Mám třináct tetování. Myslím, že oni'všechno je skvělé (a rozhodně ne't kvalifikovat jako "špatná kvalita").

Co říká Bible o tetování?

Ačkoli tetování náboženskými symboly je v mnoha částech světa celkem běžné, mezi křesťany se vedou spory o tom, zda jsou ohavností těla či nikoli. Leviticus 19:28 uvádí, "Nesmíte dělat žádné úlomky ve svém těle pro mrtvé, ani na vás nebudete tisknout žádné stopy".

Nezúčastňovat se biblické debaty nebo něčeho podobného, ​​ale Leviticus také uvádí, že purpurovou barvu může nosit pouze královský rod a že pokud se muž dotkne ženy, zatímco ona má menstruaci, musí se vykoupat v řece Jordán.

Někteří křesťané to každopádně chápou tak, že zjizvení, řezání, prorážení nebo tetování jakýmkoli způsobem je znesvěcení těla – a tělo je chrámem Božím. Jiní tvrdí, že se tento verš vztahuje na jiné falešné, nekřesťanské náboženské praktiky nebo že věřící v Nový zákon nejsou vázáni zákony Starého zákona. Někteří zastánci křesťanství se mylně domnívají, že tetování má kořeny v pohanství nebo čarodějnictví. Bez ohledu na to jsou tetování náboženských symbolů oblíbenou volbou body art mezi křesťany a mnoha dalšími denominacemi.

Na to mě nedávno upozornil můj 20letý bratranec, který se domníval, že ne'nevěří v tetování kvůli Bibli'nedoporučuje to. Místo toho se rozhodl pro proces známý jako "skarifikace" (modifikace těla, která používá jizevnatou tkáň k vytvoření trvalé značky) s vysvětlením, že rána, která se určitě zahojí, není totéž jako řez nebo značka.

Příklad skarifikace vytvořené pro vytvoření ryby koi

Příklad skarifikace vytvořené pro vytvoření ryby koi

Kříže/krucifix

Náboženské tetování

Náboženský symbol je jakýkoli obraz nebo archetyp, který vyjadřuje myšlenku, učí morálce nebo přibližuje nositele ke svému Bohu nebo bohům. Aby bylo tetování považováno za náboženské znamení, nemusí být specifické pro křesťanství. Ačkoli některá z běžnějších náboženských tetování se objevují ve formě křížů nebo křížů, buddhistické obrazy (spolu s hebrejským písmem, keltskými, islámskými, hinduistickými a staroegyptskými symboly, dokonce i čínský jin-jang) spadají do kategorie náboženství.

Nápis

Hinduistické/islámské tetování

Modlící se ruce

Starověké civilizace

Komentáře

Nuthinmuch 10. listopadu 2010:

Páni, stoupání phoneixu je nádherné =]

thierry! 16. července 2009:

WTF ? Moje tetování na internetu?! .. (může mě soudit jen bůh) .. odkud mají tenhle obrázek ?

Děkan Thorpe 19. května 2009:

Mám mnoho tetování, ne náboženských (jako součást jednoho je jin-jang), protože nejsem náboženský člověk, ale myslím si, že k tomuto problému mohu stále objektivně vyjádřit. Nejprve bych chtěl říci, že některé z těchto tetování jsou úžasné. Naprosto souhlasím s tím, že osoba, která článek napsala, se pokoušela vyjádřit a myslet si, že svět by byl docela zvláštní, kdybychom do 2000 do puntíku následovali 2000 let starou knihu! Tehdy bylo otroctví přijatelné atd. A svět byl úplně jiné místo. Kdybych napsal vůbec největší knihu o tom, jak z počítače dostat maximum, bylo by to opravdu užitečné, ale co za 5 nebo 10 let, možná by to ještě mělo své využití, ale co za 50 nebo 100 let, možná by to mohlo být dobrým zastavením dveří! Neříkám, že náboženství je jako výpočetní technika, ale pointa je stejná, věci se mění, lidé, kteří nejsou královští, nosí purpurovou barvu, lidé mají tetování, ale pokud jsou dobří lidé, pak by to určitě mělo být v pořádku?

PS pro osobu, která hledá obrázky Buddhy, stačí jít na google a hledat

záblesk tetování buddhy

měli byste najít spoustu, tetování flash je ekvivalent tetování světy kliparty. Bez urážky, ale ujistěte se, že to píšete správně, rozuměl jsem vám, ale Google možná ne.

Západ 19. května 2009:

Chci návrh čínského tetování, velkého budhy

ale pouze v ČB abstraktním nebo plně černém..

ale nesmí to být skutečné obrázky … thnx

BDazzler z pobřeží Mexického zálivu, USA 1. prosince 2008:

Bylo zábavné, když si náš pastor nechal vytetovat a ukázal to kostelu.

Nejsem tak legální, ale snažím se podívat na hlavní důvod různých zákonů a pokusit se tyto zásady použít. Na základě Písma, které jste uvedl výše, jsem … znepokojen … tím, co já'slyšel jsem volat "pamětní tetování"….

Pokud jde o tetování obecně, Paul řekl, že bude vším pro všechny lidi, aby mohl dávat do souvislosti evangelium. Všechny věci jsou pro křesťana zákonné, ale ne všechny věci jsou prospěšné … což z toho dělá velkou osobní volbu.

Pokud jde o mě peronálně, myšlenka gazilionů jehel propíchajících moji kůži a vstřikování inkoustu prostě ne' Zdá se mi to jako dobrý plán, i když k tomu bible neměla co říci.

Jak již bylo řečeno, mnohé jsou krásné samy o sobě.

stephanie 24. listopadu 2008:

Jsem křesťan a chtěl jsem si udělat tetování, ale pak jsem si přečetl ten verš hned za tím, který jsi zmínil, a ten'je o tom, že z vaší dcery neuděláte prostitutku, a stejná kapitola hovoří o tom, že nespíte s rodinnými příslušníky a zvířaty. Od kdy se můžeme rozhodnout, kterým částem Bible máme věřit a v co ne? Buď tomu úplně věříš, protože vůbec ne, protože být vlažným věřícím je ohavností pro Boha.

Ray Frye 31. října 2008:

Tetování výše, které má v hebrejštině znamenat Boží Syn, je:

??? ?? ??????

a arabština je:

??? ????

hvězdný z Arizony, 27. července 2008:

já'Nejsem náboženský, ale jsou to úžasná tetování.

ANON 13. října 2007:

Poslední fotka, které zavoláte "Irská modlitba" je vlastně modlitba z filmu … možná jste o tom slyšeli. Svatí Boondock

Křesťanská tetování 5. září 2007:

Pěkná sbírka náboženských tetování zde. Díky za skvělé nápady. LOTLMBůh