Richard Hale je nadšenec tetování, který studuje a zkoumá symboliku, významy a historii tetování.

sun-tattoo-designy-historie-významy-a-nápady-tribal-and-celtic-sun-designs-sun-symbolism

Sluneční tetování

Jeden populární tetování, které by vás mohlo zajímat, je sluneční tetování, které je považováno za hlavní tetování, které nosí muži i ženy.

Bez slunce by život nebyl možný. Z tohoto důvodu je to velmi důležitý a smysluplný symbol. Sluneční tetování může být navrženo v různých barvách, velikostech a stylech. Ne všechna slunce jsou žluté koule, z nichž vystřelují paprsky; pod tebou'Najdu široký a vynalézavý rozsah interpretací, v diskusích a na fotografiích.

Doufáme, že se vám podaří najít nápady a inspiraci pro vaše další tetování.

sun-tattoo-designy-historie-významy-a-nápady-kmenové-a-keltské-sluneční-designy-sluneční symbolika

Ricardo Almeida prostřednictvím Flickr Commons

Historie a symbolika tetování slunce

Slunce je středem naší galaxie a vydává teplo, světlo a energii a umožňuje život a růst všem živým věcem na Zemi. Když se podíváme na starodávnou symboliku, zjistíme, že mnoho různých kultur uctívalo slunce jako zdroj života. V těchto kulturách představovalo slunce životodárnou energii. Vzhledem k tomu, že je slunce zachyceno v zaznamenaných záznamech téměř všech starověkých kultur, je z něj pravděpodobně nejvyšším symbolem života na Zemi.

Starověké civilizace používal symbol slunce k vyjádření vitality a plodnosti. Domorodí Američané považovali slunce za strážce dne se schopností uzdravovat. Jedním z nejstarších návrhů je kruh s bodem uprostřed. Tento design se běžně používá v astrologii a astronomii. Starověcí Egypťané spojovali slunce s Horus (vycházející slunce), Ra (slunce's zenit) a Osiris (zapadající slunce). Dalším starověkým vyobrazením je sluneční kolo a sluneční kříž, kruh s křížem uprostřed uprostřed (kříž má stejné strany, ne jako symbol křesťanského kříže). Existuje mnoho různých variant slunečního kříže, včetně některých z Blízkého východu.

Některé kultury věřily, že slunce je posvátné, a používaly ho jako posvátný symbol. Tyto civilizace, jako Řekové, Římané a Egypťané, dokonce uctívali slunce a považovali ho za boha. Řekové spojovali slunce s okem boha Dia a hinduisté ho vnímali jako oko Varuny, božského omlazovače. Pro Inky bylo slunce považováno za "božský předek národa." Indové Zia drželi slunce jako posvátný symbol a malovali ho na své obřadní vázy. Staří Číňané považovali slunce za velký mužský princip, konečný Yang. Také zosobňovali slunce jako velké kosmické oko na obloze.

V některých náboženství, jako je křesťanství, slunce představuje život, energii, sílu, sílu, sílu a znovuzrození. Někteří také věří, že slunce představuje Krista a jeho mnoho atributů. V křesťanství jsou měsíc a slunce spojeny. Ve skutečnosti má tetování měsíce a slunce svůj vlastní význam. (Další informace o tetování slunce a měsíce naleznete dále v tomto článku.)

Alchymisticky, slunce je symbolem mysli nebo intelektu. Jeho materiál je považován za zlato a jeho planetární znak (kruh s tečkou uprostřed) je také chemický symbol znamenající dokončení velkého díla. Tento sluneční symbol představuje já ve vztahu ke kosmickému celku. Symbol slunce, kruh s tečkou (☉), se poprvé objevil v Evropě během renesance a stále se v něm používá astronomie dnes.

v astrologie, slunce je symbolem navenek vyjádřeného já, části sebe sama, která na něj otevřeně září's přáteli a rodinou. Poloha slunce v době našeho narození určuje naše sluneční znamení a vnější osobnost.

Zvířata a květiny se také používají k reprezentaci slunce. Orel byl symbolem slunce vycházejícího ve všemocné slávě a tygr byl spojován se zapadajícím sluncem. Fénix a drak jsou také spojováni se sluncem, stejně jako růže, lotos, chryzantéma a slunečnice. Všechna tato zvířata a květiny mohou být a jsou používána v návrzích tetování. Mohou být použity pro jejich symbolické významy nebo jen pro krásu designu.

Tři věci nelze dlouho skrývat: slunce, měsíc a pravda.

– Buddha

sun-tattoo-designy-historie-významy-a-nápady-kmenové-a-keltské-sluneční-designy-sluneční symbolika

Cary Bass-Deschenes prostřednictvím Flickr Commons

Moje slunce zapadá, aby znovu vyšlo.

– Elizabeth Barrett Browningová

Sluneční tetování a významy

Vzhledem k tomu, že existuje mnoho různých způsobů, jak navrhnout slunce, je díky tomu zajímavé a jedinečné tetování. Keltské, kmenové a černé sluneční tetování jsou jen některé z různých stylů, které tento design umožňuje.

Dva z nejběžnějších významů slunečního tetování jsou pravda a světlo. Mnoho lidí věří, že slunce dává světlo, aby nás provedlo temnými časy. Každý, kdo přežil potíže, může zvážit sluneční tetování, aby to reprezentoval. Je to také znak nositele'neklidná minulost, temná doba, která se změnila poté, co spatřili světlo. Toto tetování by pro ně mohlo být vizuální připomínkou temnoty, která předcházela dennímu světlu.

Sluneční tetování může také představovat skutečnost, že jste si posvítili na někoho jiného'život. To je dobré tetování například pro nejlepší přátele. Možná tu pro vás někdo byl skrz naskrz, jak v tlustém, tak v tenkém. Možná vám pomohli překonat temné časy nebo tam byli pro vás, když nikdo jiný nebyl. Sluneční tetování může být symbolem tohoto ocenění. Možná vám někdo zachránil život, doslova nebo metaforicky. Sluneční tetování může představovat vaše uznání.

Ain't žádné slunce, když ona'je pryč

To'když jí není teplo'je pryč

– Bill Withers

Významy tetování na slunci

Slunce může představovat mnoho věcí, v závislosti na vaší touze a designu. I když je to velmi symbolické, toto tetování se často nosí jednoduše proto, že nositeli se líbí, jak vypadá.

sexuální plodnost

věčná obnova

povědomí

autorita

inteligence

růst

soumrak nebo úsvit

vedení

mužské (nebo ženské) enegry

znovuzrození

spiritualita nebo náboženství

zjevení

znalost

vedení lidí

životodárnou sílu

nový život

hojení, léčení

energie

regenerace

životní síla

důstojnost

pravda

světlo

potvrzení

sun-tattoo-designy-historie-významy-a-nápady-tribal-and-keltské-sun-designy-sun-symbolismus

Tony Squires (Lincoln, Nebraska: Iron Brush Tattoo)

Smích je slunce, které vyhání zimu z lidské tváře.

– Victor Hugo

Návrhy tetování na slunci (včetně tetování kmenů, keltů a slunce a měsíce)

Slunce bylo univerzálním symbolem používaným mnoha různými kulturami a civilizacemi. Od severoamerických domorodců po Aztéky, od Egypťanů po Keltové, bylo slunce velmi uznávaným symbolem.

The design slunce a měsíce je pravděpodobně jedním z nejpopulárnějších návrhů. Tetování slunce a měsíce představuje obě strany, "jin" a "jang," a nalezení rovnováhy v životě. Ačkoli se předpokládá, že slunce a měsíc mají protichůdné energie, když se spojí, vytvoří silné spojení. Někteří lidé považují toto tetování za reprezentaci svazku mezi mužem a ženou. Jak jste se dozvěděli, slunce je symbolem života a energie, zatímco měsíc představuje instinkty a emoce. Představuje také podvědomí, nevědomí a neznámo. Předpokládá se, že tetování slunce a měsíce představuje rovnováhu a harmonii člověka's charakter. Některé páry si nechají sladit tetování slunce a měsíce nebo je rozdělí: Muž dostane slunce a žena měsíc.

Kmenové sluneční vzory jsou také velmi oblíbenou volbou. Krása kmenového stylu dává jedinečné a odvážné tetování. Tento design je populární mezi Japonci, Číňany a hinduisty. Kmenové tetování na slunci se zaměřuje na partnerství života a slunce. Představuje také vedení, sílu, světlo a kreativitu.

Keltské sluneční tetování, také oblíbená volba tetování mezi muži a ženami, představuje uzdravení, plodnost a zdroj života. V keltské mytologii bylo slunce spojováno s řadou bohů a symbolizovalo teplo a medicínu.

Černé slunce tetování je také běžným designem. Představuje konec něčeho starého a začátek něčeho nového a může být spojen s přechody od soumraku do úsvitu, ze dne na noc. Jiní věří, že černé slunce představuje znovuzrození. Může být také zastoupeno mayské a aztécké slunce

sun-tattoo-designy-historie-významy-a-nápady-tribal-and-celtic-sun-designs-sun-symbolism

Richard Brooks (použito se svolením)

Tetování slunce a měsíce

sun-tattoo-designy-historie-významy-a-nápady-kmenové-a-keltské-sluneční-designy-sluneční symbolika

Micael Faccio přes Flickr Commons

Obraťte svůj obličej ke slunci a stíny padají za vámi.

– Charlotte Whittonová

Co se stane s odloženým snem? Vysychá to jako rozinka na slunci? Nebo vybuchne?

– Langston Hughes

Before You Tattoo

Je velmi důležité si zapamatovat, jak provést průzkum, než se dostanete do inkoustu. Na výběr jsou tisíce návrhů s ještě symbolickějšími významy. Samozřejmě si můžete vybrat design pouze pro jeho krásu, ale v každém případě, don'spěchejte do procesu tetování. Ti, kteří skočí do tetování, mají větší šanci toho později litovat. Pokud máte pocit, že design tetování slunce nemusí být pro vás, nezapomeňte se podívat na více stylů a návrhů v níže uvedených odkazech. Děkuji za návštěvu.

Ano, všichni svítíme, jako měsíc, hvězdy a slunce.

– John Lennon

© 2012 Richard Ricky Hale

Komentáře

slunce 8. října 2015:

Thnx

mé jméno88 30. ledna 2015:

ahoj ta tetování jsou úžasná !!! gratulace ke sbírce !!! Mám také sluneční tetování, jako třetí obrázek (podobný). Co mohu přidat pod to? (jako druhé tetování … řekli mi, že tetování musí být liché číslo, takže by to bylo jako přidání) děkuji moc!!!

Richard Ricky Hale (autor) ze Západní Virginie 12. ledna 2014:

Cindy, díky za komentář. Navrhoval bych přidat něco, co má smysl. Co'je pro tebe v životě důležitý? Možná byste mohli přidat jména svých dětí nebo všechna svá jména. Sluneční tetování může představovat "život." To'je to prvek, který umožňuje život. Já ne'Nevím, jak se tváří tetování, takže já'm střílím ve tmě. S měsícem může jít vlk nebo víla. Pokud jde o výroky, "Sáhněte po hvězdách," "Nikdy se neohlížej," "Osud čeká." To'je to jen špatná kombinace pro fráze. Pokud přidáte hodiny nebo přesýpací hodiny, můžete případně odkazovat na čas.

cindy 5. ledna 2014:

Ahoj, před lety jsem si nechala na záda vytetovat sluneční paprsek s měsícem a hvězdami …. v té době to pro mě mělo význam, když jsem se snažila otěhotnět a symbolizuje to plodnost .. teď to pro mě nemá žádný význam a Vypadá to na mých zádech trochu osaměle, nějaké suggeztions možná rčení, které bych k tomu mohl přidat

Richard Ricky Hale (autor) ze Západní Virginie 21. července 2012:

Lovedoctor, díky za návštěvu. Se slunečním tetováním se dá dělat hodně. Můžete použít různé styly a designy. Navíc je můžete kdykoli přidat na Měsíc. Slunce je symbolické téměř pro všechny kultury, takže je bohaté na symboliku.

milovaný lékař926 17. července 2012:

Páni! Tato sluneční tetování jsou tak krásná. Líbí se mi malý růžový nahoře a slunce a měsíc jsou také chladné. Zajímavá historie za tetováním na slunci. Hlasovali!

Richard Ricky Hale (autor) ze Západní Virginie 17. července 2012:

Maxi, vždy je skvělé, že tě navštěvuji, drahý příteli 🙂 Doufám, že je vše v pořádku. Nejvíc se mi líbí tetování slunce a měsíce dohromady. Se sluneční tetováním můžete udělat hodně, spousta rozmanitosti.

BeyondMax ze Sydney, Austrálie 17. července 2012:

Úžas … jak se mi podařilo vynechat sluneční tetování? Tyhle jsou prostě mimo tento svět, jaká rozmanitost!

Richard Ricky Hale (autor) ze Západní Virginie 3. června 2012:

m0rd0r, vždy je skvělé slyšet od vás. Žádný na tomto, ale já jsem plánoval článek pro ten jeden. Díky za váš čas.

Ukradl Barzakov ze Sofie, Bulharsko, 28. května 2012:

Moc pěkná sbírka. Ačkoli …, téměř jsem očekával, že uvidím indický symbol slunce (svastika).

adi 31. března 2012:

Ahoj všichni

Plazmový paprsek z Carlsbad, Kalifornie, 30. března 2012:

Pěkné.

Richard Ricky Hale (autor) ze Západní Virginie 20. ledna 2012:

Cikáne, díky za návštěvu. Doufám, že máte dobrý den. Jsem rád, že se ti líbí.

Cikánská růže Lee z Daytona Beach na Floridě 20. ledna 2012:

Hlasovali a milujete ta slunečná tetování.

Richard Ricky Hale (autor) ze Západní Virginie 19. ledna 2012:

HBN, děkuji za návštěvu. Jsem rád, že jsi to uvedl a moc ti děkuji. Vždy jste je podporovali a velmi si toho vážíme. To je klíčové, širší pochopení tetování a významů. Opatruj se.

Gail Sobotkin z Jižní Karolíny 19. ledna 2012:

Já'tato série mě opravdu baví, protože jdete do takové hloubky se symbolikou a historií tetování a také zobrazujete tolik fotografií.

Před touto sérií jsem nikdy nepřemýšlel o smyslu toho, co jsem viděl, prostě jsem to viděl jako body art. Děkuji za pochopení.

Hlasovalo se plošně, až na legraci.