Richard Hale je nadšenec tetování, který studuje a zkoumá symboliku, významy a historii tetování.

The Owl Tattoo: History, Meaning, & amp; Design

Sova Tattoo: Historie, význam, & Design

Monsieur Gordon prostřednictvím Flickr Commons

Tetování sovy

Sova je krásná a smysluplná volba tetování. Sova tetování nemusí být nutně hlavním proudem, ale jsou populární, protože je nosí muži i ženy. Často barevné a detailní, obvykle zobrazují sovu samotnou, ale mohou obsahovat další symboly a prvky.

V tomto článku budeme diskutovat o návrzích tetování sov a symbolice. My'Zahrnuli jsme fotografie opravdu úžasných návrhů tetování sovy. Doufáme, že odejdete inspirovaní, se spoustou nápadů pro vaše další tetování.

sova-tetování-a-významy-sova-tetování-návrhy-a-nápady-sova-tetování-obrázky

Mack Taknado (používá se s povolením)

Sova je nejmoudřejší ze všech ptáků, protože čím více vidí, tím méně mluví.

– Africké přísloví

sova-tetování-a-významy-sova-tetování-návrhy-a-nápady-sova-tetování-obrázky

Råbbit (používá se s povolením)

Symbolika a design tetování sovy

Stejně jako většina tetování zvířat má tetování sovy bohatou symbolickou hodnotu. Sova je symbolem moudrosti, znalostí a přechodu.

Sova byla v průběhu času spojována s mnoha různými starověkými civilizacemi, po celé zeměkouli. Sova hraje roli v hinduistické, egyptské a keltské tradici a mytologiích. Tyto kultury věřily, že sova je ochráncem a strážcem mrtvých a věřily, že dokáže komunikovat s zesnulými. Římané věřili, že sova houpající se na veřejné budově předpověděla smrt významné veřejné osobnosti. Z tohoto důvodu se sova běžně nazývá "Anděl smrti" a věřilo se, že vede nebo odnáší nedávno opuštěné duše do podsvětí. Pro starověké Řeky byla sova posvátná pro Athénu, řeckou bohyni moudrosti.

Sova byla také symbolická pro domorodé Američany, kteří věřili, že je strážcem posvátných znalostí. Také by se podívali na sovu, aby předpovídali počasí. Několik kultur věřilo, že sova bude doprovázet duši v posmrtném životě a některé věří, že pokud ve svých snech uvidíte sovu, znamená to, že vy nebo někdo ve vašem životě zažije smrt.

Když se na sovu podíváme blíže, můžeme lépe porozumět veškeré symbolice za zvířetem. Jsou známí pro své velké oči a zručné lovecké schopnosti. Jejich oči jsou navrženy tak, aby viděly daleko při slabém osvětlení, a tiše loví, při letu téměř nevydávají žádný hluk, protože vyvinuly extra měkké peří, které jim dává "akustické utajení" a umožňuje jim připlížit se ke své kořisti. Sovy mají tajemnou atmosféru, možná proto, že jsou noční a jen zřídka jsou vidět během dne. Jako většina okřídlených zvířat, sova symbolizuje svobodu, ale také reprezentuje vizi, díky jejich schopnosti vidět tak daleko v noci.

S tetováním sovy můžete udělat hodně. Tyto návrhy vypadají dobře v zářivých barvách nebo černém inkoustu, ve složitých realistických detailech nebo v abstraktním nebo kresleném designu, jako velké nebo malé tetování; sova může sedět na větvi nebo létat, křídla natažená nebo pevně sevřená. Z tohoto důvodu lze tetování sovy umístit téměř kdekoli na těle. Sovy jsou často zobrazovány jinými symboly: klíčem, hodinami, květinou, čímkoli, co vypadá a cítí se správně.

Při navrhování tetování sovy věnujte čas prozkoumání možností a zjistěte, co může váš tetovač nabídnout. Ujistěte se, že si uděláte čas a prohlédnete si co nejvíce návrhů tetování sovy, protože vám to poskytne představu o tom, co je možné.

sova-tetování-a-významy-sova-tetování-návrhy-a-nápady-sova-tetování-obrázky

Mack Taknado (používá se s povolením)

Noc je čistší než den; je lepší myslet a milovat a snít. V noci je vše intenzivnější, pravdivější. Ozvěna slov, která byla během dne vyslovena, dostává nový a hlubší význam.

– Elie Wiesel

Tetování sovy: významy a nápady

Vzhledem k bohaté symbolické historii a barevné kráse tetování sov není divu, že jsou tak populární. Jak již bylo zmíněno dříve, muži i ženy mohou nosit tetování sovy. Pokud chcete něco roztomilého, můžete jít s kresleným designem. jestli ty'Pokud jde o něco vážnějšího, můžete jít do plně detailního realistického designu.

Tetovači se za ta léta stali kreativními a vzali si návrhy sov v mnoha směrech; vy'Uvidím sovy s drahokamovýma očima nebo držící lucerny v drápech. Sova je spojena s časem, takže není neobvyklé vidět sovy s hodinami nebo přesýpacími hodinami. Někteří rodiče mají tetování soviček, aby reprezentovali své děti. Můžete mít své děti'jména pod malými sovičkami.

Co představuje tetování sovy?

S tetováním sovy je spojeno mnoho různých významů. Ať už si sovu vyberete pro symbolické účely nebo jako dekorativní umění, stále je důležité vědět, co symbolizuje.

Moudrost

Stealth

Svoboda

Vidění

Znalost

Přechod

Lov

Posmrtný život

Posel

Nezávislost

Zkušenosti

Tajemství

Tajemství

Ochrana

inteligence

Intuice

Nadpřirozeno

Smrt (doslovná nebo symbolická)

sova-tetování-a-významy-sova-tetování-návrhy-a-nápady-sova-tetování-obrázky

Micael Faccio přes Flickr Commons

Before You Tattoo

Než si necháte udělat tetování, měli byste si zapamatovat několik důležitých věcí.

  • Ujistěte se, že si uděláte čas na důkladný průzkum, než se rozhodnete.
  • Ujistěte se, že přesně víte, co to znamená – ne'Nechci se nechat tetovat a později zjistit, že to představuje něco jiného, ​​než si myslel.
  • Don'Pokud si nejste jisti, spěchejte na tetování! Ujistěte se, že jste na svém tetování úplně prodaní.
  • Ti, kteří spěchají na inkoust, obvykle později po silnici litují. Pamatujte si, že dokonce i s odstraněním laseru a zakrytím mohou všechna tetování't být opraven. Udělejte správnou volbu hned napoprvé.

Sova a kočička vyrazily na moře

V krásné hráškově zelené lodi

– Edward Lear

V dubu seděla moudrá stará sova;

Čím více viděl, tím méně mluvil;

Čím méně mluvil, tím více slyšel;

Proč může'Všichni budeme jako ten pták?

– Anonymní

Komentáře

Jasone 30. srpna 2019:

Co dělá sova & střední průměr

Allen Adkins 8. března 2019:

Informace poskytnuté o sově naprosto nadšené. To mi dává potvrzení v tom, že se nechám tetovat na nohu, což je moje úplně první tetování. dík!

Ginny 25. ledna 2018:

Co znamená černá vdova?

Tjw 30. listopadu 2017:

Ahoj Normane, pokud vím. Váš tetovač by vám měl umět poradit, ale nikdy jsem to neslyšel / neviděl.

Norman 22. října 2017:

Má tetování sovy něco společného s příslušností ke gangu, než si pořídím takové, které bych rád ne

Lindsay Langstaff 7. srpna 2017:

Mám rád tetování, o kterých si myslím, že jsou reprezentativní pro to, kdo jsem jako osoba, takže tetování sovy může být dobrý nápad. Děkuji za inspiraci!

tawnyowl 27. srpna 2016:

Přidejte svůj komentář. Tetování sovy je úžasné. Sbírám sovy a doufám, že si brzo dám vytetovat sovu…

Michelle 13. června 2014:

Děkuji moc za všechny informace, které jste poskytli, že to byl nejužitečnější web'našel jsem

Richard Ricky Hale (autor) ze Západní Virginie 24. listopadu 2013:

Lucase, děkuji za komentář. Já'takový význam jsem nikdy neslyšel. Znám spoustu lidí s tetováním sovy, muže i ženy. Sova je symbolem moudrosti, znalostí a vize. Sova tetování vzory rock !!! Tam's tolik různých způsobů, jak udělat špatné $$$ tetování. Neboj se příteli.

Lucas 20. listopadu 2013:

Chtěl jsem si vytetovat sovu do nohy, ale můj otec řekl, že to představuje homosexualitu, je to pravda? Protože jsem to chtěl udělat, abych reprezentoval tajné znalosti vesmíru, ale teď jsem'Trochu se obávám, že si to lidé budou myslet'jsem gay nebo tak něco

bednářský kuchař 8. listopadu 2012:

Od té doby, co jsem dostal své první tetování, jsem se stal obsedantním jejich pořizováním. A už mám 4 a můj další já'Mám v plánu získat sovu na památku mé sestry, protože sovy byly vždy její oblíbené zvíře. Takže toto tetování má velmi zvláštní význam.

Richard Ricky Hale (autor) ze Západní Virginie 28. července 2012:

*Jen, díky, že sis udělal čas na prohlídku. Jsem rád, že se ti tetování sovy líbilo. Všechno nejlepší.

*Michaeli, oceňuji skvělý komentář. Jsem rád, že vám to přišlo nápadné. Pokud jste někdy viděli sovu v přírodě, jsou docela hypnotizující. Jejich rysy a osobnost jsou úžasné.

*Cikánku, vždy si vážím toho, že jsi přišel. Doufám, že jste si je užili.

*Alocsine, díky za přečtení tohoto kamaráda. Vaše právo, pokud jde o tetování sov, existuje celá řada. Něco pro každého.

*Aviannovice, jsem rád, že se vám historie kolem sovy a tetování sovy líbila.

*Maxi, vždy je skvělé, že vás slyším, pane Maxe. Je to dobrý mix. Myslím, že to vše závisí na tom, co hledáte. Přesto s nimi vidím spoustu žen.

*Franku, díky za komentář a tvůj čas, Franku. Všechno nejlepší.

Frank Atanacio ze Sheltonu 24. července 2012:

úžasné sovy jsou tak úžasné, žehnej ti, brácho … 🙂

BeyondMax ze Sydney, Austrálie 24. července 2012:

To'Je docela zajímavé, že většina obrázků ukazuje dámy. Myslel jsem si, že tetování sovy bude více upřednostňováno kluky. Ale než znovu, někteří z nich jsou tak trochu kreslení.

Deb Hirt ze Stillwater, OK 23. července 2012:

Nějaká dobrá historie a skvělá tetování!

Aurelio Locsin z Orange County, CA 23. července 2012:

Miluji tato tetování, protože se pohybují od kreslených a roztomilých až po realistické a divoké. Hlasování pro toto a krásné.

Cikánská růže Lee z Daytona Beach na Floridě 23. července 2012:

Jsou barevné a úžasné. Lásky sovy.

Michael Fielder ze severní střední západní Virginie, kde roste zelená tráva … 22. července 2012:

Jaké skvělé a poučné čtení. Vždy jsem se díval na sovu jako na tajemnou a nikdy jsem nevyjádřil proč. Také jsem je ocenil a užil si je, když jsem je viděl, a díval bych se na ty málo, které jsem viděl, jako v transu, zapomínaje na čas. A nikdy vás opravdu nenapadlo, proč? Byla to jen jedna z těch oh, tolik úžasných věcí v přírodě, které mě vždycky chytly.

Kdysi jsem měl farmu a byla tam sova, chtěl bych "komuna" s. Jednoduše jsem se cítil jistý a jistý na nějaké hluboké neverbální úrovni. Také poslední místo, kde jsem bydlel, bylo zdržení stěhování na dvě sezóny kvůli sově (kterou jsem nikdy neviděl) za oknem mé ložnice usínající a probouzející se do své nízké tichosti "Hoo, hoo."

A teď vím proč! Dvanáct významů, které spojujete se sovou výše, jsou všechny hluboce zakořeněny v mé spiritualitě. Teď můžu jít ven a mnohem lépe rozumět sobě.

Děkuji za skvělé čtení.

Jennifer Stone z Riverbank, Anglie 22. července 2012:

Páni … tady jsou úžasné kousky, obzvláště miluji ten na ženském levém rameni. Skvělé centrum, díky. Hlasujte a tak, Jen