Mám třináct tetování a několik piercingů, a myslím, že ano'jste všichni v pohodě.

Okřídlený chrlič tetování.

Okřídlený chrlič tetování.

Historie chrličů

Chrliče jsou groteskně vyřezávané kameny s chrliči navrženými tak, aby v případě deště odváděly vodu ze střechy a boků budov. Z francouzského gargouille a latinského gurgulio, obojí znamená "hrdlo" nebo "jícen," Stavba chrliče se datuje od starověkých Řeků. Staly se více populární ve středověku (kolem 1200s) a byly použity v celé Evropě, Egyptě a Řecku k odvádění vody.

Podle legendy z roku 631 n. L. Zachránil kancléř krále Clotaira II zemi kolem Rouenu před příšerou jménem Gargouille. Tvor byl zajat jediným dobrovolníkem – odsouzeným mužem. Groteskní rysy chrliče byly údajně zastrašeny zlými duchy. Chrlič se tak stal symbolem ochrany.

Co Chrliče představují

  • Ochrana
  • Střežení
  • Ochraňování nežádoucích duchů

Počínaje 19. stoletím byly chrliče, známé také jako chiméry, široce používány jako ozdoba městských budov a kostelů, přičemž se již nezaměřovalo na zneužívání vody. Chrliče byly nyní umístěny na důležité stavby jako symbol ochrany.

Mýtus chrliče říká, že chrliče mohou nekonečně stát ve střehu a zahánět nežádoucí duchy – proto musí být děsivé a znetvořené. Ožívají jen v noci a chrliče s křídly mohou létat kolem a chránit celou vesnici před setměním a vracet se na své stanoviště, když vychází slunce.

Fotogalerie tetování chrliče

Proč já'm Zajímám se o Chrliče

Když jsem byl na střední škole, řekli mi někteří moji přátelé o opuštěném sídle podél polní cesty mimo silnici 537 ve Springfieldu. Když jsme tam jednoho odpoledne šli, bylo to zahalené za stromy naproti kukuřičnému poli, které se hodilo ukrýt auto mezi řadami kukuřičných stonků.

Policajti pravidelně hlídkovali na staré polní cestě; sídlo bylo známým místem pro vniknutí. Nemohl jsi'ani nevidět strukturu zpoza hustých borovic. Ale moji přátelé tam už byli, takže znali cestu.

Opuštěné gotické sídlo

Nikdy nezapomenu, když jsme o dvacet sekund později přišli na mýtinu. Náhle se mohutné stromy rozdělily a přede mnou stálo obrovské třípodlažní sídlo. Nebyl jsem připraven, že jsme tam šli poprvé; Nikdy jsem nic podobného neviděl v žádném ze svých sedmnácti let na Zemi. Bylo to obrovské, mohutná gotická vila s kříži na vrcholech a kupolí na střeše. A všude na spodní straně střechy byly chrliče.

Všude byly chrliče

Právě ty doteky propracovaných křížů a rýsujících se chrličů ji na první pohled udělaly nejpamátnější. Na levé straně byl něco, co vypadalo jako nějaký přístřešek pro auto (později jsem se dozvěděl, že tomu se říká porte cochere, a tady se táhly koňské povozy, aby vysadily pasažéry). Okna a dveře byly zabedněné, ale dovnitř jsme se mohli dostat malým sklepním oknem.

Stínovaný hustou masou zarostlých stromů a bez elektřiny, dům byl zahalen tmou a já nemohl'Když jsme přešli sklepem a zamířili po schodech do hlavního patra, neviděli jsme nic, ale věděl jsem, že jsem obklopen nepořádkem krabic nebo nábytku nebo čímkoli jiným, co zaplnilo prostor pod zemí.

Prozkoumali jsme, dokud jsme se nezalekli

V prvním patře bylo velké hlavní schodiště, které se točilo až do třetí úrovně, ale nevylezli jsme na něj, ani ten den, ani potom. Místo toho jsme prozkoumali hlavní patro s jeho matoucím, dezorientujícím půdorysem, procházejícím dveřmi za dveřmi, které vedly do místnosti za místností. Bylo to velkolepé, dokonce i se zhoršujícím se stavem a nekontrolovatelným vandalismem; dalo se říct, že toto místo bylo zvláštní. Už bylo pozdě a něco nás vyděsilo, a tak jsme odešli s plány vrátit se, až bude venku světlo.

Komentáře

Motorové kůže 9. srpna 2010:

Upřímně řečeno, já ne'nemám rád takovéto tetování. Samozřejmě to může vypadat skvěle, ale ve většině případů lidé s takovými tetováními ani ne'nevím, jak se ten tvor na nich namalovaný jmenuje, což je opravdu smutné.