Richard Hale je nadšenec tetování, který studuje a zkoumá symboliku, významy a historii tetování.

dogwood-flower-tetování-a-designy-dogwood-flower-tattoo-významy-a-nápady

Veřejná doména

Jedna krásná květina, kterou můžete považovat za tetování, je nádherný květ dřínu. Dřín je symbolem po mnoho staletí. V tomto článku se podíváme na jeho různé významy a možnosti návrhu.

Dogwood Symbolika v křesťanství

Dřín je často považován za křesťanský symbol, protože tento strom byl vybrán pro ukřižování Ježíše. Vzhledem k tomu, že má silnou kůru, Římané usoudili, že by to znamenalo trvanlivý kříž.

Některé starověké příběhy říkají, že dřín se cítil nešťastný, když byl používán takovým způsobem. Říká se, že Ježíš mohl pochopit, jak se cítí dřín. Poté, co byl přibit na kříž, se říká, že Ježíš promluvil s dřínem a řekl,

"Kvůli tvé lítosti a lítosti nad mým utrpením už nikdy nebude dřín dostatečně velký, aby mohl být použit jako kříž. Od nynějška bude štíhlá a ohnutá a zkroucená a její květy budou mít tvar kříže, dvou dlouhých a dvou krátkých okvětních lístků. Ve středu vnějšího okraje každého okvětního lístku budou otisky nehtů, hnědé s rzí a potřísněné červenou barvou, a uprostřed květu trnová koruna, a všichni, kdo to uvidí, si vzpomenou, že to bylo na dřínu Byl jsem ukřižován a tento strom nebude zmrzačen ani zničen, ale bude milována jako připomínka mé smrti na kříži.

V různých starodávných mýtech a legendách se říká, že dřín rostl stejně velký jako dub. Dnes dorůstá jen několika stop.

Fakta o dřínu

 • Květy dřínu se dodávají v různých barvách: růžové, červené, bílé a fialové. Můžete si vybrat kteroukoli z nich, jejich kombinaci nebo jakoukoli jinou barvu.
 • Po celém světě existuje asi 40 různých druhů stromů dřínu.
 • Jeden zajímavý fakt o dřínu je, jak dostal své jméno. Jeho kůra se běžně používala k léčbě psího svrabu. Kvůli tomu byl později nazýván "dřín" strom.
 • Kůra dřínu se také používala k léčbě horečky a nachlazení u lidí.
 • V současnosti se dřín používá k celé řadě různých účelů: nábytek, rukojeti nástrojů, golfové hole a bloky raketoplánů. Používá se na tyto věci, protože dřevo je tak trvanlivé.

Dogwood Význam tetování

Obecně jsou významy tetování dřínu pozitivní:

 • Víra
 • Znovuzrození
 • Trvanlivost
 • Vytrvalost
 • Stabilita
 • křesťanství
 • Ježíš
 • Dlouhověkost
 • Ukřižování
 • Jaro
 • Spravedlnost
 • Vzpomínka
 • Trvalá láska

Ale pamatujte si, že nakonec vaše tetování květů dřínu symbolizuje to, co chcete.

Možnosti tetování Dogwood Tattoo

 • Jelikož je dřín květ spojený s křesťanstvím, může být navržen s řadou křesťanských symbolů a prvků, jako je kříž, Ježíš, modlící se ruce, růženec, biblické citáty, andělé nebo cherubíni.
 • Jedna skvělá designová dvojice je holubice, zvláště pokud se snažíte držet symbolů křesťanství. Holubice může představovat víru, lásku a naději.
 • Květiny dřínu mohou být také navrženy s vlaštovkami, motýly nebo kolibříky.
 • Vzhledem k tomu, že tetování květů dřínu přichází v různých variantách a provedeních, lze je téměř vytetovat kdekoli na těle.
 • Můžete se rozhodnout vylíčit pouze květinu, malou větvičku s květinami nebo dokonce celý strom.

Než si necháte udělat tetování, musíte si zapamatovat několik velmi důležitých věcí. Ujistěte se, že si uděláte čas na výzkum. Chcete se ujistit, že zcela rozumíte tomu, co znamená a co představuje – ne'Nechci se nechat tetovat, aniž bych znal významy a symboliku. Don'spěchejte se napustit inkoustem! Tento bod se snažím zdůraznit, protože je tak důležitý. Ti, kteří to dělají impulzivně, toho budou obvykle litovat. Don'neudělat tu chybu.

© 2012 Richard Ricky Hale

Komentáře

Richard Ricky Hale (autor) ze Západní Virginie 8. října 2012:

Max, díky za komentář. Opravdu chápu. Sotva mám čas napsat článek. Snažím se zůstat v kontaktu, ale jak vidíte, mám více než měsíc zpoždění. Moc se omlouvám. Brzy na viděnou kamaráde.

BeyondMax ze Sydney, Austrálie 23. srpna 2012:

Jak silné tetování, tolik významů! Tak skvělá práce, Ricky, přál bych si to mít v malé knížce, abych si to mohl užít na cestách (čas a realita jsou tak strašná dvojka, žere život, jako by nebyl žádný zítřek =))

Richard Ricky Hale (autor) ze Západní Virginie 20. srpna 2012:

Účtovat

Alastar

KJ

Víra

Cikán

Rubín

Alocsin

Lesley

Jsem za vás všechny tak vděčný. Ještě jednou vám všem moc děkuji za váš čas, komentáře, hlasy a vše mezi tím. Alocsine, skvělá pointa. Tito dva mohou vypadat podobně. Rozdíl je v tom, že dřín má na květině na rozdíl od třešňového květu hlavně 4 části. Hodně se mýlí. Alastare, máš pravdu. To by byl můj odhad. Dřín je symbolem mnoha států. KJ, opravdu si vážím toho, že sis všiml tvrdé práce. Byl to těžký úkol, zejména vedle každodenního života. Vždycky stojí za to poděkovat. Ruby, Faith, všichni máte štěstí. Kéž bych jednu měl. Možná jednou. Bille, jsi jako já, přečti si to a přijmi to 🙂 Mnohokrát děkuji. Lesley, Gypsy, moc vám děkuji, dámy. Postarejte se o všechny.

Mistr filmu ze Spojeného království 15. srpna 2012:

Tetování dřínu je naprosto nádherné!

Aurelio Locsin z Orange County, CA 14. srpna 2012:

Aby'jaké to jsou. Já'viděl jsem několik z nich, ale myslel jsem si, že jsou to třešňové květy. Jen ukazuje, jak moc toho o květinách vím. Hlasování pro toto a krásné.

Ruby Jean Richertová z Southern Illinois 14. srpna 2012:

Tetování Dogwood je nádherné. Měl jsem ve svém starém domě krásný dřín .. Chybí mi. Bylo to bílé … Děkuji..

Cikánská růže Lee z Daytona Beach na Floridě 14. srpna 2012:

Fantastické a barevné.

Faith Reaper z jižních USA 13. srpna 2012:

Miluji, miluji, miluji dřín !!! Když jsme vyrůstali na mém dvorku, měli jsme celý dvůr plný dřínů, které tam byly věčně, myslím, protože byly prostě obrovské a já bych miloval Velikonoce, nejlepší z nejlepších, protože to pro mě bylo vždy tak zvláštní. Skvělý rozbočovač. Ve své lásce, Faith Reaper

kjforce z Floridy 13. srpna 2012:

autor textů … fotografie ze všech vašich center jsou dechberoucí … výzkum ukazuje vášeň pro detail a pro vás'napsal jsem to laicky, takže je to vzdělávací … to by byla krásná kniha pro každého, kdo studuje umění tetovacího designu … říkám, jdi do toho … vynikající práce, můj příteli ….. KUDOS !!!! hlasoval…

Alastar Packer ze Severní Karolíny 13. srpna 2012:

Velmi zajímavé s Ježíšovým prohlášením, Ricky; nikdy předtím jsem o tom neslyšel. Dobré informace také o symbolice a mýtech. Osoba na obrázku s kardinálem a dřínem musí být stejně jako oni ze North Caro'Státní pták a strom. Velmi jedinečný strom a několik pěkných tetování.

Bill Holland z Olympie, WA 13. srpna 2012:

Moje vzdělávání v cizí zemi pokračuje. Dobrá práce!