam edin.,

2. Fön

Ultra düz saçlar veya en uzun süre kalıcı dalgalar için biraz ısı ekleyin. Bu yöntem aynı zamanda şekillendirmenin yanı sıra ürünler de gerektirir. Isıtılmış şekillendirme, saçı olduğu konuma getirir, böylece bir fön makinesiyle dalgalar oluşturmak için saçı büker. Saç, fön kurutmadan önce veya fön makinesini kullanırken bölümler halinde bükülebilir..

İlk olarak, nemli saça ısı koruyucu, tuz spreyi veya köpük gibi bir ön şekillendirici uygulayın. Seçtiğiniz ön şekillendiriciyi, eşit olarak dağılana kadar saçınıza tarayın.

Sırada biraz daha tutunan bir ürün olan saç kremi var. Yapacağınız buklelere bakmadan saçın şeklini değiştirebilecek kadar güçlüdür. Kremi veya hafif tutma pomadını saça uygulayın ve ardından bir parça ekleyerek ve/veya saçı tarayarak kabaca görünümünüzü şekillendirin.

Şimdi o dalgayı yaratma zamanı. Saçı, aşağıdaki gibi başın her tarafında küçük bölümler halinde bükün. Bukle kremi, sıcak hava dalga ve hacim oluşturmak için bu şekle kilitlenirken kıvrımları yerinde tutar..

Saç dalgalı nasıl yapılırHala Salon Adamı

Ayrıca üfleme kurutma sırasında büküm bölümleri. senin için ne işe yararsa onu yap.

Şimdi nihayet kurutma zamanı. Bir difüzör ataşmanınız varsa, onu kullanın. Kıvrımı artırmak ve kabarmayı en aza indirmek için havayı yayar. Eğer yoksa, fön makinesini normalden daha uzakta tutun..

Fön çekerken, kıvrımları hafifçe ezin. Saç tamamen kuruyana kadar devam edin. Saçları parmaklarınızla yerine itin ve saç spreyi veya daha fazla tuz spreyi ile sabitleyin.

Erkekler için düz saç dalgalı nasıl yapılırHala Salon Adamı

İşte buyur. Hacim, doku ve hepsinden önemlisi dalgalar. Düz saçlı erkekler için yeni bir görünüm elde etmenin harika bir yolu.

3. Örgü

Düz saçı dalgalı yapmanın bu son yolu en kolayıdır ancak aynı zamanda elde edilmesi en uzun saçı gerektirir. Bu yöntem orta uzunlukta saçlar için de işe yarayabilir. İstediğiniz görünümü elde etmek için farklı yöntemlerle oynayabilirsiniz..

Bu daha kolay olamazdı. Nemli saça tuz spreyi veya kıvırma kremi uygulayın, örün ve kurumaya bırakın. Bu bir gecede veya ne zaman dalgalı saç istersen olabilir..

Gerçekten uzun saçlı erkekler için saçları at kuyruğu şeklinde örebilirsiniz. Dalgalar, doğal dalgalı saçlar için geçerli olan omuz çevresinden başlayacak. Tüm saçları bir kerede örerek veya saçın bölümlerini gevşek bir şekilde örerek dalgalar daha gevşek hale getirilebilir..

Bazı orta uzunlukta saç kesimleri tek bir büyük bölüme örülebilir, ancak değilse, en fazla saçı yakalamak için başın etrafına birkaç örgü yapın. Daha sonra saçlar açıkta bırakılabilir veya yeni dokusuyla şekillendirilebilir..

Ve işte karşınızda, erkekler için düz saçları dalgalı yapmak. Doğru ürünü uygulamak, fön çekerken saçları kıvırmak veya nemli saçları örmek kadar kolaydır. O sörfçü saçlara, yüksek hacimli stile veya yepyeni bir görünüme kısa sürede kavuşacaksınız..

Bu gönderi, bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Daha fazla bilgi için lütfen açıklamamızı okuyun.