Şimdiye kadarki en iyi köpekbalığı dövme tasarımları....

En iyi 50’ye kadar büyük bir köpekbalığı dövmesi koleksiyonunu yonttuk..

İster Nat Geo WILD’de yavaşça yüzen köpekbalıklarını seyredelim, ister onları banliyö yüzme havuzlarımızın dibinde gizlendiklerini hayal edelim, okyanusun en eski yırtıcıları, yanlış anlaşıldıkları kadar korkutucudur..

Hollywood ve tehditkar dişlerle dolu bir ağız sayesinde, köpekbalıkları genellikle kötü bir rap alır – bu tamamen anlaşılabilir bir durumdur. Ne de olsa köpekbalıklarını sevdiğimiz kadar, bir küvetten daha derin bir su kütlesine girdiğinizde, birinin karanlıktan bir uzantıyı yavaşça kemirmek için ortaya çıktığını hayal etmemek zor. Ancak gerçekte, köpekbalıklarının insanlardan uzaklaşması, onlara saldırmaktan daha olasıdır. Ancak, köpekbalıklarını bu kadar büyüleyici yapan şey bu değil. İnsanlar, katili ve harika özellikleri nedeniyle köpekbalığına çekilir. Doğanın mükemmel katili.

Mürekkebe gelince, köpekbalığı dövmeleri beklediğiniz kadar popüler. Okyanusun en ünlü ve korkulan balığı, akla gelebilecek her şekilde tatlandırılmıştır. Hipergerçekçi su altı duvar resimlerinden siyah ve gri mürekkepli noktalı tasarımlara kadar, bu benzersiz köpekbalığı dövmeleri koleksiyonunda herkes için bir şeyler var..

ne tür köpekbalığı almalıyım?

400’den fazla farklı köpekbalığı türü olmasına rağmen, sadece bir avuç tür iyi bilinmektedir. İşte dövme tasarımlarında yaygın olarak temsil edilen en popüler köpekbalığı türlerinden birkaçı.

Büyük Beyaz: Büyük Beyaz Köpekbalığı’nın güçlü, gri ve beyaz gövdesi, köpekbalığı denilince genellikle aklınıza gelen şeydir. Steven Spielberg’in Jaws’ı ve beyaz perdeyi süsleyen hemen hemen tüm diğer insan yiyen köpekbalıkları büyük beyazdan sonra modellenmiştir. Büyük beyaz, heybetli boyutu ve jilet gibi keskin dişleriyle ünlüdür..

Çekiç Kafa: Çekiç başlı köpek balığı, muhtemelen var olan en ilginç ve uzaylı benzeri köpek balığıdır. Çekiç başlı, adını her bir ucunda gözleri barındıran çekiç şeklindeki kafadan alır..

Balina Köpekbalığı: Köpekbalığını tepeden tırnağa kaplayan büyüleyici beyaz lekeler deseniyle tanınan nazik bir dev olan balina köpekbalığı, tüm köpekbalıklarının en büyüğüdür ve 40 fit uzunluğa ulaşabilir. Büyük et parçalarını koparmak için büyük tırtıklı dişlerle dolu bir ağız yerine, balina köpekbalıkları, balinaların yaptığı gibi krilleri nazikçe toplamak için bir dizi filtre pedine sahiptir..

Bu açık ağız.

Jeisson Odink'in ağzı açık köpekbalığı dövmesi

Kesinlikle şahsen görmek istemeyeceğiniz bir şey, yemek arayan tırtıklı dişlerle dolu bu ağız, listedeki en uğursuz tasarımlardan biri. 1975 gişe rekorları kıran Jaws posteri bile bu parçanın korkunç doğasıyla kıyaslanamaz..  (Fotoğraf: Jeisson Odink)

Bu uzay köpekbalığı.

Blayne Bius tarafından uzay köpekbalığı

Eğlenceli ve yaratıcı bir şey arıyorsanız, blok renkli bu uzay temalı köpekbalığı tam size göre olabilir. Bu “gerçeküstü uzay stili” hem yıldızlarla dolu bir gökyüzünü hem de okyanus yüzeyinin derinliklerinde uzanan yabancı dünyayı andırıyor..  (Fotoğraf: Blayne Bius)

Bu nokta işi köpekbalığı dövmesi.

Parvick tarafından büyük beyaz nokta işi

Etrafta yüzen daha uğursuz görünümlü bir köpekbalığı varsa, onu henüz görmedik. Bu tasarımla ilgili ilk fark ettiğiniz şey, sanatçının başarabildiği şaşırtıcı miktarda ayrıntı ve doku. Beyaz gözler de oldukça dikkat çekici. Ölü, tüm beyaz gözler yalnızca okyanusun sunabileceği en derin derinliklerde sinsi sinsi sinsi sinsi sinsi dolaşan bir yaratığa ait olabilir….  (Fotoğraf: Parvick)

Bu mağlup köpekbalığı.

Anzo Choi'den yenilmiş köpekbalığı dövmesi

Şaşırtıcı bir şekilde, listemizde kılıcı olan tek köpek balığı bu değil. Tesadüf mü yoksa bir tür eğilim mi olduğundan emin değiliz, ancak tarih boyunca en az birkaç köpekbalığının kılıçlarla öldürüldüğü güvenli.!  (Fotoğraf: Anzo Choi)

Bu nokta işi köpekbalığı dövmesi.

Black Line Studio'dan Dotwork köpekbalığı dövmesi

Mükemmel çizgiler, bu köpekbalığı dövmesine inanılmaz derecede otantik bir görünüm kazandırıyor. Mükemmel uygulama ve mükemmel konum, bu nokta işi köpekbalığı dövmesini olabildiğince orijinal yapıyor.   (Fotoğraf: Black Line Studio)

Bu sulu boya omuz parçası.

Scady Alyona imzalı suluboya omuz parçası

Bu harika suluboya tasarımı, sonunda tam bir kol haline gelecek olanın sadece başlangıcıdır. Suluboya tarzında boyanmış ana renkler, köpekbalığının çentikli ve eskiz tarzı çizgilerini mükemmel bir şekilde tamamlar. Bu zarif senaryoyu deşifre etmek için yaklaşık on dakika harcadık ama sonunda pes ettik. (Fotoğraf: Scady Alyona)

Bu gerçekçi köpekbalığı dövmesi.

Jesse Rix'ten gerçekçi köpekbalığı dövmesi

Burada bir resif balığı, birkaç vatoz ve Chuck Norris’i çılgınca annesini aramaya gönderecek devasa, tüm ailenizi aynı anda yiyin büyük beyaz köpekbalığı var. Eğlenceli gerçek: İnsanlar, her yıl bir köpekbalığı tarafından öldürülen her 1 kişi için 10 milyon köpekbalığı öldürür.  (Fotoğraf: Jesse Rix)

Bu neo geleneksel köpekbalığı tasarımı.

Cedric Weber tarafından Neo geleneksel köpekbalığı

Blackbeard bugün bir dövme yaptıracak olsaydı, muhtemelen bu olurdu. Neo geleneksel dövmelerin modası asla geçmeyecek, özellikle de böyle yapıldığında. Afişlerdeki degrade parlaklık, tasarımı gerçekten bir araya getiriyor.  (Fotoğraf: Cedric Weber)

Bu suluboya balina köpekbalığı.

Sol Tattoo tarafından suluboya balina köpekbalığı

Daha eğlenceli bir notta, bu balina köpekbalığı tasarımı, biraz daha az korkutucu bir şey arayanlar için mükemmel. Balina köpekbalığı, belki de köpekbalığından çok balinadır. Balık ve diğer memeliler yerine minik krillere güvenen, filtreyle beslenen sadece üç köpek balığından biridir..  (Fotoğraf: Sol Dövme)