Já'Jsem velký fanoušek tetování a tetování. Teď já'Sdílím svou lásku k tetování s vámi všemi.

Japonské tetování bylo vyvinuto tak, aby bylo odvážné i tajné

Japonská tetování jsou známá svými výraznými liniemi, historickými vzory a obrazy a celkovým pokrytím těla. Techniky tetování, které se vyvinuly v Japonsku, používaly ruční nástroje a nebylo to'až do poloviny 20. století, kdy stroje poprvé přišly k japonskému tetování. Zatímco západní tetování má často za následek pestrou sbírku malých kousků, japonské tetování zahrnuje rozsáhlejší tetování celého rukávu nebo nohou a tetování celého těla, které pokrývá od výstřihu po zápěstí a kotníky.

Od roku 1994 úmluvy NTA

Od roku 1994 úmluvy NTA

Foto Rae Schwarz

Poprvé jsem viděl skutečné japonské tetování

Tato fotografie je z roku 1994. Tento snímek byl pořízen během konvence NTA "potkat a pozdravit." To znamenalo, že to byla obrovská fotografická operace pro kohokoli s určitým přístupem ke konvencím. Během asi dvou hodin jsem natočil téměř 80 snímků a pobíhal jsem po obří taneční sále plné potetovaných lidí.

Bylo to poprvé, co jsem mohl vidět nebo fotografovat tradiční japonské tetování rukou. Okamžitě mě zasáhla jemnost některých odstínů. Existuje kvalita, kterou prostě neberete'nevidím v západním tetování.

Mladý muž s tetováním ne'nemluvím anglicky, takže jsem nebyl'nemůžu s ním mluvit. Při pohledu na jeho tvář, jak se pomalu otáčel, aby ho fotografovaly desítky přihlížejících, bylo poznat, že je na své tetování velmi pyšný a přeje si, aby se mohl zeptat i nás všech.

Kanji s třešňovým okvětním lístkem

Kanji s třešňovým okvětním lístkem

Foto Rae Schwarz

V roce 1994 úmluva NTA

V roce 1994 úmluva NTA

Foto Rae Schwarz

Ručně tetované Kanji

Kanji, japonské znaky, dělají populární tetování. Žena, jejíž nohu vidíte tady, si nechala tetování udělat úplně ručně na kongresu NTA 1994 a byla tak laskavá, že mě nechala sledovat, fotit a povídat si se mnou o tom. Na dolním obrázku je japonský mistr, který na tomto tetování ručně pracuje.

Byla partnerkou amerického tatéra a na noze dostávala kanji pro jeho jméno spolu s jediným okvětním lístkem třešňového květu. Když věděla, jak dlouho může trvat ruční práce, řekla mi, že to záměrně udělala malý design, aby japonský tetovací mistr mohl pracovat zcela ručně a nepoužíval tetovací stroj, aby ušetřil čas. V konvenčním prostředí se obrysy často provádějí strojově, aby se návrh provedl mnohem rychleji, přičemž stínování se provádí pomocí ručních technik.

Zeptal jsem se jí, jestli cítí nějaký rozdíl mezi pocitem tetování strojově a ručně. Chvíli přemýšlela a pak řekla'Skoro bych řekl, že to byla japonská ruční technika "chladný" zatímco metoda západního stroje se cítila více "horký." Cítila, že práce, kterou dostávala, byla méně bolestivá, ale cítila také zřetelné vpichy jehel do kůže, což jí podle ní přišlo divné. Pokud si to'Je velmi tichý, slyšíte, jak ruční nástroj bodá nohou, a vydává podivné křupavé nebo praskající zvuky, skoro jako když slyšíte krysu nebo králíka, jak něco žvýká.

Dokončený design, který je zde ukázán, trval tetování jen asi hodinu. Nyní si představte, kolik čtverečních palců je v plné japonské kombinéze, a chápete, proč může jejich dokončení trvat až deset let.

Japonské kanji (nápisy) pro tetování: Proveďte svůj průzkum!

Webová stránka Hanzi Smatter je zcela věnována zneužívání čínských znaků v západní kultuře. Autor naprosto zbožňuje a prospívá obrázky tetování, které lidé získali s čínskými znaky nebo japonskými kanji, kde je překlad trochu mimo, nebo dokonce v levém poli, nebo byly postavy umístěny vzhůru nohama.

Nejlepší způsob, jak neukončit předmět na tomto webu, je udělat si domácí úkol a práci na noze, pokud jde o vytvoření tetování v cizím jazyce. Najít rodilého mluvčího je vaše nejlepší sázka, i když ano'je také dobré konzultovat druhý názor.

Kniha níže je dobrým výchozím bodem.

"Horimono" Vs. "Irezumi"

Slovo "irezumi" se v USA uchytilo jako slovo znamenající japonské tetování, ale ve skutečnosti je specifický význam "tetování za trest" a odkazuje na značení na zločincích ve starověku. Vhodnější japonský název pro tetování je "horimono." Viz BME's diskuse těchto podmínek.

Tři videa s ručním tetováním (Tebori)

Japonské slovo pro techniku ​​ručního tetování je tebori.

Tato videa dobře přibližují to, co jsem ten den v roce 1994 sledoval.

Prvním výběrem je video z muže, kterého mnozí považují za nejživějšího japonského tetovače současnosti Horiyoshi III. Velká část tohoto videa je natočena zblízka, což vám umožňuje sledovat japonskou techniku ​​tetování rukou. Pokud budete poslouchat pozorně, tak jak funguje Horijoši III'je to mírný křupavý zvuk. To je vlastně zvuk jehel opakovaně lámajících muže'kůže, zvuk, který můžete'Neposlouchejte západní tetování kvůli použití menšího počtu jehel a převažujícímu hluku elektrického stroje.

Absolutně NEJLEPŠÍ kniha o japonském tetování

Maron 2005

Maron 2005

Foto Rae Schwarz

Maron'Bodysuit Horiyoshi III: Ohromující příklad současného japonského tetování

Zde zobrazenou osobou je Maron, kterou jsem potkal v Bondage A Go Go v San Francisku v roce 2005. Jedné noci soutěžil v jejich tetovací soutěži.

Jeho tělo oblek provedl v Japonsku tetovací mistr Horijoši III. Maron tam žil několik let a neustále pracoval na tom, aby bylo vše hotovo v tak krátké době. Obrys zahrnuje strojní práci, ale všechny barvy a stínování byly provedeny tradičními ručními metodami.

On's zakrytý pevný od zápěstí po kotníky. Barevné detaily a stínování, které můžete vidět, když stojíte vedle něj a při osobním prohlížení, to prostě dokážou'není dostatečně popsán. Tóny a míchání jsou prostě úžasné. V černých obrysech a stínování tetování je šrafování a velmi složité stínování, jako na velmi zkušené ilustraci perem, na úrovni, kterou prostě nenasazujete.'Nevidím, že to dělají američtí umělci tetování.

Další doporučení knihy

Já'Vždy jsem miloval japonský styl tetování. V mé vlastní sbírce tetovacích knih to musí být jedna z mých největších podsekcí. Každá z těchto knih se ukázala natolik cennou, že nejenže vlastní, ale i opakovaně póruje.

Tyto shromážděné tituly poskytují nejen historická fakta a odkazy na japonské tetování, ale konkrétní obrázky a pokrytí současného tetování v Japonsku od 60. let až do současnosti. Růst a splynutí umělecké formy s tím, co činí jen můj vlastní život, je pro mě úžasné.

Více informací a historické pozadí o japonském tetování

Takže pokud jste se dostali tak daleko, já'hádám, že ty'jste fanouškem japonského tetování a tetování v japonském stylu. Dejte mi vědět, co si o tomto článku myslíte, položte otázku nebo se podělte o své zkušenosti s japonským tetováním!

Komentáře

Mandy 12. září 2016:

Miluji tradiční japonské tetování. Způsob, jakým lze příběh přeložit na tělo tak složitým a krásným způsobem, je definice tetovacího umění. Osobně dávám přednost tradičnímu japonskému tetování před americkým tradičním. To znamená, že jsem zjistil, že pouhé množství detailů v některých peices může vyvolat přetížení mých podnětů a příznaky vertigo. Často si tam přeji, aby tam bylo více tetovacích umělců, kteří se specializují na japonské umění v Austrálii.

josietook 22. listopadu 2013:

Úžasná umělecká díla. Myslím, že první, který v tomto objektivu ukážete, je úžasný.

bluelily lm 31. března 2013:

Japonská tetování jsou jemným kouskem složitého designu, který je proveden velmi pečlivě. Už jen jeho podrobné prozkoumání vás pohltí.

Elyn MacInnis ze Šanghaje, Čína 7. února 2013:

Žil jsem v Japonsku dva roky a viděl jsem docela dost tetování. Měl jsem dojem, že gangsteři si rádi nechávají dělat tato velká/celotělová tetování a jsou pro ně známí. Myslím, že ne každý s tetováním je gangster! Ale to byla jedna skupina, která vyčnívala. Japonští tetovači jsou skuteční umělci, to je jisté. jejich návrhy jsou opravdu úžasné.

AJ z Austrálie 17. března 2012:

Jsem zvědavý na japonské tetování z pohledu, že znám mnoho Japonců a prostě si nedovedu představit, že by někdo z nich měl tetování jakéhokoli druhu. Také jsem byl několikrát v Japonsku a nikdy jsem tetování neviděl!

Tom Maybrier 17. ledna 2012:

můžu'nečekej, až pojedeš do Japonska a necháš se vytetovat. Mým snem je sbírat práci od Shige na Yellow Blaze! Skvělý objektiv!

Miha Gasper z Lublaně, Slovinska, EU 1. ledna 2012:

Nejsem příznivcem tetování, ale obdivuji umělecký aspekt této práce a určitě se mi líbil váš objektiv. Na zdraví!

Northwestphotos 13. prosince 2011:

Nádherné tetování. Ale tato technika vypadá bolestivě!

jimmyworldstar 12. prosince 2011:

Neuvěřitelný. Tetování celého těla vypadá opravdu složitě a barevně. Já bych'Miloval jsem vidět tvůj objektiv mluvit více o tetování, které má mnoho členů organizovaného zločinu.

jquod254 30. listopadu 2011:

skvělý objektiv! já'viděl jsem kolem spoustu pěkných tetovaček v japonském stylu

seosmm 26. listopadu 2011:

Skvělé informace. Moc pěkný objektiv!

TattooBaron 24. listopadu 2011:

Skvělá práce na objektivu. Já'Sama nejsem do japonského tetování, ale jsou krásná a velmi dobře zpracovaná!

CritterLover LM 22. listopadu 2011:

Pěkný objektiv!

Rhidawn 1. listopadu 2011:

Úžasný!

greenlungsofpoland 29. října 2011:

Letos jsem si nechal udělat první tetování a moc se mi líbí

aquarian_insight 28. října 2011:

Toto je skutečné body art! Skvělý objektiv.

PeterStip 2. října 2011:

takové starodávné umění. Dobrý objektiv, líbí se mi obrázky. Nemám tetování, ale já'viděl jsem některé opravdu krásné vyrobené.

miaponzo 16. září 2011:

Myslím, že vypadají neuvěřitelně .. jsou fascinující .. ale tak trvalé. Nesnáším svá tetování .. ale tato jsou úžasně krásná a tak umělecká..

andreaberrios lm 15. září 2011:

Krásné umění .. Mám tetování a miluji je.

Výkonná auta 31. srpna 2011:

Cool detail je úžasný

Rae Schwarz (autor) ze Seattlu, WA, 27. srpna 2011:

@ScottHolt: Já'Ve skutečnosti mi lidé řekli, že ruční tetování, když je provádí zkušený praktik, je méně bolestivé než strojem.

ScottHolt 16. srpna 2011:

Ruční tetování vypadá opravdu bolestivě haha.

Geeve 11. srpna 2011:

Požehnání pro úžasný objektiv vytvořený Andělem. Zasloužíš si to 🙂

neoglitch17 28. července 2011:

Páni, velmi zajímavé věci! Rád bych měl tetování kanji na pravé paži, ale to'jde o to. Mít v zádech plnohodnotné tetování není něco, co bych opravdu chtěl dělat. Děkuji za sdílení! : D

aeknuth 24. července 2011:

Tetování je známkou zločince v Japonsku. Pláže a domy Onsen (veřejné horké prameny) budou mít cedule s nápisem, že není povoleno tetování. Některé obrázky jsou spojeny s konkrétními zločineckými gangy. Pokud ukážete svůj inkoust na veřejnosti, budou se vás lidé bát a vyhýbat se vám.

Znamená to tam něco jiného než na západě. Def. i když tam dělat kvalitní inkoust, protože ne'nechci si pokazit typ lidí, kteří je dostanou.

bensen32 lm 14. července 2011:

to jsou úžasné, dobré informace zde. Sám mám 12 tetování, ale nikdo není takový, tohle je šílené.

ForestBear LM 30. června 2011:

Skvělý objektiv, děkuji za sdílení!

Appsgalore 22. června 2011:

To jsou divoká tetování

hráčský trenér 10. června 2011:

Pěkný objektiv. Miluji tetování a ty, které jsi uvedl, jsou nádherné. Jen připomínáme všem, buďte opatrní při tetování s písmeny nebo znaky, které nemusí být ve vašem rodném jazyce-dvakrát se ujistěte, že písmena a znaky skutečně znamenají to, co si myslíte, že dělají.

MelissaInTheSky 10. června 2011:

Úžasné tetování! Páni! Pravé umění.

Skořice 2. června 2011:

Já ne'nemám TENTO druh japonského tetování, ale mám, "Zlatý drak," za cestu do Japonska.

sorana lm 11. května 2011:

Páni … báječné tetování.

anonymní 29. března 2011:

Nejvíce vynikající! Děkuji.

Pane Widemouth 19. března 2011:

Musím přiznat, že japonské tetování mě docela přitahuje. Dobrá práce při sestavování této obsáhlé prezentace. BTW Také se mi líbil tvůj objektiv Miso a chtěl jsem zanechat komentář, ale nestalo se tak'nemám sekci, takže i na tom je skvělá práce. Miso polévka pomáhá vytahovat záření z těla – Japonci to objevili po Hirošimě a Nagasaki.

rodney528 16. března 2011:

Tato japonská tetování jsou tvrdá, ale vypadají úžasně

rodney528 16. března 2011:

Tato japonská tetování jsou tvrdá, ale vypadají úžasně

Divoké ZvířeTetování 8. března 2011:

Miluji japonské designy a jejich významy. Díky za skvělý objektiv

JulioRancho 9. ledna 2011:

Miluji japonský styl tetování. Podle mého názoru se zdá, že yakuza má nejkrásnější tetování, přestože souvisí s gangy. Vždy jsem si myslel, že by bylo vtipné, kdyby si nějaký Američan, který se snaží být trendy, nechal vytetovat něco, co neudělali'nerozumím. lol. Vždy jsem to měl rád "nebe" symbol nalezený na Akumě od pouličního bojovníka.

TribalTattoosGallery 1. prosince 2010:

jeden z nejlepších stylů tetování, Japonci z něj opravdu udělali krásnou uměleckou formu

Ambrosia 12. listopadu 2010:

Umění tetování Yakuza je legendární.

ZablonMukuba 10. října 2010:

Miluji body art, tetování je úžasné

martialartstraining 21. července 2010:

Nikdy jsem nebyl fanouškem tetování, ale mám je rád, jsou rozhodně více uměním než cokoli jiného

jizva 4 20. července 2010:

Japonské tetování se opravdu stává uměním. Děkujeme za sdílení a za krásné obrázky.

informační emedia 22. června 2009:

Páni, to je nádherně sestavený objektiv a jam také nabitý informacemi! Tam'je se co učit, děkuji za sdílení!

milost lm 16. května 2009:

Skvělý objektiv. Mám tetování na obou nohou, které bylo provedeno touto metodou. Umět'neříkej, že ne'ublížily, ale uzdravily se opravdu rychle a vypadaly báječně. Tato metoda se zdá mnohem smysluplnější než strojové tetování.

Floraluniverses 9. dubna 2009:

Nádherné tetování a skvělý objektiv!

rydigga 3. dubna 2009:

Ahoj Rae,

Velmi zajímavý objektiv. Děkuji za sdílení 🙂

Ryane

napuštěná kůže 1. dubna 2009:

Chtěl bych mít tetování kmenové paže, ale ne tetování celého těla, jako to mají ti Japonci…

Ashiro z Birminghamu, Velká Británie, 27. března 2009:

Velmi poučné! Já'Jsem obzvláště rád, že jsem se dozvěděl o použití irezumi hlavně na zločince. Když jsem se začal učit japonsky, mohl jsem udělat velmi trapnou chybu.

logo-design-czarina 4. března 2009:

miluji všechno o japonském umění. A díky tomuto objektivu je miluji každým dnem víc a víc! 🙂

DongMei 23. února 2009:

Vaše láska k tetování a autentičnosti prosvítá každým slovem. Děkuji za objektiv na předměstí. Některé z akcí, které vy'Už jsem za ty roky zněl nádherně.

anonymní 19. února 2009:

Orientální a exotické vzory, že'to mám rád na asijském umění a kultuře, zejména na Japonsku.

logo-design-czarina 18. února 2009:

co mohu říci … tento objektiv skáče …. m/… a ta tetování jsou docela děsivá, ale příliš krásná na to, aby se dala popsat…

Aaron-M 5. února 2009:

V Japonsku jsem dostal inkoust! Miluji to! Japonský styl je na rozdíl od jiných. Japonští umělci jsou také jiní než američtí umělci. je to kultura tetování a kultura země.

Chris 1392 31. ledna 2009:

Pěkný objektiv! 5 hvězdiček

anonymní 29. ledna 2009:

Chladný! 5*'s pro jedinečnost.

Stepgree 18. ledna 2009:

Fascinující, ale divné!

Ajmartirano 18. ledna 2009:

úžasný objektiv, máte zde opravdu skvělé návrhy, díky za sdílení

Pro jistotu jsem vás ohodnotil a upřednostnil

železo 1 14. prosince 2008:

Skvělý!

Rae Schwarz (autor) ze Seattlu, WA, 1. prosince 2008:

[v reakci na susannaduffy] I'Byl jsem tetován 20 let a ani jeden z nich to neměl "klesl" dosud. To, co se stane v průběhu času, závisí na tom, kde si necháváte tetovat tělo, jaké to je umění a jak dobře se staráte o sebe a o svou kůži.

Susanna Duffy z australského Melbourne 27. listopadu 2008:

Co budete dělat za pár let, až se to všechno provrtá? Nebo když zhubnete? Já'Často jsem přemýšlel, co se stane s lidmi (zejména ženami), kteří mají velké tetování. Je k dispozici proces "utáhnout tetování"? Vím to tam'chirurgie k odstranění tetování, ale je tam něco k opravě?

Rae Schwarz (autor) ze Seattlu, WA, 25. listopadu 2008:

[v odpovědi FreddyBensteinovi] Jak jsem zdůraznil na tomto objektivu, tam'je to již celý web, který nedělá nic jiného než to. Nemá smysl znovu objevovat kolo, hm?

FreddyBenstein 25. listopadu 2008:

Měli byste si vytvořit stránku o všech kanji tetováních, které si zpackali neznalí tetovači nebo neznalí zákazníci. Čtu japonštinu a jednou za čas mi někdo chce ukázat své nové tetování kanji, a tak často se to úplně pokazilo. Jak nešťastné.

Christianna Garrett-Martinová 22. listopadu 2008:

Ohromující umělecká díla! Skvělý objektiv a navinutý na můj tetovací objektiv 🙂

Christianna

beachbum_gabby 3. listopadu 2008:

Líbí se mi návrhy, ale víc se mi líbí kmenový a aztécký. 🙂

papawu 26. října 2008:

Umění japonského tetování je opravdu zázrak. Přemýšlel jsem o tom, že půjdu ven s tetováním na obou pažích od zápěstí k rameni, ale ten skok jsem zatím neudělal.

J_ben 14. října 2008:

Skvělá umělecká díla .. pěkný objektiv … 🙂

Belindance 13. října 2008:

Toto je skutečné umělecké dílo a zdá se, že tento styl je v mnoha kulturách stále přijatelnější a ne tak utajený. Sám jich mám několik, které jsem navrhl.

Kiwisoutback z Massachusetts 1. října 2008:

Páni, skvělý objektiv! Úžasná umělecká díla, musí být neuvěřitelně obtížné je vykreslit na těle.

protattoodesigns 1. října 2008:

Opět další z vašich vynikajících objektivů, já'stávám se fanouškem!

anonymní 22. září 2008:

úžasný! při natáčení filmů jsme jako součást kostýmu obvykle udělali dočasné tetování.

DragonAsh 19. září 2008:

Právě jsem si nechal vytetovat své první japonské draky, je to docela velké, začíná na hrudi a jde mi přes rameno dolů po paži do plné sleave.

Bylo to velmi bolestivé na mé hrudi a zůstaly mi modřiny několik dní, nechal jsem si udělat obrys a nějaké stínování, zatím mě to stálo 200 liber a po dokončení to bude pravděpodobně dvojnásobek, ale stojí to za to fantastický!

bigqin 18. září 2008:

sakra, tak já a moje sestra si chceme nechat udělat tetování "sestra/sestry" v japonštině. My'je vlastně 25% Japonců a tak'proto my'získávám je. máte nějaké obrázky nebo webové stránky, které by mi mohly ukázat, jak to napsat v japonštině?

troufalost 10. září 2008:

Velmi zajímavé. Chladný objektiv. Já'Nikdy jsem neměl tetování, ale vypadají dobře.

Moe Wood z východního Ontaria 10. září 2008:

To'Není divu, že tento objektiv byl v top 100 po dobu 600 dnů. Gratuluji k další informativní čočce.