Richard Hale je nadšenec tetování, který studuje a zkoumá symboliku, významy a historii tetování.

hadí tetování a významy

Ten chlap, který's Going Places přes Flickr

Tetování hada

V průběhu času a po celém světě hrál had živé části v představách lidstva a jako symbol je had silný jako jed. Jako u všech zvířecích symbolů, i hadí tetování představuje všechny rysy a atributy hada: vlnité, tajnůstkářské, uhlazené, záludné a svůdné. Hadi představují psychologicky a symbolicky mnoho silných věcí a jako životní symbol nebo zvířecí duch jsou silně evokující. Jak řekl Nietzsche, "Had, který nemůže vrhnout kůži, musí zemřít. Stejně tak mysli, kterým je zabráněno měnit své názory; přestávají být myslí."

V tomto článku přezkoumáme mnoho návrhů tetování hadů. Budeme také diskutovat o hadech v historii a různých kulturních významech hadů. Tyto informace vám pomohou při příštím tetování.

hadí tetování a významy

Ricardo Almeida prostřednictvím Flickr Commons

Stejně jako had svléká kůži, musíme prolévat naši minulost znovu a znovu.

– Gautama Buddha

Hadi ve vědě, náboženství, historii a folkloru

Hadi mají historicky obrovskou škálu symbolických významů, které jsou pozitivní i negativní povahy. Hadi mají v řadě starověkých kultur symbolickou hodnotu a často hrají roli ve starověkých příbězích, legendách, mytologii a náboženských textech. V celé historii byl had zobrazován jako symbol zla, ale byl také vnímán v pozitivním, ctnostném a dobrém světle. Zlý nebo dobrý, had je všeobecně silný.

Hadi jsou jedny z nejvíce nepochopených zvířat na světě. Ačkoli jsou některé nebezpečné, většina je pro člověka neškodná. Obvykle se vyhýbají lidskému kontaktu. Když jsou lidé zasaženi hadem, je to vždy v sebeobraně. Had je inteligentní a ví, že trpělivost se mu při lovu vyplatí. Žijí ve tmě a vycházejí lovit před soumrakem. Většina kousnutí hadem se odehrává těsně před setměním.

Existuje však celá řada hadů, kteří mohou lidem způsobit smrt při jednom smrtelném úderu. Některé, jako je kobra nebo chřestýš, mohou způsobit smrt během několika minut. Tyto nebezpečné hady najdete od Afriky po Ameriku. V důsledku toho byl had dlouholetým symbolem nebezpečí.

Hadi jsou schopni shodit kůži. Tento akt lze považovat za znovuzrození, transformaci a změnu. Jako tetování může had podobně představovat zbrusu nový start do života.

Jeden z nejslavnějších příběhů o hadovi pochází z Bible. Když Bůh stvořil Adama a Evu, umístil je do rajské zahrady a řekl jim, že ze zahrady mohou mít cokoli kromě zakázaného ovoce. Had, označovaný jako "had," přišel a pokoušel Evu s ovocem. Nakonec to snědla a následkem toho začaly hříchy. Z tohoto důvodu může had představovat pokušení, hřích a zlo.

The ouroboros (starověký symbol hada kousajícího se do ocasu) představuje věčný kruh, reinkarnaci, nekonečný koloběh života a smrti a neustálou obnovu. Ouroboros jí vlastní ocas, navždy. Tento symbol pochází z Egypta a představuje kruh života a cykly vesmíru. Symbolizuje měnící se období života a cyklickou povahu vesmíru.

Historicky a napříč kulturami hadi představují plodnost a tvůrčí životní sílu. Jelikož shodili kůži, jsou vhodnými symboly transformace, znovuzrození, uzdravení a nesmrtelnosti.

Ve starověkých mytologiích je had často symbolem poznání, moudrosti, plodnosti, znalostí a trpělivosti. Hadi jsou považováni za posvátné v řadě různých kultur, včetně domorodých Američanů a Afričanů. Indiánští indiáni spojili chřestýše s deštěm a osvětlením. Věřilo se, že hadi hráli roli při vytváření planet. Had má mužské i ženské vlastnosti. Jako tetování jej mohou nosit muži i ženy.

hadí tetování a významy

Micael Faccio přes Flickr Commons

Hadi jsou někdy vnímáni jako zlo, ale jsou také vnímáni jako medicína. Když se podíváte na sanitku, tam'jsou dva hadi na boku sanitky. Je tu caduceus nebo Hermesova hůl'dva hadi jdou nahoru, což znamená, že jed může být také léčivý.

– Nicolas cage

Had v čínské astrologii

Čínský zvěrokruh má 12 znamení, která se každoročně mění. Pokud jste se narodili v letech 1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001 nebo 2013, vaše znamení je had.

Číňané hada nespojují s nebezpečím a zlem. Místo toho se zaměřují na skutečnost, že had má tajný životní styl. Spojují toto znamení s milostí, moudrostí, organizací, moudrostí, vtipem, tajemstvím a věštěním.

Významy a interpretace tetování hada

Pokud jde o významy hadího tetování, existuje mnoho pozitivních i negativních.

 • Zlo
 • ďábel
 • Peklo
 • Ochrana
 • Lék
 • Změna
 • Cykly života
 • Znalost
 • Moudrost
 • Tma
 • Napájení
 • Autorita
 • inteligence
 • Pokušení
 • Smrt
 • Znovuzrození
 • Povědomí
 • Trpělivost
 • Zůstatek
 • Léčení
 • Milost
 • Organizace

Kterýkoli z těchto významů může být spojen s hadím tetováním. Vaše tetování však nakonec představuje to, co chcete.

Vždy je nejlepší udělat si vlastní průzkum, pokud jde o výběr symbolu tetování. Je velmi důležité pochopit, co vaše tetování představuje pro vás a pro ostatní.

V případě hadího kousnutí noste vždy flašku whisky a navíc vždy malého hada.

– W C Pole

hadí tetování a významy

Snímky WedlockPřes Flickr Commons

Komentáře

Vin 30. května 2020:

Jak se mohu seznámit s významem hada? ?

Sahar 20. ledna 2020:

Mám tetování hada a všichni moji přátelé a rodina si to myslí'Je zlé mít tetování hada…

Miluji hady

derae 14. prosince 2015:

Byl jsem pokousán měděnou hlavou na straně pravé nohy, ale šílené je, že 2 roky ode dne, kdy jsem kousl, dostal můj nejmladší syn také bit na pravou nohu, ale on byl na palci u nohy a já na bok mé pravé nohy. ok, toto bude můj první tat a chtěl bych vědět, jestli má někdo nějaké nápady, jaký druh bychom měli dostat, ano, řekl můj syn " u dostat jednu mámu a bude taky … Jakékoli návrhy na to, co bychom měli dostat … Derae z Alabamy

Richard Ricky Hale (autor) ze Západní Virginie 15. července 2013:

Vipersgirl, díky za komentář. Ohhhh! Rád bych to viděl! Všichni děláme! Nic jako mít skvělé tetování na show 24/7. Pokud někdy budeš mít čas, rád to uvidím. Já'nikdy jsem neviděl takovou, která by zobrazovala skutečnou velikost!

Vipersgirl 23. června 2013:

Mám dospělého černého vodního mokasína v životní velikosti s hlavou položenou na spodní straně mého levého zápěstí, těsně nad dlaní. Jeho tělo se mi stočilo kolem paže a přes rameno. Na pravé paži mám stahovák podobné velikosti, který má hlavu položenou na mé paži s nosem položeným na temeni mého zápěstí, jen stěží přechází na mou ruku. Její tělo se také stočilo kolem mé paže a přes mé rameno. Útočiště'ještě úplně nezjistili, kde jsou'Půjdu odtamtud … Ale já'Jsem si jistý, že to na mě přijde … Musím přiznat, že si užívám pozornost, které se jim dostává, když "my'znovu ven"… 🙂 A ano, mají pro mě velmi zvláštní význam…

Richard Ricky Hale (autor) ze Západní Virginie 15. srpna 2012:

Klingonkorro, díky za návštěvu. Jsem rád, že sis to užil. Had je v mnoha aspektech nepochopen. Musím se přiznat, že z nich nejsem ani já 🙂

Klingonkorra 12. srpna 2012:

Mám tetování kobry chránící mé srdce a udělal jsem to pro ochranu. Miluji hady a myslím si, že je škoda, jak jsou nepochopení, ale jsem také! 🙂 za to ti děkuji!

Richard Ricky Hale (autor) ze Západní Virginie 13. března 2012:

Ještě jednou vám všem děkuji za podporu. Slibuji, že se vám všem včas ozvu.

Alastar Packer ze Severní Karolíny 8. března 2012:

Jsou to nepochopené texty, velký čas. Dobrá historie a několik úžasných hadích tetování, můj příteli.

lhchan 7. března 2012:

Díky za skvělé informace, dejte mi vědět více o významu hadího tetování, podobně jako obrázky.

b. Malin 7. března 2012:

Ahoj Lyricu, nikdy nepřestaneš ohromovat … Tato hadí tetování jsou neuvěřitelná! Taková umělecká díla, a tak Život jako … Páni. Můj mladší syn, když žil doma, rád sbíral hady a dovolili jsme to … a naučil mě nebát se, až do dne, kdy jednoho ztratil v DOMU … Žádný problém … stěhovali jsme se! Každopádně … přichází další hlasování UP!

Ruby Jean Richertová z Southern Illinois 7. března 2012:

můžu'Neříkej, že mám rád hady, ale umění je nádherné … Na zdraví

Thomas Silvia z Massachusetts 7. března 2012:

Děkujeme za tyto skvělé informace, obrázky se mi moc líbily.

Helen Murphy Howell ze skotského Fife 7. března 2012:

Další fascinující centrum a o jednom z nejvíce fascinujících zvířat na planetě!

Často si říkám, jestli náš negativní pohled na hady pramení z toho, že nám při čtení trochu vymyly mozek 'Rajská zahrada' příběh? Vím, že máme instinkty, které nás chrání před hady – nebo by měly – ale náš strach a u některých lidí nenávist jde možná trochu hlouběji. Rozdíl na celé planetě je ve vztahu k těmto zvířatům úžasný. Myslím si to's některými buddhistickými chrámy, kde zejména kobrám je povolena volná vláda, protože jsou považovány za posvátné – nyní je to stále v zemi, kde jsou kousnutí hadů vysoká a mohou být smrtelná, ale přesto je jejich názor na tyto plazy pozitivní. Úplně jiný pohled na to na Západě!

Bylo to nádherné centrum, krásné a úžasné a umělecké dílo ohromující! Hlasovali!

Eiddwen z Walesu 7. března 2012:

Skvělý rozbočovač a opravdu jsem si užíval a rozhodoval

Měj krásný zbytek dne.

Vír.

Donna Cosmato z USA 7. března 2012:

Sláva, Ricky! Jsi jediný člověk, o kterém vím, který by mi mohl pomoci vnímat hady spíše jako umění než jako hrozné a nebezpečné. Nikdy jsem nevěděl, že jsou v některých kulturách považováni za posvátné, ale je k zamyšlení to zjistit. Hlasovali a sdíleli.

Aurelio Locsin z Orange County, CA 7. března 2012:

Já ne'nevím, kde najdete taková barevná tetování. Většina hadích tetování I'Viděli jsme, že mají pouze jednu barvu a nejsou tak velkolepé. Druhá zelená je moje oblíbená. Hlasování pro toto a krásné.

Cikánská růže Lee z Daytona Beach na Floridě 7. března 2012:

Hlasovalo a úžasné! Milujte ty slllithering, snnnakes…

WD Curry 111 z Vesmírného pobřeží 6. března 2012:

Ach! Přál bych si, abych měl obrázek tohoto místního chlapce. Má chřestýše, korálového hada a vodní mokasín. Don'nechápejte mě špatně. Nejsem zastáncem tetování. Dobré umění je pro mě dobré umění, ale já nejsem konečná autorita.

Frank Atanacio ze Sheltonu 6. března 2012:

Thelyricwriter, který vlastníte tento typ rozbočovačů … viděl jsem jich tu několik, ale je bledý ve srovnání s vaším vzhůru a úžasným bráchou … 🙂