125 Koi tetování ryb s významem, seřazeno podle popularity

V japonštině „koi“ znamená „kapr“ nebo kapr. Jen proto, že slovo má jednoduchý význam, nemusí nutně znamenat, že ryby koi nemají žádnou formu symboliky. Slovo „koi“ je převzato z Japonské slovo „nishigikoi““. Ryby Koi přicházejí v celém spektru barev a jejich váhy jsou zdobeny krásnými vzory. Lidé chovají ryby koi v rybnících a chovají je jako domácí mazlíčky a můžete najít obchody s domácími zvířaty, které prodávají pouze ryby koi. Ryby Koi jsou ryby s vysokou údržbou a péče o ně je velmi drahá.

Ryby Koi jsou také běžným předmětem tetování. Podle většiny tetovacích umělců představují ryby koi mimo jiné sílu, prosperitu, odhodlání, nezávislost, vytrvalost a štěstí. To vše je založeno na obrovském množství úcty a respektu, který mají Japonci ke skromným rybám koi.

Ryba koi je známá jako jedna z nejpopulárnějších možností, pokud jde o výběr designu pro tetování. A není divu, proč – je atraktivní i barevný a upoutal pozornost tolika lidí. Rybí tetování Koi stejně milují muži i ženy. Ryby Koi jsou plné energie, zvláště když žijí ve svém přirozeném prostředí. Možná dalším důvodem, proč spousta lidí miluje tetování koi ryby, je skutečnost, že ryby koi nesou spoustu symboliky, jak již bylo zmíněno dříve, včetně bohatství a moci.

koi-ryba-tetování

Koi Fish Tattoo Design na paži

Typy návrhů tetování Koi

 1. Barevné tetování ryb Koi

Nejběžnějším vzorem nalezeným v barevných návrzích tetování koi ryb je obvykle zlato nebo kombinace oranžové, stříbrné a černé. Barevná ryba koi je často umístěna společně s dalšími symboly s asijskou tématikou, včetně lotosových květů nebo čínských znaků. Navzdory růstu v bahnitých řekách a březích lotos často roste a stává se z něj krásná květina. A proto jsou lotosy často používány jako symboly odhodlání, změny a boje.

Získání černého koi znamená, že jste úspěšně překonali určitou změnu ve svém životě nebo ve svém chování. Pokud znáte někoho, kdo se vypořádal s velkým množstvím bolesti a dosáhl úrovně úspěchu ve svém životě, pak může být černá koi ryba dobrým symbolem.

Další nápad na barevné tetování koi ryby je modrá koi ryba. Ačkoli tento typ designu je oblíbenější u mužů, protože modrá je považována za mužskou barvu. Modré ryby koi často představují reprodukci. Kromě toho může také znamenat klid a mír mysli a těla.

 1. Koi ryby a lotosové květy

Ryba koi spárovaná s lotosovým květem má spoustu významů, protože oba jsou v japonské kultuře vysoce ceněny. Přestože jsou koi ryby s lotosovými květy jednobarevné, lotos je často zbarven růžově nebo modře se žlutými špičkami. Díky tomu květina vyskočí, aniž by vypadala příliš křiklavě nebo okázale. Někdy nejlépe vypadá tetování pouze se třemi nebo dvěma barvami.

 1. Tetování ryby Dragon Koi

Ačkoli tyto typy tetování koi ryb vypadají zpočátku děsivě a mohou někoho zastrašit, často mají tyto dva symboly pro člověka větší význam. Podle japonské mytologie jsou ryby koi někdy reinkarnovány jako draci v posmrtném životě. Kombinace ryby koi a tetování draka představuje změnu nebo transformaci – Zejména se člověk těší nebo vítá obrovskou změnu svého života..

 1. Rybí tetování Yin-Yang Koi

Ještě další tetování plné asijské symboliky. Symbol jin-jang znamená harmonii a rovnováhu. Podle buddhistického a taoistického učení je vše v tomto světě navzájem propojeno.

 1. Ryba Koi ve tvaru vlny

Někdy si je lidé, kteří si nechají udělat tetování koi, spojí s tvarem vlny v japonském stylu. To dává vašemu tetování tradiční vzhled a jedinečný nádech. Spousta lidí má ráda tetování koi, protože jejich váhy vypadají neuvěřitelně, zvláště když jsou přeloženy do tetovacího designu.

Viz také:

 • 155 Cool Star tetování pro muže & Ženy
 • Letos 125 návrhů tetování na krk
 • 125 nejlepších návrhů tetování srdce roku 2018
 • 155 Trendy kotník tetování pro ženy
 • 125 nejlepších kotevních tetování roku 2018 (s významy)

Význam tetování Koi Fish

Koi rybí tetování symbolizuje štěstí a prosperitu. Kdysi existoval starý mýtus o koi rybě, která chtěla vylézt na obrovský vodopád na řece Huanghe, aby se proměnila v draka. Ryba koi tedy obvykle představuje osobu, která je odhodlaná stát se lepším jedincem a dělat dobro pro vesmír.

Další symbolika tetování koi ryby je pro ty, kteří ve svém životě překonali mnoho obtížných překážek. Mnoho lidí, kteří překonali nepřízeň osudu, včetně boje s rakovinou nebo zotavování se z alkoholismu nebo užívání drog, si také nechává tetovat koi. Koi slouží jako typ symbolu, který představuje jejich vlastní osobní úspěch.

Mezitím tetování plavání koi symbolizuje odhodlání. Zejména Číňané věří, že symbolizují prosperitu v podnicích nebo profesích a školních povinnostech.

koi-ryba-tetování

Ideální umístění tetování Koi Fish

To, kde je tetování koi ryby umístěno, bude záviset na jeho velikosti a vzhledu. Mnoho lidí, kteří si nechají tetovat koi ryby, si je ale umísťuje na krk, prst, záda, hruď, stehno, nohu, paže a uši. Ramena jsou také skvělým místem pro tetování koi ryb, protože slouží jako vynikající plátno pro tetování, aby nakreslil svůj design. Ramena člověka jsou viditelná většinu času, takže jakékoli tetování umístěné v této oblasti někomu padne do oka.

Spousta lidí, kteří získají tetování koi ryby, je obvykle umístí na ruce jako součást designu tetování na rukávu. Záda a nohy jsou také oblíbenými místy pro tetování koi ryby.

Pro dámy můžete získat tetování koi přes boky. Tetování na bocích vyzařuje sexy atmosféru. Můžete si vybrat, zda si necháte udělat malé tetování, nebo větší, které jde dolů k nohám nebo nahoru k vašim žebrům. To vše závisí na designu, který se vám líbí, a na tom, co tatér vytvoří.

koi-ryba-tetování

Koi Tipy pro přípravu tetování

Někdy lidé, kteří se rozhodnou pro tetování poprvé, pociťují buď vzrušení, nebo úzkost. Vyhlídka na první tetování se může zdát děsivá, protože stále nemáte představu, co se během relace stane. Získání tetování koi ryby nebo tetování obecně musí být důkladně prozkoumáno, abyste se mohli zcela rozhodnout, zda ho chcete nebo ne.

 • Seznamte se s náklady na průměrné tetování a se všemi bolestmi, které s jejich pořízením souvisejí. Tetovači doporučují umístit koi tetování na nohy, na paže jako rukáv nebo na zadní stranu osoby.
 • Poté, co jste se rozhodli prosadit s tím prvním tetováním, je načase vybrat si ten tetovací design. Vyberte si design, který se vám opravdu líbí a který má nadčasovou kvalitu a význam.
 • Před tetováním si vždy zajistěte dostatek odpočinku. To vám umožní relaxovat během tetování.
 • Snažte se co nejvíce odolat bolesti tetovací jehly a příliš se nepohybujte. Najděte způsob, jak se uvolnit a být v klidu. Proveďte dechová cvičení. To by se mohlo hodit, kdybyste chodili na hodiny meditace nebo jógy.

Průměrné náklady na služby & Standardní cena za získání návrhů tetování Koi Fish

V průběhu let zůstává ryba koi jedním z lepších návrhů, pokud jde o tetování. Některé tetovací salony obvykle účtují svá tetování podle velikosti, barev, které používáte, a originality designu. Ostatní salony účtují do hodiny. Čím větší tetování, tím delší dokončení a dražší cena.

Pokud jde o ceny, standardní tetování by se mohlo pohybovat od nejméně 50 do 100 dolarů za hodinu. Originální design by mohl stát neuvěřitelných 300 dolarů. Vše samozřejmě závisí na velikosti tetování a na dovednosti umělce. Ceny budou záviset na tom, jak tetovací salon funguje, a na zkušenostech umělce.

   

Tipy pro údržbu po tetování ryby Koi

O tetování je vždy důležité pečovat, zvláště pokud je stále čerstvé. To zaručuje, že vaše tetování nedostane žádné infekce, které by mohly způsobit vážné problémy vašemu zdraví. Neopatrná péče o vaše tetování by ho také mohla dlouhodobě poškodit.

Pokud se potřebujete po tetování vyčistit, rozhodněte se místo koupele ve sprše. Není také dobré zůstat v sauně nebo plavat v chlorovaném bazénu nebo jezeře. Neplavejte ani nepoužívejte vanu po dobu nejméně tří týdnů. Bohužel spousta lidí si tento tip nepamatuje, takže jejich tetování už pár týdnů po získání vypadá vážně poškozeno.

Pokud je vaše tetování nešťastné, že se poškodí, můžete vždy požádat o opravu. Mnoho tetování nabízí tyto úpravy zdarma. Pokud však chcete dosáhnout opravy, stále existují pravidla, která musíte dodržovat. Pokud nedodržíte pravidla svého tatéra pro následnou péči o tetování a nakonec ho poškodíte, může vám to účtovat za opravu.

Published
Categorized as MUŽI