Richard Hale je nadšenec tetování, který studuje a zkoumá symboliku, významy a historii tetování.

Uvažujete o tetování? Objevte různé významy květin.

Uvažujete o tetování? Objevte různé významy květin.

Odstranit splash

Květinové tetování je velmi oblíbené a každé představuje něco jiného. Květiny jsou nejen krásné a smysluplné, ale jejich symbolika je přijímána po staletí.

Mezi oblíbené motivy často patří růže, orchidej, ibišek, lilie a lotos. Tyto vzory se liší barvou a velikostí a vypadají dobře téměř kdekoli na těle.

V tomto článku budeme diskutovat o následujících tématech o tetování květin:

 1. Růže a její význam
 2. Významy růžových barev
 3. Květinové významy
 4. Symbolika barev
 5. Geografický význam
 6. Květinové doplňky
 7. Co je třeba zvážit před tetováním

The Rose Tattoo: Význam a význam

Růže je jednou z nejběžnějších květin používaných v návrzích tetování. Je široce známý jako symbol lásky, nicméně symbolika se v průběhu historie měnila – což někteří možná nevědí. Růže byla stará tisíce let a byla poprvé pěstována ve starověké Persii. Původně to byl objemný a mužný květ, ale v průběhu let nás pěstování přivedlo k hubené verzi, kterou vidíme dnes.

Růže se používají v různých provedeních k vyjádření ženské krásy. Často jsou také začleněny do vzpomínek nebo čestných tetování a přírodních motivů s ptáky a krajinou. Růže je jedinečná, protože je často k vidění na mužích i na ženách. Může být použit k doplnění jména romantického milence nebo k uctění smrti milovaného člověka.

Růže samotné jsou symbolické, ale stejně tak i jejich barvy. Specifické barvy představují různé významy. Níže najdete význam každé barevné růže.

 • Červené: Pravá láska
 • Růžový: Milost a elegance
 • Korál: Touha
 • Broskev: Přátelství
 • Žlutá: Oddanost a přátelství
 • Oranžový: Fascinace a vzrušení
 • Nachový: Láska na první pohled
 • Černá: Smrt
 • Modrý: Fascinace a nemožnost
 • Bílý: Nevinnost a čistota

Květiny a jejich různé významy

Téměř všechny květy mají symbolický význam. Pokud zvažujete květinové tetování nějakého typu, ujistěte se, že plně rozumíte tomu, co představuje, než si jej necháte vytetovat.

Květinové tetování má mnoho významů

Květinové tetování může symbolizovat život, vítězství, manželství, smrt, mládí, vitalitu, ženskost, lásku a mnoho dalšího. Vzhledem k obrovskému počtu různých rodů existují tisíce květin a významů. Někteří jedinci si vybírají konkrétní druh kvůli kráse designu, zatímco jiní si mohou vybrat konkrétní typ pro jeho symbolický význam.

Kulturní význam květin

Mnoho kultur považuje květy za symbol „znovuzrození“ a spojují je se sluncem. Věřili, že slunce je zdrojem energie a že květ znamená život. Některé z těchto starověkých kultur také věřily, že květy představují Boží spokojenost.

Barvy tetování a symbolika

Když se podíváme na všechny květiny a různé významy, můžeme pochopit, proč jsou tyto druhy tetování tak populární. Přestože symbolika těchto květin vychází z jejich rodu, kategorizujeme je také podle jejich barev. Některé barvy mohou mít pozitivní i negativní význam. Například červená může symbolizovat vitalitu, ale může také symbolizovat krveprolití. Bílá může v některých kulturách symbolizovat nevinnost a lásku, ale může také symbolizovat smrt. Modrá může symbolizovat tajemství, ale může také symbolizovat oddanost a loajalitu.

Jak geografie ovlivňuje tetování's Význam

Jedna věc, kterou většina z nás ví o květinách, je, že rostou v určitých oblastech. Váš výběr typu může být založen na tom, ve které zeměpisné oblasti žijete. Například ti, kteří žijí na Havaji, si mohou vybrat tetování ibišku, zatímco někdo, kdo žije v Arizoně, se může rozhodnout pro kaktus. Někdo žijící v Japonsku si může vybrat třešňový květ. Keltové často používali květ jablka jako symbol lásky. Někdo z Floridy se může rozhodnout, že do svého tetování dostane návrh palmy. V Číně jsou třešňové květy velmi oblíbené, protože představují ženskou krásu a lásku. Lotus je pro Číňany také důležitý.

Než si vyberete konkrétní typ, možná budete chtít zvážit, jaké květiny jsou ve vaší oblasti. Osoba'Prostředí může hrát významnou roli ve smyslu jejich tetování. To ne't znamená, že musíte s takovými postupy počítat – jsou to jen příklady toho, jak si můžete vybrat design, který má osobní význam a význam.

Květinové tetování a doplňky

Máte schopnost být velmi kreativní a vymyslet jedinečný design pro tento typ tetování. Některé květinové motivy mají pouze okvětní lístky, zatímco jiné mohou obsahovat stonek. Některé třešňové květy mají pouze květy, zatímco jiné mohou strom obsahovat. Kromě toho mohou být do vašeho návrhu zahrnuty motýli a ptáci, stejně jako berušky a kolibříci. Květiny mohou být součástí krajinného tetování a začleněny vedle hor a jiných rostlin, stromů nebo vody. Některé květy mohou být ve skupině s mnoha různými druhy květů nebo ve skupině stejného typu. Se všemi těmito různými možnostmi byste měli být schopni přijít na skvělý design, který se vám bude líbit. Jediné, co musíte udělat, je pamatovat si na kreativitu a přemýšlet mimo rámec.

Druhy květin a jejich jedinečná symbolika

Jedním z nejuznávanějších významů květiny je láska a smrt. Květiny po staletí označovaly hroby a pohřebiště. Symbolizují ty, kteří prošli, a my si uctíme památku zesnulých tím, že na místo posledního odpočinku umístíme květiny. Celkově květiny také představují lásku, narození, zvláštní příležitosti, růst a jednotu. Níže najdete některé z nejuznávanějších typů a jejich význam.

 • Amarylis: Toto je symbol úspěchu po těžkých bojích a na oslavu něčí dřiny může být věnována kytice.
 • Květ jabloně: Toto je symbol míru a lásky nejčastěji. Představuje také plodnost.
 • Kamélie: Je to symbol vášně a hluboké touhy.
 • Jiřina: Toto je symbol varování a změny. Může to představovat cestování nebo to může být také známkou vyrovnání.
 • Lilie: Je to symbol silného a dlouhodobého partnerství. Je také věnován matkám.
 • Růže: Toto je symbol lásky a jednoty. Každá barva růže představuje něco jiného. Je to jedna z nejoblíbenějších květin, jak bylo uvedeno výše.
 • Tulipán: Je to symbol příležitosti a přizpůsobení. Může to také znamenat aspiraci a úspěch.
 • Slunečnice: Věřte tomu nebo ne, sluneční květiny získávají na popularitě. Symbolizují štěstí a bohatství.
 • Akácie: Přátelství
 • Alyssum: Krása
 • Astra: Milovat
 • Bambus: Milost a sílu
 • Zvonek: Pokora a vděčnost
 • Pryskyřník: Pořádek a dětinství
 • Calla Lily: Mimořádná krása
 • Sedmikráska: Nevinnost a krása
 • Den Lily: Klid a oddanost
 • Kapradina: Fascinace a tajné pouto
 • Náprstník: Mládí
 • Pelargónie: Pravda v přátelství
 • Cesmína: Štěstí uvnitř domova
 • Zimolez: Pouto lásky
 • Duhovka: Víra, naděje a moudrost
 • Měsíček: Zlaté dárky
 • Ranní sláva: Náklonnost
 • Orchidej: Krása a láska
 • Mák: Magie a plodnost
 • Fialový: Ctnost a náklonnost

Jak se připravit na tetování

Je velmi důležité prozkoumat všechny návrhy a významy tetování, než se pro ně rozhodnete. Ujistěte se, že jste si 100% jisti v rozhodnutí, které uděláte, a nezapomeňte také prozkoumat svého tetovacího umělce. Zeptejte se, zda můžete umělce vidět's předchozí prací a vybírejte moudře. Chcete být s konečným rozhodnutím spokojeni.

Na těle jsou různá místa, kde si můžete nechat tetovat květiny. Oblíbenými oblastmi pro ženy jsou kotníky, nohy, zadní rameno a spodní část zad. U mužů jsou společnou oblastí vnější část paže a zadní ramena. Pro ty, kteří se rozhodnou získat velké květinové tetování, je design obvykle umístěn na boku trupu. Možná budete chtít zvážit místo, kde by bylo možné jej v případě potřeby zakrýt. Někteří zaměstnavatelé nezaměstnávají muže ani ženy s tetováním. I v dnešní době lze na inkoust pohlížet shora.

Doufám, že tento článek ovlivní váš pohled na tetování, když plně porozumíte tomu, proč se lidé rozhodnou je získat. Pokud plánujete pořízení a věříte, že květinový design není pro vás, existuje mnoho dalších symbolů a návrhů, ze kterých si můžete vybrat. Děkuji za přečtení!

Komentáře

Fale 3. března 2019:

Ahoj, prosím, máš nějaký obchod s tetováním na Novém Zélandu?

Richard Ricky Hale (autor) ze Západní Virginie 7. března 2012:

Leno, děkuji, že jsi si udělal čas a zastavil se u mě. Jsem rád, že vám to přišlo užitečné. Jste velmi vítáni. Všechno nejlepší a dejte mi vědět, jak to jde.

Lena 3. března 2012:

Děkujeme za sdílení tohoto hluboce informativního a fascinujícího článku. Mám pár tetování a chci přidat jednu nebo dvě květiny. Váš výzkum a čas mi to zachránily a věřím, že jsem zde v tomto článku našel více informací než jiné články. Nejsem ten, kdo by se podíval na obrázek a běžel by se nechat tetovat, líbí se mi, že ten můj má smysl a vypráví příběh, to ohromně pomůže ,,, Díky moc.

Richard Ricky Hale (autor) ze Západní Virginie 29. února 2012:

Natalie, děkuji, že jsi si udělal čas a přišel na komentáře. Jsem ráda, že jsi mohla začít s tetováním. Určitě mi dejte vědět, jak to probíhá.

natalie 25. února 2012:

tento článek mi pomohl získat hvězdu na velmi významném tetování………..

Richard Ricky Hale (autor) ze Západní Virginie 6. února 2012:

Shorty72, děkuji, že jste přišli, a rád pomůžu. Hned se vlčí tetování vybaví, protože je symbolické pro rodinu "Vlčí smečka". Možná byste jej mohli spojit s lapačem snů, který by představoval ochranu vaší rodiny. Mám článek o lapači snů, který má několik návrhů, abyste měli představu o čem mluvím. Nejlepší volbou je, že máte indiánské kořeny. Myslete také na své znamení zvěrokruhu. Lev je také symbolem ochrany a rodiny. Můžete jít do staré školy s tetováním srdce, které je měkčí. Pokud máte zájem, mám pro vás představu o různých designech tetování. Pokud mi chcete říct trochu víc, tak ne'Nezáleží mi na tom, abych pomohl. Možná vaše lajky atd.

shorty72 6. února 2012:

Ahoj, autor písniček, doufám, že mi pomůžeš. Přemýšlím o tetování pro čtyřicátnici, ale chtěl bych, aby v ní byl kousek mého života. Například jsem dcera, manželka, matka a babička existuje nějaké tetování, které byste mohli navrhnout, které by to ukázalo.

Love hub hlasoval

Richard Ricky Hale (autor) ze Západní Virginie 15. ledna 2012:

AE, vážím si návštěvy a komentáře. Myslím, že růže je perfektní tetování pro dívku. Když se to udělá správně, mohou být ohromující.

Richard Ricky Hale (autor) ze Západní Virginie 15. ledna 2012:

Cikánku, díky, že jsi přišel znovu. Jsem rád, že se vám to líbilo a děkuji za váš čas a hlas. Všechno nejlepší.

Ruby Jean Richertová z Southern Illinois 14. ledna 2012:

Myslím, že růžové tetování je jedno z těch krásnějších..Měla jsem kamarádku, která měla na kotníku malé růžové tetování. Krásné obrázky..Děkujeme..

Cikánská růže Lee z Daytona Beach na Floridě 14. ledna 2012:

Další skvělý rozbočovač. Milujte ta růžová tetování. Hlasovali.

Richard Ricky Hale (autor) ze Západní Virginie 14. ledna 2012:

Rosemay. děkujeme, že jste si našli čas na přečtení tohoto textu a za vaše komentáře a hlasy. Trvá to hodně času, takže je to velký bonus, když je to uznáno. Jsem rád, že jste si to užili a děkuji za návštěvu. Hezký den a brzy vás chytíme.

Richard Ricky Hale (autor) ze Západní Virginie 14. ledna 2012:

Liso, moc ti děkuji, že ses zastavil a zkontroloval to. Opatrujte se a mějte krásný den.

Rosemary Sadlerová z Hawkes Bay – Nový Zéland 13. ledna 2012:

Takové informativní centrum. Dobře jste to prozkoumali a muselo vám to zabrat docela dost času, takže si toho vážíme.

Miluji tato květinová tetování a kdybych si je nechal tetovat, bylo by to jako jedno z prvních 3.

Užili jsme si čtení významů květin a jejich vztahu k tetování.

Skvělé centrum a moje oblíbené ve vaší tetovací sérii. hlasování

lisa.bom 13. ledna 2012:

Velmi zajímavé informace o květinách a významu barev. Děkuji za sdílení.

Richard Ricky Hale (autor) ze Západní Virginie 13. ledna 2012:

Franku, díky za návštěvu od přítele. LOL 🙂 no, to by dávalo smysl, Franku. Docela zajímavé. Zajímalo by mě, jestli by to fungovalo…

Frank Atanacio ze Sheltonu 13. ledna 2012:

Vaše třída tetování 101 je úžasná … možná já'Po tom všem dostanu A. Myslím, že ano'Nechám si vytetovat zadek na tvář, aby to nikdo nevěděl'je tetování .. co myslíš? Upřímný

Richard Ricky Hale (autor) ze Západní Virginie 13. ledna 2012:

Caroline, děkuji, že jsi přišla a přečetla si tento článek. Orchidej je populární volbou a v tom je dobrá. Jsem rád, že se ti fotky líbily. Mějte se krásně a opatrujte se.

Caroline Marie 12. ledna 2012:

Skvělý článek. Mám tetování orchidejí. Milujte obrázky.